SUPRA

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Tento výrobce uvedl na trh nový repro kabel, mám ho na test , po zahoření na ProBurnu cca. 50. hodin ,
20200930_074308.jpg
zapojen na mé sestavě -- asi nejlepší repro kabel co kdy vyrobily, jak zvukově , tak i cenou.

Už rok používám repro kabel z metráže Annorum XL, osazen WBT konektory -- plná spokojenost, ale ta jejich novinka je ve všech parametrech lepší.

Po zapojení stínění Excalibru -- detail nahrávky, prostor, dynamika a čistota nahrávky -- v této cenové lize budete těžko hledat konkurenci.

Na trh byly uvedeny i sítové psy , prodrátované postříbřenou mědí, určitě posun .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
otto_berg
Příspěvky: 9
Registrován: 18 pro 2019 22:04

Re: SUPRA

Příspěvek od otto_berg »

Tak to vypadá hodně dobře už jen na pohled.
Jak se přesně kabely nazývají a kolik stojí metr?
Případně mi pošli nabídku do SZ v délce 2x2,5m a konektory WBT :-)
Děkuji.
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SUPRA

Příspěvek od macher »

otto_berg píše: 05 říj 2020 09:32 Tak to vypadá hodně dobře už jen na pohled.
Jak se přesně kabely nazývají a kolik stojí metr?
Případně mi pošli nabídku do SZ v délce 2x2,5m a konektory WBT :-)
Děkuji.
http://www.supracables.cz/supracables/e ... R-COMBICON
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Excalibur se prodává jako hotový set, nelze koupit metráž.

Metráž lze koupit jen Annorum XL nebo hotový set.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: SUPRA

Příspěvek od F2014 »

Kam připojuješ ty svorky od stínění?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Pod šroubek na zesilovači ( změřit zda je vodivý ). Některé zesilovače mají svorku na připojení stínění repro kabelu.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: SUPRA

Příspěvek od F2014 »

@Pytell: Děkuji.
Omlouvám se za trochu Off topic.. na koncáku mám konektor označený "Signal Gnd". Podle názvu se mi to sice nezdá, ale je to to, co myslíš?

Porovnával jsi rozdíl mezi propojeným a nepropojeným stíněním?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Porovnával jsi rozdíl mezi propojeným a nepropojeným stíněním?

Ano samozřejmě, se zapojeným stíněním, je zvuk na mé sestavě lepší, jakoby nebyl žádný kabel mezi zesilovačem a bednou a čistota všech pásem.

Osobně mám vyvedeno stínění na tento repro kabel z pod šroubku na krytu zesilovače. Jak popisuješ , konektor " Signal GND ", no nevím jestli to není jen signálová zem ?!?, to je spíše otázka na techniky.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: SUPRA

Příspěvek od F2014 »

Pytell píše: 06 říj 2020 08:23 Ano samozřejmě, se zapojeným stíněním, je zvuk na mé sestavě lepší, jakoby nebyl žádný kabel mezi zesilovačem a bednou a čistota všech pásem.
Já mám reprokabel nestíněný, převládá názor, že stínění repro kabelu je zbytečnost (a toto hlásají nejen kabeloskeptici). Docela mne láká nějaké to stínění zkusit. Osobní zkušenost je nadevše.
Jinak je docela zajímavé, že zrovna Supra, synonymum pro výrobce "no-nonsense" produktů, se dala do výroby něčeho takového ... to na tom asi fakt něco bude.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Minulý týden jsem zapojoval klientovi sítového psa ( novinka ) : http://www.supracables.cz/supracables/e ... er-Edition

Po zapojení na DK a OLED, zlepšení obrazu i zvuku -- asi , že je prodrátováno postříbřenými vodiči a nová verze filtru. Za tu cenu výborný kup.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: SUPRA

Příspěvek od jirie »

Copak má pes za ocas? Doporučovanou Lorad 2.5 nebo jsi mu udělal něco extra. Jaké koncovky?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Metráž Lorad 2.5 postříbřená a koncovky RichBay pozlacené, nechtěl dát více za kvalitnější koncovky.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SUPRA

Příspěvek od blesk666 »

preco ste nepouzili k telke verziu aj s prepatovou ochranou? teda EU/SP?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Cituji : preco ste nepouzili k telke verziu aj s prepatovou ochranou? teda EU/SP?

Z praxe, a také bylo změřeno , že přepěťová ochrana se se na zvuku negativně podepíše.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: SUPRA

Příspěvek od blesk666 »

pisal som k telke, EU/SP mkII mam aj ja k telke. K audiu ked tak bez oznacenia SP - teda len rozbocovaci pes bez filtracie a prepatovej ochrany s tym suhlas
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: SUPRA

Příspěvek od fox »

Pytell píše: 05 říj 2020 16:10 Pod šroubek na zesilovači ( změřit zda je vodivý ). Některé zesilovače mají svorku na připojení stínění repro kabelu.
A jak změřím, jestli je šroubek vodivý ? Stačí propojit ohmmetrem zemnicí kolík zásuvky do zesilovače se šroubkem ? Dík za radu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: SUPRA

Příspěvek od fox »

Tak jsem to proměřil a naměřil jsem 0 ohm.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Tak jsem to proměřil a naměřil jsem 0 ohm.

Ano to je OK.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: SUPRA

Příspěvek od fox »

Zkoušel už někdo propojovací kabely mezi repro konektory ? https://www.av-connection.com/?PNo=SUPSWDEXJU

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: SUPRA

Příspěvek od fox »

Objednal jsem si repro kabely v délce 2 x 2m. Bylo mi sděleno, že musím počkat do konce listopadu. Prý je nestačí vyrábět. Sety v délce 3 a 4 m jsou ale k dostání. Asi nejdou tak na odbyt jako ty dvoumetrové.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Vůbec se nedivím, že nestačí tento repro kabel kompletovat. Za tu cenu neskutečná pecka.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: SUPRA

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: SUPRA

Příspěvek od fox »

Nakonec jsem koupil tří metrový set.
Jak píše Pytell, tento kabel je opravdu SUPRA ! :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
kychtax

Re: SUPRA

Příspěvek od kychtax »

Chtelo by to nejakou srovnavacku.. Jedina recence co jsem nasel je nasvedskem webu.. :smile:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: SUPRA

Příspěvek od fox »

fox píše: 03 lis 2020 14:48 Zkoušel už někdo propojovací kabely mezi repro konektory ? https://www.av-connection.com/?PNo=SUPSWDEXJU

Obrázek
Ve čtvrtek jsem propojení v Dánsku objednal, dnes dorazily. Teď je to teprve mazec. ! :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: SUPRA

Příspěvek od vintage »

Ma uz panove nekdo zkusenost s novinou SUPRA PHONO 2-PAIR AUDIO BLUE ?
http://www.supracables.cz/supracables/e ... AUDIO-BLUE
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Re: SUPRA

Příspěvek od ivandk »

Jsou prosim nejake blizsi podrobnosti a charakteristika reprokabelu Supra popr propojek na repro? Predem diky.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Tak po půl ročním zapojení Excalibur na své sestavě, musím uznat, že je to vynikají repro kabel. S MF a ATC si skvěle sedl a u mě už nadobro konečná.

Jinak jsem opět kompletoval z metráže Annorum XL repro sety, chce to použít WBT konektory a stínící oplet -- poté se skoro dostanete zvukově k Excalibru ( i když ten má lepší prostor a hlavně dynamiku ).
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SUPRA

Příspěvek od pajuna »

ivandk píše: 08 úno 2021 20:59 Jsou prosim nejake blizsi podrobnosti a charakteristika reprokabelu Supra popr propojek na repro? Predem diky.
Zkus treba rozkliknout odkazy nahore :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: SUPRA

Příspěvek od Janik »

Pytell píše: 09 úno 2021 08:56 Tak po půl ročním zapojení Excalibur na své sestavě, musím uznat, že je to vynikají repro kabel. S MF a ATC si skvěle sedl a u mě už nadobro konečná.

Jinak jsem opět kompletoval z metráže Annorum XL repro sety, chce to použít WBT konektory a stínící oplet -- poté se skoro dostanete zvukově k Excalibru ( i když ten má lepší prostor a hlavně dynamiku ).
Mozem sa opytat ako by si porovnal Annorum XL vs Viablue SC-6 kedze cenovo to vyzera uplne rovnako. Dakujem Mirek. Ten stinici oplet si aky pouzil?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Re: SUPRA

Příspěvek od ivandk »

Dekuji za upozorneni. Pokusil jsem se cist ty recenze a zcasti je tóspise takovy marketingovy popis ale nic moc konkretniho. Nekde pisi ze rhodiove koncovky jsou mene vodive a zmekcuji vysky jinde jakmjsiu rhodiove koncovky vyhodou. Nekde se pise o trochu temnjsim zvuku. Mam lampy a i repro mozna spise s temnejsim charakterem tak bych to nerad jeste zhorsil. Potrebuji zvuk transparentni spise neutralni nikoliv do tepla detailni citelny zaostreny v prostoru. Takze koupe kabelu naslepo v cene pres 1000€ by prece jen byla rizikem. Proto prosim o konkretni zkusenosti uzivatelu. Dik
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: SUPRA

Příspěvek od YamahaMan »

ivandk píše: 09 úno 2021 18:52 Dekuji za upozorneni. Pokusil jsem se cist ty recenze a zcasti je tóspise takovy marketingovy popis ale nic moc konkretniho. Nekde pisi ze rhodiove koncovky jsou mene vodive a zmekcuji vysky jinde jakmjsiu rhodiove koncovky vyhodou. Nekde se pise o trochu temnjsim zvuku. Mam lampy a i repro mozna spise s temnejsim charakterem tak bych to nerad jeste zhorsil. Potrebuji zvuk transparentni spise neutralni nikoliv do tepla detailni citelny zaostreny v prostoru. Takze koupe kabelu naslepo v cene pres 1000€ by prece jen byla rizikem. Proto prosim o konkretni zkusenosti uzivatelu. Dik
Myslím, že jednak ho nemá moc ľudí a ak ho aj niekto má /napr. Mirek/, tak si to prečítaš ale aj tak nevieš ako bude hrať konkrétne u teba.
Niet nad vlastný posluch ALE to je diléma v podstate každého. Tiež by som ho rád poźičal a vyskúšal aj keď môj zosilovać nemá moc rád rhodium.
Vyskúśané na power kábloch, nakoniec skonćil na Ag+Cu koncoch. Repro káble mám tiež čistú meď, čiže nič iné len skúška...
OT - druhý na skúšku je Acrolink 7N-S1400 - tiež spomínaný v jednom z vlákien.
Ale netlačím na pílu. Je veľa vecí na riešenie...
Ak sa ti podarí pôžička na skúšku, napíš dojmy.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Mozem sa opytat ako by si porovnal Annorum XL vs Viablue SC-6 kedze cenovo to vyzera uplne rovnako

Kdo chce plnější zvuk , větší obsah basové složky , tak SC-6. Naproti tomu Annorum XL, když se zastíní -- presentní zvuk, všechny pásna srovnané, delší dobu se rozehrává.

Používám stínící punčošku ( pocínovaná měď ).

Co se týče rhodium u Excalibur --- tak určitě výrobce ví proč je použil, na zvuku je to znát. Lze i použít jejich měděné.

Samozřejmě nejlépe půjčit a zapojit na své sestavě , každý má jiné preference ve zvuku, počítejte delší doba na rozehrání.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: SUPRA

Příspěvek od Janik »

Pytell píše: 10 úno 2021 06:26 Cituji : Mozem sa opytat ako by si porovnal Annorum XL vs Viablue SC-6 kedze cenovo to vyzera uplne rovnako

Kdo chce plnější zvuk , větší obsah basové složky , tak SC-6. Naproti tomu Annorum XL, když se zastíní -- presentní zvuk, všechny pásna srovnané, delší dobu se rozehrává.

Používám stínící punčošku ( pocínovaná měď ).

Co se týče rhodium u Excalibur --- tak určitě výrobce ví proč je použil, na zvuku je to znát. Lze i použít jejich měděné.

Samozřejmě nejlépe půjčit a zapojit na své sestavě , každý má jiné preference ve zvuku, počítejte delší doba na rozehrání.
Dakujem.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: SUPRA

Příspěvek od YamahaMan »

Pytell píše: 10 úno 2021 06:26 ...

Co se týče rhodium u Excalibur --- tak určitě výrobce ví proč je použil, na zvuku je to znát. Lze i použít jejich měděné.

...
Ahoj Mirku, znamená, že Excalibur má na výber možnosť objednania koncov v medi?
Alebo ako si to myslel.
Vďaka za info!
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SUPRA

Příspěvek od Pytell »

Originál v setu jsou rhodium, ale lze koupit solo Supra Combi Con bananek nebo spade ( vidlička ) , M6 Series a našroubovat.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: SUPRA

Příspěvek od YamahaMan »

Pytell píše: 10 úno 2021 12:47 Originál v setu jsou rhodium, ale lze koupit solo Supra Combi Con bananek nebo spade ( vidlička ) , M6 Series a našroubovat.
:thumbup:
Vďaka!
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: SUPRA

Příspěvek od fox »

Nevím, co tím vylepšíš, když měděnou vidličku nebo banánek zašroubuješ do rhodiového ukončení.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět