Nordost

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

Tak jsem v sobotu měl možnost si reprokabeláž Nordost Valhalla 2 poslechnout na své sestavě. No bylo mi smutno, když si ji "Kulich" zase odvážel domů. Dokonce nepomohlo ani když jsem se utvrzoval teoretickými úvahami od techniků, že to vlastně funguje jako anténa a tím pádem to nachytává rušení a musí to hrát zkresleně. :roll:
Ano, chtěl bych mít tu "anténu" v sestavě. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Nordost

Příspěvek od daliborr »

No a je to velký skok ? Protože každý píše obrovský skok. Ale poměr a cena je někde jinak. =))
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Nordost

Příspěvek od jirie »

Jiri píše:Tak jsem v sobotu měl možnost si reprokabeláž Nordost Valhalla 2 poslechnout na své sestavě. No bylo mi smutno, když si ji "Kulich" zase odvážel domů. Dokonce nepomohlo ani když jsem se utvrzoval teoretickými úvahami od techniků, že to vlastně funguje jako anténa a tím pádem to nachytává rušení a musí to hrát zkresleně. :roll:
Ano, chtěl bych mít tu "anténu" v sestavě. :thumbup:
..... hezky popsáno :angel:
Pravda je, že jsem novou Valhallu 2 z pochopitelných důvodů v jakémkoliv propojení neporovnával, ale pokud vycházím z faktu, že Tyr 2 je mírně upravená "stará" Valhalla, tak je to i oproti Frey 2 nebo Heimdall 2 obrovský kvalitativní skok. Jestliže je Tyr 2 cenový masakr, tak Vallhala 2 už je hodně za hranou možností i hodně zapáleného hifisty.
Ale ten pocit "Byl jsem v žitě" už je nadosmrti. Zkrátka člověk zjistí kde leží hranice možností vlastní sestavy. Vrácení zapůjčeného kabelu obvykle provází velmi skličující pocity, a to je ten důvod proč jsem si raději Valhallu 2 nepůjčil.
Samozřejmě, že nutná je také vyrovnanost nejen komponentů, ale i jednotlivých kabelů v sestavě, protože celý řetězec je jen tak dobrý, jak je dobrý ten nejslabší článek.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Nordost

Příspěvek od daliborr »

Hranice je tam ,kdy hifista poznal, že oblbování je už na úrovni předražení .
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

daliborr
Když už máš nutkání reagovat ve vlákně Nordost, tak stačilo napsat, že s TOP kabeláží Nordost nemáš žádnou praktickou zkušenost ale viděl si na webu fotky a ceník.
Toť vše.

jirie
Ano, přesně jak píšeš. Ikdyž bych si Valhalla 2 nekoupil, tak jsem uvítal tu možnost si ověřit, jak je moje sestava vyrovnaná.
Upřímně, překvapilo mě to nepříjemně, že stále je u mě možnost zlepšení.
Poslouchali jsme asi 3 hodiny bez přerušení a ještě k tomu hooodně nahlas. Ani náznak nějakých nepříjemných pocitů nebo únavy. Hudba se na nás jen valila. Úžasné.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Nordost

Příspěvek od daliborr »

Jiri,máš pravdu,neslyšel jsem na svém železe,no možná slyšel v Praze. Je to jen pozlátko pro zbohatlíky . Mám svůj názor a tak jsem ho napsal.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost

Příspěvek od Frogyman »

daliborr
asi jsi v reálu fajn chlapík, ale upřimně - fakt nechápu, proč máš zapotřebí se projevovat na high-end fóru, když jsi tak citlivý na cenu čehokoliv. Vždyť víc jak půlka tvých příspěvků je útok na výrobky, které mají (z tvého pohledu) vysokou cenu, nebo na majitele, kteří si je koupily. A přitom jedna z definic high-endu je právě i vysoká cena. Je to, jak kdyby jsi se zaregistroval na fórum se sportovními vozy a tam prudil, když si někdo koupí disky za stotáců s tím, že je lepší koupit plastový kryty v hypersuperhobymartu za pětistovku...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

včerejší debata s nadšeným hifistou mě přivedla
na tuto aktualiza vlákna:
nedávno jsem testoval drahé reprokabely a při té příležitosti, díky kamarádům podobně postiženým,
jsem mohl vyzkoušet (mimo jiné) repro kabel Valhalla 2 kontra Valhalla 1. Stejné délky. Originální stavy.

Napadlo mě zároveň vyzkoušet na centr BW HTM1 v DK zapojení
dva ks Valhalla 1 kontra jeden kus Valhall 2.
na centru , v můstkovém zapojení (10-kanál denon POA), hrály o dost lépe
ty 2 staré Valhalla než jedna nová
.
a to jsem jen tak "zacvaknul" ten druhý pár konektorů do terminálů centru a zesíku.

pro názor za kterým bych si mohl "stát", tzn. test na předních L+R/ Sroll Bimotore Revolution, jsem neměl druhý pár Valhalla 2.
Vzhledem ke klesající ceně bych chtěl moc a moc vyzkoušet zda se dnes náhodou nevyplatí
koupit 2 páry staré Valhalla a "strčit je" do společného konektoru. tzn. vést 2 kabely Valhalla 1 "společně".
ten kabel "zdvojit".
(podobně jsem totiž zdvojil jumpery a dnes je z toho "mus" každého "jumpera")

vzhledem k ceně Valhalla 2 by se to možná sakra vyplatilo!
jenže nevím. chtělo by to připravit a vyzkoušet na referenční sestavě.
kdyby to mohl někdo zrealizoavt, moc by mě zajímal výsledek takového testu.

teoreticko-fyzikálně je to zřejmě jasné. jenže zkusit to v praxi je "jiná káva"
:-)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost

Příspěvek od Frogyman »

To by mne také dost zajímalo. A hlavně - když už budou dvě V1, tak by mne zajímalo ještě srovnání těchto variant:
- koncák v můstku, zapojení jako singl ale se zdvojenou V1 (jak píše Lachim)
- koncáku v můstku, dvě V1 zapojeny jako Bi-wiring
- koncák ve stereo režimu, dvě V1 zapojeny do Biampingu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

zabiny
to už však neřešíš čistý vliv dvou kabelů V1 versus jeden V2.
jak píšeš...to už by mělo větší vliv popisované kombinace zapojení zesilovače
než "tloušťka" kabelu.
bi-wiring má jasné výhody "elektricky" versus single wire. single hraje jinak basy než bi-wire....
otevřel jsi téma na několika měsíční cyklus testů
:-)
mě by skutečně zajímalo jen 2xV1 versus 1xV2 na monobloku a velké bedně.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost

Příspěvek od F2014 »

Tady je názor od výrobce:
https://nordost.com/dealer%20downloads/ ... g52016.pdf
"Only use the best cable that you can; one run of cable will invariably sound better than two runs at half the price"
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

F2014
ty by jsi se řídil podle názoru výrobce?
nebo to raději vyzkoušel v reálu?
V 2 /2m = 240.000
v 1 /2m = 60.000 x 2 = 120.000
to už je pro mě osobně vždy důvod pro test v praxi.
:-)
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

Tak asi snažší by bylo to porovnat s jumpery - vzít zdvojené jumpery Valhalla 1 a porovnat proti standardním jumperům Valhalla 2 (případně Odin).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost

Příspěvek od F2014 »

lachim píše: 12 zář 2019 20:24 F2014
ty by jsi se řídil podle názoru výrobce?
nebo to raději vyzkoušel v reálu?
V 2 /2m = 240.000
v 1 /2m = 60.000 x 2 = 120.000
to už je pro mě osobně vždy důvod pro test v praxi.
:-)
Jasně, že bych to vyzkoušel. Taky ti nenaznačuji, abys to ty nevyzkoušel.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

Jiri
Jumprem preci nelze nahradit reprokabel.
Teoreticky tedy lze, ale v praxi znam jen 1 pripad.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

myslím, že pokud takové porovnání lze udělat na úrovni jumperů, tak se dá odhadnout, že stejně se to bude chovat i na úrovni reprokabelů.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Nordost

Příspěvek od lubin »

Tipuji 2ks V1 budou lepší o parník....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

urgentní hlášení pro uživatele jumpers Nordost Valhalla!

používat 2-jité jumpers valhalla je ztráta času!
zapojil jsem jumpers se 3-mi vrstvami a opět nemohu uvěřit, že ta fyzika zase funguje.
u mě na sestavě mám opět jinak, LÉPE hrající bedny.
díky 3. vrstvě klesl odpor propojek. jak logické...
podání basů a znělost středů se zvedla tak moc, že to musím teď, v 0:50 ještě psát na toto fórum.

mám k dispozici jak propojky dvojité , tak i nově trojité. takže není to sugesce.
rozdíl markantní. skokový. jasně slyšitelný na všem. ihned!

ač to bylo jasné již když jsme to s mirkem někdy v květnu plánovali...uf uf.
jsa blbem nepoučitelným, dostal jsem se k tomu s pytlem až teď.
po 3 měsících!
lachim je nepoučitelný pitomec.

v mé sestavě používat 2-jité jumpers valhalla byla absolutní ztráta času!
kdyby se do rhodiového konektoru lok vešla vrstva ještě 4., prosím již dnes večer člena "pytel" na kolenou ....

pytell
mirku, je to pecka. přijeď, prosím, co nejdřív. to musíš slyšet sám.
udělám ti slepý test. poznáš tu 3-tou na 1. taktu
děkuji ti po 346-té!
IMG_0285_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost

Příspěvek od Rothaudio »

Jsem rád, že jsi ses k tomu dokopal :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost

Příspěvek od Frogyman »

Lachim
A teď si všichni necháme předělat dvojité na trojité a to jen proto, aby jsi zase za půl roku napsal, že to byla ztráta času, protože dvojité VAlhalla 2 jsou lepší. Pak přijdou trojité Valhalla 2 a tak pořád dokola, dokud neskončíš na metrovém Odinu, nařezaném na malé kousky a nacpaném mezi terminály... =))
Takže za mne - zůstávám na dvojité Valhalla, kde je přínos oproti jednoduché i originál obrovský a budu jen zpovzdálí sledovat tvůj výzkum :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

Zabiny
Bo nejsem člen vašeho Svazu hrnčířů, postupuji racionálně.
:-)
- Valhalla 2 bude ještě dlouho nedostupná na krájení
- přínos 3 vrstev proti 2 je technicky jasne vysvetlitelny
- dojmologicky ( set s 1 vrstvou nemajice) bych řekl, ze větší přínos má vrstva 3. než ta druhá.
- za těch par tisíc za 3. vrstvu to rozhodne stojí
- podobně jste si mě dobirali pri nadšeni z vrstvy druhé
- zkus si vypůjčit 3. vrstvu u pytla ( do wbt ji nacpes) a pak si to povime
:-c :-c
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od Pytell »

Určitě časem dojde i na 4. vrstvou Valhallu, ale to už by se museli použít konektory WBT, do LOKů a Furutech už do bohužel nedostanu. Říkám k LODINu by to chtělo Jumpry z této metráže , ještě jsem nestříhal ODIN, ale třeba se dožiji.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost

Příspěvek od Frogyman »

Lachim
jasně, chápu. Jen my hrnčíři z balkánu máme holt trochu menší měšce, než vltavské náplavy, takže musíme rozvážněji a pomaleji.

Teď z jiného soudku - porovnávali jste u Valhalla repro, zda má vliv délka? Zda platí čím kratší, tím lepší? Nebo je potřeba zachovat nějaký násobek délek, minimální délku atd? Vím, že Nordost oficiálně nedoporučuje sahat do zapojení, ale spíš mne zajímá zkušenost z praxe.
K novým bednám mi totiž teoreticky bude stačit od koncáku max 70cm. Tak přemýšlím, že když se v 2handu objeví výhledově nějaká Valhalla za superprajs ve dvoumetrovce, tak zda ji nevzít, nasekat na třetiny a udělat dvojité kabely k bednám... (pro L+P+C).
Vím, že to pak bude hodně špatně prodejné (viz kulich, když prodával své 70cm), ale i tak by to za případný zvukový přínos stálo...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost

Příspěvek od Frogyman »

Pytel
u těch jumperů jsou konce do koncovek jen nastrčené a dotažené, nebo se tam něco letuje, stlačuje či jinak znehodnocuje?
Jinými slovy - dá se z dvojitého jumperu udělat trojitý jen rozděláním, přihozením vrstvy a smontováním, nebo se musí upravovat, krátit atd?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

Zabiny
Porovnaval jsem opakovane. Stale mam v usich 2,5m V1 origo versus V1 1,40m kracenka!testovane jeste v tzv. mysarne
Ten rozdil byl na Avalon indra slysitelny hned.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

Urcite bych koupil 1. par V1 a setril na 2.
3m bych nekratil na 2x1,5. Osobne mam radeji vse origo.
Lepsi vsak bude urcite zdvojeny 1,5 nez jednoduchy 2m.
Ale to jsem nezkousel. Dvojite jsem si zapojil jen centr
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nordost

Příspěvek od samcus »

zabiny007 píše: 19 zář 2019 08:04 Lachim
jasně, chápu. Jen my hrnčíři z balkánu máme holt trochu menší měšce, než vltavské náplavy, takže musíme rozvážněji a pomaleji.

Teď z jiného soudku - porovnávali jste u Valhalla repro, zda má vliv délka? Zda platí čím kratší, tím lepší? Nebo je potřeba zachovat nějaký násobek délek, minimální délku atd? Vím, že Nordost oficiálně nedoporučuje sahat do zapojení, ale spíš mne zajímá zkušenost z praxe.
K novým bednám mi totiž teoreticky bude stačit od koncáku max 70cm. Tak přemýšlím, že když se v 2handu objeví výhledově nějaká Valhalla za superprajs ve dvoumetrovce, tak zda ji nevzít, nasekat na třetiny a udělat dvojité kabely k bednám... (pro L+P+C).
Vím, že to pak bude hodně špatně prodejné (viz kulich, když prodával své 70cm), ale i tak by to za případný zvukový přínos stálo...
Sašo, já mám V1 od monobloků zkracovanou z dvoumetru na 78cm. V porovnání se zbytkem (1,3 m) jsme neslyšeli rozdíl. Ovšem po zkrácení je NUTNO kabel zahořet. Jinak to je nepoužitelné. Mirek ( Pytel ) může potvrdit. Když bys měl originál délku - můžeme to porovnat, než se to střihne.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od Pytell »

Sašo, dvojité Jumpry jsou nakrimplované do 10 mm WBT dutinek, tzn. musí se opatrně, odborně sundat dutinka a přidat další metráž, ale problém je , že už se 3. Valhally do 10 nevejdou ( WBT dělá potom až 16 ) a to se nevejde do LOKů ani Furutech, tak by se museli použít WBT banánky a vidličky. Tak je to při trojitém Jumpru bez dutinky.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

samcus
zkoušeli jste srovnat krácenku 1,3 V1 versus originál 2,0 V1 ?
(sám jsem dvě krácenky na test proti sobě neměl nikdy k dispozici)
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

lachim
neuvažoval si o zastínění těch Valhalla propojek? To by nemuselo být zase tak pracné, ne?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

Jiri
Neuvazoval. Kam to stineni pripojit? Manipulace uz by byl problem.
Lepsi napad:
S mirkem uz rok planujeme zastinit xlr valhalla 1. Mame k dispozici 2. par. To bude zajimave “bastleni”
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

Tak já bych to stínění propojek připojil na existující stínění reprokabeláže. Určitě ten pokus o stínění propojek zrealizuji.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Nordost

Příspěvek od kychtax »

lachim píše: 20 zář 2019 10:07
S mirkem uz rok planujeme zastinit xlr valhalla 1. Mame k dispozici 2. par. To bude zajimave “bastleni”
chcete to rozdělávat? Kdyby se to napláclo na to a zastínilo někam externě - tak to mám udělané na svym XLRku..
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost

Příspěvek od F2014 »

kychtax píše: 20 zář 2019 11:00
lachim píše: 20 zář 2019 10:07
S mirkem uz rok planujeme zastinit xlr valhalla 1. Mame k dispozici 2. par. To bude zajimave “bastleni”
chcete to rozdělávat? Kdyby se to napláclo na to a zastínilo někam externě - tak to mám udělané na svym XLRku..
@Kychtax: Kam to stínění pak uzemňuješ?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Nordost

Příspěvek od kychtax »

No popravdě to mám zatím jen zakryté. Viz některé jiné fotky. tzn. že to funguje (funguje?) jen na odrazy, nevede to nic nikam pryč. Nechce se mi to někam elektricky připojovat, to už je až moc experiment a nechci něco odpálit.. (napadlo mne dát to nalištu nebo šasi ampu)
Jsem zvědavý, jak to pytel vyřeší. Jestli ten konektor rozdělají a naletují stínění na jedné straně na ground. Tak bych to asi čekal. Ale ta originál smršťovačka vezme za své a to je téměř jistá ztráta hodnoty..
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

kychtax
1. ano. jednu stranu musíme "rozebrat". vyřešíme to, jak píšeš.
(jen pytel ještě řeší způsbb stínění)
2. jen ten kabel zabalit do "alobalu" mi nikdy nepřišlo jako smysluplné. ale přijeď na kafe. zkusíme to.
hliníkových pásek mám několik
2. pokud budu tenhle kabel někdy prodávat, nebojím se pochybností o jeho originalitě.
třeba ty by jsi si ho od mě koupil, ne? mnohu zdejších členů ti potvrdí jeho originalitu
:-)
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nordost

Příspěvek od samcus »

lachim píše: 20 zář 2019 08:24 samcus
zkoušeli jste srovnat krácenku 1,3 V1 versus originál 2,0 V1 ?
(sám jsem dvě krácenky na test proti sobě neměl nikdy k dispozici)
Ne. My měli k dispozici 2metr V1 a tu jsme stříhli v poměru cca 0,7 a 1,3. Takže porovnat s originální délkou šlo jen po paměti. A to jsou spíš dojmy než pojmy. Ale oba jsme dost spokojeni a to i v porovnání s kdečím co se nám dostalo do ruky (teda kromě V2 :crazy: )
Kdyby měl někdo přiměřenou origo délku V1 tak rád porovnám.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost

Příspěvek od F2014 »

Možná by stačilo udělat pro zajímavost test "jednoduché x dvojité vedení" jen s jednou bednou - tedy pokud má někdo aspoň na jedné straně vidličky ?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

add. 3-vrstvé jumpers Valhalla
ten posun proti 2 vrstvám je skutečně výrazný.
prvotní šok střídá postupné nadšení.
při poslechu cd marsyas jsem úžasem občas otevřel oči a přesvědčoval se, zda
mi někdo bedny nějak nevyměnil za vyšší model.
(jsem to ale id..t. odkládat tak jednoduchou změnu a tak zásadní zlepšení!)
těším se, až dorazí někdo, kdo mé DK opakovaně slyšel.
ten rozdíl na basech a středech .... budu zvědavý na nezávislé soudy.
medovost kevlarového střeďáku se snížila o řád a zvuk D2 se posunul směrem k D3.
jako by se k tomu kevlaru přidala ještě rychlá a tvrdá membrána z hliníku.

pozor: jak veliký vliv na změnu zvuku má nepoužití dutinek WBT pro ukončení holých drátků netuším.
2 vrstvy pytel ukončuje běžně dutinkou tak, jako používá nordost .
3.vrstva se do dutinky nevešla.
takže jsou drátky napěchované do konektoru LOK rhodium a utažené 2 šroubky "na fest" do sebe.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost

Příspěvek od Rothaudio »

Bez dutinek je to správné řešení. Dutinka je další kov a přechodový odpor.
Odpovědět