Vivid Audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Vivid Audio

Příspěvek od Vlado222 »

Pre fandov Vivid :arrow: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... o-v15.html
2015-12-14-TST-Vivid-Audio-V15-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Vivid Audio

Příspěvek od timcs »

Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vivid Audio

Příspěvek od Vlado222 »

Tomu verím. :smile:
vivid speakerr.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vivid Audio

Příspěvek od Vlado222 »

Laurence-Dickie :arrow: http://www.hifi-voice.com/profily/1992- ... ickie.html
Laurence-Dickie.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Vivid Audio

Příspěvek od rOn »

Laurenca Dickie som mal možnosť stretnúť a pokecať si s ním na Mancherster Audio Show pred pár rokmi. Vividy tam hrali netradične v poloaktíve v zapojení s dvoma pármi devialetov. Čo bola pre mňa zaujímavá informácia, Dickie sám preferuje plne aktívne zapojenie, a verím že keby to bolo komerčne schodné tak už tu máme aktívne vividy.
Bavili sme sa i o česko/slovenských výstavách kde si spomenul i na silič od Srolla, asi sa k nemu dostali dobré referencie ohľadne kombinácie s vivivdmi.

Obrázek
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Vivid Audio

Příspěvek od Bartoli »

rOn píše:Laurenca Dickie som mal možnosť stretnúť a pokecať si s ním na Mancherster Audio Show pred pár rokmi. Vividy tam hrali netradične v poloaktíve v zapojení s dvoma pármi devialetov. Čo bola pre mňa zaujímavá informácia, Dickie sám preferuje plne aktívne zapojenie, a verím že keby to bolo komerčne schodné tak už tu máme aktívne vividy.
Bavili sme sa i o česko/slovenských výstavách kde si spomenul i na silič od Srolla, asi sa k nemu dostali dobré referencie ohľadne kombinácie s vivivdmi.

Obrázek
Vividy jsou fajn bedny. Jedna z mala znacek ktera opravdu nabizi solidni kvalitu a je tam vsechno spravne.

Libi se mi jak si Dickie dava zalezet na antidifrakcni kisni, vsude hladke plochy a velke radiusy, zadne hrany, resi se i detaily jako srouby nejsou na faceplatech atd.. To se pozitivne promitne i do mereni., je to opravdu vzorne hladke a konstantne vyzarujici az k 8kHz, coz je kalotove maximum.

Samozrejme je tam vzdy osvedceny setup 25mm kalota +50mm kalota+125mm stredak+ basaky - zlaty kompromis pro 4p..

FYI - Aktivni vexle Vivid nenabizi, protoze by to komercne neprodal, akusticky ma DSP vexle v souctu velke vyhody a Dickie o tom celkem mluvi jasne i na ruznych video rozhovorech....neco jineho je ale prodejnost DSP aktiv beden kde to DSP reseni celkem hifisty silne odrazuje, protoze si mysli ze potrebuji napr. 4x velke koncaky a to uz nechce skoro nikdo z mnoha duvodu realizovat.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Vivid Audio

Příspěvek od Jiri »

Ano, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Když jsem hledal finální bedny tak jsem chtěl nějaké s koax. měničem malého rozměru (ne ty velké papírové co dělá Tannoy) právě z důvodu plynulého přechodu středo-výškového pásma. Bohužel TAD je cenově masakr a překvapilo mě, že Vivid B1 ikdyž nemá koax. měnič tak kombinací kaloty a 2palc. středové kaloty dosahuje vynikající spojitosti jako špičkové koax. měniče.

Bartoli
S tím DSP se to dá řešit i jinak. Hodně mě zaujal streamer AudioNet DNC, který jako jediný na trhu umí i automatické nebo manuální nastavení DSP s pomocí firemního software CARMA. Dokonce má i 2 analog. výstupy na subwoofery takže lze využít multi-sub řešení.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Vivid Audio

Příspěvek od Bartoli »

Jiri píše:Ano, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Když jsem hledal finální bedny tak jsem chtěl nějaké s koax. měničem malého rozměru (ne ty velké papírové co dělá Tannoy) právě z důvodu plynulého přechodu středo-výškového pásma. Bohužel TAD je cenově masakr a překvapilo mě, že Vivid B1 ikdyž nemá koax. měnič tak kombinací kaloty a 2palc. středové kaloty dosahuje vynikající spojitosti jako špičkové koax. měniče.

Bartoli
S tím DSP se to dá řešit i jinak. Hodně mě zaujal streamer AudioNet DNC, který jako jediný na trhu umí i automatické nebo manuální nastavení DSP s pomocí firemního software CARMA. Dokonce má i 2 analog. výstupy na subwoofery takže lze využít multi-sub řešení.
Jirko s tim koaxialem to je imho slozitejsi a neni to vubec v souctu nikdy zcela "ruzove" koaxialni.

Problem maji vsechny koaxialy s tim ze zkratka kmita membarana kolem vejskace a na mereni to je pak videt u kazdeho koaxialu jako sada difrakci a cim vetsi vychyka toho stredaku v koaxialu tim vice je tam hrb a pak vznikaji tim vetsi difrakce.

Ja osobne bych koaxial nechtel.

BTW u setupu Vivid je fajn ze to je porad solidni sada kompromisu, jako i ty sneky co uz maji 25 let historie za sebou a stale na tom neni co vylepsovat.

V tyhle podobe zlateho kompromisu 4p. kalota Vivid/sneky uz jen chybi k optimu DSP a multisub.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Vivid Audio

Příspěvek od Zdeny »

I guwno, nemá to hornu a 18´´ blemcák.... :lol: :lol: :lol:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Vivid Audio

Příspěvek od Bartoli »

Zdeny píše:I guwno, nemá to hornu a 18´´ blemcák.... :lol: :lol: :lol:
???
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vivid Audio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aby ani Bartolik neprisel zkratka, jedna recenze pro nej vcetne mereni :?:

Recenze Vivid Audio G1 Spirit z HifiNews

https://www.dropbox.com/s/umto7ze9quc8q ... w.pdf?dl=0
Dieter Burmester
Odpovědět