Gigawatt

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Gigawatt

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:
Bubuxin-KILBRU power píše:Nikomu nič nezakazujem, nech si každý za svoje peniaze kúpi čokoľvek. Štúdiom problematiky si rozšíriš obzor a možno prídeš na to ako sa dá dosiahnuť najlepší pomer ceny k výkonu. Keď nechceš nechaj tak. Nechám ťa žiť.
Znovu ma dostali tí hnusní obchodníci. Pretože som si nenaštudoval problematiku a nerozšíril som si obzor a teda som nedosiahol najlepší pomer výkon/cena, pretože hustota súčiastok na mm2 a celková hmotnosť prístroja nedosahovali požadovanú úroveň. Napriek tomu Gigawatt ostal doma. Chápem, že samotný zvuk nehrá pri stanovení pomeru cena/výkon žiadnu úlohu, ale pri mojej nevzdelanosti hral zvuk rozhodujúcu úlohu. Všetkým teoretikom sa ospravedlňujem, že som nedal na ich rady a riadil som sa iba svojimi ušami. Ale výsledok mi nedovolil vrátiť prístroj predajcovi.
Zároveň sa chcem pracovníkom fy Nisel v BA poďakovať za profesionálny prístup. Zapožičali mi da týždeň 2 prístroje Gigawatt EVO a 3 SE EVO aby som si ich doma v kľude vyskúšal a hlavne bez nátlaku k ich kúpe. Ani pri osobnom rozhovore som nepociťoval žiaden nátlak. Bolo iba na mne, ako sa rozhodnem a či niečo kúpim. Určite sa tu nájde niekto, kto bude tvrdiť, aký to je dobrý obchodný ťah na naivného zákazníka, ktorí nevie správne odhadnúť pomer cena/výkon. Ale nech si dotyčný dopredu uvedomí, že aj takúto službu zahrňuje cena prístroja a aj keď ju zákazník zaplatí, v konečnom dôsledku mu to šetrí peniaza , ak po čase zistí, že sa zle rozhodol a prístroj bude zo stratou predávať a kupovať druhý.
Niseláci - ste super, ďakujem !!!
Vnímal jsi velký rozdíl mezi PC-3 Evo SE a PC-4 Evo? Všichni tvrdí, že je to obrovský rozdíl, ale zásadní rozdíly v konstrukci nebo filtrech tam nejsou asi ....
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gigawatt

Příspěvek od aretax »

Zvukový rozdiel tam rozhodne je a to dosť výrazný. PC 3 EVO hrá viac do výšok, zvuk je jasný a vzdušný, basy sú tvrdé a čisté. Na akustický jazz vynikajúci. Pri rocku a orchestrálnom jazze na môj vkus až veľmi kontrastný zvuk. PC 3 SE EVO hrá uhladenejšie, celkovo je zvuková scéna posadená hlbšie s menším dôrazom na výšky, bas je hlboký, čistý a mierne zaguľatený, najväčší rozdiel je v podaní stredov a hlavne vokálov. Tam SE hrá jasne lepšie. Výšok je akoby menej, ale sú tam a sú mierne v úzadí. Pre moje potreby (jazz, rock, orchestrálny jazz, klasika) vyšiel po naozaj dlhom rozhodovaní lepšie SE. Napriek tomu, že som mal obidva stroje požičané cca týždeň, ani ten, čo som si nechal nie je poriadne zahorený a výšky aj basy sa ešte mierne upravia. Firma Gigawatt odporúča k ich kondicionérom káble Gigawatt. Zo začiatku som to bral ako ich marketingový ťah, ale naozaj to platí. Skúšal som zapojiť káble LessLoss original, Signature, Cardas Golden Reference, XLO Signature, ale aj ich najlacnejší kábel LC 1 hral lepšie, iba bol mierne ostrý. Po zapojení LC 3 sa mi doporučenie firmy potvrdilo. Zas som neušetril ani na kábli a ich marketing ma dočista dostal. Ako som už písal, skúšal som viac filtrov a práčiek, ale Gigawatt mi sedí najlepšie.
K tomu, čo píše Ungwie: áno, sú to totožné konštrukcie, v SE sú selektované a kvalitnejšie súčiastky a tie robia rozdiely vo zvuku. Platí to isté, ako pri výhybkách - porovnajte zvuk bední osadené elektrolytickými kondenzátormi a kondenzátormi Mundorf, Jenzen a pod.
Upozornenie: Neberte to ako všeobecné doporučenie. To, čo píšem platí iba u mňa a na mojej aparatúre !!! Pri iných zostavách môže byť výsledok diametrálne odlišný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gigawatt

Příspěvek od aretax »

Tento príspevok som omylom umiestnil do inzertného vlákna, teda ešte raz:
Môžem potvrdiť, že recenzia, uverejnená na Audiodrome platí na 100%. Skúšal som všeličo, vrátane drahého Accuphase. Doteraz som mal Gigawatt PC3 SE, bol výborný, ale PC4 je výrazne lepší po všetkých stránkach. Rozdiel vo zvuku je naozaj obrovský. Presne, ako je to hodnotené v recenzii. Nič lepšie som nepočul. Tento stroj ku mne prišiel na vyskúšanie na 3 dni, ale už neodišiel. Pri porovnávaní s modelom 3SE ich nebolo ani potrebné prepínať medzi sebou. Zvukový rozdiel bol tak výrazný, ako keby som menil zosilňovač o triedu vyššie.

Pre ML: Pračku Exactpower nepoznám, ale skúšal som filtre Isotek Sigmas, PsA P10, doteraz som mal Gigawatt PC3 SE, Accuphase (asi 1220) Pure Power a jednoznačne najviac mi "sadol" práve PC4. Naopak, najviac ma sklamal PSA P10. Hral úplne plocho. Accuphase super, ale oproti PC4 bol zvuk máličko zatiahnutý, resp. výšky neboli tak priezračne čisté, ako na PC4 a basy boli mierne "guľatejšie". Možno pre niekoho lepšie, pre mňa nie. Isotek nechcem hodnotiť, je to iná kategória.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Gigawatt

Příspěvek od Mark Levinson »

Znovu musím potvrdit, že Gigawatt je špičkové zařízení velmi kvalitně provedené se silně pozitivním vlivem na zvuk. Zvláště pak model PC-4 EVO. Jedinou pihou na kráse tohoto skvělého přístroje je jeho cena, která se mi zdá příliš vysoká.
Měl jsem doma možnost slyšet i PS Audio P-10, která se mi taky líbila, ale nebylo to současně s PC-4 EVO, takže nebyla možnost porovnání.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gigawatt

Příspěvek od aretax »

Súhlasím, kupovať ju za plnú cenu je dosť drsné - ale predávajú sa dosť, čo potvrdzuje ich kvalitu. Cena PC4 je vysoká, ale neviem pochopiť, ako"vymysleli " tú rekordnú cenu káblov LS. Ich špičkový kábel LS stojí 3170 € a pritom hrá iba s Gigawattom. Ale zatiaľ nepociťujem potrebu lepšieho kábla, ako mám - LC3.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět