Naim Audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Naim Audio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Firemní logo, které naleznete na všech výrobcích :
Obrázek

Zde odkaz na firemní perfektně propracované web stránky : http://www.naimaudio.com


Dovoluji si zde představit tutu High-end anglickou firmu, která mapuje svůj zrod od roku 1982 cca 30 let !!!
Jejím zakladatelem byl konstruktér Julian Vereker, který obdržel v polovině devadesátých let řád Britského impéria (MBE) za celoživotní práci v oblasti audio elektroniky a za velké exportní úspěchy, které řadí firmu Naim mezi nejúspěšnější highendové audio firmy.

Protože tuto firmu spokojeně vlastním již řadu let, rozhodl jsem jí založit své samostatné vlákno, které bych chtěl pravidelně obnovovat .
Úvodem bych chtěl ještě zmínit, že se tato firma stala pouze v Česku a Slovensku jako jedna z kontroverzních firem a to pouze proto, že spousta lidí posuzuje jejich výrobky s nižších řad a přirovná je k podstatně vyšším kategoriím.
Málokdo však ví, že se tato firmy specializovala vždy na nekompromisní výrobky, postupy a konstrukce a vždy si šla svým směrem, proto v jejím portfóliu naleznete výrobky bezkompromisní konstrukcí taktéž za nemalé peníze. Dnes bych se chtěl zaměřit hlavně na tyto výrobky, které ve světě posbíraly spousty ocenění jako nejlepší výrobek bez ohledu na cenu atd.

Jako jedna s mála na světě si vše vyrábí sama.
V jejím programu jsem napočítal bezmála 45 výrobků vše vlastní konstrukce a výroby doma v Anglii v Southampton Road
Salisbury.

Jedná se o tyto výrobky :
cd přehrávače, převodníky,hard disk playery, sítˇové přehrávače
integrované zesilovače
koncové zesilovače
předzesilovače
sluchátkové zesilovače
phono předzesilovače
externí zdroje
tunery
reprosoustavy + sub
raménka
externí výhybky pro aktivní systémy
signálové, sítˇové,reproduktorové kabely
stojany pro komponenty
a v neposlední řadě vlastní nahrávací společnost Naim label ve které je spousta zajímavé hudby, převážně jazz, ale v poslední době bere pod svá křídla spousty alternativní scény.
Vzniklo zde již spousta uznávených cd ve vysoké kvalitě kde mastering provádějí mnohdy sami konstruktéři Naim přístrojů...

Proto zde představím na úvod pouze referenci od této firmy, protože od těchto výrobků se spoustu poznatků adaptuje do nižších modelů, ostatně takhle to funguje u většiny firem.

Jako první představuji dělený cd přehrávač, který jako jedna s několika mála firem zkonstruovala dělenou konstrukci, kde napájení je zvláště v jiné krabici, dnes již tuto konstrukci používá téměř každá high-end firma tehdy to byl cd přehrávač NAIM CDS z roku 1991.

Zde současný referenční dělený cd přehrávač CD 555 s externím napájecím zdrojem. Cena 499 999 Kč
Obrázek

zde referenční předzesilovač NAC 552 s externím napájecím zdrojem a cenou 529 999 Kč :
ObrázekObrázek

zde referenční koncový zesilovač NAP 500 s odděleným napájením a cenou 499 999 Kč :
Obrázek
Obrázek

reprosoustavy s označením NAIM - OVATOR 600 s cenou 229 999 Kč :
Obrázek

Ještě jsem zapomněl dodat, že firma Naim Audio dodává pro automobily BENTLEY vnitřní audio techniku
Obrázek
Obrázek
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naim Audio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

nějaké foto z instalací, výstav :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Naim Audio

Příspěvek od lubin »

U Naimu se mě velice líbí strohý technický design. Vlastní firemní pětikolíkové zapojení interkonektů má jistě také své opodstatnění. Pravdou je, že Naimů je v republice spíše málo a tak jsem žádný ještě neslyšel... :oops:
Tvoje nadšení pro tuto značku Petře je zřejmé, hezky jsi ji představil. Mohl bys prosím napsat, jak by si stručně charakterizoval zvukový projev (charakter) Naim komponentů?? Drží si nějakou "filosofii" v podání zvuku, nebo hodně záleží na jednotlivých "řadách" ??
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naim Audio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

lubine : Zvukový charakter všech komponentů Naim je podobný - analogový, kostra zůstává, ale pouze v těch nejvyšších modelech je to naprosto bezkompromisní, člověk zapomene na jednotlivá pásma a soustředí se pouze na hudbu před sebou, která se krásně rozprostírá ve 3D scéně mnohdy až za hranice zdí poslechové místnosti. Pokud se vše doladí, repro, kabeláž, s tímto systémem už se zůstává nadobro a začne se poslouchat jen a jen hudba, kupují se nové cd, LP a čas tak krásně plyne....V České republice znám min.8 lidí, kteří mají bud´referenční stroje, nebo komponenty z druhé nejvyšší řady, bohužel na žádném foru nikdo s ních nepřispívá, když se jich po čase zeptám, jestli nechcou něco napsat, vždycky se :smile: odpoví, že to nemají zapotřebí někomu dokazovat, jak Naim hraje, spokojeně jen poslouchají.
U Naimu je vždy výhoda, že hůře vypadá jak hraje a každý je tím pádem po poslechu překvapený.
Každopádně to chce slyšet a Ty jsi ke mně samozřejmě zván.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Naim Audio

Příspěvek od martinowsky »

Je mi velmi sympatická tahle značka. Líbí se mi i dizajn, ale nikdy jsem neslyšel. Jinač fakt krásné jednoduché stroje :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naim Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Zajímavé vlákno o legendární značce, jen bych ještě vyzdvihnul jejich vynikající racky Fraim, které jsou opravdu vynikjící a to nejen designově, ale i funkčně.
Já jsem nějakou tu sestavu Naim slyšel a musím říct, že třeba u Petra5 to hraje opravdu výborně :clap:.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Naim Audio

Příspěvek od jirie »

Nerad bych se opakoval,protože vše podstatné o mých zážitcích jsem již vypotil na předchozím fóru ve vlakně NAIM, které založil dnes ji "naimovský nebožtík" Zappadaddy.
Kdybych před pár lety neudělal osudovou chybu, dnes bych si už chrochtal blahem právě u tohoto aglického high-endu :cry:
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Naim Audio

Příspěvek od pasul »

Naim and Bently. Hmm. Zajímavá kombinace. Ovšem jako majitel Mark Levinsona je volba přemisťovadla asi jasná že? :mrgreen:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Naim Audio

Příspěvek od bigjoe »

Takže LEXUS - ono na autě vlastně vůbec nezáleží - to je jen jinak ohnutej plech - nejdůležitější je hifi aparatura :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Naim Audio

Příspěvek od pasul »

bigjoe-Znalý člověk. :thumbup:
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naim Audio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Dnes zde představím staronovou novinku od Naimu. Naim - DAC (64990,-Kč)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Je to DAC se vším všudy a myslím si , že je za velmi příznivou cenu.(budu ho muset časem vyzkoušet)
Vnitřní provedení je provedeno na vysoké úrovni a vychází též z koncepce referenčního cd přehrávače CD 555 za 1/2 miliónu.
Na vstupu pro digitální signály je špičkový DSP SHRC obvod od Analog Device, dále digitální filtr s rozlišením 40 bit ! Následuje PCM1704 Burr-Brown a to dvakrát ! Pro každý kanál jeden. Špičkově zpracované dvojité hodiny.

Obrovský upgraid nastává při připojení externího zdroje a tím pádem k odpojení napájecího zdroje přístroje, který vždy a všude ovlivňuje diskrétní obvody a součástky přístroje v jedné krabici.

základní technické info :

AUDIO INPUTS
Sample Rates Supported 32kHz to 192kHz, 24 bit, (iPod 48kHz max)
USB Inputs Front and rear panel - the front overrides the rear
AUDIO OUTPUTS
Analogue Outputs DIN, RCA
Line Outputs Fixed (level) 2.2V rms
Output Impedance 20Ω
Minimum Load Impedance 10kΩ
Frequency Response 10Hz – 20kHz, +0.1/-0.5dB CONNECTIVITY
Infra Red RC5
Remote Input 3.5mm jack on rear (RC5)
Remote Output 3.5mm jack on rear (RC5)
FORMATS
Audio Formats Supported USB: WAV (LPCM up to 32bit / 768kHz)
POWER
Mains Supply 100V, 115V, 230V; 50 or 60Hz
Power Consumption (maximum) <30VA, (max inc iPod charging)
PRODUCT CERTIFICATIONS & LICENSES
Certifications Apple (made for iPod, works with iPhone)
PHYSICAL
Dimensions 70 x 432 x 301mm (H x W x D)
FINISH
Front Brushed and black anodised
Case Black powder coated

recenze z tisku :
•Hi-Fi + (issue 71) - April 2010
"Adding a beefy power supply adds a lot more to the performance, although more in the 'audiophile' direction than the 'Naimophile'."

•Hi-Fi Choice - January 2010
"Its performance in the bass is simply breath-taking"•Hi-Fi World - January 2010
"Its clarity, insight and depth are far more than is expected at the price!"

•HIFICRITIC - December 2009
"the Naim DAC has been designed to do much more than simply upgrade the sound of a CD player"
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naim Audio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Je mě velkým potěšením, že zde mohu představit opravdu velkou věc a to spojení firmy Naim Audio + Focal, přeji si aby tato spolupráce posunula obě firmy ještě dále :

Passionate about sound, Focal & Naim unite
August 2011


Obrázek

Naim and Focal band members from left to right; Roy George, Gérard Chrétien, Christophe Sicaud, Paul Stephenson, Neil Carden, Jacques Mahul and Theirry Guggenheim.

United by their passion for perfect sound, leading high-end audio brands Focal and Naim, today announce they are merging to create a new European leader in the audio industry. Focal & Co will own and manage Focal and Naim as independent brands, retaining their unique philosophies and product ranges.

Focal & Co, owned by Jacques Mahul (Founder and Chairman), CM-CIC (long-term shareholder in Focal) and the management teams of Focal and Naim, will employ 325 people at its facilities in Saint-Etienne, France and Salisbury, UK and have a combined turnover in excess of £48 million.

The Research & Development teams of Focal and Naim are central to the success of both brands. By bringing together these hugely talented individuals, Focal & Co will create an industry leading R&D capability to propel the Naim and Focal brands to the next level of innovative, high quality sound classics in the dynamic new world of hi-fi technology.

Jacques Mahul, Founder and Chairman Focal & Co commented: “For future success the key point is that there is no future for a speaker or electronic company alone. Partnership and collaboration are the way forward both in terms of investment and R&D. Working together means you can go more quickly and successfully whilst remaining true to the respective brands.”

Paul Stephenson, MD, Naim Audio Ltd and now member of the Board of Focal & Co added: “It is a merger of European minds. In Focal, we have found a partner which shares our passion for music and will help us take Naim to the next level. We can achieve far more together than would have been possible alone, yet at the same time we are able to retain everything that is unique about Naim and everything that our customers love us for. We have some incredible developments in the pipeline and this alliance will help us get those to market as quickly as possible.”

Other key shareholders also commented:
Christophe Sicaud, President Focal & Co: “I see Focal & Co as the perfect home for Focal and Naim. We are both proud European businesses with a strong history and this merger will allow both brands to march forward with the confidence and resources needed for the future.”

Gerard Chretien, MD Focal-JMlab and member of the Board of Focal & Co: “More and more people are listening to music and are appreciating high quality sound. That is not only great news but also creates huge opportunities for our two brands. This new partnership will help both Focal and Naim make the very most of these opportunities.”

Frédéric Plas, Investment Director at CM-CIC Capital Finance: “For the past 10 years, we have been delighted to support Focal’s long term strategy to develop a unique position and a high end brand in its industry. Naim is the perfect fit.”
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naim Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Tohle je pro mne, jako příznivce značky Focal, velmi zajímavá zpráva. Už jsem slyšel "zaručeně pravdivé zvěsti", že Focal koupil značku Naim, která byla ve finančních potížích. Nevím jak to je, rozhodně se můžeme těšit na zajimavou spolupráci. Nikdy jsem neslyšel bedny od Naimu hrát dobře, možná jsem měl smůlu, ale spíše Naim od výroby vlastních beden ustoupí a bude se věnovat jen výrobě elektroniky.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naim Audio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Viktore, bud´v klidu , Naim je naprosto zdravá firma a mnozí ji stále závidí a chtějí křivdit.

Naim se tvrdě oharzuje od tohoto tvrzení, takovéto informace mám zase já, její obrat by záviděla leckterá firma :)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naim Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Petře,
je mi jasné, že je to kachna, proto ty uvozovky :^o. Ty teď vidíš Naimu pod pokličku, tak asi víš lépe jak to je. Nicméně platí, že se můžeme těšit na zajimavou spolupráci.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naim Audio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Vím, že Naim plánuje investovat do vývoje a zaručuje, že bude min. dalších 5 let vyrábět všechny výrobky v Anglii - Salisbury, tak jak tomu bylo do ted´.

Spolupráce bude určitě zajímavá, distributorská sít´zůstává taky neměnná.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Naim Audio

Příspěvek od jirie »

Už jsem se lek' , že je něco špatně. Zrovna teď :oops:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Naim Audio

Příspěvek od jirie »

V Salisbury se neodpočívá ani o prázdninách. Nový síťový player v řadě XS je na světě:
http://www.naimaudio.com/news/article/3406

:clap: :clap: :clap:
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Naim Audio

Příspěvek od anawak »

NAIM AUDIO je jedna z najlepsich, nejserioznejsich a najreprezentativnejsich firiem , nielen v europe, ale na celom svete. Ich produkty maju hodnotu ako nove tak i starsie. Zvukovo patria medzi spicku vo svete Hi-Fi a stale castejsie aj vo svete REFERENCE. Peniaze davaju do vyvoja a do udrzania vyroby v EU, a nie do reklamy ako niektori iny ucastnici sveta Hi-Fi. Ich rack FRAME je v priamych porovnaniach kvality spracovania a prinosu zvuku lepsi ako vsade propagovana a presadzovana znacka Finite Elemente!!!!!
Ich vnutorne komponenty a vybava je selektovana v kazdom jednom produktovom rade a to bez ohladu na koncovu cenu zariadenia. Ziadne smejdy, ziadne kompromisy. Ich zvuk je dynamicky, prekresleny a detailny. Kvalita spracovania kazdej "skrine" je EXCELENTNA" a zasluzi si KLOBUK DOLU. Tak ako sa NAIM priblizil tranzistorovymi rieseniami k elektronkovemu zvuku, si zasluzi len RESPEKT.

Drzim chlapom palce aby ostali tym cim su dnes. A zavidim vsetkym, ktori ho maju doma.

NAIM na Slovensku nema zastupenie a s ceskymi predajcami je niekedy tazka rec ked sa chce platit v EUR, tak zial som nikdy ziadny nemal doma. Ale mam ho napocuvany dost dobre a viem o com vravim, ked pisem to co som uviedol vyssie.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Naim Audio

Příspěvek od jirie »

Chlapci ze Salisbury posílají Vánoční dárek všem méně movitějším majitelům řady XS pro upgrade DAC :

http://www.naimaudio.com/hifi-product-range/3446

Cena není sice zvlášť nízká, ale v porovnání s XPS je zhruba na polovině :thumbup:

http://www.whathifi.com/news/naim-launc ... ac-and-ndx
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Naim Audio

Příspěvek od Maretti »

Jeden z Kopřivnických hifistů (děkuji Jirko) mě domluvil návštěvu u Petra z Naim studia - netušil jsem co se skrývá v tomto malém průmyslovém městečku na úpatí Beskyd. :thumbup:

Protože kluci věděli, že jsem ve stádiu námi všemy milovaném - kompletní obměny Hifi sestavy. Prožívám nádherné období cestování po studiích a poslouchání. Hledám to co mě sedí a taky na co ještě mám. Snažím se držet hesla - neposlouchat hudbu na zařízení mimo mé finanční možnosti. :roll:

Sakra chlapi co mě to děláte ? Už jsme něco naposlouchal, ale ten zážitek z hudby, která mě obklopila kolem dokola, vtáhla do děje a neůprosně ukrajovala z limitovaného času návštěvy ..... byl překvapivý. Takto zahraný Nardis od Patricie Barber jsem ještě neslyšel. Nevím jakou měrou na tom mají zásluhu bedny WB Act 60 a jakou Naim sestava, ale rozhodně si to budu chtít ještě poslechnout s mým už vybraným adeptem na bedny Usher Dancer Be-20. :-ss

Každopádně druhý kandidát do nové poslechovky ..... první jsem vám chtěl vynadat, ale teď jsem rád, že jsem to mohl slyšet. Ale ta cena .... to budu muset být doma hóóódně hodný :geek:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naim Audio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Maretti, jsem rád že se Ti u mě líbilo.
Nyná k Tvému dotazu, podíl na výsledném zvuku má jak sestava Naim tak reprosoustavy. Když jsem si je zapůjčil domů, zjistil jsem že původní Dynaudio C5 již jaksi brzdily komponenty Naim. Zjistil jsem, že lze jít se zvukem ještě dále a to ve všech oblastech.A to se nebudu rozepisovat o zvuku předzesilovače Naim NAC 552, kdo na prezentaci byl, může potvrdit že takto sladěný systém se málokde slyší :)
Nabídka instalovat sestavu Naim k TVým vybraným repro samozřejmě platí, je to standartní postup.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Naim Audio

Příspěvek od Tony »

Naim HDX

Obrázek
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Naim Audio

Příspěvek od Tony »

Obrázek
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Naim Audio

Příspěvek od anawak »

To TONY:

Tony, uz by si nam mohol predstavit a ukazat svou NAIM zostavicku... co ty na to??
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Naim Audio

Příspěvek od jirie »

Jen klid,až to bude celé pohromadě určitě se pak rád pochlubí ;)
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Naim Audio

Příspěvek od Tony »

jirie píše:Jen klid,až to bude celé pohromadě určitě se pak rád pochlubí ;)
Ďakujem svojmu hovorcovi za promptnú a vyčerpávajúcu odpoveď ;)
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Naim Audio

Příspěvek od Maretti »

to TONY:

tak už máš "miláška" NACxxx ?? Pokud ano tak jaká ? :shh:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Naim Audio

Příspěvek od Tony »

Maretti píše:to TONY:

tak už máš "miláška" NACxxx ?? Pokud ano tak jaká ? :shh:
Maretti - ešte nie, ale do rovnice si môžeš dosadiť:
x1 = 5
x2 = 5
x3 = 2
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Naim Audio

Příspěvek od Mirek »

Je tu na tuto značku napsáno hodně chvály (od majitelů popř prodejců, jak už to bývá i u každé jiné značky). Jedna věc mě, ale zaráží, nejsem technik, proto si neumím zdůvodnit, proč vícekomponentní sestava Naim potřebuje k optimálnímu zvukovému výkonu hned několik napájecích zdrojů (snad se nemýlím a je to tak) ?
Je mi jasné, že ošetření sítě je potřebné, sám toho také využívám, ale nechápu proč firma neudělá jeden univerzální přístroj (např. pračku nebo nějaký filtr), do kterého by se mohla zapojit kompletní sestava a proč má zřejmě význam pro další zlepšení zvuku síťová pračka (jak by to Petr5 neměl, tak zapojeno) – připadá mi to osobně jako krok navíc. Napadá mne, proč u jiných značek jsou přístroje řešeny tak, že zádné zdroje navíc nepotřebují a k jejich optimálnímu výkonu stačí použít k ošetření sítě např. jenom pračku. Možná se mýlím, ale když to shrnu uživatelé platí tedy navíc další komponenty a ještě k tomu více propojovacích kabelů.

Možná mám předsudky, ale selský rozum mi říká, že je to nějak celé o tom, jak dostat ze zákazníka ještě více peněz a vytvořit svým způsobem závislost na této značce. Přirozeně pokud mi význam zdrojů vysvětlí, budu jenom rád.

Děkuji předem za srozumitelné a logické vysvětlení, ale přirozeně od někoho fundovaného. Případné emoční, nic neříkající výlevy typu… jaká je to takto zvuková bomba….že jsem blbej….atd. moji zvědavost pravděpodobně neuspokojí :smile:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Naim Audio

Příspěvek od martinowsky »

Já sice nejsem fundovaný a nejsem ani elektrikář, ale myslím že to funguje nějak tak že v tom samostatném napájení je celkově zdroj (trafo a další elektrické kraviny) a ve zbytku jen to co zpracovává signál. Tím pádem krabice s trafem neruší krabici která zpracovává signál a trafo v ní už není a nebo se po připojení externího zdroje odpojí. Taky tomu prd rozumím tak se zde aspoň dozvíme jak přesně to funguje.

dobrý dotaz Mirku zase budeme chytřejší :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
monte

Re: Naim Audio

Příspěvek od monte »

Co jsem různě na netu četl, tak NAIM je konstrukce a zapojení let osmdesátých :thumbup: . Proč ne, těžko se překonává již vymyšlené a NAIM se lidem líbí, vše je ve zvuku. Myslíte, že konstruktéři před 30-40 léty byli hloupí, spíš naopak. :thumbup:
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Naim Audio

Příspěvek od Tony »

Odpoveď je veľmi jednoduchá, je to približne tak, ako to napísal martinowsky.
Napr. predzosik NAC 252, CD-prehrávač CDS-3, koncák NAP300 (a ďalšie) 230V zásuvky vôbec nemajú.
Sú len na samostatných zdrojoch - predimenzovaných a hl. oddelených.
U top modeloch 500-kej rady sú ešte oddelené aj obidva kanály (v jednej krabici).
Napokon, robí to tak aj veľa iných renomovaných firiem.
Že to má kladný vplyv na zvuk, je jasná vec.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Naim Audio

Příspěvek od Tony »

A u lacnejších modelov sa dá sólo zdrojom zvuk posunúť ešte ďalej.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Naim Audio

Příspěvek od Guliver »

To je skvelý tip pre ČS konštruktérov, ako posunúť zvuk vo svojich výtvorch ešte o ďalší kus bez zbytočných a drahých "výskumov". Alebo si to len ľahko predstavujem?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 564
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Naim Audio

Příspěvek od PMA »

monte píše:Co jsem různě na netu četl, tak NAIM je konstrukce a zapojení let osmdesátých :thumbup: . Proč ne, těžko se překonává již vymyšlené a NAIM se lidem líbí, vše je ve zvuku. Myslíte, že konstruktéři před 30-40 léty byli hloupí, spíš naopak. :thumbup:
Ale o to vůbec nejde. Geniální konstruktéři existovali v 18. i 19. století (pára, elektřina), dříve, i později. Nejde o lidského ducha, ale stav technologií. V šedesátých a sedmdesátých letech 20. století ještě nebyla technologie výkonových tranzistorů na dobré úrovni, tranzistory byly pomalé a neexistovaly vhodné komplementární typy (vodivosti P). Takže se používalo kvazikomplementární zapojení, aby se technologický problém obešel. Horní a dolní větev zesilovačů ve třídě B a AB tak měly dost výrazně odlišné vlastnosti - rychlost, zkreslení i stabilitu. S uvedením kvalitních PNP výkonových tranzistorů na trh téměř všichni návrháři i výrobci od kvazikomplementárního zapojení odešli. Naim si to ponechal v duchu britské tradice, něco jako staré taxíky nebo většinu automobilového průmyslu založeného na tradici (který pak na to zašel). Nepřu se, že se to někomu může líbit, ale nemá to jednu jedinou výhodu a přináší to jen problémy. Pokud chcete diskutovat o technických otázkách, tak je předpokladem určitá úroveň znalostí z oboru, argument o inteligenci či neinteligenci konstruktérů před 40 lety je iracionální a mimo, nemá žádnou souvislost s tím, proč Naim používá dávno překonané zapojení, které ve své době nešlo řešit jinak. Paralela je starý americký bourák s mizernými jízdními vlastnostmi v zatáčkách.
monte

Re: Naim Audio

Příspěvek od monte »

Já vím, z pohledu konstruktéra jasná věc. Jenže jsem spotřebitel a v uvozovkách odkojený vintage zvukem. Pravděpodobně bych šáhnul po zvuku dříve narozených. Nedávno jsem oživil Teslu 816. :lol: Jsou tam vzadu velké staré tranzistory, pravděpodobně by neobstály v testech kvality, ale zvuk je zvláštně pěkný pro ucho :lol: . Spiš mi jde o ten starý, pěkný zvuk i když zkreslený a určitě si najde zákazníky. Jestli vše není vlastně záměr fa. NAIM ?
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Naim Audio

Příspěvek od Maretti »

Když vemu všechny nejlepší technologie a dám je dohromady, tak ještě nemusí být záruka, že to bude super. Sice se to bude marketingově super prezentovat, ale realita bude jinde. Pamatuji na můj první receiver, na kterém byla hrdá nálepka Eisa award a THX, ultra stereo, DtS bomba HD s giga převodníkem a tera výkonem :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Naim Audio

Příspěvek od jirie »

Zajímavé názory.
Jen mě zaráží, jak taková zpátečnická firma dokáže udržet vlastní vývoj a montáž v Evropě .
O jejím obchodním obratu se jiným ani nezdá.
Zkuste si dát do servisu 20 let starý zesilovač...
U NAIM audio žádný problém. Málokterý výrobce se může pochlubit tak perfektním servisem.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Naim Audio

Příspěvek od Maretti »

Přemýšlel někdo, proč lidé kupují staré americké bouráky ? Nebo proč jsou velice populární poslední anglická auta Morgan ?

Nebude to pro požitek z jízdy, při kterém budete mít úsměv od ucha k uchu a budete se vždy těsit na jízdu s ním ? Ano ... vedle toho bude Nissan GTR vypadat jako kosmická loď, ale něco tam bude spoustě lidem scházet ..... pokud nebudou chtít udělat dojem na buchtu se zrychlením 2.8s.

Pánové konstruktéři ..... nezapomínejte na nezanetbatelnou skupinu zákazníků, kteří ocení a dobře zaplatí za nevšední zážitek a pocit. Hledají něco jiného co je bude naplňovat. Ať už to je předražená 50-ti letá whiskey, starý Mustang GT Eleanor nebo Morgan Roadster nebo NAIM.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Odpovědět