Nordost

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

RedBaron

Ono zase nekonečné prosazování Merhautovo "pravdy"o tom, co je a není slyšet, také nebylo moc příjemné.

Mimochodem komunikoval jsem s p.Strankou a připravuje nový dražší model napájecího kabelu, který je zvukově ještě dále než ty jeho stávající kabely co používáš ty a tvrdíš, že není rozdíl proti napájecímu kabelu k PC z TESCO. Reakce p.Stranky by nezapadala do tvé "pravdy".
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost

Příspěvek od aretax »

kychtax píše: 04 pro 2019 12:27 čtu tam příspěvky od merhauta. Vesměs zajímavé a oponentní informace. A jeho přítomnost foru chybí. Tu i onde. :sad:
O to oponovanie tu vôbec nešlo. Ale išlo o rešpektovanie názoru druhých bez ich osočovania a vulgarizmov. Práve on bol ten, čo nikdy nepripustil názor druhých a mal vždy patent na rozum. Ak si si všimol, väčšinou sem píšu ľudia, čo niečo vyskúšali a chcú sa s tým podeliť s ostatnými a nepotrebujú, aby ich niekto okamžite napadol a urážal. Ani medzi nami neplatí vždy to, ak niekto niečo lepšie vymyslí, u každého je výsledok rovnaký. Napr. Dasta "laboruje" s medenými slipmatmi, poslal mi jeden na vyskúšanie, ale mne hrá lepšie nerezový. To však nie je dôvod na to, aby som ho vysmial a snažil sa znemožniť a tvrdiť, že nerez je jedine to "pravé". Naopak, treba sa mu poďakovať, že "ukázal cestu". Pokiaľ sa dobre pamätám, ani jeden z Merhautových príspevkov nebol v zmysle oponovania: ...vyskúšal som to aj ja, ale mne sa to nepozdáva, nezistil som žiadne zlepšenia a pod. Ani raz nenapísal, čo vyskúšal on, ako mu to hralo atď. Každý jeho príspevok znel: to je blbosť, lebo mne sa to nepozdáva ...(nechcem opakovať jeho vulgarizmy a sprosté jednanie). To, čo on predvádzal, nebol prejav jeho názoru a oponovanie, ale po každé všetko negovať a napádať pisateľa. A navyše sprosto. Kvôli nemu a jemu podobným sem veľa ľudí nepíše a doplácame na to všetci ostatní, čo sa o novinky zaujímame. Všetko sa vyskúšať nedá a je dobré vypočuť si aj názor iných, ktorí vlastnia, prípadne skúšajú veci, ktoré sa k ostatným nedostanú. Naozaj neviem, v čom bol jeho prínos a s čím novým na fórum prišiel. Predsa - "klobúk dole" pred jeho znalosťami z oblasti rocku. Tie jeho príspevky mali naozaj hodnotu a dobre sa čítali. Veľmi mi rozšírili znalosti v tejto oblasti.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

člen "pytel" změřil vlastnosti kabelu Nordost OLin.
(vkládám za něj jeho fotky)
IMG_1310.JPG
IMG_1311.JPG
IMG_1312.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quentin

Re: Nordost

Příspěvek od Quentin »

To je hezké!

Tak to ještě popiš, protože jinak vypovídací hodnota samotných obrázků se limitně blíží 0: nevíme jak byl kabel dlouhý a už vůbec ne, co a jak se vlastně měřilo, a co tedy z měření vyplývá... :-?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

Japex
To měřil člen “pytel”. Třeba se obrátit na jeho nick
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak to sem radsi priste za nikoho zadne fotky nevkladej, kdyz k nim nic nevis 🙄 A nechej to na Pytllovi, ktery k nim umi aspon neco napsat.
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

Omlouvam se tedy za upravu, zmenseni a vlozeni.
Nemohu bohuzel jiz smazat. A dekuji samozrejme za mravokarne upozorneni.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od Pytell »

Chtěl jsem si ze zvědavosti změřit 2m repro kabel ODIN :
Capacita v teto délce byla naměřena 58 pF, a měřil jsem i Inductanci při různých frekvencích , bylo to jen pro mou informaci.
Quentin

Re: Nordost

Příspěvek od Quentin »

Pytell píše: 26 pro 2019 09:33 Chtěl jsem si ze zvědavosti změřit 2m repro kabel ODIN :
Capacita v teto délce byla naměřena 58 pF, a měřil jsem i Inductanci při různých frekvencích , bylo to jen pro mou informaci.
Měřil si indukčnost jedné žíly a nebo vzájemnou?
Jestli vidím dobře, tak 340H na 1kHz mi přijde skutečně brutální. (když tlumivky ve výhybkách mají řádově desetiny mH)
Jestli se mi bude chtít kabel vydolovat, změřím svůj AQ :-?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od Pytell »

Měřil jsem indukčonst vzájemnou.

Např. U repro kabelu Supra Annorum je capacita 480 pF u 2m délky.

Ale indukčnost vzájemná :

u 100 Hz .... 4.8 kH, u 1K .... 49 H, 10 kHz ... 506 mH a u 100 kHz ... 5.2 mH
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

japex
a co tedy nyní z měření vyplývá ?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost

Příspěvek od Dieter Burmester »

Minimalne to, ze nyni vime, co a jak bylo mereno 😉
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

DB
no .... bez těch fotech byste nevěděli nic.
:silent:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost

Příspěvek od Dieter Burmester »

A s tema fotkama bez dalsiho popisu uplne to same 🤓
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

DB
a že se ty pořád tolik staráš !
to je jak u blbejch.
pytel nechtěl psát nic. aby právě předešel blbým komentářům (měl samozřejmě pravdu, že?!)
ale, že prý když ty fotky upravím a vložím, tak k nim něco napíše. až se dostane k PC.

už to chápeš i ty ?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jako u blbejch je, kdyz sem placnes nic nerikajici fotky, ke kterym nikdo - dokonce ani Pytell - nechtel nic napsat. To je sem nemusis vubec placat, vis?
Dieter Burmester
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Nordost

Příspěvek od Jirka33 »

Další bláboly k ničemu, jde to tu od deseti k pěti, to uz je vic co číst na vedlejším fóru, i když tam taky píší samé blbosti, člověk se aspoň zasměje, např Kocmeister vlákno v poslední době =))
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

DB
1. a ty ve vlákně nordost rozhoduješ o tom co má a nemá smysl sem vložit? tebe se mám jako dovolovat ?
2. co nechápeš na tom, že bez fotek by nebylo vůbec nic. a že pytel nesedí u PC vedle mě ti je snad jasné !
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ad1. 💩dina az na pudu, nema smysl reagovat
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Kapacita 2m Odina sedí jak změřil Pytel, ale ty hodnoty indukčnosti jsou velké nesmysly.
Přepočteno na 2m uvádí výrobce indukčnost 1uH což je 0,001mH.
Při dvou metrech má například Kimber 4TC jen 0,0005mH a Krautwire Fractal dokonce pouhých 0,00014mH.
Ty hodnoty neříkají o zvuku kabelu prakticky nic, nemá cenu je ani měřit.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

NA
mě osobně jsou třeba podobně naměřené hodnoty šumák.
( o ty hodnoty na těch 3 fotkách přeci ani nešlo)
také věřím, že při správném, exaktním měření, by jiné a výrazně levnější kabely měly lepší hodnoty.
zvuková praxe by pak určitě ukázala zase jiné "pořadí".
poslední věta tvéhé příspěvku je skvělá. přesná.

hezky to bylo vidět při říjnovém poslechu u srolla v poslechovce.
odin versus kapton. bylo nás tam 5.
3 posluchači slyšeli kapton jako lepší než odin.
já+1 pak odin jako lepší.
nikoho z těch 5-ti by ani naměřené hodnoty a ani poslech nepřesvědčil ke koupi kabelu Odin.
spíše naopak. byla to však
- dobrá reklama pro Kapton
- zajímavá zkušenost
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

Včera jsem měl přiležitost s pár kamarády porovnat ve své sestavě Nordost signálové kabely Valhalla mk1 proti Valhalla mk2 - obě v provedení RCA.
Již někdy v září proběhlo porovnání Valhalla mk1 proti TYR mk2 a jen jsem se ujistil o správnosti nákupu Valhalla mk1, takže podobně jsem přistupoval i k porovnání s Valhalla mk2. Tušil jsem, že mk2 bude o něco lepší než mk1 ale doufal jsem, že zvukový posun bude nepatrný oproti velkému cenovému navýšení u mk2.
Už na první pohled mi mk2 přišel takový obyčejný vzhledem a ty Nordost Holo-plug RCA konektory jsou při zapojování do přístrojů méně přívětivé než starší WBT 0110 Ag konektory. Podstatný je ale zvuk. Po přepojení na mk2 jsem při první skladbě Dire Straits - "Your latest trick" byl ještě spokojený ale potom jsem začali poslouchat klasickou hudbu a bylo vymalováno. Valhalla mk2 byla opravdu obrovským zvukovým skokem ve všech zvukových atributech - přibylo detailů, hlubší ale utaženější basy, jemnější výšky, obrovský prostor ale to všechno do sebe krásně zapadlo do celku, který prostě zněl muzikálně, prostě hudba neskutečně vtahovala. :shock:
Po asi hodině jsem vrátil zpět Valhalla mk1 a přišel zvuk (hudba se vytratila). Bylo to smutné loučení. Opět jsem si v dochu říkal, zda dává smysl tento dobrovolný masochismus podstupovat. No myslím, že přeci jen dává, člověk si aspoň udělá představu, jaké jsou limity jeho sestavy a bude se snažit hledat levnější alternativu jak docílit takového top zvuku. Bohužel to u mě ještě bude dlouhá cesta a to jsem se v prosinci domníval, že jsem už na konci....nevyzpytatelné jsou cesty hifistů
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Nordost

Příspěvek od kychtax »

Jiri, neuvažoval jsi o osazení Tvé V1 např. rhodiovými Furutechy či Neotechy?
Jinak si myslím že cesta k dobrému "muzikálnímu" kablu ne nutně musí vést přes namáhavý vedlejší vrchol - Valhallu 2. :smile:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

kychtax
Ne, neuvažoval jsem měnit stříbrné WBT za rhodiové Furutech RCA, tam neočekávám, že by byl posun jako u XLR.

Ano, "muzikální" kabely se dají pořídit i výrazně levněji ale evidentně nebudou mít to Nordost rozlišení.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

Jiri
Bohuzel jsi zjistilto stejne, co mi ostatni.
Valhalla 2 lze alternovat pouze kablem odin1. :ymdevil:
To tedy byl muj zaver podobneho testu. Xlr/speaker
Skvely zvuk je proste velmi drahy.

Kychtax
Jsi me rozesmal.diky :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nene, Valhalla2 lze nově alternovat i Aušusema, jak psal pan Justan na Audiodromu :smile:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

DieterBur
Jsem koukal na ceny retailu ~x( Proti tem je nordost vlaste levny.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

Ten Ansuz C2 by stál za úvahu vyzkoušet.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

Jiri
Za kolik koupis takovy ansuz a zakolik ho pripadne prodas?
Ale to vis vse sam...
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

Tak potom už jen zkusit nějaký top model od kychtax cables.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Nordost

Příspěvek od kulich »

Včerejší závěry testu mohu jen potvrdit, je to tak.
Hladkost, věrnost, muzikálnost, prostor, basy, výšky , vše v jiném levelu a hlavně to BAVÍ VÍC.

Achjo :-?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nordost

Příspěvek od PavelDosko »

Naordinujte si tyden Hamu a pak tak vrazte MkI a budete stastni
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bylo by jednoduché odbýt snažení po dokonalém zvuku tím, že Nordost a konec. Zvláště u některých mě to překvapuje :shock: Copak máme někdo zkušenosti s vyššími až vysokými modely třeba... namátkou vybírám .... Crystal Cable? Nebo jakékoliv jiné, ale ne tak úplně exponované ''drahé značky''?
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

DB
Par drahých kabelu xlr/speaker jsem mohl vyzkoušet. Respektive jsem v kontaktu se stejně postiženými v reichu
Pro me osobně nemá Valhalla 1 xlr / speaker žádnou konkurenci v poměru cena\vykon\prodejnost.
Nejlepší kabel co jsem osobně kdy mohl slyšet je pak nordost odin.
Roky jsem hledal alternativu prave k xlr/ speaker odin. ~x(
Samozřejmě jsem byl u par testu, kdy byly kable Valhalla totální pruser....
ale to bylo vždy u sestav jejichž komponenty bych si osobně nikdy nevybral.
Takže já mám jasno již dlouhé roky. Jak zřejmě sledujes ... :smile:p
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Nordost

Příspěvek od Jiri »

Potenciál zákazníků v ČR je malý a tak i nabídka kvalitních kabelových firem je poměrně úzká.
Z těch top jsou zde jen Nordost, Kimber, Audioquest a Cardas co umožní vyzkoušení demo kousků od prodejců.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od Pytell »

Také jsem měl možnost 5. dnů si zapojit V2, ta muzikálnost je u tohoto kabelu návyková.

Po zapojení V1, přesně co píšeš, ale uši si časem zvyknou a budeš opět spokojený.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

jiri
a zpět do reality...
1. top modely ti tu nikdo z prodejců nepůjčí. bo je nemá.
ty těsně pod "top" pak jen prodejce nordost.
2. výčet "kvalitních kabelových firem" bych, s dovolením, tzv. přebrendoval na značky
nordost, kimber, taralabs, siltech.
:smile:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Nordost

Příspěvek od PítrsPraha »

Jak si podle tebe mezi vyjmenovanými stojí kabeláž SP Audio, Sroll, Kychtax, N.A., Roth atd.? Jak z pohledu absolutní kvality, tak z pohledu poměru cena/výkon?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

pitrspraha
stojí si velmi dobře.
:thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Nordost

Příspěvek od PítrsPraha »

:razz: .....chápu, tak klidně napiš do SZ :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Odpovědět