SROLL

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Soundgarden se mnohým na výstavě líbily,no Sroll s nimi nebyl úplně spokojený a tak je odložil do sbírky svých ne 100% zdařilých prototypů.Mne osobně se zvuk líbil,design už o dost méně,neli vůbec.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: SROLL

Příspěvek od vanadoo »

Tak to mi je važne divné, lebo vačšinu textov (ku všetkým komponentom) ma pomerne šťavnatú, že až "gebriny" tečú keď to človek číta. Nerozumiem tomu ked ma ten koncak problem spolupracovat s normalnymi bednami, ze preco je tak kvetnanto opisovany a velebeny ... . Inak hudba lieci vo vseobecnosti..., aj moja mama si velmi oddychne ked moze pocuvat nikym nerusena radio (a nestoji tolko). Tymto samozrejme nechcem nijako prudit....
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

vanadoo píše:Tak to mi je važne divné, lebo vačšinu textov (ku všetkým komponentom) ma pomerne šťavnatú, že až "gebriny" tečú keď to človek číta. Nerozumiem tomu ked ma ten koncak problem spolupracovat s normalnymi bednami, ze preco je tak kvetnanto opisovany a velebeny ... . Inak hudba lieci vo vseobecnosti..., aj moja mama si velmi oddychne ked moze pocuvat nikym nerusena radio (a nestoji tolko). Tymto samozrejme nechcem nijako prudit....
On nemá problém spolupracovat,ty repro mají problém spolupracovat s Lyricem!!!Asi to není tedy podáno zcela jasně.Sroll odhalí slabiny repro tím,že nic neřidává a nic neubírá,takže repro k němu připojené musí být dostatečně kvalitní.To je přeci známá věc u každé sestavy,když je jeden komponent slabší,je tímto faktorem zvuk celé sestavy negativně ovlivněn!!Ale z vlastní zkušenosti,Sroll Lyric vytěží z každé repro maximum,když dobře propojen,ale to neznamená,že ty repro nebudou hrát lépe s jiným zesilovačem,který svými negativními vlastnostmi negují negativní vlastnosti těch repro(neboli negativní vlastnosti můžou být positvním pro dané repro,které potřebují právě tu specifickou neg. vlastnost aby se ta vlastní vyrušila) ,a proto je ladění audio přístrojů s repro tak důležité,hlavně u nevyrovnaných aparátů!Vím,že pro mnohé to bude nestravitelný příspěvek,ale s tím už se nedá nic dělat.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: SROLL

Příspěvek od Kokin »

Zappa
Už tomu rozumím. Jen by mě zajímalo, které repro, kromě "neutrálních" Tannoy(jak už tu psal pan Macura), jsou hodny toho mít tu čest být napojeny na tento zesilovač. Vividy? Které další?? To jsem zvědav, ale určitě každá z těch beden bude co se týká charakteru zvuku úplně někde jinde, každá bude mít PRO NĚKOHO svá pozitiva i negativa. Já ti rozumím jak to myslíš. Ale moc se do toho zamotáváš a někdy si i odporuješ.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
lola
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2012 09:37

Re: SROLL

Příspěvek od lola »

Chudák Sroll, devadesát procent příspěvků je negativních. Spíše buďte rádi, že aspoň jedna naše firma dotáhla něco do konce a prodává. Taky mám výhradu, hlavně na vzhled, ale jinak fandím. (*) (*) (*) (*) (*)
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SROLL

Příspěvek od pajuna »

Ty bedny muzou i dobre hrat, bohuzel ten design je z meho subjektivniho nazoru pouzitelny pouze v omezenem mnozstvi interieru a me osobne se nelibi :cry: . Neumim si to ani predstavit treba u Zappy, to by bylo jako pest na oko.
lola píše:Chudák Sroll, devadesát procent příspěvků je negativních. Spíše buďte rádi, že aspoň jedna naše firma dotáhla něco do konce a prodává. Taky mám výhradu, hlavně na vzhled, ale jinak fandím. (*) (*) (*) (*) (*)
Myslim si, ze tyto reakce jsou zpusobeny zejmena stylem prezentace techto vyrobku. Jinak i ja fandim jakymkoli pokusum ceskych konstrukteru neco vytvorit.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: SROLL

Příspěvek od Kokin »

lola píše:Chudák Sroll, devadesát procent příspěvků je negativních. Spíše buďte rádi, že aspoň jedna naše firma dotáhla něco do konce a prodává. Taky mám výhradu, hlavně na vzhled, ale jinak fandím. (*) (*) (*) (*) (*)
Já tu žádné negativní příspěvky nevidím, nikdo tu nezpochybnuje, že je to kvalitní zesilovač. To že někomu nesedl do sestavy a svou zkušenost zde popsal, neznamená, že je zesilovač špatný. Nemám důvod nefandit českému výrobci. Tahle diskuse je spíše o kompatibilitě s reprosoustavami. Je to jako s jinými zesilovači, celá sestava musí sednout, a Sroll k sobě potřebuje asi vyjímečné a adekvátní bedny, jak píše Zappa, aby mohl zazářit. Ale které to jsou? Má to totiž malý háček v tom, že pro každého ta vyjimečnost spočívá v něčem úplně jiném. Ještě dodám, že pokud by to nebyl zajímavý a kvalitní výrobek, nerozpoutala by se tu takováto diskuse.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

Soundgardeny se Šrollem patří do mého top ,co jsem kdy slyšel. Před lety mi Luďek říkal,že chce udělat jiné bedny,podobné stylově,s řadou basových repro a dlouhým páskem až do výšky cca 2,5 - 2,8 m tak,aby vznikla zvuková stěna,která nebude omezovat posluchače v pohybu po místnosti,stejně jako na koncertě.

Zatím k tomu (asi) nedošlo.

2x jsem byl u toho,když šel do limitace a to bez zjevných důvodů a 1x vypadl jeden kanál .(to bylo myslím právě u Michala). Jestli to byly "dětské nemoci" nevím.
Ale pokud Šroll funguje,zesiluje dobře.

To že na některých bednách "to není ono",bych taky spíše dával vinu právě bednám. Stejně jako u BigBrothera Pavla Macury. Prostě ukáží nectnosti bedny.

S jiným zesíkem to může být jiné,ale to bych opakoval Zappův text.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Kokin.Já vím,že je to složité.Ale důležité je,že ten hlavní smysl je pochopen. :thumbup: A jěště více to může zkomplikovat nahrávka.na které nahrávce hodnotit sestavu?Jedna může hrát lépe na horším aparátu,např. temnější nahrávka může hrát lépe na uřvané sestavě,uřvaná nahrávka zase na temně hrající śestavě.Pak jsou sestavy,kterým sedí více určitý hudební styl,např. rock,ale akustická hudba už ne tolik ..apod. Proto docházím k závěru,proč je důležité se přiblížit té slavné neutralitě. ;) Pak aspon víme,která nahrávka je špatná,a která dobrá,a taky je většinou daleko univerzálnější!!!!
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

lola píše:Chudák Sroll, devadesát procent příspěvků je negativních. Spíše buďte rádi, že aspoň jedna naše firma dotáhla něco do konce a prodává. Taky mám výhradu, hlavně na vzhled, ale jinak fandím. (*) (*) (*) (*) (*)
Je to zajímavé,že českým výrobkům se všeobecně tolik nefandí.ovšem proč tedy Sroll většinou na highendové výstavě v Praze boduje?Před 2 lety vyhrál Nejlepší zvuk výstavy,to myslím bylo s těmi Triangle,minulý rok skončil na 2. místě. :eek: A když se zpětně podíváme na debatu tak opravdu se většinou negativně hodnotí přemíra drzosti a přemíra seběvědomí. :smile: Dle mého ČEŠI nemají rádi seběvědomí,prý smrdí. :thumbdown: Jenomže v dnešní světě,když budeš stále skromně ohnut někde v koutku,nedospěješ nikam a konkurence tě nemilosrdně zašlape a pokud je to seběvědomí jen marketingové a výsledek špatný,konzument to pozná !
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

kokin napsal:Má to totiž malý háček v tom, že pro každého ta vyjimečnost spočívá v něčem úplně jiném. No to je krásně řečeno,krátce a výstižně.Co já a Boxer napíšeme v několika větách Kokin to podá jednou větou. ^:)^ A vůbes si myslím,že se s této debaty můžeme poučit,donutí nás přemýšlet.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

boxer píše:Soundgardeny se Šrollem patří do mého top ,co jsem kdy slyšel. Před lety mi Luďek říkal,že chce udělat jiné bedny,podobné stylově,s řadou basových repro a dlouhým páskem až do výšky cca 2,5 - 2,8 m tak,aby vznikla zvuková stěna,která nebude omezovat posluchače v pohybu po místnosti,stejně jako na koncertě.

Zatím k tomu (asi) nedošlo.

2x jsem byl u toho,když šel do limitace a to bez zjevných důvodů a 1x vypadl jeden kanál .(to bylo myslím právě u Michala). Jestli to byly "dětské nemoci" nevím.
Ale pokud Šroll funguje,zesiluje dobře.

To že na některých bednách "to není ono",bych taky spíše dával vinu právě bednám. Stejně jako u BigBrothera Pavla Macury. Prostě ukáží nectnosti bedny.

S jiným zesíkem to může být jiné,ale to bych opakoval Zappův text.
Boxere ,porucha výpadku byla na straně Meridianu 808.2,který byl posléze vyměn za 808.3. :thumbdown: U mne vypnul asi 2x ten půjčený taky,než pan Sroll přenastavil program,od té doby se to nikdy nestalo.nastavuje tam,jaká teplota je limit pro ochranné vypnutí,a prý tam byla nastavena příliš nízká hodnota.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

OK. Říkám , :silent: dětské nemoci.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Boxer.V pohodě,jen jsem vysvětlil jak to bylo,přeci jen už nějaká doba od tvé návštěvy uběhla. :silent: :arrow: :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

No je to už dost času,nicméně ,pokud si vzpomínám,vypnul jsi zesík a po 10 minutách zapínal,....ale třeba kecám. A dnes je to už fu(c)k.

Víš dobře,že hockey ten den, byl přeci jen důležitější. :idea:
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SROLL

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Co kdybychom na stejné sestavě zkusili společně se Srollem ještě jiný zesilovač?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Stranka Pavel-Audio píše:Co kdybychom na stejné sestavě zkusili společně se Srollem ještě jiný zesilovač?
Přečetl jsem si vlákno na Slovanetu http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10730 a reakce jsou velmi,velmi pozitivní,alespon na první stránce z mnoha dalších.Osobně mi nevadí srovnání s jiným zesilovačem pokud je vlastněn pro osobní potřebu,ale mohl by nastat problém,že si obchodník tímto testem bude chtít udělat reklamu.Ale jelikož mne opravdu zajímá tak o tom budu přemýšlet.Už jste dělali nějaké testy s jinými renomovanými zahraničními firmami?Kolik stojí váš A400 + předzes?Můžete do zprávy pokud to nechcete zveřejnovat.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: SROLL

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Poslal jsem Vám email.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

No mne by zajímala taky cena Hypa 400 konce. Na webovkách je cena předzesu,ale konce nee.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: SROLL

Příspěvek od Tony »

Testovať na Tannoy Westminster zosilovače sa mi nezdá moc rozumné.
Predsa len sú to špecifické reproduktory, ktoré hrajú tak trocha inak.
Tiež Zappova miestnosť je "nie celkom bežná".
U Zappu si to spolu sadlo, hraje mu to pekne, tak sa treba vytešovať z hudby :thumbup:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od PMA »

Dnes jsem si opravil názor na Avalony, konkrétně Avalon Indra. Velmi dobré repro!! Tony, máš mail.
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: SROLL

Příspěvek od lubos »

Pavel Macura-Audio píše:Dnes jsem si opravil názor na Avalony, konkrétně Avalon Indra. Velmi dobré repro!! Tony, máš mail.
Verim, ano keramika a Sroll nie je najlepsia kombinacia.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: SROLL

Příspěvek od monte »

Malá ukázka na youtube
Zappo, co máš mezi bednami a dlažbou. Na klipech videa slyším kolikrát i dlažbu, takový tvrdý odraz. Zvuk z kamery beru s velkou reservou, nedá se posuzovat, ale cosi tam je.
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: SROLL

Příspěvek od Mamut »

Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: SROLL

Příspěvek od Tony »

Bude to tak, ako hovorí Zappa - nemiešať komponenty?
Inak kvalitný príspevok - Ciba - chválim :clap:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Zdenku skvělá recenze a srovnání.Vypadá to,že si AR kombo sedlo o trochu lépe k Quadům, ten výběr trochu zapadá do teorie vybírání komponentů k repro,k přesným repro je vhodnější trochu více lidství(nemyslím ty špatné lidské vlastnosti spíše ty pozitvní :lol: ) a to AR v sobě určitě má. :thumbup: Recenze Quadů je zdehttp://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -2905.html a musím říct,že vypadají tak zajímavě,že je musím slyšet!!!!Dle této recenze je patrné,že lampové zesilovače si k elekrostatům sednou přímo náramně.Jěště by bylo zajímavé použít jiný cd přehravač nebo transport ,aby byl využit interní D/A převodník a popřípadě vyzkoušet i i jiné kabely.Cenově AR vychází o nějakých 100 tisíc více,plus nějaké kabely navíc a případný D/A převodník,který není také úplně levný.Výsledek tohoto testu je tedy pro Srolla velmi příznivý a Zdenkův popis je naprosto objektivní a nestranný. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SROLL

Příspěvek od Mark Levinson »

Zdeňku,
díky za skvělý článek :clap:
Mark Levinson
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: SROLL

Příspěvek od Tobias41 »

Dovolim si popsat moji zkusenost se Srollem v domacich instalacich.


Sroll Lyric + Tannoy Kensington

zatlumena mistnost, transport si uz nepamatuji.
Kontrola basu gut - melo to riz ... ale jinak v podstate zadne poradne vysky, detaily a zadny prostor.
Takove neco mezi bednama, zpevacka uprostred, nic vic.

Majitel spokojen a to je dulezite (zamilovanost jednou odezni ;) ). Je to maniak do hifi a ma peknou sbirku, skoda ze tu nepublikuje.
Neznam druheho takoveho sberatele, cela skala produktu, co setava, to jiny zvuk, opravdovy fanda ^:)^

________________________________

Na pozvani p. Srolla jsem vcera poslechl v Ostrave:

Sroll transport + Sroll zesik + B&W 800 Diamond

Mistnost hola, levy zadni roh otevren na navazujici prostor, vsude rovne zdi.

... nestesti: hu, bass, huu hu, naprosto nulovy prostor, zpev mezi bednama v cele sirce, hruza na n-tou ...
Jde mi o celou intalaci jako takovou. Byl to hluk.

Je mi lito majitele, takhle degradovat repro akustikou a poslechovym prostorem. Jeden slity zvuk.
"Mel jsem tu Levinsona ... Classe a hraje to lepe... to se musi dat nahlas !! Jak to hraje ciste!!" Marketing je desne svinstvo ...

Neskutecne, jak muze nekdo, kdo se zivi vyrobou Hifi hracek, prezentovat svuj produkt s takovym prusvihem. Nerozumim tomu.
Instalace ma byt delana v souhre s prostorem, neco takoveho by si seriozni obchodnik s emocemi nedovolil. Vzpominam na navstevu Chrudimi, kdy jsem projevil zajem o jedno repro a misto toho, aby mi je majitel studia prodal, rozmluvil mi je - vzhledem k mym 22m2.

Cestou domu mi z toho bylo na nic, tohle zahraje obycejna sunka kdyz se da nahlas. Sice se jmenovane hracky daji koupit za min, nez polovic, ale i tak je to moc. Skoda penez a jeste vetsi skoda casu pri poslechu neceho takoveho.

Jsem presvedcen, ze z B&W 800 lze dostat skvely zvuk. Nevim, co si o tom myslet.


Dosavadni zkusenosti se Srollem jsou pro me zklamani a ze vcerejska jsem fakt smutny :thumbdown:
draty a 230V
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: SROLL

Příspěvek od Guliver »

Tobias41: pre zaujímavosť mohol by si uviesť aj opačný príklad zostavy a prostredia pri ktorej si nemal výhrady?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: SROLL

Příspěvek od Maretti »

zdravím Tobias, zrovna jsem ti chtěl volat a zeptat se, jak dopad poslech ..... pamatuji, jak jsi mě zval na tento poslech.

Myslíš, že celý zvuK zabila špatná akustika místností a tak nebylo možno odhalit možnosti Srolla, nebo v tom hrál i svou roli samotný Sroll ??

samozřejmě - prezentovat svůj produkt v neodpovídajícím prostředí je školácká chyba a u produktů této cenové kategorie je to o to více viditelné/slyšitelné. :sad:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: SROLL

Příspěvek od Tobias41 »

To Guliver

ke vsemu mam vyhrady (i k NAIMu), ideal podle me neni. I kazdy klavir hraje jinak se svym zabarvenim ...

Jinak moje dalsi dojmy viz profil (velmi strucny, spoustu strojku radeji ani nezminuji), uz Meitner hral s EC a WB bohovsky. Naim to prebil (pro neverici - nic to nestoji, jen tam zajet).
Uz vyse zmineny fanda (Petr von Karvina) ma co prezentovat, ale je na nem se rozepsat.

Sroll (ve vyse zminenych instalacich) je vsak hodno segmentu hodne pod 100 tacu, ci radeji vubec ne.
Berte to jako nazor posluchace, ktery se HIFI nezivi, nejsem ani zavisly na slevach prodejcu (kdyz se drzi basa).

Otrasl se mnou ten zazitek a podelil jsem se o nej, nic vic a uz vubec nic osobniho, me penize tam utracene nebyly.
Poslouchejte muziku a ne klaboseni prodejcu, jina cesta nevede !!




ahoj Maretti

Ostravska sestava - basy/prostor byly zabity akustikou, velka skoda, takove bedny ! Akustiku ma "Petr von Karvina" vychytanou - ale i tam nic pro me usi. Je to nadsenec a chapu to, jiny charakter zvuku, ma dalsi kus do sbirky (je to fakt Hifi maniak)

Chtel jsem Sroll slyset na mych WB, ale prodali se velmi rychle.
I tak si Vazim te moznosti, kterou jsem vcera mel, zkusenost k nezaplaceni. :crazy:
draty a 230V
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: SROLL

Příspěvek od Maretti »

Najde se tu určitě několik lidí, kteří nebudou souhlasit a budou oponovat. O to víc si vážím, že se píšou rozdilné názory - od těch kdo to slyšeli na vlastní uši. To je taky k nezaplacení ..... ;)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Hmm.Spadla mi brada a nevěřícně koukám,ani nevím co napsat,aby to nevypadalo,že bráním to svoje a tak raději psát nebudu nic,jen snad to,že já mám jiné praktické zkušenosti se Srollem.Ale názor je názor,a musí se respektovat,ale mrzí mne,že je tak nekompromisně kritický bez ohledu na objektivní příčiny,špatná neposlechovka(obyvací pokoj aka momentální skladiště ve fázi rekonstrukce )u Petra v Karvinné,znám,byl jsem tam, a na druhé straně sestava začínajícího hifisty( má sice peníze,ale ....),který neví jaká bije.Znovu říkám,pokud ke Srollovi dáte adekvátní repro bude vyhrávat cenu nejlepšího zvuku na výstavách i excelovat v domácích podmínkách,a zatím si stojím.Kdo slyšel v mé současné domácí instalaci ten ví jak to opravdu hraje.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: SROLL

Příspěvek od Guliver »

Tobias41 píše:Jinak moje dalsi dojmy viz profil (velmi strucny, spoustu strojku radeji ani nezminuji), uz Meitner hral s EC a WB bohovsky. Naim to prebil (pro neverici - nic to nes :oops: :arrow: toji, jen tam zajet).
Ano ďakujem už som mrkol. Inak sú to zaujímavé postrehy, pre mňa je to len ďalší "dôkaz", že posudzovanie kvality-nekvality je mimoriadne individuálne.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od PMA »

Já jsem měl před několika týdny možnost udělat srovnání se zesilovačem Šroll na reprosoustavách Avalon.
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: SROLL

Příspěvek od Tobias41 »

Spravny prodejce mel rici: stop, neco je tu spatne, to proste nehraje, zkusme tuto upravu, to ci ono - nebo ustoupit. A ne tlacit sve.

Tyhle veci nejsou zadarmo a penize na strome nerostou. Kdyz nekdo zapleti, mel by mit odpovidajici kvalitu.
V nedeli jsem videl neco velmi neferoveho :thumbdown:
Majitel potrebuje jen srovnani, nic vice. To stoji cas, a lide co vydelavaji, nemaji cas. Pak jsou odkazani na radu a doporuceni druhych.


to zappa:
Vazim si Te (uz jsem u tebe nocoval a jsi supr chlap, na muzice jsi spravny zavislak!) a verim, ze ve Tvych unikatnich prostorech je to jina kava!
Za tve hudebni tipy jsem ti vdecen jeste dneska !!
Chci je rici, ze nejsi blazen a nemas zapotrebi poslouchat neco, co se ti nelibi.

Komponent je jedna vec, usi, prostor a vzajemna sladenost dalsi, ale to tu nemusim psat... pro me usi na vyse zminenych sestavach to nebylo neco,
co stoji za to.
draty a 230V
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

PMA

...no tak když řekneš A tak dej i B.
Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 34
Registrován: 23 pro 2010 22:05

Re: SROLL

Příspěvek od pink panter »

Pavel Macura-Audio píše:Já jsem měl před několika týdny možnost udělat srovnání se zesilovačem Šroll na reprosoustavách Avalon.
Nový počin pána Macuru , je to celkom slušná práca , viem si predstaviť, kde bol Sroll ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

pink panter píše:
Pavel Macura-Audio píše:Já jsem měl před několika týdny možnost udělat srovnání se zesilovačem Šroll na reprosoustavách Avalon.
Nový počin pána Macuru , je to celkom slušná práca , viem si predstaviť, kde bol Sroll ;)
Nešlo by udělat samostatné vlákno o novém PMA zesilovači?Určitě bude stát za to. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět