Denon

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Denon

Příspěvek od Teti »

Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Denon

Příspěvek od bh69 »

Prekvapuje mne absence XLR a chybejici podpora FLAC ... dost nepochopitelne za tu cenu.
SalonyDenon
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2018 15:18

Re: Denon

Příspěvek od SalonyDenon »

S dovolením zde oživím vlákno značky, která má pro naši společnost speciální význam.:) Od posledního příspěvku se mnohé změnilo a modely Denon již zvládnou přehrát opravdu téměř vše. Zároveň i vybavenost funkcemi je značně nahoře a nově představované modely nabízejí nejnovější funkce a technologie.
Jaké máte, jako uživatelé, zkušenosti s Denonem? Jaký model vlastníte/jste vlastnili, jaký je/byl výkonnostně, jak vám vyhovuje/vyhovovala výbava funkcemi,...? Děkujeme za zajímavé postřehy.:)

Salony Denon Praha
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Denon

Příspěvek od lachim »

Osobne na avr denon miluji tu neznicitelnost a softwarovou dokonalost. Na kino neznam nic universalnejsiho. Jine znacky umi u avr vyrazne lepsi zvuk, ALE... tem se seka prenos sacd, tem kodovani na 7.1, tem zase signal dd3+ po coaxu ze satelitu, tem nefunguje kalibrace. Jen ten denon mi vzdy prisel jako fabricky, dokonale propracovany. Tzv. NEgarazovy. Tam kde jini kladou duraz na zvuk, klade denon duraz na antiblbost. A to je, dle meho, u kina sakra dulezite. Kdo casto nastavuje 7.3, ten vi co mam na mysli.
Avr denon mi zchroupaly vzdy vse. Bez zadrhele. prvni lepsi muj avr hraje u plazmy nec dodnes. A 4810...ten vydrzel i slusnuti beden. Avp a1hd cinemiq st.3 je dodnes povazovan za nejlepsi kino-preamp na svete.

S kombajny-prehravaci denon byva naopak potiz. Tam jsem mel snad s kazdym modelem nejaky servis.

Na stereo bych denon poślouchat nemohl. Na to je moc patla-patla.

Skoda, ze jiz z novych rad zmizela ta japonska a/b kvalita. Ta robustnost uz adi nejde zaplatit. U aktualnich modelu Ten udavany vykon na kanal me vzdy rozesmeje. Vse se holt meni
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Denon

Příspěvek od PavelDosko »

mival jsem zesik PMA 2000R a CD AR 1650, nehralo to spatne v malem pokoji, zvuk takovy teply, klidny, az moc teda ... ve velkem pokoji co mam ted to ovsem poslouchat neslo, resp. zesik se svymi 80/8 ohm bedny neutahl. Kino Denon jsem nezkousel
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Denon

Příspěvek od PGH »

Kamarád má Denon zesilovač 2000 a přehrávač 1510 hraje to slušně ale? Za ty peníze existuje lepší volba.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Denon

Příspěvek od Frogyman »

Pro mne je Denon nostalgie 90tých let a první "opravdové" hifi. Ve skříni mám ještě DCD735 + DRM-650S...
Ale AVP A1HD cinemiq o kterém píše Lachim - to je jiná liga! To bych doma chtěl i dnes. :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Denon

Příspěvek od lachim »

rychle jsem upravil 3 fotky kde je denon hlavní artefakt zvuku.
(reál. fotky vkládá málo kdo. tak se snažíme se žabiny "šlapat cestu")
1. velice dobře s denon hrají repro triangle. dle mých zkušeností = ideální kombinace.
2. fotka stará tak 10 let.
3. fotka stará min. 15 let
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Denon

Příspěvek od lachim »

salonydenony
co to znamená "salony denony"?
horn distribuce? ten krásný obchod v oc chodov?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Denon

Příspěvek od PítrsPraha »

lachim:
Tak pridam taky jednu realnou, i kdyz z minule poslechovky pred cca rokem (aparat je stejny dodnes):

Obrázek

Provedenim je 2020 vzhledem ke sve cene podle myho nazoru superspicka. Jen horni dekl vazi pres kilo, zbytek sasi je stejne bytelny. Mechanika zapozdrena v kovovem pouzdre, oddeleny napajeni pro digilni cast...

Zvukove taky nemam vytek. Neni to samozrejme nejlepsi prehravac na svete, ale do moji sestavy (a myho zvukovyho vkusu) sedl perfektne. Parasound je neutralni, neni ani analyticky ani muzikalne hrejivy. Electry jsou hodne detailni se sklonama k chladnejsi analyticnosti. Do toho Denon s dostatecne detailnim a presto mekcim neagresivnim ale dynamickym zvukem. To me bavi.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Denon

Příspěvek od Frogyman »

Lachim
taky jsi mne vyprovokoval, že jsem musel sáhnout hodně hluboko do archívu a zde je jeden pohled do mé minulosti s Denonem. Odhaduji tak cca 18-20 let zpátky... Krom Denonu tam vidím CD rekordér Philips CDR 775, gramo Tesla NC450, minidisk SONY + bedny Phonar.
denon phonar.jpg
OT
Mimochodem - v MD jsem "jel" docela brutálně, měl jsem všechny možné varianty - MD přenosný, který bych ještě doma někde našel, pak ten v sestavě a navíc i v autě a to jako MD autorádio, tak i MD multichanger. Tenkrát mne ta instalace v autě vyšla skoro stejně draho, jako celá sestava doma...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Denon

Příspěvek od lachim »

Za zvlastni pozornost urcite stoji u Denon propojeni zdroje s avr pomoci Denon-link. Jsou to externi hodiny pro zdroj zvuku v avr.
Osobne si neumim predstavit d-link nemit. Ten zvukovy prinos je neskutecny!
Zdroj Denon 4010 + avr avp a1= zvukove tezke prekonat necim zaplatitelnym. (17+60)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Denon

Příspěvek od Yngwie »

Denon PMA-SX1 je zvukově výborný integráč ... na rozdíl od Luxmana nebo Accuphase se dá sehnat občas za velmi rozumné peníze. Pro menší prostory a citlivější bedny to je fakt zajímavé. Známý si koupil na Audiomarktu a je velmi spokojený. Je klidný zvuk s velmi pěkným rozlišením, basy jsou méně definované (spíše evokují lampu) ale zbytek super ... pro mě absolutně jediný Denon, který bych doma snesl.
SalonyDenon
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2018 15:18

Re: Denon

Příspěvek od SalonyDenon »

Díky všem za postřehy a zejména i za nostalgické vzpomínky na starší modely. My u nás máme připraveny k poslechu ty novější modely - např. zesilovač PMA-2500NE i cenově dostupnější PMA-720AE, přehrávače DCD-2500NE a 1600NE, receivery X1400H, X2400H, X3400H, X6400H a mnoho mnoho dalšího (nejen) od Denona a Heos. Jestli to máte k nám do pražského OC Chodov blízko, zveme vás na poslech - můžete porovnat s vašimi přístoji.

Lachim:
Znamená to to, co píšete. Naše prodejna je v OC Chodov, máme i e-shop. Připravíme do příslušné sekce naše představení. V Česku jsme zatím krátce, ale jinak spadáme do mezinárodní sítě, takže úplný nováček nejsme. Mezi značkami nemáme pouze Denon, ale 16 dalších značek.
JAPEX

Re: Denon

Příspěvek od JAPEX »

Prodejna fajn, zboží fajn....jenom ti prodavači reagují asi jenom na světlo :thumbdown:

Já u vás na Chodově byl 2x s penězi v kapse na DCD-2500NE, ale bohužel obsluha dávala na odiv pouze svůj absolutní nezájem se vůbec s někým bavit, natož něco prodat. Tak jsem si ho musel koupit jinde.

Neodradili mě :lol:
SalonyDenon
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2018 15:18

Re: Denon

Příspěvek od SalonyDenon »

Vaše negativní zkušenost nás mrzí. Nevím, kdy k tomu došlo, ale věřte, že na veškerých zákaznických službách pracujeme a postupně je rozvíjíme.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Denon

Příspěvek od Janik »

Denon DP-3000NE
https://www.bisaudio.sk/produkty/DP_3000NE cena cca 2500e
zaujimavy pocin aj napriek tomu, ze je na trocha nizsej urovni ako vintage Denon DP3000 z roku 1972 co bol zakladny model v rade DP (ktory bol vyrobeny v Japonsku nie v Cine)
https://audio-database.com/DENON-COLUMB ... 000-e.html

nejake porovnanie s Technics 1200G (o cca 2000e drahsi) a predstava o zvuku
https://www.youtube.com/watch?v=JZBdGRifGAY
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Odpovědět