Finite elemente

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Finite elemente

Příspěvek od Mark Levinson »

Představím tady špičkového výrobce hifi racků, nožiček pod komponenty, antirezonátorů a jiných hifi příslušenství, německou firmu Finite elemente. Jejich stojany nejen, že jsou krásné, ale jsou především konstruovány s důrazem na co největší potlačení všech vibrací, které by mohly zhoršit zvuk našich hifi komponentů. Ať se to zdá jakkoli divné, tak lidi co tento rack mají, tvrdí, že se zlepšil zvuk jejich komponentů. V ČR tuto značku prodává High end studio RP Audio.

https://rpaudio.cz/product-category/finite-elemente/.
.
finite-elemente-pagode-mr-open-ceramic-ball-coupling-wht-medium-495x400.jpg
post-579-100006335 1174078493.jpg
unnamed (1).jpg
unnamed.jpg
finite-pagode_signature.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Finite elemente

Příspěvek od Mark Levinson »

Firma Finite Elemente přišla s kvalitním hifi rackem orientovaným na šířku - model Emperor. V pohodě se na něj vejdou dva komponenty vedle sebe. Jejich výrobky nejen, že dobře vypadají, ale jsou extrémně odolné vůči vibracím.

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Finite elemente

Příspěvek od Mark Levinson »

Ve výrobním programu je i cenově dostupnější rack s názvem Tragwerk LPS.
Sérií Tragwerk LPS přináší Finite Elemente vysokou úroveň konstrukce a designu i do nižší cenové kategorie. Použití Ceraball technologie zajišťuje účinné pohlcování resonancí, vedoucí k lepšímu podání zvukové scény, rozlišení a dynamice. Tragwerk LPS používá zámkový slide&push mechanismus pro snadnou montáž a možnost individuálních úprav.
Ceny začínají od 6.298,- Kč

Obrázek
Mark Levinson
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Finite elemente

Příspěvek od jimmi »

Nemecký výrobca skvelých antirezonančných pukov a rackov obnovil svoju produkciu s novým velením a znovu sa uchádza o priazeň klientov. Cera Séria zostáva v produkcii s novým vylepšeným modelom Ceraball z nerezovej ocele, ako aj ostatné modely. Kompletná Cera séria už je dostupná okrem nerezového prevedenia aj v pozlátenej verzii Gold a Black Chrome. Telo luxusne designovaných sérii je mosadzné a s nepriehladnuteľným nárastom ceny. A výroba rackov Pagode je opäť avizovaná a spustená v poslednom štvrťroku 2018. Fantastické !


http://www.platanaudio.sk/znacky/finite-elemente/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Finite elemente

Příspěvek od Mark Levinson »

Firma má ve svém výrobním programu nové základny pod komponenty s názvem Carbofibre. Jedná se o ultralehké izolační základny vyrobené z voštinových jader z vrstvených uhlíkových vláken poskytují výrazně zlepšenou kvalitu zvuku díky řízenému tlumení rezonance a rozptylu - více detailů, více dynamiky a nakonec více hudby. Vyrábí se ve dvou provedeních SD (nosnost 50 kg) a HD (nosnost 100 kg), využití se nabízí pod koncové zesilovače, ale nejen pod ně.
.
finite-elemente-carbofibre.jpg
finite_elemente_audio_show_warschau_4.jpg
finite_elemente_audio_show_warschau_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Finite elemente

Příspěvek od PTK »

Zajímavé. Jen jsem v ceníku RP Audia neobjevil cenu, a to jsem s p. Pieknikem strávil včera příjemnou půlhodinku rozhovorem o Hifi.
Dle Google by to mělo být 1.290/1.790€. Není to úplně levná hračka...
Také přidám něco nového - Cerabase Slimline - nové provedení. Dřevěná krabice v papírovém obalu, takže vážení kolegové, pozor na čínské kopie!
Přínos bude asi u každého individuální, já hodnotím :thumbup:
20200515_123038.jpg
20200514_134511.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Finite elemente

Příspěvek od Mark Levinson »

Balení je to krásné, vypadá to honosně. Mně se líbilo i to balení z dřívějška, třeba Ceraball byly v takovém úhledném, plastovém kufříku.
PTK, prosím Tě pod čím máš zmíněné Cerabase Slimline?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Finite elemente

Příspěvek od fox »

PTK. Jen aby to nebyla čínská kopie - možná originál, vyrobený v Číně, pěkně zabalený v dřevěné krabici, která stejně skončí někde v polici. Cena jako v klenotnictví.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Finite elemente

Příspěvek od PTK »

Původně jsem chtěl zkusit 4ks pod repro s váhou 82kg, ale zkusmo jsem vyzkoušel nejprve nahradit 3ks Sort Kone AC pod koncovým zesilovačem s váhou 51kg. Výsledek byl vynikající, Slimline nahradí Nordost.
Dva sety po 4ks jsou tedy pod repro, další set 3ks pod zesilovač už je objednán. Slimline pod repro už zůstanou...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Finite elemente

Příspěvek od Mark Levinson »

O zvukovém přínosu nepochybuji, ale ty reprosoustavy máš na Cerabase Slimline jen položené? Nebo existuje varianta se závitem? I když váha reprosoutav je značná nebo možná právě proto bych měl obavy jen je tak postavit na Cerabase Slimline.
Mark Levinson
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Finite elemente

Příspěvek od F2014 »

PTK píše: 15 kvě 2020 16:36 Původně jsem chtěl zkusit 4ks pod repro s váhou 82kg, ale zkusmo jsem vyzkoušel nejprve nahradit 3ks Sort Kone AC pod koncovým zesilovačem s váhou 51kg. Výsledek byl vynikající, Slimline nahradí Nordost.
Dva sety po 4ks jsou tedy pod repro, další set 3ks pod zesilovač už je objednán. Slimline pod repro už zůstanou...
Neměl jsi náhodou možnpost porovnat i s Nordost BC, případně TC? Mně u pár komponent pořádné podložky chybí a Nordost mi tam nevejde kvůli výšce.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Finite elemente

Příspěvek od PTK »

Jak je vidět na obrázku, v příslušenství jsou šrouby M6 a M8 s podložkami. Střed na obrázku vyndáš, nahradíš distanční ocelovou podložkou a přišroubuješ.
Se Sort Kone BC a TC jsem bohužel neporovnával.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Finite elemente

Příspěvek od Mark Levinson »

PTK píše: 15 kvě 2020 19:45 Jak je vidět na obrázku, v příslušenství jsou šrouby M6 a M8 s podložkami. Střed na obrázku vyndáš, nahradíš distanční ocelovou podložkou a přišroubuješ.
Tak to jsem nevěděl, že je to možné upevnit i pomocí šroubů. Jak hodnotíš s odstupem času přínos Cerabase Slimline?
Mark Levinson
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Finite elemente

Příspěvek od PTK »

Hodnotím je jako skvělý přínos do sestavy za rozumný peníz.
U repro je podstatná výhoda ve výšce podložek slimline. Classic jsou pro mne příliš vysoké, horizontální charakteristika reprobeden se po jejich instalaci celkem změní, což u slimline nehrozí. Přišroubovat je nutnost, fungují pak výrazně lépe..
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Finite elemente

Příspěvek od Mark Levinson »

S tím přišroubováním nožiček mám stejnou zkušenost, fungují podstatně lépe. Přišel jsem na to při nějakém testu kdy jsem nožičky pod přístroj jen podstrčil a posun ve zvuku k lepšímu byl jasný, tak jsem se pro ně rozhodnul a dal je napevno. A to byl další posun, napevno to totiž bylo mnohem účinnější. Jednalo se o Ceraball od Finite Elemente.
Mark Levinson
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Finite elemente

Příspěvek od jupol »

Mám FE Cerabase compact iba podložené pod zosilňovač a je to poriadne cítiť oproti štandardným nožičkám, vyskúšam neskôr namontovať na pevno... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Finite elemente

Příspěvek od aretax »

Mne sa pod bedne najviac osvedčili hroty Soundcare a taktiež "hrajú" výrazne čistejšie, ak sú pevne priskrutkované. Skúšal som aj Cereball, ale tie mi rozostrili basy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Finite elemente

Příspěvek od valderon »

jupol píše: 24 pro 2020 09:28 Mám FE Cerabase compact iba podložené pod zosilňovač a je to poriadne cítiť oproti štandardným nožičkám, vyskúšam neskôr namontovať na pevno... :thumbup:
Mám stejný zesilovač Luxman . Mě se nakonec nejvíc osvědčily taky soundcary puky pod komponenty, víc než ceraball.
Krásné, že to má každý jinak. Opravdu není nic "uni"
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Finite elemente

Příspěvek od DK76 »

Taktéž u mne pod bednami jsou hroty Soundcare 👍😀.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Finite elemente

Příspěvek od Frogyman »

4ks ceraballs jsou ideální pro bedny o váze cca 36 kg. Dodrželi jste toto doporučení? Lehčí chtějí zatížit, těžší použít jiný model...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Finite elemente

Příspěvek od Mark Levinson »

Pro jistotu sem dám tabulku ideální zatížení nožiček Finite Elemente (jedná se váhu pro 1 ks). V podstatě to sedí s tím co píše Saša výše, ideální zatížení 4ks Ceraballů je do cca 40 kg. Samozřejmě je jejich nosnost je mnohem vyšší jak se píše na stránkách oficiálního prodejce:
"Load capacity: 300 kg (set of 4), 225 kg (set of 3)"

Ono už to tu někde bylo, ale opakování matka moudrosti. To jsou dvě informace, které se často zaměňují - ideální zatížení a maximální nosnost na 1 ks nožičky (tabulka obsahuje ideální zatížení).
.
Finite Elemente - tabulka nosnosti.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Odpovědět