Furutech

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Furutech

Příspěvek od aretax »

Pri značke OYADE je zaujímavá tá skutočnosť, že rôzne modely majú vodiče z rôznych materiálov, nemyslím tým iba pokovovanie, ale celý vodič. Vyrábajú sa v JPN. Ale tie základné modely s mosadznými pozlátenými vodičmi sa vyrábajú v Číne (myslím, že ich vyrába firma OEM).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Furutech

Příspěvek od NA-Noble Audio »

OYADE neexistuje, ta Japonská značka se jmenuje OYAIDE.

OEM není jméno nějakého Čínského výrobce, ale je to zkratka anglického "Original Equipment Manufacturer", což je obchodní termín, který označuje výrobce zařízení, jehož výrobek je prodáván a propagován jinou obchodní značkou. Výrobky, určené pro výrobce OEM, se označují jako OEM výrobky.

"Ale tie základné modely s mosadznými pozlátenými vodičmi sa vyrábajú v Číne "
To nejsou žádné základní modely, ale Čínské fejky tak hojně nabízené na e-bay a Aliexpress a prodávané pod 5,-USD/ks
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Furutech

Příspěvek od lachim »

NA
:clap:
kychtax

Re: Furutech

Příspěvek od kychtax »

Pokud někdo zvukově nerozliší mosazný fake z aliexpresu od originálního konektoru Furutech, pak to něco vypovídá o celé sestavě. :silent:
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Furutech

Příspěvek od PTK »

:thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Furutech

Příspěvek od lachim »

Kychtax
:thumbup:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Furutech

Příspěvek od Ramones »

kychtax píše: 25 bře 2020 20:21 Pokud někdo zvukově nerozliší mosazný fake z aliexpresu od originálního konektoru Furutech, pak to něco vypovídá o celé sestavě. :silent:
.....upozorňuji, že nejsem křesťan, ale k výše napsanému mě napadá jediné: "....a ty to vidíš" :silent:


Ale pro objektivitu musím dodat, že něco na tom bude, protože když se do nich (volně zavěšených) klepne kovovou tyčinkou, výsledný zvuk není stejný :angel:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Furutech

Příspěvek od fox »

:lol: Kychtaxi, vyprovokoval jsi mě k tomu, že koupím jeden konektor origo a druhý kopii. Pokud neuslyším rozdíl, asi vyhodím svůj aparát a začnu poslouchat starý tranzistor po babičce.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Furutech

Příspěvek od terahera »

fox píše: 29 bře 2020 22:45 :lol: Kychtaxi, vyprovokoval jsi mě k tomu, že koupím jeden konektor origo a druhý kopii. Pokud neuslyším rozdíl, asi vyhodím svůj aparát a začnu poslouchat starý tranzistor po babičce.
:lol: :lol: :lol: A průšvih bude,jak poté ani nebudeš vlastně vědět,který konektor je který :cool:Každopádně,já rozdíl nepoznal,a i když to teda o mé sestavě vypovídá své,poslouchám spokojeně dál :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Furutech

Příspěvek od kychtax »

Musis vymenit vsechny za origo a pak zaradit jeden fejk. :silent:
Ne k sesti fejkum koupit jeden origo.. to nerozezna nikdo. :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Furutech

Příspěvek od terahera »

Aha :-? Tak proto jsem asi spokojený,tak to tak nechám být :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Furutech

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

fox píše: 29 bře 2020 22:45 :lol: Kychtaxi, vyprovokoval jsi mě k tomu, že koupím jeden konektor origo a druhý kopii. Pokud neuslyším rozdíl, asi vyhodím svůj aparát a začnu poslouchat starý tranzistor po babičce.
Nič nevyhadzuj. Podľa mňa je práve toto dôkaz, že máš kvalitný aparát.
Quentin

Re: Furutech

Příspěvek od Quentin »

terahera píše: 30 bře 2020 00:06 Aha :-? Tak proto jsem asi spokojený,tak to tak nechám být :cool:
No dobrý =))
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Furutech

Příspěvek od fox »

Máte někdo zkušenost, jaký je rozdíl ve zvuku při použití konektorů Furutech FI-11-N1 /alpha fosforový bronzový vodič/ a FI-28 /Alpha čistá měď/ ?
Ty FI 11 jsou o třetinu levnější.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
kychtax

Re: Furutech

Příspěvek od kychtax »

Dival jsem se, hodne lidi meni konektory za NCF. Nano crystaline formula.. Zajimave. :thumbup:
Uvedomil jsem si, ze mam momentalne vse NCF. Pocinaje zasuvkou, zas. listou a vsemi konektory na kabelech. Aniz bych to planoval/nebo to byl zamer.. :ympeace:
kychtax

Re: Furutech

Příspěvek od kychtax »

Našel jsem k NCF zajímavé vlákno, kde je celkem jednoznačná shoda o jeho přínosu.
https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ive.26937/
Ty zvukové přínosy - lepší jasnost a transparentnosti. Mi se zdá, že na tom něco je - ve srovnání s jinými konektory jiných značek. Ale chce to vyházet všechny jiné non- NCF(jako obvykle, jeden špatný zhatí všechnu snahu).
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Furutech

Příspěvek od fox »

A jak to řešíš u přístrojů ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Furutech

Příspěvek od aretax »

fox píše: 23 lis 2021 16:14 Máte někdo zkušenost, jaký je rozdíl ve zvuku při použití konektorů Furutech FI-11-N1 /alpha fosforový bronzový vodič/ a FI-28 /Alpha čistá měď/ ?
Ty FI 11 jsou o třetinu levnější.
Mám skúsenosť z porovnania Furutech FI-11-N1 a Viborg čistá meď, dokonca sú medené aj kontakty bez ďalšieho pokovovania. Zvuk - jednoznačne Viborg. Fi-11-N1 sú v šuflíku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Furutech

Příspěvek od Pytell »

Posledních 6 solo přívodů jsem ukončoval na Furutech NCF dvojzásuvku --- nic lepšího na trhu není, je to sice drahé, ale na celý život -- robustní, nerozbitné a velice kvalitní.

Co se týče kabelů, tak poslední dobou většina klientů chtějí NCF rhodium, poslední V2, Furutech, atd,... . Osobně jsem přešel také na NCF a např. u integráče MF M8Xi, vyměnil přístrojovou IEC za NCF rhodium a není už co řešit , konečná.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Furutech

Příspěvek od terahera »

Tak to já proti NCF nic nemám,taky jsem teď hodně dělal s tímto přívlastkem věcí,ale u mně jsem žádný přínos nezaregistroval,takže jsem se zatím rozhodl žít bez NCF :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Furutech

Příspěvek od fox »

Je možné, že i používané demontované a znovu namontované konektory se rozehrávají ? Namontoval jsem dva. Ze začátku jsem byl trochu na rozpacích. Ale časem se zvuk neustále zlepšuje.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Furutech

Příspěvek od Dieter Burmester »

Clovek si zvykne nakonec na vsechno :smile:
Dieter Burmester
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Furutech

Příspěvek od Vienna »

Dieter Burmester píše: 26 lis 2021 19:14 Clovek si zvykne nakonec na vsechno :smile:
@Dieter: Procházíš zajímavou transformací. Psával jsi zajímavé věci. Posledních x příspěvků do všemožných vláken jsou jen shazující jednověté komentáře. A přitom se fox jen zeptal...

@Fox: Můj názor je, že stoprocentně. Taky si myslím, že není něco jako trvale "zahořený" kabel. Stačí, když některý z těch zahořených na měsíc vypojím a můžu zahořovat znovu. Možná ne tak dlouho, ale zase to chvíli trvá. Chvíle = pár dnů hraní. Vysvětlit to neumim.
kychtax

Re: Furutech

Příspěvek od kychtax »

:thumbup: ja se pridam k tomuto nazoru. Te druhe casti. :angel:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Furutech

Příspěvek od efičák »

Mám levné hifi a není to tak ohromný rozdíl. Na aparátu třídy mocinky peněz je znát všecko.
A kdo to nevnímá je v pohodě. :smile:

Jen jeden kabel nedělal rozdíly na syrovo či po dlouhém provozu.
Plně uhlíkový cinch 70 cm Van Den Hul Second. Rozdíl v materiálu nechám na posouzení každého. Třeba to něco vysvětluje.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Furutech

Příspěvek od Pitbull »

kychtax píše: 25 bře 2020 20:21 Pokud někdo zvukově nerozliší mosazný fake z aliexpresu od originálního konektoru Furutech, pak to něco vypovídá o celé sestavě. :silent:
Myslíš tím sestavu komponentů, nebo posluchačů?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Furutech

Příspěvek od aretax »

fox píše: 26 lis 2021 19:03 Je možné, že i používané demontované a znovu namontované konektory se rozehrávají ? Namontoval jsem dva. Ze začátku jsem byl trochu na rozpacích. Ale časem se zvuk neustále zlepšuje.
Fyzikálne zmeny, ktoré v kábloch i konektoroch nastanú po ich zahorení sa v pokoji majú tendenciu vrátiť sa do východzieho stavu. Čím dlhšie sa kábel nepoužíva, je tento jav výraznejší.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Furutech

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Čo v prípade nonstop hrania znamená že sa káble a konektory vypálila a prejdú za horizont svojho ideálneho stavu?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Furutech

Příspěvek od aretax »

To sa môže stať aj s mozgom pri dlhom rozmýšľaní...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Furutech

Příspěvek od fox »

kychtax píše: 23 lis 2021 16:41 Našel jsem k NCF zajímavé vlákno, kde je celkem jednoznačná shoda o jeho přínosu.
https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... ive.26937/
Ty zvukové přínosy - lepší jasnost a transparentnosti. Mi se zdá, že na tom něco je - ve srovnání s jinými konektory jiných značek. Ale chce to vyházet všechny jiné non- NCF(jako obvykle, jeden špatný zhatí všechnu snahu).
Ve vlákně, na které zde odkázal kychtax, je fotografie utěsnění konektoru teflonovou páskou. Vyzkoušel jsem to na konektorech koncového zesilovače, předzesilovače a CD. IEC konektory v přístrojových zásuvkách perfektně drží, neviklaji se. Kontakt se zdá perfektní. Změnu zvuku právě teď testuji. Zdá se to být přínosem. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
kychtax

Re: Furutech

Příspěvek od kychtax »

To chci taky zkusit. Cena upravy cca nula a je vratna. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Furutech

Příspěvek od Mark Levinson »

Jedná se o teflonovou instalatérskou pásku nebo elektrikářskou izolační pásku?
Mark Levinson
Borismart
Příspěvky: 57
Registrován: 06 říj 2018 12:56

Re: Furutech

Příspěvek od Borismart »

Na fotce je teflonová páska. Když jsem to řešil, tak jsem použil elektrikářskou pásku, jelikož Luxman nemá v přístrojových konektorech zem a na dvou kolících koncovka Furutech skoro nedržela. Po omotání problém vyřešen.
Napadá mě, že elektrikářská páska je tvrdší než teflonová a možná tak nepohlcuje vibrace... Zkusím někdy přemotat.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Furutech

Příspěvek od fox »

Mark Levinson píše: 28 lis 2021 10:11 Jedná se o teflonovou instalatérskou pásku nebo elektrikářskou izolační pásku?
Jedná se instalaterskou pásku.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Furutech

Příspěvek od Mark Levinson »

fox píše: 28 lis 2021 11:51
Mark Levinson píše: 28 lis 2021 10:11 Jedná se o teflonovou instalatérskou pásku nebo elektrikářskou izolační pásku?
Jedná se instalaterskou pásku.
Díky, tu mám doma také, vyzkouším.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Furutech

Příspěvek od fox »

Třičtvrtě metru na jeden konektor stačí. Nechte taky něco pro instalatéry. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Furutech

Příspěvek od terahera »

Já používám na koncovkách IEC elektrikářskou pásku už dlouho,vliv na zvuk si neuvědomuji,ale perfektně to drží v přístrojích :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Furutech

Příspěvek od Dieter Burmester »

No a jakou pasku mam pouzit? Izolacku, nebo teflon? Ktera lepe tlumi vibrace?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Furutech

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše: 28 lis 2021 15:01 No a jakou pasku mam pouzit? Izolacku, nebo teflon? Ktera lepe tlumi vibrace?
Použij izolačku,zkus různé barvy a pak napiš,jak se která barva projevuje :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět