Casea

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Casea

Příspěvek od johny52 »

Společně s odkazem chci vyjádřit spokojenost a díky Danu Vránovi za vydařenou repasi původně spíše sběratelských kousků Luxmanu c-03, c-02,m-02,nyní směle konkurujícím v přímém porovnání např.nové Audia flight pre .Testováno s koncem Accuphase p-450 repro Xavian xn 270 :thumbup:

http://www.casea.eu/
analog2001

Re: Casea

Příspěvek od analog2001 »

Tak jsem stravil nekolik hodin v poslechovce p. Vrany poslechem Case Cassiopeia a DAC Casea Lynx.
Poslouchali jsme na mych DA S25 LE, kabelaz sroll.
Uprimne mohu rict, ze nic lepsiho jsem zatim neslysel.
Ruzne hudebni zanry jsme poslouchali asi 3 hodiny. Bez unavy, bez ostrosti a agresivity, zvuk jen fantasticky plynul a bylo to jednim slovem nadherne. Po zapojeni meho ampu jsem po prvnich 3 vterinach vedel, ze pujde z domu. Tak veliky dojem na me hlavne zesilovac Cassiopeia udelal.
Prvni dojem (prazdna krabice) byl razem pryc, kdyz mi p. Vrana ukazal desku 1 kanalu zesilovace. To, co vypadalo jako "diry" na soucastky jiz soucastky byly!!!! Pry vice nez 800. Takze nedat na prvni dojem. Ale to jen tak na okraj. Zesilovac fantasticky, vsechna hudba me velice bavila, vydrzel bych ji poslouchat jeste hodiny. Mel tam i Sroll, ale ten jsem radsi ani nechtel slyset. Slysel jsem jiz hodne drahych sestav, ale tohle proste bylo fantasticke. Myslim, ze Sroll& Casea odvedli super praci a nechapu, proc nekdo kupuje cizokrajne aparaty vehlasnych znacek, kdyz tady muze mit za zlomek ceny neco naprosto uzasneho.
Vysledek je takovy, ze Cassiopeia zakotvila u me doma.
(SROLL mozna nekdy v budoucnu).
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea

Příspěvek od sekal »

analog2001 píše:Myslim, ze Sroll& Casea odvedli super praci a nechapu, proc nekdo kupuje cizokrajne aparaty vehlasnych znacek, kdyz tady muze mit za zlomek ceny neco naprosto uzasneho.
Souhlasím. Za 79000,- Kč je tak neskutečně propracovaný a součástkami zhusta osazený stroj téměř za hubičku..:thumbup: Vynikající produkt..(*) (*)
analog2001

Re: Casea

Příspěvek od analog2001 »

Místo nejapné ironie bych doporučoval lépe číst, popř. rozumět psanému textu.....

Takže znovu.....

Prvni dojem (prazdna krabice) byl razem pryc, kdyz mi p. Vrana ukazal desku 1 kanalu zesilovace. To, co vypadalo jako "diry" na soucastky jiz soucastky byly!!!! Pry vice nez 800.

Desky jednotlivých kanálů na fotografii nejsou vidět. A i kdyby byly, stejne by tam nic vidět nebylo.
....mikroskopem ano.... Viz. výše


Jinak, ani se nedivím, že většina hifistů co znám, na podobná fora nepřispívá.
Přemýšlej, proč asi...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea

Příspěvek od sekal »

Ale to nebyla (nejapná) ironie, z čeho tak usuzuješ ? Můj krátký, s tebou souhlasný text, byl míněn zcela vážně. Casea Cassiopeia je nepochybně špičkový produkt, který má - i s ohledem na tebou zmíněnou hustotu součástek, fantastický poměr cena/výkon. :thumbup: Přitom na první pohled působí velmi nenápadně, až stroze, nicméně při zevrubném ohledání je jasné, že jde o výjimečný stroj nevšedních kvalit. Dumpingová cena tohoto veskrze sofistikovaného produktu je již jen pouhou třešničkou na dortu..:thumbup: (*) (*) O:-)
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Casea

Příspěvek od PGH »

Asi před rokem jsem uvažoval o nákupu něčeho nového, nakonec jsem zavezl k p.Vránovi své v tu dobu 8let staré přístroje ke kontrole a vylepšení, přiznam se že jsem tomu nějak moc nevěřil ale ta změna směrem k lepšimu mě vyrazila málem dech a jsem max. spokojen. Nebudu psat jak to užasně hraje protože to neumim ale bylo u mě několik kamaradu a všem spadla brada jak to skvěle hraje. Když sečtu puvodni cenu přistroju plus cenu za vylepšeni tak to hraje jak dvoj až trojnasobně dražši přistroje. Pan Vrána fakt umí!!!
terahera

Re: Casea

Příspěvek od terahera »

Umí,a to fakt,napsal bych to tak nějak po domacku- umí z h..na uplést bič :smile:
Má osobní zkušenost je,že při prvním setkání s p.Vranou bylo velké a příjemné překvapení,nic mi nevnucoval,příjemný pokec o hifi a nakonec upgrade levnouckeho Dacu Firestone audio ILTW,výsledek fenomenální!!!!!Setkali jsme se u něj víckrát kvůli jiným komponentum a vždy příjemný zážitek,to se dnes už moc nevidí,kor u konstruktéra vlastní značky,kde bych předpokládal nuceni a vychvalovani vlastních komponent :thumbup:
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Casea

Příspěvek od PGH »

Pan Vrána mě dokonce upravil integrované phono v zesilovači a od té doby víc poslouchám LP a hraje to skvěle!
marekg
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2011 12:02

Re: Casea

Příspěvek od marekg »

Pripajam sa a to hlavne preto, lebo dobre treba chvalit. U p. Vrany som si nechal v roku 2016 upravit OPPO 105D. Vtedy som zvazoval novy prehravac s lepsim zvukom, ale nechcel som sa vzdat komfortu, ktory OPPO ponuka. Vysledok je paradny a to aj v porovnani s vyrazne drahsimi prehravacmi, ktore som mal doma na skusku. Rozhodne to bola rozumna cena za upgrade a odvtedy ma myslienka na vymenu uz nenapadla. A snad ani nenapadne ...
Odpovědět