MOFI Electronics

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

MOFI Electronics

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Nevím, kdo z Vás již měl možnost se s těmito výrobky setkat. Každopádně jde o povedené gramofony a předzesilovače :thumbup:

Zvlášť cenová politika je velmi sympatická :clap:

Po dlouhé době zase HighEnd, který si může dovolit i našinec.

Jejich web je zde:

https://www.mofielectronics.com/

a česká prezentace zde:
https://www.tykon.cz/znacky/mofi-electronics.html

Model UltraDeck +M je hodně vychytaný gramec ^:)^

Je to Výrobek roku 2018 ve Stereophile i v Absolutesouds.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od aretax »

MOFI začali predávať v BIS Audiu BA. Gramofóny sú relatívne lacné, ale po zvukovej stránke sú naozaj dobré. Ten najvyšší model dokonca "znesie" aj citlivejšiu MC prenosku. Okrem gramofónov majú aj super gramo doplnky, napr. kvapalinu na čistenie starých LP. Mám ju a je naozaj dobrá. Dokáže zo sterej znečistenej LP odstrániť prakticky všetok bordel. Aj cena je priaznivá. V neposlednom rade majú aj LP, vydané touto firmou. Sú o niečo drahšie, ako štandardné, ale kvality záznamu je naozaj vysoká. Čo sa mňa týka, doporučuje. Gramofóny sa mi zvukovo viac páčia ako cenovo zodpovedajúce ProJect. K dizajnu sa nevyjadrujem, ten nie je podľa môjho "gusta", ale pre iného, čo má rád moderný štýl, môžu byť OK.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od JAPEX »

Za mě NE. :thumbdown:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

JAPEX píše:Za mě NE. :thumbdown:
Jako co ne? Ty jsi ho měl půjčený nebo jej testoval?
JAPEX

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od JAPEX »

Yngwie píše:
JAPEX píše:Za mě NE. :thumbdown:
Jako co ne? Ty jsi ho měl půjčený nebo jej testoval?
Znám kvalitu jejich výlisků vinylu, takže jestli je ten gramofon od firmy, která je vyrábí teprve od roku 2016(!) stejně "kvalitní", tak to není pro mě.

A za 2.000,--€ je třeba Rega Planar 8 :thumbup:
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Planar 8 je bez diskuse výborný gramec, známe ho, prodali jsme jich před lety docela dost,tehdy ještě jako RP8

Nicméně UltraDeck je jiná liga, srovnavat jej lze až s RP10.

RP8 v přímém porovnání s UltraDeckem má větší hluk na pozadí. Tím klidem je MoFi UltraDeck fakt vyjímečný.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

JAPEX píše:
Yngwie píše:
JAPEX píše:Za mě NE. :thumbdown:
Jako co ne? Ty jsi ho měl půjčený nebo jej testoval?
Znám kvalitu jejich výlisků vinylu, takže jestli je ten gramofon od firmy, která je vyrábí teprve od roku 2016(!) stejně "kvalitní", tak to není pro mě.

A za 2.000,--€ je třeba Rega Planar 8 :thumbup:
Jinými slovy, víš o něm hovno, ale bliješ. Jako nepřekvapuje mě to, ale těch samozvaných odborníků na všechno, co poznají vše z fotky, začíná být na těch fórech nějak přespříliš. Moudřejší by bylo udělat si osobní zkušenost a pak mudrovat ... sorry jako.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od lidumil »

Jaké jsou jejich předzesilovače?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

lidumil píše:Jaké jsou jejich předzesilovače?
Vyzkoušíme. Libor Šulc nabídl zápůjčku. Já jsem sice zmlsaný analogem u Pavla Dioka, kde vždycky po puštění gramofonu marně přemýšlím, proč se někdo obtěžoval s CD. :mrgreen: Ale můžu porovnat jen s lampovým phonem Leben. A nebude to žádný zásadní test, jelikož LP mám v šuplíku tak 30:).
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Dieter Burmester »

30 LP klidne staci, ale otazka spise zni, jestli mas gramofon :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od lidumil »

Přemýšlím, jestli bych si tímhle phonem pomohl místo Regy co mám. Ale moc mě láká McIntosh aspoň ta MP 100. I když ultimátní by byla 1100 :smile:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:30 LP klidne staci, ale otazka spise zni, jestli mas gramofon :smile:
No ta zápůjčka by měl být kompletní Ultradeck.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Dieter Burmester »

Toz to su zvedave :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od lidumil »

Hm, to mě taky zajímá .....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

http://www.audiodrom.net/cs/analogove-z ... tratracker

tak to možná nebude tak zlé, jak tady Japex prorokoval

Stereophile jsou taky docela spokojeni.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Dieter Burmester »

Peklo zamrzlo a Yngwie bude doma tocit gramec :lol: Pujc si od Pavla (a to bud od jednoho, nebo i druheho) I robot od Parsona vydane MoFi - to je opravdu A Demonstration Disc for the Ages :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

To ještě vůbec není jisté. Vysněný analog se skládá z něčeho jiného:))). Nicméně na Mofi jsem zvědav a je otázkou, zda by nemohlo do začátku stačit. Project Perspex s přenoskou Ortofon mě nezaujal. Třeba bude Mofi lepší.
JAPEX

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od JAPEX »

Yngwie píše:
JAPEX píše:
Yngwie píše:
Jako co ne? Ty jsi ho měl půjčený nebo jej testoval?
Znám kvalitu jejich výlisků vinylu, takže jestli je ten gramofon od firmy, která je vyrábí teprve od roku 2016(!) stejně "kvalitní", tak to není pro mě.

A za 2.000,--€ je třeba Rega Planar 8 :thumbup:
Jinými slovy, víš o něm hovno, ale bliješ. Jako nepřekvapuje mě to, ale těch samozvaných odborníků na všechno, co poznají vše z fotky, začíná být na těch fórech nějak přespříliš. Moudřejší by bylo udělat si osobní zkušenost a pak mudrovat ... sorry jako.
=)) =)) =)) Umíš číst? Odpovím si: Asi NE, protože se chováš jako vůl! :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:To ještě vůbec není jisté. Vysněný analog se skládá z něčeho jiného:))). Nicméně na Mofi jsem zvědav a je otázkou, zda by nemohlo do začátku stačit. Project Perspex s přenoskou Ortofon mě nezaujal. Třeba bude Mofi lepší.
Ja to nemyslel tak, ze by ti ten gramec mel zustat doma tvale, spis ze vubec nejaky k tobe domu konecne doputuje :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

JAPEX píše:
Yngwie píše:
JAPEX píše:
Znám kvalitu jejich výlisků vinylu, takže jestli je ten gramofon od firmy, která je vyrábí teprve od roku 2016(!) stejně "kvalitní", tak to není pro mě.

A za 2.000,--€ je třeba Rega Planar 8 :thumbup:
Jinými slovy, víš o něm hovno, ale bliješ. Jako nepřekvapuje mě to, ale těch samozvaných odborníků na všechno, co poznají vše z fotky, začíná být na těch fórech nějak přespříliš. Moudřejší by bylo udělat si osobní zkušenost a pak mudrovat ... sorry jako.
=)) =)) =)) Umíš číst? Odpovím si: Asi NE, protože se chováš jako vůl! :thumbup:
Já se s tebou hádat nebudu. První věta se jinak moc vyložit nedá, i kdybych byl hodně kreativní ...
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od lidumil »

Moc se mi líbí, jak se velké množství debat tady zvrhne v osobní napdání a urážení. Nechcete s tím jít hoši někam do pr*ele a nezasírat vlákna vašimi žabomyšími spory? (Myšleno za úsvitu na palouk se sekundanty).
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

V klidu ... o nic se nejedná. Já jsem v některých věcech trošku cholerik, ale jak říkáš ...vlákno je o Mofi. Domluvím se LŠ, kdy bude zápůjčka možná a zkusím nafotit a popsat zkušenosti a zvuk. Věřím tomu, že přenoska, která je v podstatě nejvyšší MM Audio Technica nebude špatná,
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Překvapilo mne, jak velký důraz kladou v MOFI na výběr maziva. Kvalitní ložisko je jeden ze základních prvků každého gramce. Další, stejně důležitá,je také kvalita maziva.
Vývojáři v MOFI pracovali skoro rok na složení (typu)nejlepšího možného plně syntetického maziva. To umožňuje pohyb bez přímého mechanického dotyku. :roll: :roll:
JAPEX

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od JAPEX »

Ano, jenom mi to potvrzuje předůležitost ložiska, které dělá kvalitu gramofonu. Tuhle jsem hledal upgrade na můj Michell Gyro SE a mimo jiné jsem našel ke koupi i nové ložisko jako náhradní díl. Ale jako jediné nešlo koupit přímo, pouze vyměnit za "vadné" a navíc předem domluvit (zadáním výrobního čísla šasi/ložiska).

PS: JÁ nemohu posoudit, že je ten gramofon špatný, to vůbec ne! JÁ ale naopak z vlastní zkušenosti mohu posoudit kvalitu zakoupených výlisků LP značky MoFi. A ta je strašidelná :thumbdown:
A to je právě ten důvod, proč se chudák gramofon MoFi (a možná neprávem) dostal na okraj MÉHO zájmu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ale dáváš dohromady jabka a třešně. MoFi ty placky nelisuje, to RTI je lisuje. MoFi za to nemůže - v USA není tolik lisovacích kapacit (navíc schopno uspokojit MoFi požadavky). Obecně je RTI výborná lisovna s ještě lepší galvankou, vždyť šéf RTI galvanizér učil ty hňupy z Loděnice zpracovávat lakovky, protože to už vlivem nástupu DMMka zapomněli (resp. ti, kteří to uměli, tak už vymřeli). Každá lisovna má špatné období, ty sis zřejmě vyžral to špatné období RTI lisovny :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od fox »

[quote="JAPEX"]Ano, jenom mi to potvrzuje předůležitost ložiska, které dělá kvalitu gramofonu. Tuhle jsem hledal upgrade na můj Michell Gyro SE a mimo jiné jsem našel ke koupi i nové ložisko jako náhradní díl. Ale jako jediné nešlo koupit přímo, pouze vyměnit za "vadné" a navíc předem domluvit (zadáním výrobního čísla šasi/ložiska).

Pokud chceš koupit nové ložisko Micell, musíš uvést výrobní číslo svého gramofonu. Výrobce asi nechce, aby jejich ložiska byla používána při stavbě jiných gramofonů.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
JAPEX

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od JAPEX »

Souhlasím, že to tak na první pohled vypadá...ale psal jsem doslova "...značky MoFi...".

Třeba jednou ten gramofon uvidím in natura a budu mile překvapen! Ale jak už jsem psal, zatím je MoFi okrajem mého zájmu. Ale abych nebyl úplně ošklivý, tak ten nápad se žlutými prvky (řemínek a tlačítko) se mi na něm líbí :thumbup:
JAPEX

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:Ale dáváš dohromady jabka a třešně. MoFi ty placky nelisuje, to RTI je lisuje. MoFi za to nemůže - v USA není tolik lisovacích kapacit (navíc schopno uspokojit MoFi požadavky). Obecně je RTI výborná lisovna s ještě lepší galvankou, vždyť šéf RTI galvanizér učil ty hňupy z Loděnice zpracovávat lakovky, protože to už vlivem nástupu DMMka zapomněli (resp. ti, kteří to uměli, tak už vymřeli). Každá lisovna má špatné období, ty sis zřejmě vyžral to špatné období RTI lisovny :-?
Jsem učebnicovým příkladem, kdy se špatná reputace/zkušenost se značkou dlouho hojí. Ale nevylučuji, že v tomto konkrétním případě dělám chybu :-?

PS: Za svůj Michell+SME bych ho ale stejně nevyměnil :silent:
JAPEX

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od JAPEX »

fox píše: Výrobce asi nechce, aby jejich ložiska byla používána při stavbě jiných gramofonů.
Taky to tak chápu.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od pajuna »

Dieter Burmester píše:Ale dáváš dohromady jabka a třešně. MoFi ty placky nelisuje, to RTI je lisuje. MoFi za to nemůže - v USA není tolik lisovacích kapacit (navíc schopno uspokojit MoFi požadavky). Obecně je RTI výborná lisovna s ještě lepší galvankou, vždyť šéf RTI galvanizér učil ty hňupy z Loděnice zpracovávat lakovky, protože to už vlivem nástupu DMMka zapomněli (resp. ti, kteří to uměli, tak už vymřeli). Každá lisovna má špatné období, ty sis zřejmě vyžral to špatné období RTI lisovny :-?
DB
Vime ze o tom neco vis:-). Nicmene, jestli chápu dobre tve vety - je to jakobys rekl ze Daimler nemuze za to, ze do Mercedes S tece strechou, protoze ji vyrabi Webasto :roll: . Není to zcela identicke, ale podobnost tam je, ne? Samozrejme, ze muze, protoze by nic takoveho vubec nemeli vypustit. Tusim, ze oni jsou vydavatelstvi zodpovedny za celek, ci ne?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od aretax »

Ja mám niekoľko titulov na LP od MoFi a musím povedať, že sú výborné. Rozhodne patria k tým lepším, ako napr. Speaker Corners, Blue Note, ECM, GRP, Inakustik, a pod. Mne zas nevyhovuje väčšina japonských LP. ktoré sú na môj vkus dosť premodulované.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od lidumil »

aretax: A vovovotomtoje - kolik lidí, tolik chutí ....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
JAPEX

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od JAPEX »

aretax píše:Ja mám niekoľko titulov na LP od MoFi a musím povedať, že sú výborné. Rozhodne patria k tým lepším, ako napr. Speaker Corners, Blue Note, ECM, GRP, Inakustik, a pod. Mne zas nevyhovuje väčšina japonských LP. ktoré sú na môj vkus dosť premodulované.
Já nemám výhrady k nahrávkám ale k výliskům jako takovým. Na ně mám letos (loni) smůlu. Ale když mi je vymění a je ten “gumoasfalt” O.K., tak to hraje super. Viz má poslední LP, a to je Supertramp :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

Tak kluci už se doma kroutí. Snadno nastavitelný i pro začátečníka. Přítlak zatím 2,1g, ale asi bude potřeba experimentovat a trošku snížit možná na 2g. Většina domácích LP je na prdlajs. Pár LP od DG to zachraňuje. Dojem velmi pozitivní, provedení velmi pěkné, všechno snadné ... dojem lepší než u Projectu, ale samozřejmě nejsem žádný expert.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od aretax »

Skús aj naopak - pridaj na prítlaku. Hrot lepšie "sedí" v drážke, zníži sa vibrácia prenosky, resp. hrotu. Vyskúšaj aj 2,2 p. Keď nastavím prenosku na hornú hranicu, zvuk mám pokojnejší, výšky sa vyčistia a mierne pribudnú basy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od lidumil »

Yngwie píše:Tak kluci už se doma kroutí. Snadno nastavitelný i pro začátečníka. Přítlak zatím 2,1g, ale asi bude potřeba experimentovat a trošku snížit možná na 2g. Většina domácích LP je na prdlajs. Pár LP od DG to zachraňuje. Dojem velmi pozitivní, provedení velmi pěkné, všechno snadné ... dojem lepší než u Projectu, ale samozřejmě nejsem žádný expert.
Pozitivní zpráva :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

Zítra půjdu všechny dobové vinyly od Supraphonu vyhodit do popelnice.

Ke gramci: Talíř se točí pěkně rovnoměrně a tiše ... žádné prasárny jako u levnějších nebo podobně drahých gramců jiných "renomovaných" značek. Jediné, co mě překvapilo byla absence vazelíny v balení ... podle mě by ložisko potřebovalo namazat více. Představoval bych si i nějaké povlakování pro pro povrch pro nižší frikční odpor. Ale to si možná moc vymýšlím.

Všechno chodí dobře a z ničeho nemám pocit "odrbané" kvality.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od lidumil »

Možná jsem to přehlédl, ale jaká tam je přenoska?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od aretax »

Skús toto: https://www.metanova.cz/index.php3?akce=2
Ja to používam už asi 20 rokov. Pôvodne je táto prísada určená do motorového oleja v autách, ale mám aj roztok s olejom na ošetrovanie všetkých trecích kovových častí, napr. reťaz na bicykli (vydrží oveľa dlhšie), mažem s tým ložiská strojov a taktiež ložisko gramofónu. Pri použití v aute (v motorovom a prevodovom oleji) po 200 000 km nezistíš žiadne opotrebenie.Kedysi som bol pri skúškach, ktoré s touto prísadou robili v Slovnafte a naozaj je pravda to, čo je v reklamnom šote.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOFI Electronics

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:Skús toto: https://www.metanova.cz/index.php3?akce=2
Ja to používam už asi 20 rokov. Pôvodne je táto prísada určená do motorového oleja v autách, ale mám aj roztok s olejom na ošetrovanie všetkých trecích kovových častí, napr. reťaz na bicykli (vydrží oveľa dlhšie), mažem s tým ložiská strojov a taktiež ložisko gramofónu. Pri použití v aute (v motorovom a prevodovom oleji) po 200 000 km nezistíš žiadne opotrebenie.Kedysi som bol pri skúškach, ktoré s touto prísadou robili v Slovnafte a naozaj je pravda to, čo je v reklamnom šote.
Vzhledem k tomu, že je gramofon zapůjčený, tak tam nebudu experimentovat a mazat to něčím, co není Mofi, ať nedostanu vynadáno.
Odpovědět