Bittner Audio - highend zo Slovenska

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Bittner Audio - highend zo Slovenska

Příspěvek od wolf »

Aj keď podla názvu to tak nevyzerá , spoločnosť Bittner Audio založil Jozef Viskupič zo Šenkvíc , malej obce asi 25 km
od Bratislavy. Vznik spoločnosti sa datuje od r. 1989 . Zo začínajúcimi dvoma členmi sa spoločnosť do dnes rozrástla
ny výrobcu vysoko kvalitných zosilňovacích systémov v oblasti profesionálneho ozvučenia pre koncertné sály , letiská, nákupné centrá a podobne. Hlavný stan sa nachádza v Nemeckom Eckerdsorfe , výrobný závod je v malom vinárskom mestečku Modra
pri Bratislave.
Pre highend komunitu má Bittner v portfóliu nekompromisne navrhnuté a vyrobené koncové zosilňovače a jeden preamp ,všetko
založené na lampách . Vlajkovou loďou je TonMeister 500 , osadený: 20x KT120, 2x 6N30, 2x 6N1P, 2x 6550, s výkonom 2 x 250 W,
s hmotnosťou 65 kg a s cenou 42.000.-€

Viac detailov tu: http://highend.bittner.audio/de/ , predaj na Slovensku: http://www.ketos.eu
tm500_front-400x600.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Bittner Audio - highend zo Slovenska

Příspěvek od timcs »

Tá karbónová fólia alebo úprava mi pripomína nejaké DIY. Výmena elektrónok bude tiež troška nákladnejšia vec, ale to už tak chodí pri elektrónkových mašinách. K zvuku sa nevyjadrujem,lebo som ich nepočul, ale som zvedavý ako by obstály v porovnaní s konkurenciou. Dúfam, že neskončí ako Sinusaudio a Ante.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bittner Audio - highend zo Slovenska

Příspěvek od Dieter Burmester »

Rovnez i ceny jsou priznive :smile:
Dieter Burmester
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Bittner Audio - highend zo Slovenska

Příspěvek od blesk666 »

timcs píše:Tá karbónová fólia alebo úprava mi pripomína nejaké DIY. Výmena elektrónok bude tiež troška nákladnejšia vec, ale to už tak chodí pri elektrónkových mašinách. K zvuku sa nevyjadrujem,lebo som ich nepočul, ale som zvedavý ako by obstály v porovnaní s konkurenciou. Dúfam, že neskončí ako Sinusaudio a Ante.

to bude real karbon
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bittner Audio - highend zo Slovenska

Příspěvek od aretax »

Áno, predný panel je karbón. Čo sa týka zvuku, počul som ich hrať na Dynaudio Consquence a zvuk je možné nazvať jedným slovom: fantastický!!!
Stroje sú veľmi drahé, ale vo svetovej konkurencii rovnakej kategórie po zvukovej i kvalitatívnej stránke sú naozaj vážnym konkurentom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Bittner Audio - highend zo Slovenska

Příspěvek od Miro »

no ty kokos .... klobuk dole...
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Bittner Audio - highend zo Slovenska

Příspěvek od wolf »

Bittner Audio si zakladá na kvalite a robustnosti svojich produktov. Dokumentuje to aj táto "veselá príhoda s natáčania":
V jednej mníchovskej reštaurácii mali viackanálový amp Bittner, ktorý poslali po 2 r . na bežný servis k výrobcovi.
Keď servisní technici mašinku otvorili našli v nej 1 cm vrstvu mastnoti / kuchynské výpary /. Skonštatovali , že jednoduchšie bude vyrobiť nový stroj ako pracne čisiť existujúci.Reštaurácia dostala nový amp, starý "premastený" , ale bezchybne fungujúci ostal vo firme ako dôkaz o vysokej kvalite ich produktov.
Odpovědět