RDacoustic

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

acibuk píše:
PítrsPraha píše:Vidím tam správně Denon PMA-1510, na kterém prezentovali bedny i na výstavě? Třísettisícové bedny s absolutně nekompromisní konstrukcí, kterou by zabilo i 20 cm reprokabelu Krautwire, prezentované na 25tisícovém integráči?
Vidíš dobře! A já dodám ještě, že poslechová místnost byla v podstatě kvádr, asi nemají ani vyřešení přívod elektřiny a určitě bychom se mohli dlouze bavit o kabeláži a mnoha dalších vlivech na celkový projev. Kouzlo celého je podle mě v něčem úplně jiném. I přes to to byl zážitek. Pro mě je šokující zjištění, že něco může hrát i s integráčem za 25 000,- Jestli to nebude třeba tím, že to nepotřebuje ultra mega stabilní zesilovač, který stojí hromadu peněz.

Souhlasím s tím, že by si to zasloužilo důstojnější spoluhráče a na tom pan Řehořek pracuje. Myslím, že po výstavě v Mnichově bude jasněji
:silent:

Pan Řehořek je připraven přivítat kohokoli se svým vlastním, železem, nebo k němu přijet domů i s bednami aby mu ukázal jak ty jeho bedny hrají. Chystáme se tak učinit a pokusíme se zbořit jeho bedny naším železem. nebo to bude naopak?
:shock:

RESPEKT panu Řehořkovi

:thumbup: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: RDacoustic

Příspěvek od PítrsPraha »

acibuk:
Jako ze by lepsi zesilovac byl pro ty bedny zbytecnej, nebo jak to myslis :-) ?

Nadnesl jsem to proto, ze kdyz se vynorila diskuse o tom, proc jsou terminaly zboku, argumentem byla snaha o zvukovy perfekcionismus zduvodneny tim, ze tech 20 cm Krautwiru v bedne navic by zabilo zvuk.........
Zato obstarozni DVD prehravac (co byl na vystave) a integrac sotva stredni tridy zvuku nijak nevadi....

Ale mozna jsem sam, komu pripada postaveny na hlavu takhle zretelny rozpor mezi tim, co se rika a tim, co se dela.

Ale difuzor je nadherny a verim, ze ten funguje.


Skoda, ze se ti nechce napsat neco o zvuku jako takovem. Na vystave to alespon pro me byla katastrofa. Bez vysek, s rozplizlymi basy urizlymi nekde na 80 Hz a ujecenymi stredy. Ty byly hodne detailni, vystrceny dopredu a mely sve jasne patrne zabarveni. Prostorovost zadna, kdyz byl clovek vzadu, zvuk byl slitej do koule, kdyz byl vepredu, stereobaze byla roztrzena...
Ale vlivu, ktery se tam na zvuku podepisovaly negativne byla cela rada (urcite zasadne akustika). Mohlo si to tam cele proste jen nesednout dohromady.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

Yngwie píše:Kluci, strašně mě mrzí, že mi to nevyšlo časově :sad: Dost mě zajímal model Euphoria :thumbup: Evolution jsem slyšel u Pavla Dioka a s Voxativ to hrálo krásné středy. Nutno ovšem dodat, že to není zcela univerzální bedna ... na velké orchestry nebo rockový nářez to chce něco jiného ... zbytek byl famózně živelný na středech.
Neboj, pojedeme ještě jednou a možná i na delší čas a vezmeme sebou svoje želízka. Myslím, že po výstavě v Mnichově budou mít i oni pořádný kousek zesilovače k prezentaci.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: RDacoustic

Příspěvek od acibuk »

to: PítrsPraha

Samozřejmě souhlasím s tím, že problematika vlivu délky kabelu od terminálu k reproduktoru může vypadat přehnaně. Tím víc, když pan konstruktér bedny připojí k zesilovači, který by se dal označit za začátečnický. Obě témata jsme probírali.

Terminály jsou z boční strany ze dvou důvodů. Jeden je délka cesty kabelu a druhý je praktičtější přístup při výměně kabelů. Bedny můžou být v podstatě natlačeny na zadní stěnu a terminály by mohly vadit. Já si umím představit, že někdo by rád i viděl své vysněné kabely připojené do beden.

Ohledně použitého železa bych to popsal asi takto. Pan Řehořka investoval nemalé prostředky do vývoje a propagace beden a značky jako takové. Jednoduše mu na lepší výbavu nezbyly prostředky. Je si toho dobře vědom a pracuje na změně. Jak jsem naznačil v minulém příspěvku, k bednám bude v nabídce i lampový zesilovač (snad neprozrazuji příliš).

Vůbec netvrdím, že bedny si nezaslouží lepší zesilovač. Věřím, že s kvalitnějším partnerem jejich projev poroste. Kam, to se ukáže.

Zvuk. Překvapení pro mě bylo, že i s tím co tam bylo to hrálo víc než přijatelně. Je těžké o tom psát. Nejsem v tom zběhlý a navíc velký vliv má použitý reproduktor. Osobně v tom vidím velikou výhodu. Při použití jednoho korpusu můžu po odšroubování 4 šroubů podstatně změnit charakteristiku celé sestavy.

Mi osobně se nejvíce líbil Voxativ. Nevím jaký to byl model. Fostex mi přišel příliš agresivní a Lowther zase zastřený. Bas byl sice rychlý a přesný, na můj vkus ne tak pevný. Středy jsou prezentní a někomu můžou přijít až moc. Prostorovost má každý reproduktor taky jinou. Otázka co by s tím udělal vyváženější zesilovač. Ve světě je spousty nadšenců, které širokopásmo baví, tak proč by to nemohlo fungovat u nás?

Nevím jestli by to byly bedny pro mě. Láska na první pohled se nekoná. Jenomže někdy ta nejtrvalejší láska přichází až časem :razz: Rozhodně jsem byl překvapen co to umí. Doporučuji všem, kdo má chuť přijet a vyzkoušet. Minimálně pokec a pohoštění za to stálo :clap:
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

acibuk píše:to: PítrsPraha

Samozřejmě souhlasím s tím, že problematika vlivu délky kabelu od terminálu k reproduktoru může vypadat přehnaně. Tím víc, když pan konstruktér bedny připojí k zesilovači, který by se dal označit za začátečnický. Obě témata jsme probírali.

Terminály jsou z boční strany ze dvou důvodů. Jeden je délka cesty kabelu a druhý je praktičtější přístup při výměně kabelů. Bedny můžou být v podstatě natlačeny na zadní stěnu a terminály by mohly vadit. Já si umím představit, že někdo by rád i viděl své vysněné kabely připojené do beden.

Ohledně použitého železa bych to popsal asi takto. Pan Řehořka investoval nemalé prostředky do vývoje a propagace beden a značky jako takové. Jednoduše mu na lepší výbavu nezbyly prostředky. Je si toho dobře vědom a pracuje na změně. Jak jsem naznačil v minulém příspěvku, k bednám bude v nabídce i lampový zesilovač (snad neprozrazuji příliš).

Vůbec netvrdím, že bedny si nezaslouží lepší zesilovač. Věřím, že s kvalitnějším partnerem jejich projev poroste. Kam, to se ukáže.

Zvuk. Překvapení pro mě bylo, že i s tím co tam bylo to hrálo víc než přijatelně. Je těžké o tom psát. Nejsem v tom zběhlý a navíc velký vliv má použitý reproduktor. Osobně v tom vidím velikou výhodu. Při použití jednoho korpusu můžu po odšroubování 4 šroubů podstatně změnit charakteristiku celé sestavy.

Mi osobně se nejvíce líbil Voxativ. Nevím jaký to byl model. Fostex mi přišel příliš agresivní a Lowther zase zastřený. Bas byl sice rychlý a přesný, na můj vkus ne tak pevný. Středy jsou prezentní a někomu můžou přijít až moc. Prostorovost má každý reproduktor taky jinou. Otázka co by s tím udělal vyváženější zesilovač. Ve světě je spousty nadšenců, které širokopásmo baví, tak proč by to nemohlo fungovat u nás?

Nevím jestli by to byly bedny pro mě. Láska na první pohled se nekoná. Jenomže někdy ta nejtrvalejší láska přichází až časem :razz: Rozhodně jsem byl překvapen co to umí. Doporučuji všem, kdo má chuť přijet a vyzkoušet. Minimálně pokec a pohoštění za to stálo :clap:

S výše uvedeným plně souhlasím. Myslím, že to fakt stojí za to si to poslechnout. Osobně bych počkal až bude k dispozici i to nové nové železo. Vypadá velmi zajímavě.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: RDacoustic

Příspěvek od MAR »

Yngwie píše:nevyšlo
Přesně takto jsem si to myslel taky, ze začátku.

Opožděně také přidávám komentář a velké poděkování p. Řehořkovi za dlouhý čas věnovaný třem štouralům .
Je to hoooodně dobrý produkt.

A zde je právě vidět, že ze všeho nejvíc v aparatuře hrají roli právě reproduktory a ty dělají zvuk a i z DVD i z Denonem.
Prezentovat běžnou věc doplněnou o referenční zbytek sestavy umí každý hňup a pak se všichni diví že jim to doma nehraje.

Po testování různých nahrávek na různých reproduktorech musím říct že pokaždé je zvuk jiný, velký vliv mají i hornové nátrubky i dřevěný o kruh na repro. Mně se nejvíce líbil fostex, ale ne běžný repro. fostex, ale modifikovany Rd Acoustic.
Zvuk nebyl tolik přesycený na středech více detailní a dynamický, ale jak je známo, víc lidí víc názoru.
A právě geniální na této bedně je to, že ten reproduktor není až tak podstatný, že si opravdu koupím bednu a reproduktory jsem schopen kdykoli obměnit pokud začnu preferovat trochu jiný zvuk. A pro ilustraci s tím malým reproduktorem, jak psal Urbino to hrálo k nerozeznání od běžných 2p./3p. reprosoustav.

Takže díky fa. RD Acoustic za zajímavou zkušenost a při další příležitost se určit zase přidám a prijedem.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

MAR píše:
Yngwie píše:nevyšlo
Přesně takto jsem si to myslel taky, ze začátku.

Opožděně také přidávám komentář a velké poděkování p. Řehořkovi za dlouhý čas věnovaný třem štouralům .
Je to hoooodně dobrý produkt.

A zde je právě vidět, že ze všeho nejvíc v aparatuře hrají roli právě reproduktory a ty dělají zvuk a i z DVD i z Denonem.
Prezentovat běžnou věc doplněnou o referenční zbytek sestavy umí každý hňup a pak se všichni diví že jim to doma nehraje.

Po testování různých nahrávek na různých reproduktorech musím říct že pokaždé je zvuk jiný, velký vliv mají i hornové nátrubky i dřevěný o kruh na repro. Mně se nejvíce líbil fostex, ale ne běžný repro. fostex, ale modifikovany Rd Acoustic.
Zvuk nebyl tolik přesycený na středech více detailní a dynamický, ale jak je známo, víc lidí víc názoru.
A právě geniální na této bedně je to, že ten reproduktor není až tak podstatný, že si opravdu koupím bednu a reproduktory jsem schopen kdykoli obměnit pokud začnu preferovat trochu jiný zvuk. A pro ilustraci s tím malým reproduktorem, jak psal Urbino to hrálo k nerozeznání od běžných 2p./3p. reprosoustav.

Takže díky fa. RD Acoustic za zajímavou zkušenost a při další příležitost se určit zase přidám a prijedem.


MAR moudrá slova, je vidět, že máš přehled a zkušenosti.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Mark Levinson »

Mne mrzí, že jsem nakonec nemohl jet. Pokud pojedete s tím svým železem znovu, tak určitě pojedu.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: RDacoustic

Příspěvek od Federmann »

Bylo by vhodné se domluvit a udělat tam malou sešlost, případně připravit i nějaký program.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše:Mne mrzí, že jsem nakonec nemohl jet. Pokud pojedete s tím svým železem znovu, tak určitě pojedu.
Určitě po výstavě v Mnichově budeme hledat společný termín. Počítáme s tebou.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: RDacoustic

Příspěvek od timcs »

Tube amp DIMD PP10 https://www.rdacoustic.cz/en/high-end-s ... fier-pp10/
18835808_1784283361882018_8149401586572793089_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Mark Levinson »

Zvuk zatím nemohu hodnotit, ale za mne povedený design. Moc se mi líbí, konečně netradiční design lampáče.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: RDacoustic

Příspěvek od timcs »

Design sa aj mne páči, avšak výkon 2x10W 6-8ohm je už na uváženie. Keby to bola trióda v čistom Ačku tak OK, ale je to push-pull AB. Vzhľadom k tomu by mohol byť výkon aspoň 30W/kanál a tak lepšie využiteľný aj s repro s nižšou citlivoťou. K repro vlastnej značky to bude pravdepodobne ideálny zosilňovač. Cena je 88tisKč.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

timcs píše:Tube amp DIMD PP10 https://www.rdacoustic.cz/en/high-end-s ... fier-pp10/
18835808_1784283361882018_8149401586572793089_n.jpg
Slyšel jsem to hrát s repro RDACOUSTIC Evolution bylo to dost zajímavé.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše:Zvuk zatím nemohu hodnotit, ale za mne povedený design. Moc se mi líbí, konečně netradiční design lampáče.
Viktore za jedem si to poslechnout. Co ty na to?
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: RDacoustic

Příspěvek od adrian »

Podla môjho nazoru sa dizajn fakt vydaril.Trocha to pripomina "SPEC" . Paci sa mi aj celkovy pristup pri navrhovani zosilovaca. EL84 su slubne a vykon je sice len 10W,ale pri dobrom parovani s reprosústavami by to uz nemusel byt taky problem. Mat moznost,rozhodne by som nevynechal posluch. Cena je este tiez v norme,chcelo by to porovnat s konkurenciou,napr. Leben CS300... :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: RDacoustic

Příspěvek od PítrsPraha »

Asi zase budu za rypala :-) , ale v textu, ktery mimochodem nejspise psal nekdo, kdo propadal z cestiny, je opet hromada nekolikrat opakovanych vagnich tvrzeni o udajne skvostnych technickych parametrech, ktere ale nejsou nijak verohodne podlozeny.

Co znamena slovo "nejidealnejsi"?
Co je to "optimalni cinitel tlumeni"?
Co konkretne znamena "extremne nizky sum"?
THD 0.3% na 1 kHz je extremne nizke?
Co konkretne znamena "extremne nizke IMD zkresleni"?
Co konkretne znamena "perfektne vyvazena frekvencni odezva"?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: RDacoustic

Příspěvek od Federmann »

Je třeba si užívat krásy a přirozenosti zvuku, :thumbup: ne se utápět v nicneříkajících číslech se zvukem příliš nesouvisejícími. :thumbdown:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
terahera

Re: RDacoustic

Příspěvek od terahera »

Federmann :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Mark Levinson »

Včera jsem konečně měl možnost s malou skupinou posluchačů navštívit poslechovou místnost RDacoustic. Uvítal nás velmi vstřícně sám p. Řehořek včetně skvělého pohoštění, koukala tam na nás i kvalitní valašská trnkovice. Bohužel všichni jsme byli řidiči, takže jsme mohli jen nealko.
Poslouchali jsme různá zapojení reprosoustav Euphoria a Evolution, byla možnost poslechu s osazením různých měničů, my poslouchali Fostex a Voxativ. Měli jsme s sebou hromadu muziky včetně hůře nahraných metalových nahrávek a bylo zřetelné jak systém odhalil mizerné nahrávky od zdařilých. Dle mého názoru hrály obě reprosoustavy lépe s měniči Voxativ, mně se to více líbilo. Po bezprostředním přepnutí reprosoustav jsem zprvu nebyl přesvědčen které bedny mi více vyhovují, ale po delším testování skladbou "Planu" od Jaromíra Nohavici mne byly blíže reprosoustavy Euphoria.
Moje volba Euphoria s měniči Voxativ :thumbup:
Co je neopomenutelné, akustický difuzor QRD 67, to je prostě úžasná ruční práce a neskutečná pastva pro oči. Ve skutečnosti tento difuzor vypadá podstatně lépe než na fotkách nebo katalogu.
Co říct závěrem? Doporučení si tyto reprosoustavy jet poslechnout je to zajímavá poslechová zkušenost a člověk má jasno o čem se tady bavíme než to plácání "odborníků" od klávesnice.
2017-06-15 16.21.13.jpg
2017-06-15 16.21.27.jpg
2017-06-15 16.21.46.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: RDacoustic

Příspěvek od Federmann »

Mark Levinson :thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

Za mne Voxativ také moc dobrý. Fakt to chce slyšet a s tím lampáčkem DIMD to hrálo moc dobře. :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: RDacoustic

Příspěvek od PítrsPraha »

Klidně i napište, JAK to hrálo. Co jsou klady a zápory oproti cenově srovnatelným konvenčním bednám. Jak si bedny rozumí s různými žánry, jaký má zvuk celkový charakter, co jsou jeho nejtypičtější rysy...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: RDacoustic

Příspěvek od adrian »

Mark Levinson píše:Včera jsem konečně měl možnost s malou skupinou posluchačů navštívit poslechovou místnost RDacoustic. Uvítal nás velmi vstřícně sám p. Řehořek včetně skvělého pohoštění, koukala tam na nás i kvalitní valašská trnkovice. Bohužel všichni jsme byli řidiči, takže jsme mohli jen nealko.
Poslouchali jsme různá zapojení reprosoustav Euphoria a Evolution, byla možnost poslechu s osazením různých měničů, my poslouchali Fostex a Voxativ. Měli jsme s sebou hromadu muziky včetně hůře nahraných metalových nahrávek a bylo zřetelné jak systém odhalil mizerné nahrávky od zdařilých. Dle mého názoru hrály obě reprosoustavy lépe s měniči Voxativ, mně se to více líbilo. Po bezprostředním přepnutí reprosoustav jsem zprvu nebyl přesvědčen které bedny mi více vyhovují, ale po delším testování skladbou "Planu" od Jaromíra Nohavici mne byly blíže reprosoustavy Euphoria.
Moje volba Euphoria s měniči Voxativ :thumbup:
Co je neopomenutelné, akustický difuzor QRD 67, to je prostě úžasná ruční práce a neskutečná pastva pro oči. Ve skutečnosti tento difuzor vypadá podstatně lépe než na fotkách nebo katalogu.
Co říct závěrem? Doporučení si tyto reprosoustavy jet poslechnout je to zajímavá poslechová zkušenost a člověk má jasno o čem se tady bavíme než to plácání "odborníků" od klávesnice.
Pekna reportaz.
Este by som sa rad opytal,na fotkách je vidiet aj casto tu spomynany lampovy zosilovac s EL84,ako to teda hralo,ked bola moznost porovnania na min.dvoch reprosústavách (aj ked tam vidim aj tie Virtuoso) ?
Chapem,ze Ephoria sa Ti paci viac,myslim,ze spodok je prirodzenejsi nez cez "zvukovod" v Evolution...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky všem za kladné ohlasy. Adriane o zesilovači je zmínka v jeho vlákně.
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: RDacoustic

Příspěvek od adrian »

Mark Levinson píše:Díky všem za kladné ohlasy. Adriane o zesilovači je zmínka v jeho vlákně.
Dakujem za nasmerovanie...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: RDacoustic

Příspěvek od MAR »

Zase z velkým spožděním jen dopíšu pár poznámek ke druhé návštěvě v RD Acoustic, pro celistvost příspěvků.

Na podruhé, tentokráte již vybaven svými CD, jsem se snažil otestovat tyto zajímavé reprosoustavy,
co vlastně vše dovedou zahrát a jak si z různými extrémy poradí.
Po tomto testování musím konstatovat, že s osazením repro Voxativ, je to o velký kus dál a z mé strany je to i univerzálnější pro různé žánry.
Kombinace Voxativ v reprosoustavě Euphoria se mi nakonec líbila nejvíce, zvládne dobře zahrát jak normální hudbu tak i pank, rap, beat, elektronickou taneční hudbu i metalový nářez,

Tak asi tolik no, bo jak na ostravsku, kuva furt není čas, natož na psaní. :lol:
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: RDacoustic

Příspěvek od mumu »

Kombinace Voxativ v reprosoustavě Euphoria se mi nakonec líbila nejvíce, zvládne dobře zahrát jak normální hudbu tak i pank, rap, beat, elektronickou taneční hudbu i metalový nářez,
Punk, metal, beat a spol nie je normálna hudba? :razz:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: RDacoustic

Příspěvek od Federmann »

Co je pro někoho normální, se může jevit jinému jako nenormální a naopak, prošel jsem velkou řadu "Hi-Fi_stů" a jejich žánry se diametrálně lišily, žádná uniformita se nekonala, ale aparatura by měla umět zahrát všechno. :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: RDacoustic

Příspěvek od rOn »

RDAcoustic, 440Audio a KR Audio na tohtoročnom High End MÜNCHEN
DSC04755.jpg
rd.jpg
DSC04767.jpg
DSC04570.jpg
DSC04578.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RDacoustic
Příspěvky: 39
Registrován: 25 zář 2015 12:04
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: RDacoustic

Příspěvek od RDacoustic »

Děkujeme všem, kteří nás navštívili na AVS Praha 2018

Obrázek
RDacoustic
Příspěvky: 39
Registrován: 25 zář 2015 12:04
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: RDacoustic

Příspěvek od RDacoustic »

Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: RDacoustic

Příspěvek od Jirka33 »

Difuror je krasny, cena za nej je ale krasne prepalena. 115 tis :lol:
Za 15tis bych jej koupil. Takovy difuzor mam postaven za 9tisic. Coz take budu realizovat, je to bohuzel casove narocne.
Mimochodem kde vam upadl stredovy hranol difuzeru? :???:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Yngwie »

Jirka33 píše:Difuror je krasny, cena za nej je ale krasne prepalena. 115 tis :lol:
Za 15tis bych jej koupil. Takovy difuzor mam postaven za 9tisic. Coz take budu realizovat, je to bohuzel casove narocne.
Mimochodem kde vam upadl stredovy hranol difuzeru? :???:
Takže ty sis postavil stejný za 9 tisíc? Tak mi prosím za dvojnásobek hned udělej dva.

Už jsem alergický na tuhle neustálou kritiku každého chytrolína, který si myslí, že si všechno vyrobí doma na koleně ... nepočítaje náklady práce, materiálu, know-how ... za tu cenu ten difuzor ani nezkopíruješ ... jen blbě tlacháš ... o měření a počítání (předpokládám, že teorie výroby kvadratického
difuzoru ti nic neříká) ani nemluvě. :ymsick:

Pak není divu, že toto fórum pomalu opustili všichni, co měli co říci k tématu.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: RDacoustic

Příspěvek od Jirka33 »

know-how ... za tu cenu ten difuzor ani nezkopíruješ ..

Cena materialu 9tis, vyrabim je pro sebe, nehodlam to prodavat ani se tim zivit.

Vyrabim si difuzery uz cca 3 roky. Zadne know how tam neni. Program na vypocet hototo difuzeru mam v pc leta a pouzivam jej. Ten jejich difuzor mam na strope ale v mensim provedeni s opakujicim se obrazci ktery tam mam 20x, o rozmeru 2x2,5 metru.

Jde poznat ze tomu absolutne nerozumis jinak by jsi nenapsal do nebe volajici blabol.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

Yngwie píše:
Jirka33 píše:Difuror je krasny, cena za nej je ale krasne prepalena. 115 tis :lol:
Za 15tis bych jej koupil. Takovy difuzor mam postaven za 9tisic. Coz take budu realizovat, je to bohuzel casove narocne.
Mimochodem kde vam upadl stredovy hranol difuzeru? :???:
Takže ty sis postavil stejný za 9 tisíc? Tak mi prosím za dvojnásobek hned udělej dva.

Už jsem alergický na tuhle neustálou kritiku každého chytrolína, který si myslí, že si všechno vyrobí doma na koleně ... nepočítaje náklady práce, materiálu, know-how ... za tu cenu ten difuzor ani nezkopíruješ ... jen blbě tlacháš ... o měření a počítání (předpokládám, že teorie výroby kvadratického
difuzoru ti nic neříká) ani nemluvě. :ymsick:

Pak není divu, že toto fórum pomalu opustili všichni, co měli co říci k tématu.
Prosím, prosím já chci taky za těch 9 litříků a stačí mi jeden, ale stejného rozměru, jako mají v RD.

Děkuji
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: RDacoustic

Příspěvek od Urbino »

Jirka33 píše:know-how ... za tu cenu ten difuzor ani nezkopíruješ ..

Cena materialu 9tis, vyrabim je pro sebe, nehodlam to prodavat ani se tim zivit.

Vyrabim si difuzery uz cca 3 roky. Zadne know how tam neni. Program na vypocet hototo difuzeru mam v pc leta a pouzivam jej. Ten jejich difuzor mam na strope ale v mensim provedeni s opakujicim se obrazci ktery tam mam 20x, o rozmeru 2x2,5 metru.

Jde poznat ze tomu absolutne nerozumis jinak by jsi nenapsal do nebe volajici blabol.
Moc tomu nerozumím, tak když je nechceš udělat pro mne, nebo kohokoliv jiného, kdo projeví zájem, tak proč tady takto prudíš.
Prosím tedy pro mne. Udělej.
Moc díky
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: RDacoustic

Příspěvek od Jirka33 »

Urbino: Jasne spolehnise, mesic na tom budu delat ve svem volnem case po praci, a pak ti to za cenu materialu prodam :thumbup:

Do pul to planuji pro sebe vyrobit, mozna o neco vetsi, ale asi s vetsich hranolu, tim se trosku snizi ucinnost, ale na druhou stranu vyskou hranolu ji muzu rozsirit o ucinost na nizsi frekvence.

Ja tu nikoho neprudim, jen me zarazila ta cenu, tot vse. Chapu ze si tu kazdy z vas ASI neco leci, ale me do toho netahejte.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: RDacoustic

Příspěvek od efičák »

RDacoustic , ať se vám daří. Fandím všem novinkám a zlepšování. Jsem rád, že jste upustili od trojnožek pod ty menší horny, takto je to klasičtější. Samozřejmě komu to vyhovuje, dá si je tam.

Ačkoli klasické horny s kornoutem na výšky pro mne nejsou, velmi příjemný zvuk mají Scanspeak širokopásma a pro jistý typ hudby je to velmi příjemné.

Jirko33, objednávám přepálený difuzor od tebe.
Hodnotím jak jsi nepřepálil cenu, ta časová náročnost mě nezajímá. Ani tebe jak hustě píšeš lidem z RD.
Prostě to udělej, termín je konec Května.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět