SROLL

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od lachim »

Pozor!
zajímavé povídání o SROLL je na Slovanetu.
L. Sroll tam napsal pár zajímavostí o svých Srollech a technicky zdatní rozvádějí zajímavou diskuzi!
Viz. Slovanet/zesilovače!
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Federmann »

lachim píše:Pozor!
zajímavé povídání o SROLL je na Slovanetu.
L. Sroll tam napsal pár zajímavostí o svých Srollech a technicky zdatní rozvádějí zajímavou diskuzi!
Viz. Slovanet/zesilovače!
Ta diskuse je předem určena k nezdaru, nejde o to aby jim Sroll něco vysvětlil, nebudou to chtít přijmout, neboť oni to dělají tak a všechno jinak je špatně, není to komunita, která by připustila jiný pohled, jiný názor, přitom jich může být tolik vedoucích k vynikajícímu zvuku.

Na druhé straně jsem rád, že není uniformní, že má svůj pohled na problematiku, za kterým si jde, jen by mne mrzelo, kdyby se stal SROLL terčem nekonečných internetových útoků, těch co zesilovač nikdy neviděli a nikdy neslyšeli, takové útoky velmi dobře znám.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od šeďour »

Federmanne nesnažte se nám podsouvat myšlenku, že jste na stejný lodi jako Šroll.

Nejste a nikdy nebudete [-x
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
britishaudio
Příspěvky: 44
Registrován: 12 črc 2014 18:54

Re: SROLL

Příspěvek od britishaudio »

Sorry za OFF, ale MYSTRO od SUGDEN AUDIO nebola novinkou ani v 2015. Vyrábali to medzi 2008 a 2011.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

No a kdo má hooodně hluboko do kapsy a chce spíše ušetřit, tak Anglický Sugden ( Ano ten co dělal ve světě oceňované Áčka )
Má novinku - Sugden Mystro
http://www.sugdenaudio.com/mystro.htm
V evropě vyhrává jednu recenzi za druhou i integrovanou Primalunu přehrál a hodně dalších v kat. do 50k
K tomu DAC NADm51 ( 39k ) za pár šupu není co řešit. ale to už se Srollem nesouvisí takže končím.

stačí tak?

Moc se těším na poslech kompletního řetězce SROLL. Radši si počkám.[/quote]
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: SROLL

Příspěvek od pasul »

Kdo směřuje k opravdovému TOP zesilovači, tak tento rozhodně patří do této škatulky. Měl jsem jej doma pár dní. V přímém porovnání s Mark Levinsonem No.436 je to opravdu špičkový stroj. Možná jsem to tady někde psal. Zkoušel jsem jak přímé porovnání proti Emm Labs combo/No.380 preamp/No.436 konce a proti tomu transport Emm Labs přímo do Srolla. A tady není co řešit. Rozdíly možná v malých nuancích. Ale těžko popisovatelné. Přehození kabelu nějaký čas trvá a netroufnu si popisovat rozdíly.... Ovšem rozdíl cenový vám snad nemusím popisovat.

Já bych všem co to myslí vážně tento přístroj velice rád doporučil. Stojí to minimálně za 3-4 denní odzkoušení. Poslechnout si někde u někoho cizího je k ničemu. Možná trochu člověk pozná, co přístroj dokáže. Ale u strojů této kategorie je třeba pořádně otestovat. Doma ve své poslechové místnosti. V klidu. Vyzkoušet všechny možnosti. Hlasitý poslech, noční tichý poslech. Projít si svoji sbírku nahrávek. No prostě kdo hledáte TOP přístroj, tak vyzkoušejte. :thumbup:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Federmann »

šeďour píše:Federmanne nesnažte se nám podsouvat myšlenku, že jste na stejný lodi jako Šroll.

Nejste a nikdy nebudete [-x

Jsem rád, že nejsem a nikdy nebudu na stejné úrovni, jak se ukazuje systém chlazení a zalíváním utajování zapojení se z přednosti mění rychle na Achillovu patu zesilovačů SROLL.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: SROLL

Příspěvek od Fox_25 »

Problém je, že zesilovače sroll reálně existují pane Federmann, ty vaše jsou jen na fotkách kde nejspíš také zůstanou, tak nějak se k nim jejich hrdí majitelé nikde nehlásí a to si myslím že např. zde na HF by se na ně nesnesla vlna kritiky.
To, že nevynecháte jakoukoli příležitost si do někoho kopnout, svědčí o všem.

Nevím co se tu pořád snažíte podsouvat, ale ve vší "slušnosti" akorát nepěkně útočíte.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: SROLL

Příspěvek od WaVe_99 »

Nabidnete lepsi reseni pane Federmane. Zatim jen blbe plkate a utocite na vsechny, kdo na rozdil od Vas zasobuji svymi zesilovaci dlouha leta spokojene posluchace(Dudek, Macura, Sroll apod.). O tom, ze pouzivate podpasove a nechutne praktiky, typu nekolika soubezne existujicich uctu na diskuznim foru, vydavate se za Vase zaky na te stredni skole, nebo kde to ucite apod. Ve slusne spolecnosti a kde se o tom vi mate vsude ban. Tady jsou meritka asi lehce jina anebo jste se jeste nestacil projevit. BTW, podobne praktiky, ktere pouzivate svedci o tom, ze potrebujete rozhodne odbornou pomoc psychiatra. Ve Vasem veku se to neda oznacit za pubertalni ulet. Nejste sam, kdo je frustrovany z neuspechu, ale tim zivot nekonci...
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Federmann »

WaVe_99 píše:Nabidnete lepsi reseni pane Federmane. nci...
Bez zbytečných reakcí v osobní rovině pár prozrazených technický detailů?
Děkuji za uznání. Konečně někdo normální. Pravdou je že vzhled jsem nedělal, Já jen dělal technické výkresy a předlohy pro CNC frézky. A pak samotnou výrobu. To chlazen,í jak ho nazýváte heet pipe je obyčejný chladírenský systém kdy se využívá v uzavřeném chladícím okruhu teplotní spád média - nějaký těkavý plyn, který kondenzuje vzdy na chladnější části svého okruhu a naopak odpařuje se na teplejší části. Tim je dáno, že teplo je rovnoměrně rozneseno tam, kde je okruh ve styku se skříní. .. tzn. V tomto případe zhruba v jedné čtvrtině průměru obvodu skříně v horní části. Konce visely pod okruhem a zahřívály jej zespodu, z hora pak byla na okruhu skříň a ta díky tomu ze byla chladnější vytvářela kondenzát.... a co kondenzuje, to chladne... Jednoduše sletovaný čtverec z měděných trubiček naplněný něco jako freonem.. . Snad jsem to vysvetlil. Ale jak říkám, nic světoborného, ale chápu že se tento název dá dobře zpeněžit. Heet pipe - krasne synonymum pro takovou blbost... nebylo to špatně vymyšleno, ale i přes to ten zes skříň neuchladila.
No slíbil jsem ze už psát nebudu... jen pokud se někdo staví do role High-end celebrity za high-end ceny a v pozadí dela lumpárny mne nutí reagovat. A tomu falešnému kamarádství nerozumím. Pokud někdo s L spolupracoval 15 let, tak ví o čem tu píšu. Děkuji za názory a děkuji i jizlivým za ukázku malosti. Těším se že se L vyjádří. Říkal jsi mi L. že máš svědomí .. p.s. jeden z postižených se tady už ozval... Krom mne... a ví...
HM/AAA aneb Heavy Metal Audio Analog Amplifier, je mé řešení skříně, kde nevěřím na zázračný přenos tepla, nýbrž používám mohutnou kompaktní skříňovou konstrukci, jehož dominantou jsou chladiče, na kterých jsou v mnoha párech výkonové tranzistory, Sroll používá jeden pár, já až 10párů, plocha jejich pouzder je výrazně vetší a kontakt přímý, tepelný odpor výrazně menší, plocha skříně výrazně větší a teplota menší.

Zapojení netajím, ani nikterak nezalívám, naopak součástky jsou oku přístupné a ochlazovány proudícím vzduchem, bavím se na tom, jak je pro mnohé funkce nepochopitelná.

Šrollovi nezbývá než popřát, aby tento problém ustál, a poučil se se svých školáckých chyb pro další konstrukce, bylo by škoda, kdyby na tvůrčí činnost zanevřel. Držím palec. :thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: SROLL

Příspěvek od WaVe_99 »

Ja Vam na oplatku preju, abyste vyrobil zesilovac, ktery hraje, nevypada jako radio z dob totality a aby se alespon jeden kus prodal. Prestante se zajimat a porad dokola urazet ostatni konkurenci, starejte se o sebe a sve vytvory, zverejnete ven nejake mereni, ktere neni sproste vymyslene apod., vystavte na nejake vystave svuj zesilovac, aby si vsichni mohli udelat nazor. Pak se uvidi :-)
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Federmann »

WaVe_99 píše:Ja Vam na oplatku ????
Psal jsem bez osobní roviny, někteří však zjevně netuší o čem mé slova jsou.

Na mnohé se dá nalézt odpověď zde:
Údaje z veřejné části Živnostenského rejstříku :
Přerušení provozování živnosti oznámené podnikatelem: od 27.11.2012 do 31.12.2020
Zřejmě důvod nevyřizování reklamací a mnohého dalšího.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: SROLL

Příspěvek od WaVe_99 »

Nic, s blaznem a demagogem nema smysl se dohadovat. Ve Vami zminovanem RZP se da najit pouze odpoved na to, ze nekdo prerusil OSVC cinnost a na jak dlouho. Na nic jineho. Tak NELZETE.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Federmann »

Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
analog2001

Re: SROLL

Příspěvek od analog2001 »

%-(......
Naposledy upravil(a) analog2001 dne 26 čer 2016 14:39, celkem upraveno 1 x.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: SROLL

Příspěvek od Fox_25 »

Pane Federmanne, pořád do někoho kopete aby jste se mohl zviditelnit. Stejně tak jste ve svém vláknu "taktně" přešel moji výtku vůči vašemu "vynálezu" HM/AAA který se používá i ve světě.

http://www.inner-magazines.com/news/498 ... Power-Amp/
http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Chassi ... 1868952439
http://electronics-diy.com/electronic_s ... php?id=588
http://www.aliexpress.com/item-img/Carv ... 7.1.nxf4IP
http://www.custom-machining-parts.com/a ... ining.html

Ono něco jiného je, upozornit na chyby ostatních bez reklamy na vlastní výrobky, kdyby jste to tak udělal, opět bych mlčel. Nikdo z výrobců audio komponentů v čr/sk si nedovolil to co vy, asi to chce hroší kůži dělat si takto reklamu za každou cenu.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Federmann »

Fox_25 píše:Pane Federmanne, pořád do někoho kopete aby jste se mohl zviditelnit. Stejně tak jste ve svém vláknu "taktně" přešel moji výtku vůči vašemu "vynálezu" HM/AAA který se používá i ve světě.

http://www.inner-magazines.com/news/498 ... Power-Amp/
http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Chassi ... 1868952439
http://electronics-diy.com/electronic_s ... php?id=588
http://www.aliexpress.com/item-img/Carv ... 7.1.nxf4IP
http://www.custom-machining-parts.com/a ... ining.html

Ono něco jiného je, upozornit na chyby ostatních bez reklamy na vlastní výrobky, kdyby jste to tak udělal, opět bych mlčel. Nikdo z výrobců audio komponentů v čr/sk si nedovolil to co vy, asi to chce hroší kůži dělat si takto reklamu za každou cenu.
WaVe_99 píše:Nabidnete lepsi reseni pane Federmane. nci...
Jen jsem odpověděl na výzvu, a Vy to dobře víte, tak to prosím nepřekrucujte a nezneužívejte, zůstaňme prosím u tématu vlákna, HM/AAA zde rozebírat nechci, i když něco vypadá podobně, ještě to nemusí být funkčně stejné.

Mohl jste poradit Šrollovi.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: SROLL

Příspěvek od WaVe_99 »

Starejte se o sebe a sve dusevni zdravi. To neni osobni utok, to je vyhodnoceni faktu z vedlejsiho diskuzniho fora. Jste sprosty lhar, vyuzivate nekolikanasobne identity v diskuzi, od takoveho cloveka nema nazor na cokoliv zadnou vahu. A gratuluji k tomu, ze umite hledat i v obchodnim rejstriku, to jste objevil novy kontinent.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: SROLL

Příspěvek od Fox_25 »

Co prosím pane Federmanne překrucuji? Ono to je nejenže podobné jako váš vynález, ale dokonce to pracuje na stejném principu už z jeho podstaty. A zapuštěné konektory na zadním panelu jak to máte vy na tom nic nezmění. Můžete si stanovit podmínky jaké chcete, ale principiálně je to pořád stejné, to okecat nelze.

O vašem HM/AAA jste začal vy, já jen chci aby ostatní věděli jak to vlastně s HM/AAA je.

A to že si takto děláte reklamu raději ani nekomentujete. A na jakou výzvu to prosím celé bylo?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

To je hnusný, zdiskreditovat svého konkurenta takto nekalým způsobem. To se mi vůbec nelíbí. Koukám, že Babiš má konkurenta, vytahovat složky. :thumbdown:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SROLL

Příspěvek od Yngwie »

Kluci, nemůžete jít někam do "autocenzura" s těma neustálými hádkami? Je to jako přikládat do ohně ... pořád dokola ... never ending story.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: SROLL

Příspěvek od adrian »

Na chvilku to povoli,pan ucitel dostal BAN O:-)
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: SROLL

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: SROLL

Příspěvek od Fidas »

Klobouk dolů!
Krásná recenze dobrých strojů. A cena není zase tak nepřístupná, zvlášť když uvážím, že za peníze, co jsme dali za všechna možná "vylepšení" našich sestav, bychom si toto mohli pořídit.
Pane Šroll, blahopřeji! :thumbup:
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SROLL

Příspěvek od aretax »

Fidas píše:Klobouk dolů!
Krásná recenze dobrých strojů. A cena není zase tak nepřístupná, zvlášť když uvážím, že za peníze, co jsme dali za všechna možná "vylepšení" našich sestav, bychom si toto mohli pořídit.
Pane Šroll, blahopřeji! :thumbup:
Áno, ale...(potom by sme vylepšovali aj toto).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: SROLL

Příspěvek od Fidas »

aretax píše:
Fidas píše:Klobouk dolů!
Krásná recenze dobrých strojů. A cena není zase tak nepřístupná, zvlášť když uvážím, že za peníze, co jsme dali za všechna možná "vylepšení" našich sestav, bychom si toto mohli pořídit.
Pane Šroll, blahopřeji! :thumbup:
Áno, ale...(potom by sme vylepšovali aj toto).
Stačí, že pan Šroll neustále vylepšuje :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SROLL

Příspěvek od Yngwie »

Stále spokojenost? Na zesilovač lze slyšet spíše chvála, takže to bude asi hodně zajímavý kousek. Jen mě v případě takto povedeného produktu mrzí ten naprosto diletantský přístup k marketingu a designu. Dneska, co si budeme povídat, prodává hodně obal ... tak je nutné být vidět.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: SROLL

Příspěvek od Fidas »

Ano, stále spokojenost...ale aparaturu Sroll mám teprve cca 8 měsíců.
No marketing není nejsilnější stránkou pana Šrolla, zřejmě se spoléhá na ohlasy. A ty jsou veskrze pozitivní.
Pan Šroll argumentuje fakty a logikou....tedy právě poslech a jeho jednání mě přesvědčilo pro koupi. Vždyť je to pro naše ušiska a mozek...:-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Známý si pořídil zesilovač Luxman L-507Ux a ze zvědavosti že ho přiveze ke mně na porovnání s mým Rhytmem od Sroll.
Krom zvukových testů a porovnávání při vývoji mých filtračních jednotek a kabeláže se již nezabývám nějakým vyhledáváním a testováním přístrojů abych si pomohl k lepšímu výsledku, protože jsem spokojen s tím co mám. Tuto nabídnutou možnost jsem neodmítl, už proto, že o to měl on sám zájem. Provedl jsem přesné srovnání hlasitostí obou zesilovačů a provedli jsme poslech Rhytmu, pak 507 a následně pro kontrolu nabytých pocitů jsme ještě poslechli můj zesilovač. Nevěděl jsem dopředu co mohu očekávat, se značkou Luxman jsem doposud neměl žádnou přímou praktickou zkušenost, a nejsem už dlouho aktivním čtenářem audio periodik a testů novinek. Zvuk reprodukovaný přes tohoto krasavce, (Srolluv zesilovač je taková popelka), zněl nekonfliktně, netahal za uši, rozhodně neměl nepříjemné výšky ani dominantní či jinak nápadné basy. Zkrátka nic nevyčnívalo a nepoutalo na sebe nepříjemně pozornost. Rychle jsem si uvědomil, že zvuk je takový relaxovaný a nějak nevýrazný. Po přehození na Rhythm se najednou dostavil kontrast, plasticita, rytmus a rozlišení. Basa pěkně pulzovala, zpěv byl naléhavější a barevnější, bylo znát lépe rozdíl jednotlivých nahrávek. Jak hodně velký rozdíl to byl, jak tento aspekt podchytit objektivně? Rozhodně nebyl v nuancích a byl velmi dobře patrný, včetně toho, že jde o zvuk lepší, ne jen jiný.
Soukromý závěr jsem si z toho udělal, že Luxman není ve své ceně (shodné s Rhytmem) zesilovač špatný, ale naopak Srollův je na svou cenovou hladinu zvukově mimořádný.
Majitel Luxmanu není audiofil a je rocker, takže s výsledku, který slyšel stejně jako já nebyl vyloženě smutný, pro jeho sbírku muziky je vhodnější milosrdnější zprůměrování, může použít korekce basů a výšek, a také se rád kochá propracovaným panelem tohoto Japonce.
Já se za audiofila naopak považuji a pro svou práci a prezentaci mých výrobků je pro mě zesilovač v věrnějším, prokreslenějším a transparentnějším podáním dobrým pracovním nástrojem a u poslechu muziky mi přinese lépe emoce na dobrých nahrávkách.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SROLL

Příspěvek od Yngwie »

Pěkný srovnání :thumbup: . 507uX jsem měl na test. Pěkný univerzál. V ničem neurazil, ale ani nenadchnul vyloženě. Ovšem provedení a komfort ovládání .... tak s tím se fakt Sroll nemůže měřit (gramo, sluchátkáč, dekorační VU metry:)).
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: SROLL

Příspěvek od adrian »

NA
Neslo si nepovsimnut zmienku o " vlastnom zosilovaci ". Zaujimalo by ma, ci ide o tranzistor a ci lampu,nakolko je zname ze v minulosti si sa lampam venoval.? ( ked tak kludne i do vlastneho vlakna) sorry za OFFTOPIC!
Pekna reportaz.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To je nedorozumění, píšu celou dobu pouze o oněch dvou zesilovačích, můj zesilovač je myšleno koupený Rhythm .
Zesilovače jsem přestal dělat před patnácti lety, kdy jsem uznal, že jsem ochoten si koupit a zaplatit lépe hrající cizí výrobek, a také, že jsou věci, které dokážu dělat na vyšší úrovni, tehdy to byly bedny.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: SROLL

Příspěvek od adrian »

V tom pripade sa ospravedlnujem za nedorozumenie...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SROLL

Příspěvek od Mark Levinson »

Zajímavé porovnání, díky za sdílení. :thumbup:
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: SROLL

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Už jsem kdysi psal, že zvuk Luxmana je plochy, nevýrazný. Tenkrát jsem napsal, jako bouchání do plechu. Z druhé strany vzhledem a cenou nemá mnoho konkurence, prostě je krásný.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SROLL

Příspěvek od Jiri »

NA
Přál bych ti vyzkoušet k Sroll Rhythm nějaký špičkový zdroj protože starý Lindeman CD1SE mu ani náhodou neumožní ukázat jeho plný potenciál.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od lachim »

o víkendu proběhly poslechově různé testy v poslechovce "Sroll" u Luďka v Náchodě.

- Sroll Bimotore Revolution na repro Sroll + kabeláž Sroll. Vše od zásuvky až po repro tedy od Luďka Srolla
- Sroll Lyric Revolution + opět komplet Sroll

Luděk pro svého klienta přestavěl zásadním způsobem 1. bednu z páru BW 800 D3.
Zadáním bylo odstranit "závady" zvuku popisované např. mnou ve vlákně "záhadaD3".
(klient bedny Sroll nemá z důvodu nedostatku místa v obýváku)

- srovnávací mono poslech jedné 800D3 upgrade by Sroll a druhé bedny v originálním stavu.
- srovnání repro kabelu Sroll versus reprokabel Odin 1
- poslech sestav s power kabely Odin 1 + Valhalla 2

pro mě osobně to bylo opět superbní.
především to, jak LS vyřešil zvuk řady D3. úžasné!
zážitek 1A.
především pak poslech repro Sroll s kabeláží Nordost. to byla pro mě jasné, přesvědčivé. bedny Sroll hrají s kabeláží Nordost ultimativně.
Referenčně. Přál bych slyšet každému ten ukrutný rozdíl proti zvuku na výstavách.

u BW 800D3 nutno uvést, že aniž by nám LS řekl, která bedna je upravená, ten rozdíl byl poznat na 1. taktu zcela mě neznámé hudby.

zážitků spousty.
Luďkovi se opět více líbyly jeho kabely. Mě opět kabely Nordost.
Ale tento "spor" spolu vedeme již 10 let.
:-)
poslechu se účastnilo dost lidí. včerejší posluchači, prastaří členové fóra, opět prohlásili, že psát nebudou...škoda. shodli jsme se téměř ve všem.
možná napíše machalík / syčák. otíkle napíše určitě (že, otto?)
pokud by byl zájem o mé dojmy, odpovím na dotazy rád.
IMG_0207_web.JPG
IMG_0217_web.JPG
IMG_0222_web.JPG
IMG_0219_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od lachim »

V prevenci nadavek :
Vedeli jsme o absurdosti srovnani kabelu sroll kapton s 10x drazsim kabelem nordost odin.
Me osobne totiz zajimalo jak budou hrat reprobedny sroll na referencnim reprokabelu ( ac za absurdni cenu).
Zesilovac Sroll lyric revolution radim ve svem hodnoceni do top kategorie “ integrace za milion”. Proto ta kabelaz ze stejneho levelu.
Vysledny zvuk reprobeden sroll za tento “ sileny” test stal! Diky za pochopeni.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SROLL

Příspěvek od Jiri »

Vsadím se, že L.Š. už má teď v hlavě nápady, jak vylepšit své reprokabely Kapton. :lol:

To je přesně to, co posouvá konstruktéra - neustále něco zkoušet, měřit, poslouchat a aplikovat nové poznatky a tím posouvat dál limity svých produktů.
Nejhorší co může konstruktéra potkat je vnitřní pocit, že lépe už to nejde a tím má vlastně vše vyřešeno.

Chystám se tam také na poslech upravených B&W 800D3 a už se těším.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SROLL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak já bych tedy dotaz měl. Ve vlákně o Bimotore zaznělo, že Luděk nikdy Bimotore hrát neslyšel. Tak by mě tedy zajímalo, co na to říkal + jestli padlo z jeho strany nějaké porovnání s Lyric Revolution.

Taky by mě zajímalo, zda přestavba BW z jeho strany odstranila neduhy do té míry, že by sis dané BW šel koupit. (popř., jaké změny přesně udělal, abychom měli alespoň představu).
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SROLL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ok, tak druhá část dotazu je zodpovězena ve vlákně ''o záhadě'' :lol: V platnosti tedy zůstává i nadále první dotaz :lol:
Dieter Burmester
Odpovědět