OPPO

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

OPPO

Příspěvek od Miro »

https://www.whathifi.com/oppo/bdp-105d/review
co vy na tento prehravac ...
BDP-105-Front.jpg
oppo back.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO

Příspěvek od valderon »

Já za sebe vřele doporučuji. Už v základu je to slušný zvuk s výbornou výbavou a funkčností. A pokud ho necháš vytunit v Casea, tak dostaneš hodně dobrý zvuk!
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

Mne tento bluray pride ako lepsia investicia nez CD/SACD prehravac...teda aspon pre mna.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO

Příspěvek od valderon »

Me taky, navíc to mám odzkoušené a porovnane. Je to přehrávač všech druhů placek, souborů z externího hdd, streamer, převodník. Vše v jednom, super obsluha. Vždy může být něco lepšího, ale abys si polepšil, musíš brutálně připlatit.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

uz ma i novsieho brasku : Oppo UDP-203 chyby mu sice par veci ..ale je to masinka za tie peniaze..
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO

Příspěvek od valderon »

Pro mě nepotřebné, 4K nemám a nepotřebuji. Za 2-4 roky bude zase novinka...a tak pořád dokola.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

To jo ... zvuk je zvuk !Ten te probudi ked zaspis pri filme .... :lol:
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

tak moja skusenost s OPPO bdp 105d ... ja ako amater spokojny ... ale trochu i sklamany ...keby prehravac neprehraval i VIDEO myslim ze cena by bola podstatne nizsia...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: OPPO

Příspěvek od Mark Levinson »

Značka OPPO z kalifornského Mountain View za sebou možná nemá dekády historie, ale od svého vzniku v roce 2004 obohatila svět audio-video techniky o několik generací univerzálních přehrávačů, kterým se jen těžko hledá konkurence v poměru ceny a výkonu. U této značky platí slovo "univerzální" do posledního písmene. Přehrávače si poradí snad se všemi dostupnými formáty včetně 4K UHD Blu-ray, Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD, DVD-3D, DVD-A, AVCHD, SACD, CD, Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD±R DL, BD-R/RE atd., raději si představíme současné modely.
Takže v současné nabídce jsou dva modely, UDP-203 a UDP-205 přičemž vlajkovou lodí je momentálně 205, která na rozdíl od nižšího modelu má i digitální vstupy a mnohem kvalitněji provedené samostatné analogové audio výstupy včetně XLR. Cena je u 205 cca 50.000,- Kč a u nižšího modelu zhruba poloviční.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: OPPO

Příspěvek od funkyman »

mam to doma (205)uz viac ako mesiac.pozicane od kamarata dealera..a hanbim sa.ale stale som to nerozbalil..do domaceho kina ako top produkt..musim sa ku tomu uz dostat a skusit ci to je naozaj taky zazrak a stoji za to..ale vyzera to ze az cez sviatky..nemam skusenost s oppo..o to viac ..ma to uz niekto a spustene ? podelte sa
....music is my sanctuary,music is my life....
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

OPPO sa rozbehlo .. tieto masinky maju vsade fantasticke recenzie a hodnotenia ...asi najlepsie na svete ...
Urcite i na tu 205 budu zachvilku dalsie modifikacie ....
Prehravace aj vyzeraju pekne ... teda aspon mne sa pacia ...
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

ja ma starsiu 105 ... som spokojny ale nezda sa mi zeby to bol zazrak ...
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO

Příspěvek od valderon »

On to taky není žádný zázrak, jen velmi slušný přehrávač, nejen ve své cenové kategorii... :crazy: :roll:
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

:thumbup:
ale vraj po modifikacie .... trebarz tej starej 105 je to opet nieco ine a vyzsie...
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO

Příspěvek od valderon »

Meleš 5ty přes 9ty...přečti si své příspěvky a odpovědi na ně! Ano, po modifikaci je to jiný level. Tady se už o zázraku dá mluvit... Ale ty modifikaci nemáš... :crazy:
Mimochodem, ta 205ka už modifikaci má. První si přečti informace na stránkách Casea. Zavolej, napiš.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

jo mas recht .. ale cim vice to OPPO posloucham zacina se mi libit ....a za penize co sem ho koupil ja sem spokojny...
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO

Příspěvek od valderon »

Bing hooo. Oppo je opravdu jen dobrý hráč ve své i vyšší třídě. A když přihlédnes, co to všechno umí a v jakém komfortu ovládání, je odladěne(jasně, je to pc, taky se umí někdy seknout, takže pomůže jen zap/vyp.), tak zjistíš, že pro 99% lidí je to konečná. Možná i pro tebe. A pokud ne, zavolej do Casey, nech to vytunit. Pak ti teprve padne brada. Bez přehánění. Pokud o tom přemýšlíš, udělej to hned, protože jinak pak budeš hodně litovat času, který jsi poslouchal bez úpravy. Je to opravdu výrazný skok...
Hlavně klid. Pripadas mi jako vybouchly granát. Ve všech vlaknech létají tvé šrapnely, zbloudile a bez jasného cíle. Vyvracis si 1 domněnku druhou. Jako, já ti rozumím. Není snadný se v tom orientovat. Ani my "starší" nemáme vždy ve všem jasno a potřebujeme poradit. Ale ty jsi takový střelec, až jsem si říkal na začátku,... Kde se tu ZJEVIL? :razz:
Neber to tak, že se ti posmivam, to ne! Já jsem ten poslední, který může radit, mám pokoru a pocit, že tady nemám co nabídnout, natož radit. Ale v tvém případě cítím povinnost tě upozornit. Takže, pozor pozor, všechno má svůj čas a informace. Dopřej si čas, a informuj se. Nevěř hned všemu, co ti kdo řekne (hlavně prodejci - cest výjimkam) nebo si přečteš na netu. Ono toto všechno ti totiž může zachránit nervy, zklamání a PENĚŽENKU. Jezdi a poslouchej. Studia taky, ale hlavně po členech fóra. Získáš kamarády, uslysis hodně zvuků a informací zabalenych do obrovských ZKUŠENOSTÍ. To ti dá nejvic. Toto vše je mozaika informací, který ti musí zapadnout. Každý tu mozaiku máme jinou. Ale vzorce pro ni jsou použitelné a přenosné pro téměř každého. Ale zkušenosti, ty jsou NEPŘENOSITELNÉ. Hodně radosti a dobré muziky ti přeji!
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

diky... z nekteryci vieci sen upnly vul tady.a kdyz si to nastuduju sem pak vul jeste vecsi ...vyznat se v tom vsem a hlavne porovnavat to chce ODVAHU
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: OPPO

Příspěvek od adrian »

Miro píše:diky... z nekteryci vieci sen upnly vul tady.a kdyz si to nastuduju sem pak vul jeste vecsi ...vyznat se v tom vsem a hlavne porovnavat to chce ODVAHU
Ani nie odvahu,staci selsky rozum ... davas tomu vsetkemu,sa smejem :lol:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

No ... niektorim sa to povie je to tazke ... ak clovek nema ani sajmu o elektrotechnike...a ide si zostavit hifi a v dnesnej dobe ved je toho kooopa n trhu ... :eek: :shock: ~x(
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: OPPO

Příspěvek od adrian »

To mas pravdu... tak pomaly citaj a vstrebavaj... mas cas, nikde sa neponahlaj, pories tie reprokable a pocuvaj...popripade,ak nebudes vyuzivat prevodnik v Parasound Halo,tak skus zmenit aj signalovy kabel. Oba typy kablov mozes najst trebars tu:
http://noble-audio.webnode.cz/
Mali by zachovat neutralitu zosilovaca. Sam konstrukter a majitel v jednej osobe tiez pouzival zosilovace Parasound ,ale v delenej verzii.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: OPPO

Příspěvek od Miro »

Dik... :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: OPPO

Příspěvek od pajuna »

Miro píše:Mne tento bluray pride ako lepsia investicia nez CD/SACD prehravac...teda aspon pre mna.
Lepsi investice v cem? V universalnosti urcite ano.

Je tu nekdo, kdo je schopen popsat konkretne zvuk nove 205-ky v porovnani napr.s konkretnimi cdp v +- obdobnych cenach?
Osobne jsem to neslysel a potrebuji universala do druhe sestavy :smile: . Tak aby se to dalo alespon na brd - koncerty a obcasny bezny cd poslech opri kafi vyuzit. Nemuzu chodit porad chodit zahrivat lampac do poslechovky a presedavat :smile: ! Diky tem, kteri vedi a slysi ^:)^
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
JAPEX

Re: OPPO

Příspěvek od JAPEX »

Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: OPPO

Příspěvek od Yngwie »

pajuna píše:
Miro píše:Mne tento bluray pride ako lepsia investicia nez CD/SACD prehravac...teda aspon pre mna.
Lepsi investice v cem? V universalnosti urcite ano.

Je tu nekdo, kdo je schopen popsat konkretne zvuk nove 205-ky v porovnani napr.s konkretnimi cdp v +- obdobnych cenach?
Osobne jsem to neslysel a potrebuji universala do druhe sestavy :smile: . Tak aby se to dalo alespon na brd - koncerty a obcasny bezny cd poslech opri kafi vyuzit. Nemuzu chodit porad chodit zahrivat lampac do poslechovky a presedavat :smile: ! Diky tem, kteri vedi a slysi ^:)^
Já ti můžu říct, že 105ka hraje +- jako CDP do 30 tis (je to už delší dobu, ale tehdá byla D-05 výrazně lepší a Audia Flight Three CD byla také o něco lepší). 205-ka může být vylepšená, ale moc bych nevěřil tomu, že tam bude velký skok.

Sorry, jsem mimo čas a prostor :)) ... koukám, že reaguji na dost starý příspěvek a vůbec mi nedockvaklo, že už druhou sestavu máš :mrgreen:
terahera

Re: OPPO

Příspěvek od terahera »

JAPEX píše:...a další jde do kopru:

https://www.stereo.de/news/newsdetail/b ... o-digital/
Je to škoda :oops: Ale trh s mobilními telefony je asi výnosnější ,takže ta hrstka hifiku to nezachrání :smile: Jsem zvědavý,jestli někdo výplní díru na trhu po Oppo
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO

Příspěvek od valderon »

Tu myšlenku s vyplněním díry trhu jsem už někde taky psal. Je to možný, ale otázka je, jaká to bude firma, jestli udrží funkčnost, kvalitu provedení a hlavně cenu. Je to každopádně škoda. Jsem zvědavý, co se teď bude dít. No, naštěstí jeden kus vlastním, a podle všeho by měl mnoho let fungovat. A kdyby, Casea pomůže. Nedokážu si totiž představit, co jiného v této ceně koupit, aby to umělo všechno a v této kvalitě. Jo, kombajn od Primare, taky super. Jen ceníkové cca 3x dražší...
terahera

Re: OPPO

Příspěvek od terahera »

Naštěstí jsem taky stihl koupit a myslím,že jsem udělal dobře :smile: Koupil jsem 105ku,nechám samozřejmě upravit :smile:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: OPPO

Příspěvek od pajuna »

Yngwie píše:
pajuna píše:
Miro píše:Mne tento bluray pride ako lepsia investicia nez CD/SACD prehravac...teda aspon pre mna.
Lepsi investice v cem? V universalnosti urcite ano.

Je tu nekdo, kdo je schopen popsat konkretne zvuk nove 205-ky v porovnani napr.s konkretnimi cdp v +- obdobnych cenach?
Osobne jsem to neslysel a potrebuji universala do druhe sestavy :smile: . Tak aby se to dalo alespon na brd - koncerty a obcasny bezny cd poslech opri kafi vyuzit. Nemuzu chodit porad chodit zahrivat lampac do poslechovky a presedavat :smile: ! Diky tem, kteri vedi a slysi ^:)^
Já ti můžu říct, že 105ka hraje +- jako CDP do 30 tis (je to už delší dobu, ale tehdá byla D-05 výrazně lepší a Audia Flight Three CD byla také o něco lepší). 205-ka může být vylepšená, ale moc bych nevěřil tomu, že tam bude velký skok.

Sorry, jsem mimo čas a prostor :)) ... koukám, že reaguji na dost starý příspěvek a vůbec mi nedockvaklo, že už druhou sestavu máš :mrgreen:
Ano,mam ji od ledna a pro tyto ucely je v pohode, dokonce bych si odvazil rict, ze hraje lip nez cdp za cca 40k který jsem slysel. Neda se to primo porovnat, tak ze jde spise o pocit, který muze byt umocneny jinym charakterem. Obraz z brd je skvely, a zvuk s velkym posunem proti levnym dvd prehravacum. Vyrazne se zvedla kvalita zvuku i beznych dvd. S ECI dobre. Se 105 neumim porovnat...
Ale to vis, na první kousky v poslechovce to nemá ani zdaleka:-(
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
terahera

Re: OPPO

Příspěvek od terahera »

valderon píše:Tu myšlenku s vyplněním díry trhu jsem už někde taky psal. Je to možný, ale otázka je, jaká to bude firma, jestli udrží funkčnost, kvalitu provedení a hlavně cenu. Je to každopádně škoda. Jsem zvědavý, co se teď bude dít. No, naštěstí jeden kus vlastním, a podle všeho by měl mnoho let fungovat. A kdyby, Casea pomůže. Nedokážu si totiž představit, co jiného v této ceně koupit, aby to umělo všechno a v této kvalitě. Jo, kombajn od Primare, taky super. Jen ceníkové cca 3x dražší...
Mám pocit,že pro Primare dělá kombajn taky Oppo,takže tudy cesta asi nepovede,když už by někdo neřešil cenu :smile:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO

Příspěvek od valderon »

Jo vim, dodávají to Primare jako OEM. Primare si to potom dodělává podle svého. Ono to bylo spíše míněno tak, že za tyto peníze jako Oppo, už to asi nikdo neudělá, viz jako to Primare. Stejný základ Oppa, ale 3x dražší.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: OPPO

Příspěvek od jirie »

Už mi to bylo z kraje roku divné, že Primare skončil se svým novějším modelel BD 32 MkII.

Electrocompaniet také skončil s EMP 3. Na webu sice ještě visí, ale prodejci už je nemají možnost objednat.

Mám pocit, že se nějak plíživě blíží konec klasických přehrávačů medií :evil:
A konec OPPO to může urychlit.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO

Příspěvek od valderon »

Kamarád, který taky vlastní 105d,přemýšlí dokonce tak, že koupí ještě 1 ks, dokud může. . Opravdu jsem zvědavý, jakým směrem se to bude ubírat. Nakonec ještě budu šťastný, že mám gramofon, něco co tu už podle některých vůbec nemělo být. :lol:
terahera

Re: OPPO

Příspěvek od terahera »

Podle mých informací Oppo dělalo vpodstatě pro všechny,proto s odchodem Oppo končí i ostatní :sad:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: OPPO

Příspěvek od matori »

Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: OPPO

Příspěvek od dr.fish »

Dnes jsem se stal také majitelem Oppo 105D. Tak se mi sešly v domě CXU, CXUHD, Primare BD32 a Oppo 105D. :mrgreen:
To je úlet....
Oppo má jakousi úpravu od Dr. Gerta Volka pro stereo. Tak jsem zvědavý na projev přes XLR. Zatím jsem zkoušel jen HDMI výstup. Obrazová kvalita odpovídá mým zkušenostem s CXU i BD32.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: OPPO

Příspěvek od terahera »

Tak to blahopřeji k dalšímu kousku :angel: Nech udělat úpravu mk2+lineární zdroj v Casea a věřím,že ti spadne brada a zůstane jen jeden přístroj :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: OPPO

Příspěvek od dr.fish »

Dnes od rána poslouchám přes analogové XLR. Stereo upgrade provedený v přehrávači (prý v hodnotě 100 EUR) hraje velice slušně, udělal si z toho pán dobrý player na stereo. Projev od Dr. Gerta Volka je trochu chladnější než jsem zvyklý od Primare BD32. Ale dá se to. Původní Oppo asi nehrálo nic moc soudě dle úrovně tohoto upgradu. CXU by před úpravou asi zvítězilo, teď hraje ale s menším prostorem a ztrácí půl koňské délky...
terahera:
už jste popasovali BD32 proti tvému Oppu?
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: OPPO

Příspěvek od dr.fish »

Oprava v předchozím příspěvku- Upgrade v hodnotě 1000 EUR.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: OPPO

Příspěvek od Frogyman »

Ano, zkoušeli jsme bd32mkII proti Oppo 105casea mkII a nepoznali jsme rozdíl (viz http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 505#p72357 ), což nás docela překvapilo i vzhledem k tomu, že byla použita rozdílná kabeláž jak napájecí, tak i propojovací (RCA vs XLR). Údajně to bylo ale způsobeno chybnou metodikou testu, kdy při současném zapojení obou přístrojů do preampu a následným přepínáním dálkáčem se přístroje navzájem ovlivňují a rozdíly zmizí (jednoduše řečeno). Takže při nejbližší příležitosti máme v plánu udělat porovnání ještě jednou a "ultimativně". Přeci jen výše uvedený test byl "rychlovkou" na konci náročného dne a toto porovnání by si zasloužilo "svůj den". :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět