China high end

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

China high end

Příspěvek od aretax »

Nedávno som bol na predvádzaní čínskeho high endu a môžem napísať, že som bol z toho úplne "vykoľajený". Zvuk pri niektorých zostavách bol naozaj vynikajúci. Konkrétne ma zaujala firma Cayin (www.cayin.com) so svojimi elektrónkovými zosilňovačmi a CD prehrávačmi (osobne vlastním CDT 17A už dlhší čas a zatiaľ ho neplánujem vymeniť, iba ak za nový model Cayin). Hralo sa na čínskych bedniach (boli veľmi dobré, názov som zabudol), ale boli tam aj B&W 803 D3. Ďalšia čínska firma, čo ma zaujala: http://www.cattylink.com/. Podotýkam, že sa jednalo o rýdzo čínske firmy a nie fejky. U nás je proti čínskym výrobkom veľká averzia, ale po ich vypočutí musím uznať, že už sú pre euro-americký high end vážnou konkurenciou a to nie len po finančnej stránke. Aj spracovanie je na vysokej profesionálnej úrovni. Naša averzia proti čínskemu tovaru vyplýva z toho, že na náš trh sa dovážajú iba samé šmejdy, ktoré sa navyše draho predávajú (na kvalite sa nedá zarobiť toľko, ako na šmejdoch). Sú čínske výrobky v najvyššej kvalitatívnej triede, ktoré môžu konkurovať absolútnej svetovej špičke (nie len v hifi oblasti), ale tam je aj cena vyššia (ale stále je cca polovičná, aj nižšia).
Na záver - z toho, čo som počul (predovšetkým z oblasti elektróniek) som bol nadšený. Keď mi povedali cenu, mohol som iba konštatovať: neuveriteľné!!!
Ak máte niekto vlastné skúsenosti s čínskym high end, pridajte príspevok.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: China high end

Příspěvek od dkc69 »

Trošku odbočím od hifi.Nedávno v televizi běžel pořad o tom jak číňané stavěli železnici do Tibetu,jsem železničář a tak mne tento pořad zaujal.O tom jak se čínští soudruzi poprali se stavbou trati v zamrzlé půdě,která přes léto klesne o 15 cm,o stavbě v nadmořské výšce kolem 5 000 m kde je hodně řídký vzduch,o lití betonu bez ztráty jeho kvality při okolních teplotách kolem -30 stupňů....,tak o tom by si naši stavbaři při stavbě D1 na ostravsku mohli nechat zdát.
Oni umí udělat kvalitní hifi aparáty za rozumný peníz a ne jen šmejdy z tržnic.Sám mám pozitívní zkušenost s CD Vincent S1 (původní bez lamp) i když konstruktéři jsou němci.Slyšel jsem i jejich starší zesilovače Xindak a líbily se mi.Prostě číňané umí.
mám to co mám...a jsem za to rád
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: China high end

Příspěvek od whisp »

Aretax vedel by si vypichnut nejake konkretne modely ktore sa ti pacili pretoze v tej zaplave cinskych produktov to je ako hladat ihlu v kope sena? Ja osobne cinske produkty nezavrhujem a predpokladam ze v nasledujucich rokoch sa v Cine vyprofiluju svetovo vyznamne znacky ktore budu mat velku hodnotu a budu schopne urcovat trendy. Myslim ze ucta praci druhych nemoze byt ohranicena hranicami statov.
Roman2

Re: China high end

Příspěvek od Roman2 »

Mám v sestavě zapojený lampový předzesilovač MingDa MC - 7R. Po výměně původních Čínských elektronek, které za moc nestojí, za NOS Tesla tento předzesilovač v kombinaci s koncákem Bel Canto eOne S300 dává hutný a přitom detailní zvuk s výborným trojrozměrným prostorem. Balení výrobku je, také mimořádné. Po otevření krabice a sundání víka blistru je přístroj zabalený ve velkém černém pytlíku s logem firmy. K tomu balení obsahuje katalog na křídovém papíře, náhradní pojistky, bílé rukavičky a jelenici. Záruční list s datumem prodeje a seznam autorizovaných prodejen a servisů v Evropě je jaksi samozřejmostí.
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: China high end

Příspěvek od aretax »

whisp píše:Aretax vedel by si vypichnut nejake konkretne modely ktore sa ti pacili pretoze v tej zaplave cinskych produktov to je ako hladat ihlu v kope sena? Ja osobne cinske produkty nezavrhujem a predpokladam ze v nasledujucich rokoch sa v Cine vyprofiluju svetovo vyznamne znacky ktore budu mat velku hodnotu a budu schopne urcovat trendy. Myslim ze ucta praci druhych nemoze byt ohranicena hranicami statov.
/Počúval som nejaký vyšší model lampového zosilňovača Cayin a delenú kombináciu tranzistorov od Xindak. Pretože som nemienil nič kupovať, presné typy som zabudol. Ale hlavne Cayin ma veľmi príjemne prekvapil svojim zvukom. Čistý, objemný a k môjmu prekvapeniu aj dynamický. Ani tranzistorový Xindak nehral zle. Ako som už písal, zaujímal ma najviac práve Cayin, pretože CD prehrávač mám niekoľko rokov a doteraz som nič nenašiel, čo by ho nahradilo (gramo nepočítam). V Bratislave predáva niektoré čínske značky firma Protes s r.o. na Šancovej ulici.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: China high end

Příspěvek od whisp »

Kupovali ste uz niekto nieco na www.cattylink.com?
Odpovědět