Buchardt audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Buchardt audio

Příspěvek od Jiri »

Na výstavě AVS 2018 mě zaujala nenápadná expozice Buchardt Audio https://www.buchardtaudio.com/ kde hráli skvěle jejich malé regály S400 (uzavřená 2pásm. konstrukce se zvukovodem a pasivním zářičem vzadu).
Navíc cena 2tis EUR vč DPH za "made in Denmark" repro mi přijde hodně férová. Prodej přímo přes eshop výrobce. Vím už o jednom spokojeném majiteli S400 v Praze ale ještě jsem se k němu nedostal na poslech.

Na výstavě jsem se bavil s mladým vystavovatelem a prozradil, že pracuje na sloupovém modelu Buchardt.
Teď jsem od něj dostal info, že se chystá i aktivní verze S400 (již to bude čistě 3-pásmová konstrukce regálovky) a i slíbený sloupky budou v aktivní verzi.
Na ty sloupky jsem opravdu zvědavý až se objeví na začátku příštího roku tak snad je už přivezou na AVS 2019.
Buchardt - AVS 2018.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Buchardt audio

Příspěvek od valderon »

Tak na to si taky vzpomínám! Výborný zvuk, až neuvěřitelný. V kontextu poměr výkon /cena pro mě vítěz výstavy. Opravdu jsem nechápal, co z toho lezlo...
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Buchardt audio

Příspěvek od T101 »

Na výstavě jim to hrálo skvěle, také jsem nechápal kde se ten zvuk bere.
Pokud budou na výstavě sloupy, bude to pro mne důvod tam zajet. :thumbup:

Máš informace jestli to bude také uzavřená konstrukce (sloupy)?
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Jsem hrdym vlastnikem S400, ktere jsem si poridil do mensi mistnosti. Nyni se rozehravaji na Gato DIA-400 (2x800W).
Po 50 hod by se mel zvuk uplne otevrit a usadit. Napisu vice v prubehu zari. Ale uz ted mohu rict, ze jsem za dane penize neslysel lepsi regalovku. Pro me dokonce lepsi nez WB Discovery, ktere jsem kratce doma mel.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchardt audio

Příspěvek od -Kocour- »

Jen upresneni, uzavrena ozvucnice nerovna se ozvucnice s pasivem.

Tez se mi libi a za tu cenu to pusobi velmi dobre udelane.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Jiri »

Přesně tak, ty S400 hráli skvěle a to k sobě neměli připojenou drahou elektroniku - nějaký integráč a malý DAC ovládaný tabletem.

Ty sloupky by měli mít stejnou koncepci středo-výškové části jako u S400 ale na zadní straně budou 4 basové měniče. Viz foto.
Netuším jak bude řešena ta zesilovací část ale doufám ať to není čistý D class.

Na Buchardt S400 je vidět, že i z relativně levných měničů lze vyladit špičkový zvuk pokud to někdo opravdu umí.
Ten jejich středobasový měnič bych tipoval na upravený SB Acoustic SB17NBAC35 a nelze přehlédnout podobnost s měničem použitým ve Sroll Soundgarden2.
prototype.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Netuším jak bude řešena ta zesilovací část ale doufám ať to není čistý D class.
Pred tydnem mi Mads potvrdil, ze to bude uplne novy class D zesilovac - 4x150 W v kazde bedne.
Nevim od jakeho vyrobce, tipoval bych to na Pascal Audio jelikoz Mads rad pouziva Gato zesilovace k prezentaci svych repro.
Pro me je to jeden z nejmene digitalne hrajicich zesilovacu. Opak Lyngdorf nebo Icepower.

Co se tyce konektivity, tak bude mozno pripojit anslogove pres XLR nebo taky digitalne bezdratove pres technologii WISA.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Jiri »

Vadim
Pokud by mu to "hrálo" i s tím integrovaným D class tak se rád nechám příjemně překvapit.
Nevíš jestli uvažuje i o možnostech DSP aby bylo možné repro "naladit" na konkrétní místnost?

Jinak ano, uznávám, že digitální integráč Lyngdorf byla u mě slepá ulička.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Jiri píše: Na Buchardt S400 je vidět, že i z relativně levných měničů lze vyladit špičkový zvuk pokud to někdo opravdu umí.
Navic kdyz na vyvoji menicu se podili kapacity jako je Ulrik Schmidt (znamy diky Revelatorum a Illuminatorum od Scan-Speak) a Frank Nielsen z Vify.
Dalsi zajimave jmeno je Kasper Raun (Dynaudio) kdo se podilel na vyvoji S300 MKII.

Aby to nehralo dobre... :D
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Jiri píše:Vadim
Nevíš jestli uvažuje i o možnostech DSP aby bylo možné repro "naladit" na konkrétní místnost?
Takhle podrobne jsem zatim nevyzvidal, az se bude blizit finalni verze...
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Buchardt audio

Příspěvek od zdeno1 »

Vadim
napsal jsi, že během září poreferuješ podrobněji.
Nějaké nové postřehy, nějaké srovnání s podobně drahými reprosoustavami, prosím Tě?
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Buchardt audio

Příspěvek od valderon »

Nojo, na fórech je kolem Bucharů celkem živo. Četl jsem to a nevím, jak to pojmout. Všechna ta teorie, grafy, údaje... Slyšel jsem je v té místnosti v Praze na té levné elektronice a... Opakuji se, ale byl to pro mě příjemný šok výstavy a za dané peníze bez konkurence. Hledat tou dobou sestavu za rozumný peníz, koupil bych ji na místě. Tak moc mě to překvapilo a líbilo se mi to. A pak opět čtu, že to je nějaké podvodné, špatně měřící atd. Od klávesnice všichni předem bez poslechu ví, že to nemůže hrát, dokonce to má prý ve vyhybce levný a špatný matroš, nebo co. Pro mě osobně OPĚT krásný příklad, kdy měření nemusí vypovědět o zvuku zhola nic. A k tomu, že píší nějaké údaje o basech, které to prostě hrát nemůže atd. Nevím, basu hlubokého, přesného zároveň tam bylo tolik, že mnoho posluchačů, mne nevyjímaje, hledalo schovaný sub, nevěříc, že to může takové basy zahrát. Proto i já se připojuji s prosbou o malý report k těmto malým velkým Buchar(k) ům, abych si dokázal udělat jasno, jak dokáží zahrát doma, navíc po delším poslechu, protože chápu, že po čase můžou vylézt "vady", které hned člověk nepostrehne.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Frogyman »

JJ, když je to zaplatitelné, nelíbí se jim levný materiál. A kdyby to udělali nekompromisní, nebude se jim líbit cena. Lepší je tyto nářky technokratů neřešit. Oni si to stejně nikdy nekoupí, jen mají potřebu prudit. Na výstavě jsem byl, slyšel a líbilo se. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Buchardt audio

Příspěvek od kulich »

Hrály za tu cenu famózně!!
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchardt audio

Příspěvek od -Kocour- »

Kdo to slysel, vnimali jste nejaky rozdil proti klasicke koncepci bez WG? Treba sirsi sweet spot, vyvazeni basy/stredy/vysky, vykresleni prostoru,....?
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Buchardt audio

Příspěvek od valderon »

Kocour:
Já ti nevím, mám až strach :lol: to napsat, protože, věř - nevěř, bylo tam vše, co píšeš. Vzdušný, prostorový zvuk, plné, objemné, hluboké, dynamické a přesné basy. Tranzitní středy i výšky. Prostě vše. Vracel jsem se několikrát po oba dny. Seděl jsem vždy jinde, ale hrálo to výborně všude, nejen mezi repro. Plná místnost zvuku. Hrál tam různé žánry a vše výborné. Ještě jinak. Být tam plachta nevidíc, co hraje, budu tvrdit, že je tam sloupek za 2-3x tolik peněz. Je to doba, ale nadšení mi zůstalo a dodnes si "pamatuji" ten sound.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchardt audio

Příspěvek od -Kocour- »

Valderon diky, ja prave vim co od takove konstrukce cekat, takze se ani nedivim ze se to libi.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

zdeno1

Ano, psal jsem, ze poreferuju… Zari uteklo strasne rychle  S400 uz jsou dostatecne rozehrane, takze nyni spokojene posloucham hudbu. Nejvetsi zmena po rozehrani je vzdusnost - hudebni prostor se obrovsky otevrel. Moc se mi libi perfektni artikulace. Vsechna pasma jsou vzorne vyrovnana = prirozenost, fluidita.
V CR mam Xaviany XN350, a rozhodne nemam ten pocit, ktery urcite znate kdyz prejdete z dospele bedny na regalovku. Bas je velice presny a je ho dostatek! Obzvlast pokud jsou repro umistene blizko zdi, pasivni radiator odvadi skvelou praci.
Buchardt.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Buchardt audio

Příspěvek od zdeno1 »

Vadim
Děkuji Ti moc, nádhera, moc vám to sluší.
Objednal jsem je před týdnem, prý se to dá vrátit, pokud by to nehrálo.Jsou vyprodaní, budu muset několik týdnu čekat.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

zdeno1 píše:Vadim
...Objednal jsem je před týdnem, prý se to dá vrátit, pokud by to nehrálo...
Ano, do 30 dnu, ale neverim tomu, ze je vratis :) Dej tomu tech 50 hod. Rozdil pred a po je velky.
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Buchardt audio

Příspěvek od zdeno1 »

Vadim
Uvidíme, jsem zvědavý, mám přímé srovnání s Cabasse Murano, původně jsem chtěl koupit Da C1, vezmu je ke srovnání i tam, jak to bude trochu srovnatelné, asi mi zůstanou.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Jiri píše: ....Nevíš jestli uvažuje i o možnostech DSP aby bylo možné repro "naladit" na konkrétní místnost? ...
prave jsem se dozvedel, ze aktivni repro Buchardt bude mit stejnou platformu, jakou pouziva jiny dansky vyrobce repro System-Audio pro svou radu Silverback (jen vykon zesilovace bude vetsi).

Zajimave pocteni o tom, jak System-Audio vyuziva DSP - https://system-audio.com/how-we-created ... -speakers/
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Tak aktivni verze regalovek A500 je na svete!

Obrázek


Jsou k mani za 3200 EUR pripadne 3450 EUR vc HUBu pro bezdratove pripojeni.


https://www.buchardtaudio.com/products
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

tak skoro po 2 letech od posledni komunikace s Madsem aktivni sloupek A700 je na svete a vypada hoodne zajimave.

cenova politika je velmi ferove nastavena :thumbup:

https://www.buchardtaudio.com/products/a700-walnut
a700walnut1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Booker

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Booker »

Buchardt Audio bude brzy nabízet intergrovaný zesilovač.

https://www.facebook.com/Buchardtaudio/ ... 7929593914
https://www.instagram.com/p/CDI1g22Jjlc/

Základní specifikace:
Zesilovací sekce - Hypex 150/250W 8/4Ω s vlastním zdrojem, DAC poháněn čipem ES9028PRO
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchardt audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

N.A. crossover for S400 det popis.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Na kolik by takovy upgrade vysel a v cem by byl lepsi nez S400 Crossover upgrade kit?
https://buchardtaudio.com/collections/a ... pgrade-kit
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchardt audio

Příspěvek od -Kocour- »

Pekne a s hlavou seskladany.

Vadime, ten alumen a a rezistor m-resist ve vyskove sekci delaji zvukove dost rozdil proti jantzen superes rezistoru a kondu superior v buchardt upgrade kitu, a i ten je znatelne zvukove lepsi nez co maji ve standartu. Jeste jine draty a bude z toho jina bedna, v dobrem smyslu.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchardt audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Dělám teď tuning právě tohoto modelu, výměna vyhybek s kabeláží a ještě vylepování skříní bitumenem.

U vyhybek jsem použil na klíčových pozicích ještě kvalitnější součástky, dobře patrné z obrázku níže.
Před výškáče špičkový odpor od Mundorfa a vyšší třídy kondenzátorů.
Před středobas páskovou cívku. Zbytek je jako na té firemní upgrade sadě.
Vyhybky s kabeláží (postříbřená měď solid core v teflonu) 15.000,-
N.A. a Buchard S400.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Super! Ja bych do toho sel. Jak to muzeme zrealizovat abych neprisel o dozivotni zaruku od Buchardt?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchardt audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Máš e-mail
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Objednano. Jsem zvedavy na zmenu.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Buchardt audio

Příspěvek od jirie »

Vadim píše: 27 kvě 2020 14:34 tak skoro po 2 letech od posledni komunikace s Madsem aktivni sloupek A700 je na svete a vypada hoodne zajimave.

cenova politika je velmi ferove nastavena :thumbup:

https://www.buchardtaudio.com/products/a700-walnut
a700walnut1.jpg
Škoda že ty 700 nedělají v pasivu:-/
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Janik »

@jirie myslim, ze kocour vie taketo repro vyrobit a budu urcite este o kus dalej...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Aktívne sú preto lebo používajú DSP procesing aj na úpravu vyžarovacej charakteristiky. Bez DSPčka by to bola, podľa mňa, obyčajná nezaujímavá malá bedňa.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Tak vyhybka v S400 je vymenena za novou od Noble Audio. Rozehrano cca 50hod. Hlasim zlepseni ve vsech parametrech - jednoznacne vyrovnanejsi, transparentnejsi a vzdusnejsi prednes s mensim, ale presnejsim basem. Pavlovi timto dekuji! ^:)^
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Buchardt audio

Příspěvek od phenom »

Zrovna v tej dobe, keď som začal hľadať čo kúpiť, sa začalo vravieť o Buchardte a vtedy ma veľmi zaujala A700. Vzhľad, výkon, meranie, všetko v jednom nasvedčovalo že to bude hrať dobre.. Ale, keďže nikde neboli ešte testy z posluchu, pre mňa neznáma značka, cena relatívne vysoko za to, že nikto nevedel, ako to hrá naživo.. , aj keď ma to dlhšie škrelo, nakoniec som sa radšej rozhodol pre moju zostavu a neľutujem. Aj keď stále vyzerá zaujímavo. Plus je možnosť upgrade či už priamo od výrobcu, alebo od N. A. - kt vyzerá skvelo.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Buchardt audio

Příspěvek od Vadim »

Buchard nabizi vraceni do mesice bez udani duvodu
Odpovědět