PARASOUND

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

PARASOUND

Příspěvek od Miro »

Co si myslite ...ten by tu mal byt tiez . ...maju slusne stroje. .
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: PARASOUND

Příspěvek od pajuna »

Vydatny prispevek!
Snad mas jeste co pridat...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: PARASOUND

Příspěvek od Miro »

treba Parasound Halo integrated
vsedko o tomto stroji zde: http://www.parasound.com/hint.php
parasound_halo_black_front.jpg
Halo-Integrated-back-black.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JAPEX

Re: PARASOUND

Příspěvek od JAPEX »

pajuna píše:Vydatny prispevek!
Snad mas jeste co pridat...
:thumbup: =))
JAPEX

Re: PARASOUND

Příspěvek od JAPEX »

Ciao Miro, proč pořád sháníš a ptáš se na externí DAC k BD přehrávači?!

Vždyť máš doma tak parádní kousek v zesilovači...!!! :thumbup:

Popiš, jak ti Parasound hraje! Jak je to sešroubované a co ti na tom vadí!
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: PARASOUND

Příspěvek od Miro »

Ahoj ...Sem moc spokojny so zosilovacom ... hraje super ...mam ho uz cca pul. roku..ale nejde mi vubec ten DAC...ten program mi vobec nejde nainstalovt na PC...skousel sem VSECKOOOO...a nic...mal som doma i HEGEL..DENON..ROTEL ...tam nebo problem ..a s tym si nevim rady...Bol som ho aj v predajni vyskouset a hraje jen umne doma na PC nic ... NECHAPU...!A ted mam k nemu zapojeny ten CD prehravac DENON DBT1713UD...A chcem z toho zosilovace vytahnout VSE.Tak teraz premyslim jak ....
Koupit DAC...nebo...CD prehravac.Ale ja pocuvam hodne musiky i z internetu a DVD ..tak nevim co delat ....
JAPEX

Re: PARASOUND

Příspěvek od JAPEX »

S tím ti neumím poradit, "widle" pro mě skončili XP-éčkama... :angel:

Vyzkoušej od někoho mac (apple), ten většinou žádné ovladače na nic nepotřebuje!
A pošli dotaz na support do parasoundu, oni ti určitě odpoví a poradí!
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: PARASOUND

Příspěvek od Miro »

Jo.Dekuju moc za radu ..
Jeste mi rekli ze mam uplne preinstalovat windows ... vse vyskusam..!
Ale i tak myslim si ze kdyz vymenim ten DENON za nejaky iny bluray .. treba od OPPO nebo ja nevim ale dosahnu opet trochu vyssi kvality.A pak kdyz mi ten DAC i tak nepojede .Neude mne to az tak stvat.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PARASOUND

Příspěvek od PítrsPraha »

Zajímavá novinka od Parasound: výkonový stereo zesilovač JC 5. Vyplňuje mezeru mezi A21 a JC1. Podepsán pochopitelně John Curl.

400 W @ 8 Ohm stereo
600 W @ 4 Ohm stereo
1200 W @ 2 Ohm mono

Obrázek

Obrázek
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: PARASOUND

Příspěvek od kychtax »

Gratuluji k novemu zesiku, Petre. :ympeace:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PARASOUND

Příspěvek od PítrsPraha »

Díky, Honzo. Zatím se u mě zabydluje, já si zvykám na nový zvuk (a není to ani těžký :-) ) a zkouším kombinovat propojení (cinch vs XLR, různý napájecí kable, laboruju s filtrací....).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
SoundStyle
Příspěvky: 17
Registrován: 11 srp 2016 15:38

Re: PARASOUND

Příspěvek od SoundStyle »

Nový zesilovač Parasound JC5 si nyní můžete poslechnout v pražském studiu VOIX. :thumbup:
I tento model navrhoval legendární John Curl.
SoundStyle
Příspěvky: 17
Registrován: 11 srp 2016 15:38

Re: PARASOUND

Příspěvek od SoundStyle »

Zde majitel firmy Parasound (Richard Schram) osobně představil nové modely Parasound v Praze ve studiu VOIX.
43374892_2068124433500497_143880261954699264_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: PARASOUND

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ma prilis dlouhe rukavy u saka.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PARASOUND

Příspěvek od aretax »

Je to konfekcia. Podľa nižšie uvedeného článku je potrebné zabrániť tomu, aby sa rukáv pri ohybe ruky nevyhrnul. Je to jednoduché - stačí ho prišiť na rukavice a sako obliekať spolu s nimi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: PARASOUND

Příspěvek od Jirka33 »

PitrsPraha hraje na predzes Parasound A5 nejspise novinka na trhu kterou nikdo nezna :lol:
SoundStyle
Příspěvky: 17
Registrován: 11 srp 2016 15:38

Re: PARASOUND

Příspěvek od SoundStyle »

Adept na nej zesilovač roku 2018/2019 v kategorii do 100tis CZK.. nový HINT6.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... und-hint-6
SoundStyle
Příspěvky: 17
Registrován: 11 srp 2016 15:38

Re: PARASOUND

Příspěvek od SoundStyle »

Na Hi-Fi Voice vyšla recenze na úplně nový model koncáku Parasound A21+ .. https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... d-a21-plus
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PARASOUND

Příspěvek od gabik »

Kdo vladne anglictinou, tak tady je celkem zajimavy a obcas i vtipny povidani majitele, CEO Richarda Schrama a Johna Crula z roku 2014:
https://www.youtube.com/watch?v=fZwS-oyqc3w

Asi tak skoro pred desiti lety jsem slysel Parasound u NA na Lucidech a hodne zaujal (Lucidy teda taky a i kdyz na fotkach na to nevypadaly, tak byly i pekny :)) - tenkrat to byl nejakej predchudce JC5. Pomer cena / wattaz excelentni, dobre to hraje a dobre to meri (to ja posoudit neumim). JC5 ma 400W/8Ω a 600W/4Ω, za ty penize nevidane... A vlastne i cena samotna je celkem konkukrenceschopna. Uvidime, uvidime :)
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PARASOUND

Příspěvek od PítrsPraha »

Recenze vlajkové lodi JC1+ ve Stereophile.

John Curl inovoval svůj nejvyšší model po 15 letech úspěšné produkce.
JC1+.png
JC1+2.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: PARASOUND

Příspěvek od MANA »

Osobně provozuji cca rok a půl od této značky phono předzesilovač JC3+. Jsem s ním opravdu velmi spokojený :thumbup:
Za mě tento přístroj vyniká hlavně v MC signálové cestě (snad jsem to nazval správně :roll: ). MM oproti MC za mě mírně pokulhává. Zkoušel jsem společně se Step-up transformátorem Ortofon ST-80 a nebylo to, to pravé ořechové ve srovnání s vestavěným phonem Mytek Brooklyn Bridge/ST80, kde se mi zvuk líbil více - samozřejmě na mé sestavě.
Na MC ho však mohu doporučit. Zde naopak výsledek opravdu hodně dobrý ^:)^ .
Škoda jen, že se v poslední době ztrácí tato značka z našeho trhu - alespoň z toho mám takový pocit :crazy:
Kvalita provedení super - opravdu robustní přístroj. Mám ho z druhé ruky. Celkové stáří cca 3,5 roku a bez jakéhokoliv problému.
Tož taková moje zkušenost s Parasoundem :cool:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: PARASOUND

Příspěvek od efičák »

Díky za zkušenost, jsou konstruktéři co tvrdí, že univerzálnost pro oba typy přenosek je kompromis. Parasound nabízí dobré hifi za rozumnou cenu.
Co se všechno děje v phonu s kombinací s přenoskama, ramenem a kabely je pro lidi s nějakou představou o zvuku akustických nástrojů a hlasů záhada.
Pasiv vs. aktiv korekce, zpětná vazba, bipolár vs. mosfet či elektronky...

K vláknu, koupil sem od obchodníka z Brna nejlevnější dělený Parasound z devadesátých let.
Kámoš technik se vyjádřil, že je to kompromis a ať od toho nic nečekám. Jenže ten set hrál.
Byl na neutrální sušší straně zvuku, ale nic přehnaného.
Zato měl výtečný rytmus a poslech mě bavil. Nevím jak to přeložit do všeobecné lidštiny, asi jako na koncertu v klubu kde hrál famózní hamondkář a držitel Grammy Ondřej Pivec. Hrál fantasticky, čeští spoluhráči se snažili, ale celek nefungoval. Zvukař měl k dispozici drahou aparaturu ale nikdo z hostů neklepal nohou o podlahu a lidé odcházeli dříve.

Zvukové hody skončily po pár týdnech zakouřením z koncáku. Po otevření se mezi součástkami objevilo uschlé bahno. Zdá se, že když Němec něco odveze do sběrného dvora po povodni a Brno to zobchoduje, jsou všichni spokojení. :razz:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 208
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: PARASOUND

Příspěvek od MANA »

efičák píše: 10 črc 2023 06:03 Díky za zkušenost, jsou konstruktéři co tvrdí, že univerzálnost pro oba typy přenosek je kompromis. Parasound nabízí dobré hifi za rozumnou cenu.
Co se všechno děje v phonu s kombinací s přenoskama, ramenem a kabely je pro lidi s nějakou představou o zvuku akustických nástrojů a hlasů záhada.
Pasiv vs. aktiv korekce, zpětná vazba, bipolár vs. mosfet či elektronky...

K vláknu, koupil sem od obchodníka z Brna nejlevnější dělený Parasound z devadesátých let.
Kámoš technik se vyjádřil, že je to kompromis a ať od toho nic nečekám. Jenže ten set hrál.
Byl na neutrální sušší straně zvuku, ale nic přehnaného.
Zato měl výtečný rytmus a poslech mě bavil. Nevím jak to přeložit do všeobecné lidštiny, asi jako na koncertu v klubu kde hrál famózní hamondkář a držitel Grammy Ondřej Pivec. Hrál fantasticky, čeští spoluhráči se snažili, ale celek nefungoval. Zvukař měl k dispozici drahou aparaturu ale nikdo z hostů neklepal nohou o podlahu a lidé odcházeli dříve.

Zvukové hody skončily po pár týdnech zakouřením z koncáku. Po otevření se mezi součástkami objevilo uschlé bahno. Zdá se, že když Němec něco odveze do sběrného dvora po povodni a Brno to zobchoduje, jsou všichni spokojení. :razz:


Z dnešního pohledu je to úsměvné, ale poučné. Tvůj humor mě opravdu baví - je to tak ze života :lol:
Naštěstí se ukázalo, že značka PARASOUND je v tom nevině :lol: a o to v tomto vláknu jde :thumbup:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Odpovědět