Dynaudio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Dynaudio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Obrázek

Dovoluji si zde představit, jednu z nejvyspělějších firem pro výrobu reproduktorových soustav na světě.
Dánská firma Dynaudio založená roku 1977 ve Skanderborgu se specializuje na vývoj a výrobu High-End reproduktorů a reprosoustav pro stereo, domácí kino, automobily a nahrávací studia. Dynaudio si vyvíjí, vyrábí své měniče i samotné reproduktorové skříně.Firma má dlouholetou tradici po celém světě a získává si tak neotřelým přístupem k reprodukci zvuku spoustu fanoušků a já patřím k jedním z nich.

Zde současné vlajkové lodě :

Dynaudio Evidence master

Obrázek

Dynaudio Consequence- ultimate edition - první pár byl vyroben před 26 lety a dnes se začal tento typ vyrábět znovu samozřejmě s pomocí nových technologií a zkušeností v oboru.

Obrázek
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Dynaudio

Příspěvek od Peer »

Mě se ty Consequence vždy velmi líbily.
Ale znal jsem je jen z katalogů.
Staré typy bych v potaz určitě nebral.
Ale ty nové mohou být zajímavé...
I jako nádherný nábytek. :smile:
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Dovoluji si s Tebou nesouhlasit :)
Mám taky více než 12 let staré Dynaudio Confidence 5 a dnes do 300 000Kč stále pro mě není žádná alternativa, ale je to jen můj názor! Je to o preferenci zvukového projevu a hlavně taky sladění zbývajícího aparátu a poslechové místnosti.
Consequence na tom budou podobně, z druhé ruky ano, ale musí být ve 100 % technickém stavu, což dle poslechu jedněch v České republice řici nešlo.
Proto ta nová edice, vím že bylo vícero žádostí, proseb o to, aby je začali znovu vyrábět, podobná situace byla svého času i u Confidence 5, ale dnes už je situace jiná, jsou na trhu i modely Evidence Temptaion a to už je jiná ligy ...
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Dynaudio

Příspěvek od pasul »

Ty Consequence byly ke slyšení v jednom Slovenském studiu na výstavě v Bratislavě v roce 2009. Poháněno špičkovými komponenty od Audio Research. Zdroj můj oblíbený Meridian 808.něco. Bylo to moc dobré. Porovnávaly se tam ty samé nahrávky na LP a CD. Jaký je výsledek samozřejmě závisí na komponentech a tak toto porovnávání beru s rezervou. Pro mě nejlepší aparát z výstavy. Ptali jsme se i na nějaké ty Evidence, co stály v předsálí. Bylo nám potvrzeno, že nedosahují takových kvalit jako tyto nové Consequence.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Pašule :

krásný příspěvek, myslím, že je mají stále v Olomouci u distributora k poslechu.I já věřím, že Evidence vs Consequence je trochu rozdílná filozofie v konstrukci a na výsledném přednesu to bude jistě znát, tím pádem to bude o osobních preferencích a zbytku sestavy.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Dynaudio

Příspěvek od Peer »

Consequence na tom budou podobně, z druhé ruky ano, ale musí být ve 100 % technickém stavu, což dle poslechu jedněch v České republice řici nešlo.
Já měl právě toto na paměti...
Něco jsem o tom slyšel. :smile:
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Dynaudio

Příspěvek od pasul »

Petře samozřejmě to nebyly tak vysoké modely co stály v předsálí. Šlo o něco takového? Ty modely co jsi zde postnul budou určitě někde jinde.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Pašule tak to sedí, jsou tam nanejvýše Confidence 4 a to je oproti Evidence a Consequence jiná liga, měl jsem možnost je slyšet a bohužel mě nepřesvědčili natolik, abych prodal C5 a šel do C4, proto můj sen je zatím Temptation, které by měli lépe sednout do menších místností, pokud bych neměl žádný limit Conseqeunce by byly určitě v hledáčku.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Dynaudio

Příspěvek od eLko »

Evidence Temptation maju momentalne v posluchovke. Stredy,vysky super,klasicka kvalita dynaudio. Ale ten bas si ja nemozem pomoct. Ked clovek raz pocuje fakt dobre urobenu bednu s velkym basakom,tak mensie uz nechce. Akoze tie temptation zahraju bas,ale proste pre mna "to" neni tam.
Za to,Consequence UE je ina kava,to mozem.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Evidence Temptation se čtyřma 8“ na bednu mají již dost velkou plochu vyzařující basy, ale je pravda, že bednám od této značky často tak nějak přeci jenom chybí „koule“ oproti patřičné konkurenci, která má zase přirozeně jiné slabší místa. Zkrátka v z globálního hlediska mají Dynaudia subtilnější a světlejší podání. Sám jsem z jejich měničů stavěl v letech 1998-2000.
Viděl jsem již i projekt, kdy jeden šikmookej rozebral své staré C5, použil z nich jen ty kalotové výškáče a střeďáky Esotar, přidal k nim dva 7“ SCAN SPEAK Revelátory naladil je do skříně s basreflexem , postavil z nich klasicky uspořádané štíhlé sloupové bedny s basáčkama dole a výčkáčem až nahoře, samozřejmě s patřičným předěláním vyhybky. Jako důvod psal snahu o lepší spodek, čehož i dosáhl. Nevede se mi to už vygooglit, bylo tam i spousta fotek.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Tak ten projekt se středovýškovou sekcí z C5 by mě taky hodně zajímal, já nejsem až tak zběhlý v tom, že slýchám 100 beden za rok, ale C5 byly, jsou a navždy u mě zůstanou etalonem pojetí právě tohoto pásma. A k tomu hutnější basová část, aby to zahrálo v trochu větší místnosti a bude to asi hodně vysoká špička.

Jen se mi to zdá jaksi neekonomické:-) I když, sehnat osazení Esotar z C5 je asi dnes nemožné jinak, než koupit celou bednu.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zdeny, pro Tebe jako náhrada za Matrix 801 by ani spojení těch kalotových výšek a středů z dvěma 7“ od SS nebylo ještě dostatečné, 12“ v Tvých bednách je jiná káva. Spojení s nějakým větším kotlem by již znamenalo použití jednoho 7“ a přidat ještě dolu jedno plnohodnotné pásmo tvořené 12-15“, ale takovéhle 4p. Ti nikdo nespíchne. Pořídit za nějakých +-100.000,- C 5 a použít z nich jen 4 měniče je samozřejmě blbost, cestu náhrady nevidím ani v pořízení o něco lepších(oproti M801) JBL Ti 250 Jubilee či ACR RP400, jsou to již moc staré bedny, často již z několikátým majitelem a různě měněnýma měničema a jinýma zásahama. Pokud chceš bedny z druhé ruky, tak se poohlédni po něčem už z tohoto tisíciletí.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

N.A. když to vše dopadne, tak na 250Jubille se snad podívím v příštícg dnech.
A sama Brněnská klika tvrdí, že proti 801 by to mohlo/mělo být lepší:-)

Myslíš, že ty ACR400 není cesta správným směrem?? Co bys doporučil z tohoto století:-) ? Rád bych zachoval tu důstojnost ve spodním pásmu...A přidal středovýškovou brilanci a čistotu z C5... Nějaké ATC? A beze srandy - šlo by nějak konfrontovat tvoje nové Lucidy s 801?
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pokud by ty ACR PR 400 nebyly 20 let staré a měly by vyhybky z pořádných součástek tak by to byly bedny které bych byl schopen doporučit.
ATC SCM 100 nebo SCM 150 by mohly naplnit Tvé požadavky, mě se tam nelibí použití vyloženě laciného výškáče SEAS T25CF001 a mám pocit, že se u nás z druhé ruky nevyskytují a nejsou zrovna laciné, tedy v porovnání s těma dvouma již Vintre modelama zmiňovanýma výše. Nevím ani koli jsi ochoten investovat.
Co se týká nových Great Lucidů tak pokud Tě opravdu zajímají, tak není nic jednoduššího, než si je zajed poslechnout, následně se můžeme bavit o dalších možnostech je někam vozit na porovnávání, pokud by Tě tedy oslovily a dosáhl bys na ně finančně.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dynaudio

Příspěvek od vitek »

N.A. píše: ...ale je pravda, že bednám od této značky často tak nějak přeci jenom chybí „koule“ oproti patřičné konkurenci, která má zase přirozeně jiné slabší místa.
To jako všem asi pěti desítkám beden co vyrábějí chybí "koule"? Toto tvrzení od někoho, kdo se bednama zabývá "hlouběji" tróšku smrdí...
Pro ty kteří o bednách tého značky uvažují musím říct že "koulí" je tam až dost. Já šel do Dynaudií právě pro jejich bas. Moje první - Geminy měli basů tolik, že známí chodili po místnosti a hledali schovaný sub. a párkrát se mi stalo, že mi sousedi vypli proud...Pár beden co měli jeden velký basák jsem zničil, zato malá bedýnka s dvěma 15kama byla nezničitelná. Takže se nenechte odradit a běžte si je poslechnout a nejlépe vyzkoušet u sebe doma.

elko
samozřejmě, že Consequence je vyjímečná bedna a kdo jí slyšel, tak by chtěl "ten bas" ( je otázka kolik nahrávek obsahuje opravdu hluboký bas) taky záleží na poslechovce, nevím jak je velká, kde jsi je slyšel, proto možná Temtationy nestíhaly(což se mi nezdá), ale když k nim přidáš dva sub 500 tak není co řešit a ještě ušetříš...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Souhlasím s Vítkem jako zarytý Dynaudiák :thumbup:

N.A.vyjádřil pouze svůj názor, který beru, ale osobně to vnímám jinak....
Myslím, že se N.A. jen nechal unést tím, že vyrobil dospělejší reprobednu, kterou si určitě rád poslechnu ve finální verzia a pokud se mě bude líbit, neváhal bych si jí s fleku zakoupit, ale ted´k Dynaudiu, o kterém je zdejší vlákno.

Slyšel jsem za svou éru již vícero velkoobjemových soustav a mohu za sebe říci, že méně většinou znamená více. Já většinou u reprosoustav v neupravených podmínkách zaznamenávám, že tam jaksi zas nějaká ta koule přebývá :) Viz níže vysvětlím proč?
V ideálních podmínkách (opravdu důsledně postavené , proměřené a akusticky upravené místnosti)né té mojí, kde si dovoluji tvrdit, že z mé poslechovky je využita tak 30%- 40% jejího potenciálu se najde vícero reprosoustav, které by měly i vyrovnanější km.rozsah ve spodní oktávě pod 40 hz, ale kolik nástrojů se pohybuje v tomto pásmu?
No chtěl jsem vlastně říci, že často se setkávám s reprosoustavami, které se chlubí nižší oktávou, ale kdo na to má upravenou místnost s opravdu vyrovnaným kmitočtovým průběhem???? Lidé si pak kupují tyto reprosoustavy a ve svých domácích podmínkách pak marně špekulují, co udělat s nabubřelým basem(velmi častý jev i na výstavách), které ve skutečnosti takové vůbec nejsou a lidem kteří teprve začínají jím akorát pletou hlavu :sad: , proto si často se sebou beru vícero nahrávek převážně symphonických těles , ve kterém se často nejrychleji zorientuji, protože pokud slyším např. Tubu,mebo kontrabas tak v těchto systémech skoro ani nejde nástroj lokalizovat a když tak se značnými ohraničením, které přesahuje přes všechny nástroje a tím se degraduje pro mě poslech...a často to ve mně vyvolává usměv, porotože vím, že tak nástroj ve skutečnosti nezní, mám ověřeno na pravidelných koncertech symfonických těles v přírodě naživo, pěkně bez reprosoustav a mikrofonu :) Je to jen můj subjektivní názor ! Každý to slyší jinak.Proto mám sestavu která mě v mých akustických podmínkách vyhovuje.

Já osobně vnímám vyšší modely podlahových reprosoustav Dynaudio zase tak, že hrají velmi vyrovnaně v celém pásmu, kde nic nevyčnívá a nic nechybí a v tom je právě kámen úrazu, některých pochybovačů. Je nás více, kteří zase tvrdí, že na trhu je spousta reprosoustav, které mají sice udávaný kmitočtový rozsah např. už i od 25 hz a pokud v tomto pásmu není záměrně pokles, pak ale položme si otázku, která místnost se s tímto mo'dem vypořádá? Vždyt´je všeobecně známé, že utlumit ty nejnižší frekvence bez použití náročných absorberů téměř nejde a proto jsem hodně vděčný za uzavřené reprosoustavy do menších místností.

A protože každý máme jiné uši a jinou představu o výsledném zvuku, nemůžeme se nikdy shodovat.
pro mě jsou Dynaudio :thumbup: již delší dobu a zatím zůstávají ....
Nadarmo Dynaudio nemají v nejvyší obchodní řadě názvy Confidence = Důvěra Evidence = důkaz(svědectví)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

O kvalitách Dynaudio jkaožto letitý jejich uživatel taky nepochybuji, pokud se od nich chce jen to, k čemu byly stvořeny. tedy to znamená, že mám obavy o to, zdali by C5 dokázala zahrát v místnosti s 26m2 tak, abych nepociťoval nedostatek basů. O středovýškovém pásmu nepochybuji ani trochu, to je prostě excelence povýšená na druhou a díky tomuto rukopisu u všech vyšších modelů poslouchám právě taky Dynaudio. Ovšem s rukou na srdci musím uznat, že bas z 8´´ a nebo 12´´ měniče je rozdíl, ani ne tak v hloubce (tedy zahraném kmitočtu), ale v charakteru jeho zahrání.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dynaudio

Příspěvek od vitek »

Proti výrobku N.A. nic nemám ba naopak smekám a držím mu palec, osobně se mi jeho bedny moc líbí a věřím, že hrajou moc dobře.
Akorát mi osobně vadí, teď to myslím obecně, když někdo kdo výrábí a prodává ovlivňuje svým nekonkrétním názorem na tomto fóru ostatní ve svůj možný vlastní prospěch.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dynaudio

Příspěvek od vitek »

Zdeny píše: Ovšem s rukou na srdci musím uznat, že bas z 8´´ a nebo 12´´ měniče je rozdíl, ani ne tak v hloubce (tedy zahraném kmitočtu), ale v charakteru jeho zahrání.
Je to tak, charakter je jiný, proto jsem k hlavním bednám přidal sub 500 a jsem unešený. Úderný rychlý bas ve spojení s 30cm měničem v uzavřené bedně....Vřele doporučuji vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Zdeny píše:O kvalitách Dynaudio jkaožto letitý jejich uživatel taky nepochybuji, pokud se od nich chce jen to, k čemu byly stvořeny. tedy to znamená, že mám obavy o to, zdali by C5 dokázala zahrát v místnosti s 26m2 tak, abych nepociťoval nedostatek basů. O středovýškovém pásmu nepochybuji ani trochu, to je prostě excelence povýšená na druhou a díky tomuto rukopisu u všech vyšších modelů poslouchám právě taky Dynaudio. Ovšem s rukou na srdci musím uznat, že bas z 8´´ a nebo 12´´ měniče je rozdíl, ani ne tak v hloubce (tedy zahraném kmitočtu), ale v charakteru jeho zahrání.
Zdeny : C5 vzhledem k uzavřené konstrukci pasují lépe do menších místností, proto je vlastním, pokud bych šel do větší, taky bych dokoupil kvalitní subwoofer, znám pár lidí co to takto provozují a jsou nadmíru spokojení..
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Dynaudio

Příspěvek od zappa »

Vitek.Chystám se k Petrovi5 na návštěvu a rád bych slyšel dobrý bas a láká mne poslech tvých bezpochybně skvělých repro se subwoofrem.Třeba mne pozveš abych měl porovnání s basem tannoy z Prestige serie,které vydávají velmi přirozený a prokreslený bas,ale jen pokud tomu odpovídá kvalitní železo,Tannoy jsou totiž extrémně citlivé na kvalitní zdroj a zesílení,myslím více než než jiné repro.
Jinak s tebou naplno souhlasím o NA :Proti výrobku N.A. nic nemám ba naopak smekám a držím mu palec, osobně se mi jeho bedny moc líbí a věřím, že hrajou moc dobře.
Akorát mi osobně vadí, teď to myslím obecně, když někdo kdo výrábí a prodává ovlivňuje svým nekonkrétním názorem na tomto fóru ostatní ve svůj možný vlastní prospěch.
Osobně jsem se setkal v minulých dnech z NA a trochu jsme si o tomoto popovídali,snad to alespon trochu pochopil.Pavle?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dynaudio

Příspěvek od vitek »

Zappo dej vědět až pojedeš k nám na sever...
davidsound

Re: Dynaudio

Příspěvek od davidsound »

Mne prave naopak na Pavlove prispevku nic utocneho neprislo a zda se mi napsany uplne v poho. Spis reakce majitelu Dynaudii je trosku vzhuru nohama. Kazdy ma prece pravo, at je ci neni vyrobce, posluchac nebo cokoliv chcete, rict co si mysli ne. Tak proc hned v necem hledat nejake utoky ve prospech nejakeho zajmu.
Jinak sorry za OT
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To vitek
Tvá reakce se mi jeví nějaká podrážděná. Napsal jsem, že „často“, což přece neznamená že všem „pěti desítkám beden co vyrábějí“
Mam zkrátka takovou zkušenost a názor podložený jistou praxí. Rozhodně jsem nechtěl nikoho odradit, elko, Zdeny i Petr5 například Dynaudia mají, nebo měli a mají na ně proto svůj vlastní názor. Obviňovat mě z nějakého mého úmyslu ovlivňování mi přijde jako napsat, že zdejší zkušení audiophilové mají nedostatek vlastního rozumu a lze je lehko zmanipulovat.

To Petr5
Já jsem se před 12 lety léčil z fóbie měkkých, přebujelých a špatně artikulujících basů od velkoobjemových kompromisních beden, přechodem na malé Sonus Faber a následně Dynaudio, ale po pár letech jsem nastoupil cestu vlastní tvorby a vývoje svých dospělejších beden, protože jsem nebyl schopen a ani ochoten ty velké a patřičně kvalitní zaplatit. Míval jsem velmi podobný názor na problematiku velikosti beden a jejich schopnosti reprodukovat i hlubší basy versus menší místnost. Od té doby jsem ale udělal několik zkušeností s většíma bednama v menších místnostech 17 a 19m2. Existují I bedny, které se při vhodném umístění a dodaném krmení chovají velmi dobře a přináší něco navíc v prožitku hudby než bedny menší.
Bigjoe a winelover majitelé schodou okolností malých špičkových modelů Dynaudio si zajeli poslechnout velké bedny do 19m2 a opravili si své názory na toto téma, psali o tom na hifinázorech.
Zdeny, který má tu super možnost přímého dlouhodobého porovnání Dynaudií s 8“ a B&W s 12“ to napsal velmi dobře:
“ Ovšem s rukou na srdci musím uznat, že bas z 8´´ a nebo 12´´ měniče je rozdíl, ani ne tak v hloubce (tedy zahraném kmitočtu), ale v charakteru jeho zahrání.„
Samozřejmě ale chápu, že pro některé posluchače je pro zážitek z hudby důležitější jiné aspekty než pro posluchače druhé a na tom není nic nepochopitelného ani divného. Každého vkus je trochu jiný a dokonce se vyvíjí a často i časem mění. Je to o zkušenostech a bývá dobré mít možnost dlouhodobějšího poslechu i jiné dobré sestavy než pipláme doma.

To Zappa
někteří jedinci jsou na určité věci citlivější než jiní lidé, nic nového.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

A abych přidal opět něco k tématu. Měl jsem doma na pár dní zapůjčené už tenkrát (r.1999) starší model Dynaudio Pentamyd 3/75 a asi tři roky jsem vlastnil Contour 1,3MKII. Někdy v roce 1997 jsem si objednal jednatrojky v provedení rosewood. Po krátké době jsem si všiml, že na vršku se u jedné bedny objevilo podivné narušení dýhy. Po několika dalších týdnech to vypadalo tak, jako kdyby byl pod dýhou v MDFce 2-3mm hluboký důlek o oválné ploše asi 5 na 10mm a dýha se do něj po čase začala propadat. Byl to pro mě šok, protože malé bedýnky stály tenkrát půlroční plat a Dynaudio bylo vyhlášené kvalitou zpracování skříní. S dovozcem bylo tak nějak těžké pořízení a nakonec jsem dostal výměnou třešňové provedení. Bohužel bedny nebyly funglovky jako ty původní, ale byly to vystavené bedny stažené z nějakého Pražského studia a na dně byly doslova rozpíchané protože podle majitele toho studia musí být bedna pořádně napíchnutá na špice na stojanu. A protože ho to nabodávání asi hodně bavilo, tak těch bodanců tam bylo od každého trnu hned několik. Bohužel jiné bedny už mi jako vyřešení reklamace dovozce nenabídl, tak jsem měl bedny vlastně poškozené ještě více než ty původní, ale tam kde to nebylo normálně vidět. Ale jejich zvukové podání jsem si tři léta užíval, zmizení v prostoru a velmi dobré podání barev nástrojů zejména ve středním pásmu bylo parádní. Mam na ně pěkné vzpomínky.
Z technického hlediska jsou tyto bedny typické zejména použitím vyhybek prvního řádu a elektronickou kompenzací pomocí zpožďovacího článku ve vyhybkách, který srovnává vzdálenosti měničů. Pokud toto srovnání řeší jiní výrobci dělají to akusticky – šikmá, nebo schodovitá přední stěna.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynaudio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

N.A. : Díky za Tvé příspěvky.
V podstatě s většinou co jsi napsal, naprosto souhlasím a s tímto na 101 % “ Ovšem s rukou na srdci musím uznat, že bas z 8´´ a nebo 12´´ měniče je rozdíl, ani ne tak v hloubce (tedy zahraném kmitočtu), ale v charakteru jeho zahrání.„

Párkrát jsem spolu mluvili o Dynaudio a vždy jsme se dokázali objektivně pobavit.
V podstatě mě šlo jen o to, aby se neházeli všechny produktové řady do jednoho pytle, protože taky jsem měl možnost slyšet vícero typu Dynaudií v podstatě až po top série i několikrát a proto se musím logicky ozvat. A vím, že většina lidí nemá doma vhodné poslechové podmínky k poslechu a pak se některé věci svalují na něco jiného.A mnohdy kvalitní bedna je rázem ze špatné instalace jednoho hifisty úplný průser, přitom v jiné instalaci to může být opačně.Holt musíme si zvykat na mnohdy protichůdné názory a to neznamená , že je něco špatně, prostě jsou to zkušenosti různých lidí.
Jinak mrzí mě, že jsi měl tak špatnou zkušenost s Contour 1,3MKII, ale i to se stává a všem výrobcům na světě , na druhém konci výrobního procsu jsou zase jenom lidé a Ti někdy chybují, známe to i každý u sebe.

Jinak já vlastním cca 15 let staré C5, ve kterých jsem si sám vyměnil všechny MKP kondenzátory a některé odpory samozřejmě za originální typy, taktéž jsem zkoušel párovat a výsledek se taky dostavil, mám pocit že po x letech skutečně tyto součástky ztácejí své původní vlastnosti, ale to je asi u všech téměř stejné/vše stárne a ztrácí původní hodnoty z výroby), ale to již patří do jiného vlákna.Taktéž je opravdu velký rozdíl Contour 1,3MKII, confidence 1 oproti C5, hlavně k vůli celkové koncepci měničů, kde v C5 jsou uspořádány basové měniče jeden na povrchu a jeden uvnitř, kde vnitřní basový reproduktor vyzařuje do uzavřeného prostoru a zadní část membrány + vzduch který je mezi oběma měniči tak vytváří mnohem větší akustický tlak . Dynaudio nazvalo tento systém" Compound" a používalo jej výhradně ve svých špičkových modelech právě pro vytvoření většího akustického tlaku s použitím menších měničů, kde na konci by měl být hluboký ale stále konkrétní bas.(dnes už jenom staronový model Consequence(upgraidovaný), který po x letech se stává obrovskou ikonou ve světě) Snad jsem to vysvětlil jako laik správně.A protože již s koncepce tohoto modelu (uzavřená ozvučnice) je patrné že výsledný zvuk musí být jiný než u reprosoustavy s basreflexovým nátrubkem...
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Dynaudio

Příspěvek od Peer »

Moje zkušenost s Dynaudio je zcela jednodužší. :smile:
Svého času jsem žil s Contour 1.1.
Středy a výšky byly nádherné. Basy se skoro nekonaly.
Ale měl jsem je rád. Já ty basy až tak moc nemusím. :smile:
Rád na ně vzpomínám.
Obrázek
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Dynaudio

Příspěvek od eLko »

N.A. iba reagoval na moj prispevok,kde som ja 1. poukazal na bas Dynaudii. Iba potvrdil,ze to pocujeme rovnako.
Dalej som nenapisal,ze bas je otrasny.Napisal som,ze zahraju bas,ale neni tam ten pocit,ked som pocuval napriklad Acon Divus alebo BW velke alebo PMC EB1i.
Vlastnil som C1 (stale pre mna najlepsia regalovka bez ohladu na cenu). Ale po posluchu tychto velkych bedni som chcel nieco vacsie,lebo mi nevadil rozsah,ale nekonkretnost v porovnani s dospelymi 3pasmami. Dalej som pisal,ze ked clovek pocuje fakt dobre urobenu bednu s velkym basakom. Nemyslel som tie 25 kilove kompromisne modely,kde prave ten velky basak robi problem. Ked som pocuval rovnake skladby napriklad v Acone a potom v Ketose,tak mi tam ten prejav dynaudii na spodkoch proste nesedel. Bolo to dobre,ale stale tam bol pocit,ze to moze byt este ovela lepsie. Ten pocit,som mal az u consequence.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Dynaudio

Příspěvek od pasul »

Slyšel jsem toho již mnoho. A několik modelů Dynaudio taky. Musím souhlasit s NA. Na spodku to bylo povětšinou slabší proti zbytku spektra. Ovšem je třeba dodat, že záleží na co se tyto reprosoustavy připojí. Není určitě dobré posuzovat reprosoustavy podle pár poslechových minut na neznámém aparátu. Osobně tedy proti Dynaudio nic nemám. A věřím, že některým lidem se dokonce tento zvukový projev může líbit.

Jedna věc se mě na nich moc líbí. A to design. Ten je moc hezký. Jak ty štíhlé Evidence(tuším), tak buclaté consequence.
martin_Ketos
Příspěvky: 52
Registrován: 07 čer 2011 09:48
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

James Mather si pochvaľuje Dynaudio

Příspěvek od martin_Ketos »

Obrázek

James Mather, vedúci zvukového strihu pri filme Harry Potter a dari smrti si pochvaľuje reprosústavy a výrobky firmy Dynaudio. okrem toho ale aj vysvetľuje, čo je na štúdiových monitoroch najdôležitejšie a prečo si vybral práve Dynaudio. Vraví, že v tíme zvukárov je spolu až 30 ľudí...

Toto všetko a mnoho iného sa dozviete vo videu: http://www.youtube.com/watch?v=b6PhZ26-THQ
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Dynaudio

Příspěvek od tujatuja »

Měl už někdo z vás možnost slyšet Dynaudio Focus 380? Jaký dojem na vás udělaly tyto reprobedny?
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Včera jsem měl možnost krýtce poslechnout nové Dynaudio Confidence 2 mkII Signature. Kolega, co je vlastní, jistě promine, když napíšu několik slov.
Soustavy jsou nové, v tmavém vysoce lesklém kabátě z ušlechtilé dýhy, pravděpopodbně očkového javoru. Napájí je dvojice monobloku Electrocompaniet 180 spolus firemním CD přehrávačem a předzesilovačem. Repro kabeláž tvoří splétaná dvojice OCOS.
Soustavy hrají v relativně velkém prostoru, nezatlumeném, takže soustavy nemohly plně předvést to, co se v nich ukrývá. I tak byl ale dojem z poslechu fantastický. Zejména vynikne špičková lehkost podání jakékoliv hudby, včetně "starých fláků", jako byli například Deep Purple na LP Come taste the band v provedení MFSL. Akustická hudba v podání bluesmana Pinetopa Perkinse nemá chybu, hudba je bezrpostřední a jaksi samozřejmá. Obrovský prostor do stran i předozadu, špičkově separované nástroje dají vyniknout i tomu nejzapomenutějšímu detailu v hudbě tak složité, jako je vrstvené dílo Mika Oldfielda - Tubular Bell II. Vokály ve sborech jsou úžasné a dá se lehce spočítat, kolik že pěvců monetálně pěje.
Bicí, zejména činel a perkuse mají barvy a hloubku. Tady lze už opravdu bez nadsázky říci, že vše, co slýcháme na běžných rádoby dobrých aparátech, není zvuk činelul, ale blbě naladěného syntezátoru a s pravým kovovým zvukme tohoto nástroje to má pramálo společného. Skoro si vzpomínám na slova kdysi testujícího Lubomíra Vlka, který prohlásil, že činel nedokáže zahrát žádná bedna. Já to po včerejšku už netvrdím.
Abych jen nechváli, musím i kritizovat. Je jasné, že bedna této koncepce nedokáže asi zahrát Rush v koncertní hlasitosti. To by bylo to samé, jako očekávat od Nissanu GT-R nějaké off-roadové exhibice. (Nissana GT-R jsem zvolil zýáměrně, protože to je můj cíl a snad, dá-li osdu, jej budu mít, ale bude to ještě dlouho trvat:-(
Tak lehčí kritiku si zaslouží to, že bas by mohl být o fous tvrdší. Objeově je ho akorát, ale já jsem zvyklý na tvrdší podání basů, zejména to bylo lehce cíti na velkém bubnu-kopáku. A možná, že na rock (ovšem to není cílová kategorie hudby majitele) je hudba až moc jemná. Pravda, toto není primárně bedna stavěná na rock, 2x6´´ není zřejmě optimální cesta pro podání rockového nářezu.

Nicméně, v porovnání s ostatními bednami, které jsem na stejném místě a stejném aparátu slyšel v minulých 3 týdnech (BX802N, DA Special 25, před tím jetě JBL typ už nevím) je prostě C2 nahony napřed a když porovnám cenu BW vs C2, která je stejná, tak projev 802N bych nazval ostudou.

Tímto uzavřu své krátké seznámení s C2 a prpzradím, že je možné, že brzy na "place" přistanou C4. A to bude B O M B A.

Dynaudio prostě umí a o tom není nejmenších pochyb. Dávám 9,5* z 10. Těch 0,5* je za to, že bas by mohl být o fous tvrdší, ale je to věc mého názoru. Howgh.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Dynaudio

Příspěvek od Jiri »

Zdeny.
Cena Dynaudio C2 mkII Signature je zcela jistě úplně někde jinde než 10let starých B&W802N takže by si měl spíš ty Dynaudia porovnávat s aktuálníma B&W802Diamond.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Jiri píše:Zdeny.
Cena Dynaudio C2 mkII Signature je zcela jistě úplně někde jinde než 10let starých B&W802N takže by si měl spíš ty Dynaudia porovnávat s aktuálníma B&W802Diamond.
I to jsem udělal, byť na jiné sestavě - například letos na HE nebo loni v Brně. Už jsem o svých pocitech z těchto beden psal. Nic moc vzhledem k ceně.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Tak pokračování story - kamarád jistě nebude proti, když napíšu pár postřehů.
POkračování - ale jaké?? CONFIDENCE C4!
Dotyčný to rozjel ve velkém stylu a předešlu, že si něco mumlal o jakýchsi Evidence či co... :-) Aže to prý (ty C4) ještě není konečná..
No k věci. Před nedávnem jsem byl na poslechu nových C2. Není moc co dodat, prostě Dynaudio. Jméno hovoří za vše a v řadě Confidene už není moc kompromisů. Jak by se mohlo zdát, že není co vylepšovat, tak tedy je. Další vylepšení zvuku přinesly zmíněné C4, které stojí v řadě Confidence na nejvyšším postu.
První setkání na živo - je to velká bedna. Mám skoro problém dohlédnout na její horní stěnu. Hluboká je taky úctyhodně. Ještě, že ji konstruktér opticky zeštíhlil tvarovanou čelní deskou.
Nejvíce nás asi zajímá zvuk a porovnání se zvukem výtečných C2. No, je co porovnávat:-)
Začneme od spodků. Více, silněji, důrazněji, hlouběji, autoritativněji.
Středy: hmmm-pastva pro uši, detial, detail, detial, detail, detial, detail, detial, detail, detial, detail, a zase detial. Jasný nárůst dalších detailů, ale i hloubky zvukové scény, lidský hlas je velmi sugestivní (Cohen, Barber).
Výšky: tady bych se pozastavil. Projev C2 a C4 je dost odlišný. Jak jsem napsal, C4 nabyly na basech, ale i středech. Jelikož na světě je vše relativní (snad kromě absolutní blbosti a absolutní nuly), pak výšky relativně poodešly do pozadí a mohlo by se zdát, že jich je objemově méně. Ono to asi tak bude, ale protože se o jejich přednes starají dva top měniče, je vše skoro v pořádku. Proč píšu "skoro"? Protože já jsem odchovanec rocku a pro rock člověk někdy potřebuje nebo spíše uvítá trochu té nechchi říct ostrosti, to ne, ale více razance. Čili být po mém, asi bych nějakým pomyslným regulátorem fous přidal. Jinak žádná výtka, jemnsot, úžasný detial, lehkost, o tom není pochyb.
Celkový dojem v konkretní aplikaci je samosebou silně subjektivní záležitostí. zatímco majitel si pochavluje nekonfliktnost, hladkost, neagresivitu, spojitost zvuku, já mám ve svém čistě subjektivním hodnocení několik detailů, které bych-být já majitelem C4, což nejsem,chtěl trochu jinak. Předně, občas se mi zdálo, že bays jsou již dominantní a bylo jich více, než bych chtěl. Na drhé straně, chětl bych o fousek větší důraz či tvrdost basů. Tohle asi není ale věcí beden, ale zesilovače (Electrocompaniet monobloky a celý zbytek řetězce taktéž). A chtěl bych naopak trošku přidat na výškách, prostě rockový činel musí občas znít trošku agresivněji. Jde jen o nuance. Celkový proje C4 lze charakterizovat slovním spojením - dospělá bedna, dokonalý zvuk.
Zmíním se opět o pomyslném srovnání s B&W, konkrétně s BW802D2Diamond, které hrály letos na HEP a které jsou obecně kladeny na roveň C4. Budu li chtít být stručný, tak bych řekl, že srovnávat tyto dvě soustavy může buď totální hlušec a nebo diletanta flegmatik a ignorant. To totiž srovnat vůbec nejde, nebo tedy jde, ale C4 je o desítky krokodýlích délek napřed úplně ve všem, bez diskuze zcela totálně. Je prostě o třídu výše. V podání basů-no comment. V podání středů-2x no comment. A výšky raději ani srovnávat nebudu, protože to prostě je nesrovnatelné. C4 jsou jasně na hony lepší právě v této oblasti, tak, jak byly už C2.

Mohl bych polemizovat nad prodejní cenou, která pro našince činí zmíněných skoro půl milionu (s nějakými těmi dráty a žulovými deskami i přes). Ale domnívám se, že život je příliš krátký na to, že by si člověk měl udělat radost. Když dovede sehnat patřičnou částku, tak C4 jsou tou správnou cestou. A já dodám, že mě osobně Dynaudio nikdy nezklamaly v žádné cenové kategorii, vztaženo tedy k ceně a tuto tezi mi C4 potvrdily i nyní.

Jen čekám, co bude dál? Ještě je kam jít...
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Hopp
Příspěvky: 37
Registrován: 26 črc 2012 13:42

Re: Dynaudio

Příspěvek od Hopp »

Zdeny píše: občas se mi zdálo, že bays jsou již dominantní a bylo jich více, než bych chtěl. Na drhé straně, chětl bych o fousek větší důraz či tvrdost basů. Tohle asi není ale věcí beden, ale zesilovače (Electrocompaniet monobloky a celý zbytek řetězce taktéž)
V suvislosti s tou kritikou basov u C2 v prvom a C4 v tomto prispevku by ma zaujimalo, ci to nebolo sposobene skor akustikou miestnosti, v ktorej sa pocuvalo, nez zelezom. Ako ju mal zariadenu, aka velka bola, kde v priestore sa repro nachadzali resp. aku velkost mal posluchovy trojuholnik?
Dynaudia v pripade dobrej nahravky hraju to, co je na nosici, nezvyknu nafukovat a rozmazavat...takze ak ti chybala tvrdost basov a prevladala ich dominancia, je mozne, ze sa prejavil vplyv miestnosti.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Místnost je velká, protože jde o spojení OP+kuchyň a jídelnu, výrazně protáhlého obdélníkového tvaru, odhaduji 5x10m?? Celá sestava je umístěna tak, že spojnice mezi bednami je rovnoběžně s dlouhou stěnou a aparát se nachází de facto v rohu místnosti. Nicméně, to, co popisuji, není věc beden,ale s největší pravděpodobností zesilovače. Já si vzpomínám, když jsem si jel poprvé poslechnout mé S25 a byly zapojené ve stejném místě na stejné sestavě (také EC), tak proti mé instalaci doma byl janý nárůst objemu basů. Čili jak říkám, hlavní podíl na tomto má asi zesilovač. EC má celkově měkčí zvuk s objmenžm basem. Přesto všechno ale, jde o nuance a bude tisíc lidí, kteří budou tvrdit, že to je správně, ale najdou se jiní, kteří bduou považovat množství basů za větší a basy za měkčí.Místnost je momentálně ne příliš zatlumená, je tam pouze větší sedací souprava s látkovým čalouněním (minule bla kůže a i zde je patrné zlepšení), na zemi je lokální koberec cca 2x3m, na pravo od poslehcového místa je slabý závěs na okně, za sedačkou je holá skříňka na zdi. Ale kupodivu, není tam zásadní problém s lokalizací ve středech a výškách, tam není co vytknout.
Já vím z vlastní praxe, že DA dokáží ve vhodné konfiguraci vyprodukovat objemný, ale tvrdý bas, krátký a konkretní. Nicméně na EC jsem Dynaudia nikdy neslyšel, až nyní, proto se domnívám, že tento jev je způsoben zesilovačem. Máme v plánu někdy v budoucnu zkusit jiný koncák, tak pak se uvidí.
Poslechový trojúhelník mohl mít bázo tak 3,5m, vzdálenost od báze k sezení asi tak podobná.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dynaudio

Příspěvek od vitek »

Zdeny píše: Dotyčný to rozjel ve velkém stylu a předešlu, že si něco mumlal o jakýchsi Evidence či co... :-) Aže to prý (ty C4) ještě není konečná..
Obrázek

Zdenku tak tomu věřím. Pokud slyšel Evidence je ztracený...Akorát si je mohl starší za cenu těch C4 rovnou koupit.
Já už jsem taky ztracený....
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Dynaudio

Příspěvek od kulich »

Zdeny,můžeš trochu popsat rozdíl mezi C5 a C4??,když máš porovnání???
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dynaudio

Příspěvek od samcus »

Evidence Temptation jsou zrovna k mání za docela slušný peníze ( až na to evro :sick: ) : http://www.audio-markt.de/_markt/item.p ... 5901adaf02
Odpovědět