MSB Technology

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

MSB Technology

Příspěvek od Jiri »

Tak konečně je již v ČR zastoupení top digitálu MSB z Kalifornie.
https://www.kasaudio.cz/aktuality
https://www.msbtechnology.com/
MSB KAS.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: MSB Technology

Příspěvek od Jiri »

Tak nakonec zastoupení MSB pro ČR /SK má https://www.platanaudio.sk/znacky/msb-technology/

Zde je recenze na 2.nejvyšší model DACu značky (1.650.000,-Kč) :lol: :
http://www.audiodrom.net/cs/digitalni-z ... erence-dac

Doufám, že Platan s MSB nebude chybět na letošní výstavě AVS Praha v září.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MSB Technology

Příspěvek od terahera »

Myslím,že chybět bude :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: MSB Technology

Příspěvek od lubos »

AUDIO VIDEO SHOW PRAHA
S ohledem na ekonomickou situaci v Evropě i ve světě jsme bohužel nuceni vynechat ročník 2023. Těšte se již nyní na září 2024!
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: MSB Technology

Příspěvek od Jiri »

Aha, to jsem přehlédl. Škoda.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MSB Technology

Příspěvek od blesk666 »

Jiri píše: 13 bře 2023 19:52 Tak nakonec zastoupení MSB pro ČR /SK má https://www.platanaudio.sk/znacky/msb-technology/

Zde je recenze na 2.nejvyšší model DACu značky (1.650.000,-Kč) :lol: :
http://www.audiodrom.net/cs/digitalni-z ... erence-dac

Doufám, že Platan s MSB nebude chybět na letošní výstavě AVS Praha v září.
ako pise autor “to radeji ani neslyset” akor nez si neni pripraveny uzratit za DAC tolko co za auto vyssej triedy.
Inak trade in program a moznost postupneho upgrade maju pekne a solidne vymysleny. Sucasny design sa mi zaroven nesmierne paci - frezovany ingot a v nom elektronika
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: MSB Technology

Příspěvek od Jiri »

S tím zákaznickým servisem naprosto souhlasím, že je skvělý. Měl jsem problém se svým starším MSB, něco odešlo v powerbase. Poslal jsem ji do Casea aby mi to opravil Dan Vrána. Něco jsme potřebovali ověřit a tak jsem poslal mail na hlavního MSB prodejce v Evropě. Druhý den mi přišel mail přímo od Jonathan Gullman (spolumajitel MSB a konstruktér), kde perfektně popsal řešení problému včetně fotek s popisy. Opravdu jsem jen zíral.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: MSB Technology

Příspěvek od Tony »

blesk666 píše: 14 bře 2023 10:01 frezovany ingot a v nom elektronika
Tak to má aj Chord DAVE🙂
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MSB Technology

Příspěvek od blesk666 »

Jiri: tak by to hlavne pri tejto cenovej kategorii rozhodne malo byt.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: MSB Technology

Příspěvek od dvader »

Ale HDMI/I2S vstup to nemá, nebo jsem jej přehlédl?
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: MSB Technology

Příspěvek od Tony »

dvader píše: 14 bře 2023 18:29 Ale HDMI/I2S vstup to nemá, nebo jsem jej přehlédl?
Tak tento vstup má prekvapivo málo aj drahých prevodníkov.
Otázka je prečo.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MSB Technology

Příspěvek od blesk666 »

MSB ma moznost volitelneho input i2s modulu:
https://www.msbtechnology.com/dacs/digital-inputs/
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: MSB Technology

Příspěvek od dvader »

No jo, ale pokud má nějaký SACD přehrávač digitální výstup, tak je to přes HDMI…
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MSB Technology

Příspěvek od Dieter Burmester »

Muj SACD prehravac ma digitalni vystup v podobe optiky a koaxu.
Dieter Burmester
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: MSB Technology

Příspěvek od Jiri »

dvader píše: 14 bře 2023 19:22 No jo, ale pokud má nějaký SACD přehrávač digitální výstup, tak je to přes HDMI…
To i2s pro SACD signál ale vždy platí jen pro kombo transport a DAC od stejného výrobce z důvodu licencí SACD tak, aby nebyl na dig. výstupu plný DSD v nešifrované podobě.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: MSB Technology

Příspěvek od dvader »

Sorry, já to spletl - myslel jsem HDCP přes HDMI. Tím by měl jít posílat i DSD stream, nebo ne?
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: MSB Technology

Příspěvek od Jiri »

Myslím, že DSD přes HDCP (HDMI) je kódované a AV receiver musí mít HDCP dekodér. Nevím, kino neřeším.

Jinak starší MSB UMT (Universal Media Transport postavený na platformě Oppo) pouštěl ven plné nekódované DSD i přes AES/EBU digi výstup do jakéhokoliv DACu ale nikde se o tom ve specifikaci nezmiňovali.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: MSB Technology

Příspěvek od pepO77 »

SACD stream (teda DSD) koli Sony licencii bude fungovat iba medzi komponentami jedneho vyrobcu. DSD z SACD sa da dostat iba "upravou" firmwaru niektorych SACD/BlueRay prehravacov.

Hladal som SACD transport, ktory by rovno dal DSD64, bohuzial take nieco (v tovarnom nastaveni) nie je :(

ak ano, rad sa poucim a obzriem.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Odpovědět