Living Voice

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Living Voice

Příspěvek od pajuna »

Nedavno jsem slysel sestavu, ve ktere byly repro Living Voice, ktere hraly velice prijemne podporovany krasnym lampovym zesilovacem. Bylo to pohodove, detailni, neagresivni s teplejsim zvukem. Tuto znacku jsem osobne neznal a tak jsem se rozhodl ji tady predstavit

Living Voice was established in 1991 and is based in Derbyshire, England.
http://www.livingvoice.co.uk/
Obrázek

Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Living Voice

Příspěvek od aretax »

Aj ja som ich počul. Sú veľmi citlivé a ich názov presne zodpovedá ich zvukovému charakteru - reprodukcii vokálov. Ako celok ma nepresvedčili, ale vokály zneli naozaj fascinujúco. Lampové zosilňovače k nim "sedia". Sú veľmi detailné. Mne na nich chýbal väčší dôraz na basoch a hlavne dynamika. Ja osobne mám radšej väčšiu dynamiku a neviem, ako to presne opísať, asi ako koncertný zvuk (napr. u Zappu), čo však býva na úkor detailnosti. Kto však dáva prednosť detailom, tak sú výborné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Living Voice

Příspěvek od pajuna »

1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odpovědět