Sonus Faber

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Zdeny »

aretax píše:Ale teraz vážne - naozaj doporučujem posluch. Je to zážitok. Cenu mi povedali zatiaľ iba predbežnú, aká bude naozaj, sám som zvedavý. Všetci, čo ma poznajú vedia, že nie som ochotný utrácať balíky za bedne, keďže si ich viem vo veľmi slušnej kvalite postaviť sám. Po vypočutí B&W 800 D3 som prišiel domov, pustil som si svoju aparatúru a zistil som, že ani 1:1 by som ich nemenil za svoje (nemyslím tým možnosť zárobku na nich). Ale pri týchto Sonusoch som naozaj "nalomený". Uvidíme, za čo sa budú dať kúpiť a ešte jedna zásadná vec - ako budú hrať, keď sa rozohrajú. Možno super, možný je aj krok späť. Počkám 1-2 mesiace. Ak by mal byť zvuk zásadne "mäkší" a viac basov, tak neviem. To už podľa mňa nepotrebujú. Ešte čakám, kedy zapoja ich menších "bratríčkov" - Serafino. Som zvedavý, aký bude rozdiel medzi nimi. Napíšem svoje postrehy.
Tak celkem se tomu ani nedivím, protože posledních asi 20 let BW nevyrobilo nic, co by za něco stálo, zejména po zjištění ceny...
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sonus Faber

Příspěvek od blesk666 »

Zdeny: BW vyraba stale Nautilus 220V co je stale top bedna a pre mna symbol high end-u uz dlhe roky. Ich cenu neriesim.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

blesk666 píše:Zdeny: BW vyraba stale Nautilus 220V co je stale top bedna a pre mna symbol high end-u uz dlhe roky. Ich cenu neriesim.
Jo pekny 4p. od Lourence Dickie:

https://www.youtube.com/watch?v=0FKyfTsyYZI

Mimochodem uz je to 25 let stara bedna, ve videu je uveden rok vyvoje sneku 1991-1993.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

Sonus faber lilium, stoji to mega penez a je to akusticky k placi, mereni zde:

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespol ... ber-lilium

Naslepo takova reprosoustava dostane nizke hodnoceni na zvuk, jakmile se to ale posloucha zejmena ocima a oko zohledni krasne tvary a dyhu a lakovani je to razem high end nabytek.

Co je zajimave jak jim to lilium vyslo az neprijemne impedance narocna bedna + oskliva mala citlivost 85 dB....jako vzdy vyrobce lze a citlivost v specifikaci nadsazuje nad realne mereni....ale tim to jen cele zacina.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

Sonus faber Aida:

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespol ... faber-aida

V souctu akusticky prumerna reprosoustava ale prece jen trochu lepe zvladnuta nez SF Lilium.
Opet zaujme nizka citlivost 86-87 dB coz je hluboko pod deklarovanou hodnotou vyrobce 92 dB.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

Sonus faber Venere 3:

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespol ... venere-3-0

Velka rezonance na 7kHz, brutalne slysitelne spatne reprosoustavy!
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Sonus Faber

Příspěvek od MB »

To je fuk, radšej tieto "brutalne slysitelne spatne reprosoustavy" ako tie tvoje 16. storočie krámy... :mrgreen:
Hrozne sa na tebe bavím, ty musíš fakt trpieť nejakým problémom, minimálne samomluvou.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

To je tvuj nazor, na to mas pravo.
Ja uz na reprosoustavy koukam jen technickyma ocima. Krasne a exoticke neucelne tvary + leskla dyha me uz nezajimaji, vlastne vsechny NE akusticke parametry co tak hifisti nejvic resi me dnes uz nezajimaji, a nezajima me jestli bedny stoji 10 000 euro, nebo 100 000 euro, ignoruju vehlasnost a reklamu znacky a ty tisice fandu co kazda velka high end firma vsude ma, a ze jsou to fandove nekdy az fanaticti....
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Sonus Faber

Příspěvek od timcs »

Bartoli píše:To je tvuj nazor, na to mas pravo.
Ja uz na reprosoustavy koukam jen technickyma ocima. Krasne a exoticke neucelne tvary + leskla dyha me uz nezajimaji, vlastne vsechny NE akusticke parametry co tak hifisti nejvic resi me dnes uz nezajimaji, a nezajima me jestli bedny stoji 10 000 euro, nebo 100 000 euro, ignoruju vehlasnost a reklamu znacky a ty tisice fandu co kazda velka high end firma vsude ma, a ze jsou to fandove nekdy az fanaticti....
A to máš oči z nejakého robota? Kopeš si vlastnú jamu. Citát " ignoruju vehlasnost a reklamu znacky". Tak ako ty ignoruješ známe značky, tak isto tu a aj na ostatných fórach ignorujú teba a tvoje 1518, kvôli tvojej blbej samochválnej reklame, propagácii a tlačeniu rečí okolo nich, bez podložených faktov. Obhadzuješ sa grafmi a meraniami na rozne značky, ale na 1518 som ešte nikde nevidel. Mohol by si to sem postnúť, keď už tak trváš na tých grafoch a meraniach aby to mohli vidieť všetci. Však to dúfam nie sú akty X. Možno by sme boli prekvapený a možno by sa ti aj niektorý poklonili. Zobuď sa z toho sna už konečne a začni žiť život normálneho človeka.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bartoli píše:To je tvuj nazor, na to mas pravo.
Ja uz na reprosoustavy koukam jen technickyma ocima. Krasne a exoticke neucelne tvary + leskla dyha me uz nezajimaji, vlastne vsechny NE akusticke parametry co tak hifisti nejvic resi me dnes uz nezajimaji, a nezajima me jestli bedny stoji 10 000 euro, nebo 100 000 euro, ignoruju vehlasnost a reklamu znacky a ty tisice fandu co kazda velka high end firma vsude ma, a ze jsou to fandove nekdy az fanaticti....
Hele, Bartoli, zverejni kompletni sadu mereni svych 1518. At vime, jestli tem tvym oblibenym JBLkam sahaji alespon po nozicky :?:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Sonus Faber

Příspěvek od timcs »

Keby mal gule tak to sem hodí. Ale on má asi p..u. :lol:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Zdeny »

Bartoli je tlachal velkohubý. Blábolí o grafech, ale od svejch kreatur je nikde pro jistotu nezveřejnil. Není asi divu. V kombinaci s kupou zájemců, kteří si ty patvary nakonec nekoupili...

Já to vidím zase jinak: já mám rád auta. Kolik jsem jich už v životě měl, bych těžko dopočítal. Ale když se jedu podávat na auto, které mě zaujalo, kašlu zcela na to, co se kde píše - tím chci říct, že totálně ignoruji kydy typu, že to má malý výkon a malý kufr a že mezi 3 až 3,5 tisíc je propad na křivce t.m. Sednu, jedu a cítím, jestli se mi to líbí, nebo ne. Proto jsem měl mnohdy auta, který by z pohledu měření byla absolutně neprodejná. Víš, milý Bartolíčku, on papír není všechno. POslech není jen přesnos čísel do mozkového centra...
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

Zdeny píše:Bartoli je tlachal velkohubý. Blábolí o grafech, ale od svejch kreatur je nikde pro jistotu nezveřejnil. Není asi divu. V kombinaci s kupou zájemců, kteří si ty patvary nakonec nekoupili...

Já to vidím zase jinak: já mám rád auta. Kolik jsem jich už v životě měl, bych těžko dopočítal. Ale když se jedu podávat na auto, které mě zaujalo, kašlu zcela na to, co se kde píše - tím chci říct, že totálně ignoruji kydy typu, že to má malý výkon a malý kufr a že mezi 3 až 3,5 tisíc je propad na křivce t.m. Sednu, jedu a cítím, jestli se mi to líbí, nebo ne. Proto jsem měl mnohdy auta, který by z pohledu měření byla absolutně neprodejná. Víš, milý Bartolíčku, on papír není všechno. POslech není jen přesnos čísel do mozkového centra...
Aj u mňa je to tak a nie iba s hifi a autami, ale so všetkým, čo chcem kúpiť, vrátane oblečenia a potravín. Buď ma výrobok zaujme, alebo nie. Až potom riešim jeho cenu spôsobom - môžem si to dovoliť, alebo nie. Ak nie (pri drahších veciach), tak to neznamená, že budem prehlasovať, že je to na nič a hľadať chyby, Jednoducho sa zmierim s tým, že nemôžem mať všetko, čo chcem. Ak sú to napr. reprobedne, rád ich odporučím známemu a keď si ich kúpi, veľmi rád si ich prídem k nemu vypočuť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

Mereni 1518 a JBL M2 sem nepatri, tady bychom meli diskutovat o Sonus Faber. Zatim je tu 100% shoda ze sonus Fabery maji nejlepsi dyhu a lakovani, taky krasna kuze a chromovane dily tam jsou luxusni - je to krasny a opravdu luxusni kus nabytku.

To ostatni jak napsal Zdeny je o tom ze ma rad auta.....analogie s auty je evergreen -)

OT: Mereni 1518 http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... d19678b043
1518 i JBL M2 meri i hraji state of the art, na mereni reprosoustavy totiz kvalita dyhy a laku nema vliv- to je to co hodnotite kdyz popisujete ze jste videli fotky a ze se vam ty 1518 nelibi, problematicky je bohuzel bias i u lidi co pak takovy osklive nalakovany bedny slysi - nerad to pisu ale bias oko poslechu je zcela odvisly od toho estetickeho lakovani a dyhy, je to smutna realita biasu, je to dobre vyzkoumana oblast vedy: https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bartoli, porusil jsi pravidlo II./10 :thumbup:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

Dieter Burmester píše:
Bartoli píše:To je tvuj nazor, na to mas pravo.
Ja uz na reprosoustavy koukam jen technickyma ocima. Krasne a exoticke neucelne tvary + leskla dyha me uz nezajimaji, vlastne vsechny NE akusticke parametry co tak hifisti nejvic resi me dnes uz nezajimaji, a nezajima me jestli bedny stoji 10 000 euro, nebo 100 000 euro, ignoruju vehlasnost a reklamu znacky a ty tisice fandu co kazda velka high end firma vsude ma, a ze jsou to fandove nekdy az fanaticti....
Hele, Bartoli, zverejni kompletni sadu mereni svych 1518. At vime, jestli tem tvym oblibenym JBLkam sahaji alespon po nozicky :?:
No reagoval jsem i na tvoje zadosti, i kdyz nevim na co ti to mereni bude, pokud jsem spravne pochopil jsi dietre zaryty odpurce mereni, ale jestli se mylim tak sorry jako-)

BTW ty polske stranky jsou fajn, je tam zmereno mnoho reprobeden, skoda ze to mereni konci 30° mimo osu, samozrejme kdyby tam bylo i 60°mimo osou byly by vsechny problemy reprosoustav (jak relne jsou vide) mnohem lepe viditelne. Takhle je to porad jeste dosti milosrdne.

Ale nicmene i takove mini mereni rika jasne jak na tom ta bedna technicky je :thumbup:
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

Sonus Faber Olimpica s lavorem na stredech 1-3 kHz, realna citlivost cca 83dB:

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespol ... lympica-ii

Sonus Faber Elipsa:
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespol ... 272-elipsa

Amati:
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespol ... niversario

Celkem si z toho lze udelat o tehle firme komplexni obrazek prurezem sonus produkce, pikantni je tohle: nejlacinejsi sonusy z toho vychyzi v souctu objektivne nejlepe:

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespol ... -toy-tower

A pak si budeme vysvetlovat ze drahe je dobre a lacine je spatne, nebo je to naopak? Jak to vidite ostatni fandove HIFI?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ale zde doslo evidentne k mylce, ja si mereni rad projdu. Akorat kdyz najdu bedny s lepsim merenim a zvukem, ktery se mi nelibi, tak je zkratka neuprednostnim pred bednama, ktere maji horsi mereni, ale jejich zvuk se mi libi. To je cele. Ovsem odkaz na ta mereni tvych 1518 by nemel vest na konkurencni forum, tak o tom hovori pravidlo II./10. Mimochodem, vysvetlil bys mi tu extremne nizkou hodnotu u mereni impulse response? Je totiz na mile vzdalena obvyklym trem az ctyrem milisekundam.
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

Dieter Burmester píše:Ale zde doslo evidentne k mylce, ja si mereni rad projdu. Akorat kdyz najdu bedny s lepsim merenim a zvukem, ktery se mi nelibi, tak je zkratka neuprednostnim pred bednama, ktere maji horsi mereni, ale jejich zvuk se mi libi. To je cele. Ovsem odkaz na ta mereni tvych 1518 by nemel vest na konkurencni forum, tak o tom hovori pravidlo II./10. Mimochodem, vysvetlil bys mi tu extremne nizkou hodnotu u mereni impulse response? Je totiz na mile vzdalena obvyklym trem az ctyrem milisekundam.
To je zajimave co pises, cili dle tveho nazoru umis mereni interpretovat, dokonce snad si ho k reprosoustavam hledas, ale je to neco co je jen takovy okrajovy nastroj pro tvoje rozhodnuti jestli je reprobedna dobra nebo ne?

Hmm zajimave kolik lidi na svete ma viru ze dokaze ovladat bias oka-) Odporuje to vedeckym poznatkum, ktere jasne prokazaly ze oko bias neumi nikdo z lidi ovladat a i zkuseni posluchaci (prodejci HIFI a podobni lidi) dopadli v tech testech velmi spatne a biasovali jako o zivot.

Samozrejme tohle jde ruku v ruce s durazem na to ze jen blind testy maji hodnotu....coz se taky v CR nenosi.

Ad impuls response, nevim co mas na mysli, takhle treba muze pro dany podminky vypadat spickova kalota 4p. bedna:

http://www.stereophile.com/content/vivi ... pdBXguT.97

To sem davam jen pro srovnani se sonusy, abychom si trochu spravili chut a vylepsili naladu kvalitnim malym HIFI od Vividu.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Sonus Faber

Příspěvek od timcs »

Bartoli píše:
Dieter Burmester píše:Ale zde doslo evidentne k mylce, ja si mereni rad projdu. Akorat kdyz najdu bedny s lepsim merenim a zvukem, ktery se mi nelibi, tak je zkratka neuprednostnim pred bednama, ktere maji horsi mereni, ale jejich zvuk se mi libi. To je cele. Ovsem odkaz na ta mereni tvych 1518 by nemel vest na konkurencni forum, tak o tom hovori pravidlo II./10. Mimochodem, vysvetlil bys mi tu extremne nizkou hodnotu u mereni impulse response? Je totiz na mile vzdalena obvyklym trem az ctyrem milisekundam.
To je zajimave co pises, cili dle tveho nazoru umis mereni interpretovat, dokonce snad si ho k reprosoustavam hledas, ale je to neco co je jen takovy okrajovy nastroj pro tvoje rozhodnuti jestli je reprobedna dobra nebo ne?

Hmm zajimave kolik lidi na svete ma viru ze dokaze ovladat bias oka-) Odporuje to vedeckym poznatkum, ktere jasne prokazaly ze oko bias neumi nikdo z lidi ovladat a i zkuseni posluchaci (prodejci HIFI a podobni lidi) dopadli v tech testech velmi spatne a biasovali jako o zivot.

Samozrejme tohle jde ruku v ruce s durazem na to ze jen blind testy maji hodnotu....coz se taky v CR nenosi.

Ad impuls response, nevim co mas na mysli, takhle treba muze pro dany podminky vypadat spickova kalota 4p. bedna:

http://www.stereophile.com/content/vivi ... pdBXguT.97

To sem davam jen pro srovnani se sonusy, abychom si trochu spravili chut a vylepsili naladu kvalitnim malym HIFI od Vividu.
Vďaka za odkazy na merania, ale tie nie vždy korešpondujú z výsledným zvukom. Keď si uviedol Vivid, tak sem uvediem jeden prípad aby si sa presvedčil, že nie všetky pekné výsledky merania sú aj po zvukovej stránke aj dobré, samozrejme to platí aj naopak. Známy má Vivid, myslím G3 alebo G2 kŕmené super reťazcom Transrotor, Lumin, VTL, Audionet, Nordost Valhalla v miestnosti, ktorá je rozmerovo totožná s mojou miestnosťou, repro postavené na tej istej stene, približne rovnaká rozteč a rovnako zariadená (ja kož.sed.3+1+1 a koberec v strede izby + konf.stolík, on dtto 3+2 bez koberca, ja zatiaľ okno bez záclony a závesu). No jeden rozdiel tam je, ja mám okno a on okno+balkónové dvere. Jeho reťazec je oproti môjmo min 5-8x drahší a podľa teba Vivid lepší ako SF po stránke merania. Podľa tohoto všetkého by človek logicky posúdil zostavu známeho ako lepšie hrajúcu. Ja netvrdím, že to tak nie je, ale ja som jeho Vivid nepočul. Máme spoločného známeho, ktorý má tiež rovnaké hobby ako my. Nazávisle počul hrať môj aj jeho reťazec a podľa neho je výsledný zvuk u mňa lepší, nebudem sa rozpisovať v čom. Je to samozrejme subjektívne hodnotenie, ale po tomto výsledku a vzhľadom k tomu, že poznám a viackrát som počul ten reťazec, avšak ešte vtedy nie s Vividmi, ale výsledný zvuk bol podľa môjho hodnotenia blízky tomu, ako bol hodnotený známym s Vividmi, sa na to pojdem mrknúť, už som zvedavý na ich zvuk. Na záver chcem dodať, že aj majiteľ Vividov si priznal, že u neho Vivid hrajú horšie o 50-70% ako v posluchovke predajcu. No a čerešnička na tortu, ktorú som si nechal na koniec je, že oproti nemu ja mám miestnosť akusticky upravenú aj keď len diy a a bez merania a on nie, čo urobí veĺký rozdiel vo výslednom zvuku, ktorý bol u mňa a u neho aj v minulosti. Možno je to ojedinelý prípad, ale je to tak.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Sonus Faber

Příspěvek od timcs »

to Bartoli
Na margo nameraným níykym citlivostiam SF 84db, len toľko, že nemám doma elektrárňu, čo by som podľa teba potreboval, ale len 2x50/8ohm, 2x90/4ohm a veľmi zriedka mám volume na 12hod a ďalej, je to už pre mňa veľmi hlasno. Všetko s niečim súvisí, ale bez vlastnej skúsenosti, to čo niekedy uvádzaš nemá zmysel.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

Timcs souhlasim - to co popisujes vypada asi na tu rozdilnou akustiku cimry (nebo je to jen oko bias a kamaradovi se nelibi futuristicke Vividy a preferuje krasnou dyhu sonus faber).

Obecne ale plati ze pokud se kalota bednam neposkytnou zatlumene zdi, koberce, zavesy + velke odstupy od rohu a zadni zdi - tak to proste pak stoji akusticky vzdy za nic a ani 4p. vividy to nezachrani.

BTW uz jsem videl mnoho drahych sestav v akusticky mizernych pokojich, pred casem byl napr. inzerat na bile Vivid G2 tady v CR a na fotce to bylo cele instalovano v male mistnosti narvane do rohu v cimre velikosti panaleku tak 4x4m.

Do takovych nezatlumenych cimer patri uzkosvazkove bedny ala JBL M2 kde dominuje primy zvuk a odrazy jsou "zatlumeny" uz na bednach, protoze sirokosvazkove kalota bedny tam proste akusticky nesednou nikdy, aneb do modernich holobytu s kalotou NE.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bartoli píše:Ad impuls response, nevim co mas na mysli, takhle treba muze pro dany podminky vypadat spickova kalota 4p. bedna:

http://www.stereophile.com/content/vivi ... pdBXguT.97
Mam na mysli to, ze u mereni step reponse je u beden pana Curacka to zvlneni az po 3,5 ms, ale u tvych 1518 je to temer okamzite.
Dieter Burmester
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sonus Faber

Příspěvek od PítrsPraha »

Bartoli píše:Do takovych nezatlumenych cimer patri uzkosvazkove bedny ala JBL M2 kde dominuje primy zvuk a odrazy jsou "zatlumeny" uz na bednach, protoze sirokosvazkove kalota bedny tam proste akusticky nesednou nikdy, aneb do modernich holobytu s kalotou NE.
Takhle napsáno to samozřejmě v celé míře neplatí. Je to jen další hloupá manipulace s fakty.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

timcs píše:to Bartoli
Na margo nameraným níykym citlivostiam SF 84db, len toľko, že nemám doma elektrárňu, čo by som podľa teba potreboval, ale len 2x50/8ohm, 2x90/4ohm a veľmi zriedka mám volume na 12hod a ďalej, je to už pre mňa veľmi hlasno. Všetko s niečim súvisí, ale bez vlastnej skúsenosti, to čo niekedy uvádzaš nemá zmysel.
No nevim, ty mas lampy, ty maji mekkou limitaci?

Ale obecne jde o problem reprodukce extremne dynamickych skladeb (velky symfonie Mahlera a Schostakovice)....tam zkratka potrebujes neco diametralne lepsiho nez bednu s citlivosti 82-85dB a s basakem 18-20cm.
Tim ale dogmaticky nerikam ze kazdy musi mit doma velke hifi, na poslech jazzu s septajici Dianou Krall staci i male HIFI a vubec treba pop taky velkou dynamikou neoplyva....videl jsem i nejake analyzy popiny s dynamikou pod 3 dB.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od RedBaron »

Bartoli, pořád řešíš kaloty vs tlakáč, ale s výškami je podle mě v místnosti ten nejmenší problém a v podstatě snadno řešitelný např. velkým natočením dovnitř stereobáze, zatlumení knihovnami, kobercemi, panely, závěsy, výrazné odtažení od bočních stěn atd. Pro mě největší průser zůstává vždycky na basech, tam jsou to neskutečné hory doly. Třeba u mě naprosto nehorázně (cca +12dB) zvednutý kmitočet kolem 30Hz. Přestože na těchhle frekvencích VMA III už dávno uvadají, tak je schopný se to v místnosti pomlátit a neskutečně jí zadunět po okrajích. Když je rodina pryč a vytáhnu si bedny i křeslo k prostředku, funguje to skvěle. Stačí ale popojít ke kterékoliv stěn a těch 30Hz bas se dunivě plazí po okrajích místnosti. Zdaleka největší akustický průser, ne kalota apod...
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Sonus Faber

Příspěvek od timcs »

Bartoli píše:
timcs píše:to Bartoli
Na margo nameraným níykym citlivostiam SF 84db, len toľko, že nemám doma elektrárňu, čo by som podľa teba potreboval, ale len 2x50/8ohm, 2x90/4ohm a veľmi zriedka mám volume na 12hod a ďalej, je to už pre mňa veľmi hlasno. Všetko s niečim súvisí, ale bez vlastnej skúsenosti, to čo niekedy uvádzaš nemá zmysel.
No nevim, ty mas lampy, ty maji mekkou limitaci?

Ale obecne jde o problem reprodukce extremne dynamickych skladeb (velky symfonie Mahlera a Schostakovice)....tam zkratka potrebujes neco diametralne lepsiho nez bednu s citlivosti 82-85dB a s basakem 18-20cm.
Tim ale dogmaticky nerikam ze kazdy musi mit doma velke hifi, na poslech jazzu s septajici Dianou Krall staci i male HIFI a vubec treba pop taky velkou dynamikou neoplyva....videl jsem i nejake analyzy popiny s dynamikou pod 3 dB.
Je to hybridny integrac, predok lampy a konec solid state, takze s limitaciou to bude obdobne ako pri tranzistorovych integracoch. No pocuvam prevazne jazz, D.K. velmi zriedka, ale aj klasiku a nico od Floydov a Straitsov a v tom zahrnute aj dost dynamicke skladby, spomeniem napr. Saint Saens-Danse Macabre, Liadov-Baba Yaga, Cajkovsky-1812 Overure, Picture at the..., Stravinsky-Firebird, ale aj ine a necitim, ze by som bol ochudobneny o dynamiku. Mal som sub Rel, sice s mensimi repro ako momentalne mam, tam to bolo potrebne, ale teraz mi nechyba vobec. Do mojej miestnosti by som nedaval vacsie repro ako mam teraz, a hlavne nie bez moznosti posluchu u mna.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Baba Yaga je super :thumbup:

Bartoli, co bude s odpovedi na mou otazku, kterou jsem dle tveho prani presneji specifikoval? :-?
Dieter Burmester
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sonus Faber

Příspěvek od PítrsPraha »

On nebyl nikdy na žádném fóru schopen odpovídat na faktické logické otázky. Jen tapetoval ty svoje nesmysly. A dotapetoval už všude, odevšad ho už vyhodili :-).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

Pretože Bartoli dostal mesačný BAN, navrhujem, aby sme sa zdržali všetkých reakcií na jeho príspevky a to do času, kedy bude na ne môcť reagovať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber séria Tradition

Příspěvek od aretax »

V sobotu a dnes som si bol vypočuť ďalšie modely Sonus Faber z najnovšej série Tradition, a to modely Serafino a Guarneri. Táto séria sa im naozaj celá vydarila. Čo sa táka stĺpov Serafino, hrajú naozaj skvelo. Hlboké, pevné basy, veľmi reálne stredy. Všetky nástroje dokážu naozaj dokonale podať. Nestačil som sa diviť, aké konkrétne a hlboké basy dokážu reprodukovať dva 18 cm basáky. Priestorové podanie - a to platí pre všetky modely, je naozaj vynikajúce a to tak predo-zadné, ako pravo-ľavé. Až po prepojení na ich špičkový model Amati sa zvuk ešte viac spresnil, basy boli o niečo hlbšie a pevnejšie a aj scéna sa počuteľne zväčšila. Ale bez priameho porovnania si pri počúvaní nižšieho modelu Serafino tento rozdiel vôbec nevšimnete. Najväčšie prekvapenia ma čakalo pri počúvaní regáloviek Guarneri. Hrali na najnovšej zostave Marantz - teraz má táto zostava premiéru (neviem model, ale zosilňovač bol v triede D). Zvuk ma naozaj "priklincoval do sedadla. Plný, pevný bas, aj dosť hlboký, perfektne prekreslené stredy a výšky a úplne najviac ma dostal priestor. Bol obrovský. Keby som tie bedničky nevidel, nikdy by som neveril, že to hrajú regály s malým basáčikom. Kontrabas aj v najnižších frekvenciách bol plný, pevný a kontúrny. Pri podaní jednotlivých nástrojov poslucháč okamžite vie definovať, čo je to za nástroj a kde je umiestnený (napr. rozlíšenie violy a huslí, jednotlivých druhov saxofónu, a pod.). Doteraz som považoval za jedny z najlepších regáloviek Dynaudio C1, ale tieto sú oveľa, oveľa ďalej. Čistotu a presnosť reprodukcie je možné porovnať s Accordami od FS a basovú dynamiku s kvalitnými stĺpovými bedňami. Na môj vkus už žiaden sub nepotrebujú. Doporučujem posluch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

Sonusfaber_Guarneri_tradition_stilllyfe_gallery_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber séria Tradition

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše:V sobotu a dnes som si bol vypočuť ďalšie modely Sonus Faber z najnovšej série Tradition, a to modely Serafino a Guarneri. Táto séria sa im naozaj celá vydarila. Čo sa táka stĺpov Serafino, hrajú naozaj skvelo. Hlboké, pevné basy, veľmi reálne stredy. Všetky nástroje dokážu naozaj dokonale podať. Nestačil som sa diviť, aké konkrétne a hlboké basy dokážu reprodukovať dva 18 cm basáky...
Tak to je dobra zprava, ze co u serie Olympica po*rali, ted u te nove zase "opravili" :thumbup:
Dieter Burmester
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Zdeny »

Ještě, že tu není Bartoli, toho by už štrejchlo :lol: :lol: :lol: Malý basáček a hluboký bas, to přeci nemůže jít k sobě :lol: :lol: :lol:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber séria Tradition

Příspěvek od Urbino »

Dieter Burmester píše:
aretax píše:V sobotu a dnes som si bol vypočuť ďalšie modely Sonus Faber z najnovšej série Tradition, a to modely Serafino a Guarneri. Táto séria sa im naozaj celá vydarila. Čo sa táka stĺpov Serafino, hrajú naozaj skvelo. Hlboké, pevné basy, veľmi reálne stredy. Všetky nástroje dokážu naozaj dokonale podať. Nestačil som sa diviť, aké konkrétne a hlboké basy dokážu reprodukovať dva 18 cm basáky...
Tak to je dobra zprava, ze co u serie Olympica po*rali, ted u te nove zase "opravili" :thumbup:
Doufám ze to uslyším v Praze
C pos..li u řady Olympica? Mam Olympica l a jsem spokojen. Zatím jsem neshledal nějaký velký průser.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Sonus Faber séria Tradition

Příspěvek od timcs »

aretax píše:V sobotu a dnes som si bol vypočuť ďalšie modely Sonus Faber z najnovšej série Tradition, a to modely Serafino a Guarneri. Táto séria sa im naozaj celá vydarila. Čo sa táka stĺpov Serafino, hrajú naozaj skvelo. Hlboké, pevné basy, veľmi reálne stredy. Všetky nástroje dokážu naozaj dokonale podať. Nestačil som sa diviť, aké konkrétne a hlboké basy dokážu reprodukovať dva 18 cm basáky. Priestorové podanie - a to platí pre všetky modely, je naozaj vynikajúce a to tak predo-zadné, ako pravo-ľavé. Až po prepojení na ich špičkový model Amati sa zvuk ešte viac spresnil, basy boli o niečo hlbšie a pevnejšie a aj scéna sa počuteľne zväčšila. Ale bez priameho porovnania si pri počúvaní nižšieho modelu Serafino tento rozdiel vôbec nevšimnete. Najväčšie prekvapenia ma čakalo pri počúvaní regáloviek Guarneri. Hrali na najnovšej zostave Marantz - teraz má táto zostava premiéru (neviem model, ale zosilňovač bol v triede D). Zvuk ma naozaj "priklincoval do sedadla. Plný, pevný bas, aj dosť hlboký, perfektne prekreslené stredy a výšky a úplne najviac ma dostal priestor. Bol obrovský. Keby som tie bedničky nevidel, nikdy by som neveril, že to hrajú regály s malým basáčikom. Kontrabas aj v najnižších frekvenciách bol plný, pevný a kontúrny. Pri podaní jednotlivých nástrojov poslucháč okamžite vie definovať, čo je to za nástroj a kde je umiestnený (napr. rozlíšenie violy a huslí, jednotlivých druhov saxofónu, a pod.). Doteraz som považoval za jedny z najlepších regáloviek Dynaudio C1, ale tieto sú oveľa, oveľa ďalej. Čistotu a presnosť reprodukcie je možné porovnať s Accordami od FS a basovú dynamiku s kvalitnými stĺpovými bedňami. Na môj vkus už žiaden sub nepotrebujú. Doporučujem posluch.
Vďaka za stručnú reportáž. Ak sa objavia aj v posluchovke Bisaudio v KE, tak si ich určite pojdem vypočuť.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sonus Faber

Příspěvek od pajuna »

aretax
Diky za prispevek :thumbup:
Slysel jsem jiz vicero podobnych "recenzi" od dalsich zkusenych hifistu v poslednich tydnech. Musim rict ze byli opravdu pozitivne prekvapeni zvukem nove rady. Me to tesi o to vice, ze jsem se SF leta zil (regaly) a ocekaval jsem vzdy vice drajvu a atributu, ktere, zda se, byly konecne pridany. Osobne jsem od SF poodesel pouze castecne a jsem rad, ze jsi zminil i me male budky FS, ze kterych se jiz vice nez 3 roky tesim \:D/ .
Osobne se take velmi tesim, az tyto kousky uslysim. Osobne jsem slysel Olympica II a III parkrat a verim, ze nova rada je zvukove posunuta jinam, doufam, ze ne zpatky ke Cremona :sad: .
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

Mňa osobne Olympic ničím nezaujali. Po zvukovej stránke by som túto novú radu prirovnal k ich prvej sérii, ktorú navrhoval Franco Serblin. Po dynamickej stránke by som povedal, že sú ešte lepšie. Ešte bude zaujímavé navštíviť BIS asi po mesiaci, keď budú všetky modely rozohrané. Teraz boli nové, okrem Amati práve vybalené (ak ich dovtedy nepredajú). Okrem modeli Guarneri bol zaujímavý aj nový Marantz, ktorý s nimi dobre ladil. Zvuk ma tak isto prekvapil. Absolútne nebol zahuhňaný, ako som bol zvyknutý počuť u Marantz, ale bol čistý a dynamický.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sonus Faber

Příspěvek od blesk666 »

mna Olympica tiez nijak pozitivne nezaujali. Stare modely (pomerne lacne SF Concertino, ale aj drahsie Minima Amator ci vyrazne drahsie Guarneri Homage - z konca 90-tych rokov) sa mi naopak zvukovo pacili.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

blesk666 píše:mna Olympica tiez nijak pozitivne nezaujali...
To jsi na tom s aretaxem jeste dobre :smile:
Dieter Burmester
Odpovědět