Dynaudio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Dynaudio

Příspěvek od Jiri »

Zdeny,
nesprávně porovnáváš modely DA vs B&W.
Podle mě jsou B&W802 konkurentem k DA C2 II a potom C4 II porovnávej s B&W800.

Ceník:
Dynaudio C2 II.............300tis Kč (331tis v klav. laku)
Dynaudio C4 II.............450tis Kč (493tis v klav. laku)
B&W 802 Diamond........350tis Kč (v klav. laku)
B&W 800 Diamond........520tis Kč (v klav. laku)

Hodnocení v německém časopisu STEREO (100% je reference):
B&W 800 Diamond...98%
Dynaudio C4 II........96%
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

K srovnání C5 vs C2:
Nutno vzít v potaz, že C5 už se pár pátků nevyrábí a že její vývoj probíhal v jiném čase a za jiných podmínek, jak výrobních, tak technologických. A prodávala se za 10.000DM, v tehdejším kurzu za ca 250.000Kč (což byla de facto i tuzemská ceníková cena). C2 II, které jsem slyšel já, jsou nejnovější model a je na tom vývoj a cena znát.
Zvuk je objmenější, hlavně na basech, celkově hladší a klidnější. Při bezprostředním porovnání. Pokud to člověk nemůže slyšet těsně po sobě, řekl by, že C5 jsou výtečné bedny. Ony jsou, ale díky pokroku času ej C2II prostě lepší. Zvuk je dospělejší, co do objemu, ani co do detailů, těch je v C5 asi stejně, resp. nepociťoval jsem, že by mi C5 nepředaly informace, které naopak C2II odhalily.
C4 (nikoliv C4II) jsou zvukově zase daleko objmenější, na basech se není čemu divit.
C5 lze poslocuhat v místnostech kolem 12m2 bez nějakého omezení pocitu zprostředkování basového spektra, já osobně na nich poslocuhám rock a nijak mi jejich basový projev nevadí, zřejmě jde o zvyk. Bas je hluboký a prokreslený, ale není tak masivní, jako u C2 nebo hlavně C4. je řada skladeb, kde si hloubku basů uvědomíme zcela jasně., anpř. Watersovo Amusde to Death a skladba č. 12, nebo závěreřčná skladba Rush Grace under pressure.
Je možné, že se C2II objeví u mě doma, tak pak bych podal obšírnější referát po porovnání.
Ale je třeba mít na paměti stále jednu věc - C5 v dnešních cenách lze pořídit v top stavu za 80-100.000Kč (jsou ceněné a vzácně se objevují), zatímco nové C2II se prakticky moc nevyskytují a když, tak za zcela jiné sumy. Je to jako vždy-poměr cena/UH.

K srovnání C4 vs BW800: nepřipadá mi to jako fér, protože BW800 mají dvbakrát 10´´, zatímco C4 jen 2x8´´ - a to je osazení BW802. Takže nelze hledět jen na cenu, ale na osazení. Toť můj názor.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Dynaudio

Příspěvek od tujatuja »

[quote] [K srovnání C4 vs BW800: nepřipadá mi to jako fér, protože BW800 mají dvbakrát 10´´, zatímco C4 jen 2x8´´ - a to je osazení BW802. Takže nelze hledět jen na cenu, ale na osazení. Toť můj názor./quote]

Dovolím si nesouhlasit. Zásadní parametr je poměr cena/výkon.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dynaudio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja si take dovolim nesouhlasit. Zasadnim parametrem je zvuk.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Ja si take dovolim nesouhlasit. Zasadnim parametrem je zvuk.
:thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dynaudio

Příspěvek od vitek »

Pokud jde o srovnání C5xC2, tak to vidím a slyším trošku jinak a pokud bych si měl vybrat, tak do malé a středně velké poslechovky jdu do C5. Jsou velice muzikální a bas umí zahrát taky, záleží hodně na železe a kabelech. Nevýhodou se může zdát jejich stáří a s tím spojená "únava" měničů a vyhýbky, ale do C5 lze pořád ještě vše koupit u výrobce...
C4 mě nějak neoslovily, čekal jsem na C7, ale ty se bohužel nezačaly vyrábět. Každopádně C2 a C4 jsou oproti C5 "trošku" jiné, ale mě ten poslech netěšil a dokonce mi to chvílema i vadilo - těžko říct čím to bylo - určitě i mojí hlavou... Na druhou stranu od C2 nahoru kromě Consequencí, je použitá DDC technologie, která pomůže akustice.
C5 mi zvukovým charakterem příjdou blíž k Evidencím Temptetion. Kapitola sama o sobě, bohužel i cenou, jsou Evidence Master, ten zvuk mě dostal a nebylo to o basech...Teď jsem zvědav na nové E. Platinum škoda jen, že slibovanou cenu navýšili o 15 000,-EUR...a při dnešním kurzu...ach jo.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Dynaudio

Příspěvek od Jiri »

Zdeny píše: K srovnání C4 vs BW800: nepřipadá mi to jako fér, protože BW800 mají dvbakrát 10´´, zatímco C4 jen 2x8´´ - a to je osazení BW802. Takže nelze hledět jen na cenu, ale na osazení. Toť můj názor.
Dovolím si nesouhlasit. Potom bys totiž musel porovnávat B&W800 Diamond s DA Evidence Temptation (nebo DA Consequence) za dvojnásobnou cenu což je opravdu nefér.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Chlapci, každý má svůj názor. Mě můj rzum říká odhlédnout od ceny a dívat se po technickém řešení. A proto znovu trvám na svém, že se má srovnávat srovnatelné. Takže znovu: C4 vs. BW 802.
Přeci nechcete srovnávat C4 s 800 jen proto, že stojí stejně??? Já tam vidím zásadní věc a to je 2x8´´ vs. 2x10´´.

Ale nechť si každýs rovnává, co chce. Ať je to tak či onak, tak zvuk 802 to nezlepoší a zvuk C4 zůstane pořád stejně dobrý.
K C5: je to pořád perfektní bedna, o tom není pochyb, ale vývoj šel dál a na C2II je to slyšet.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Jiri píše:
Zdeny píše: K srovnání C4 vs BW800: nepřipadá mi to jako fér, protože BW800 mají dvbakrát 10´´, zatímco C4 jen 2x8´´ - a to je osazení BW802. Takže nelze hledět jen na cenu, ale na osazení. Toť můj názor.
Dovolím si nesouhlasit. Potom bys totiž musel porovnávat B&W800 Diamond s DA Evidence Temptation (nebo DA Consequence) za dvojnásobnou cenu což je opravdu nefér.
No to už zacházíš do extrému, ne? :lol: :lol: :lol:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Zdeny píše:Chlapci, každý má svůj názor. Mě můj rzum říká odhlédnout od ceny a dívat se po technickém řešení. A proto znovu trvám na svém, že se má srovnávat srovnatelné. Takže znovu: C4 vs. BW 802.
Přeci nechcete srovnávat C4 s 800 jen proto, že stojí stejně??? Já tam vidím zásadní věc a to je 2x8´´ vs. 2x10´´.

Ale nechť si každýs rovnává, co chce. Ať je to tak či onak, tak zvuk 802 to nezlepoší a zvuk C4 zůstane pořád stejně dobrý.
K C5: je to pořád perfektní bedna, o tom není pochyb, ale vývoj šel dál a na C2II je to slyšet.
Naozaj nie je možné zrovnávať 2 zvukovo odlišné koncepcie reprosústav. Bez ohľadu na veľkosť basákov, každá firma má svoju zvukovú koncepciu, pritom sa nejedná iba o tieto 2 firmy. Navyše pod zvuk sa výrazne podpisuje celá aparatúra. To, čo pasuje k Dynaudiám, nemusí pasovať k B&W a naopak. Ja nie som zástanca B&W, ale počul som ich už hrať naozaj excelentne. Takisto aj Dynaudiá som počul hrať mizerne, ale aj excelentne. A už vôbec nemôže rozhodovať pomer cena/výkon, ako sa to prezentuje v niektorých príspevkoch. Tento prístup ("to sa oplatí") môžu akceptovať rôzne "Elektrodomy", ale nie high end.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Dynaudio

Příspěvek od Vlado222 »

(*) ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Dynaudio

Příspěvek od tujatuja »

Před místními mudrlanty nutno kapitulovat ..... ~x(
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Dynaudio

Příspěvek od Yngwie »

Nechápu, jak si někdo může udělat definitivní názor na bedny z krátkého poslechu z výstavy. Slyšel jsem oboje a musím říct, že oboje jsou to slušné bedny, ale každá zcela jiná svým naladěním. 802 Diamond krmené silnými monobloky Audionet s odpovídajícím zdrojem hrály exkluzivně.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Yngwie:
mám pocit, že jsi narážel na mě. Tak jen uvedu, že 802DIIDiamnod jsem si jel poslechnout do Brna k jistému člověkovi domů a strávil jsem u toho pár hodin, protože jsem ty bedny chtěl a vážně o nich uvažovbal jako náhradě za Matrixy 801mkII.
Jako ve všem, každý člověk je jiný a líbí se mu něco jiného. Přesto si dovolím říct, že u 802 je několik objektivních problému, odtaženo od subjektivního vnímání jedince. Předně - a to zejména v bezprpstředním porovnání práve s výše uvedenými modely od DA - jde o nevyvážené podání jednotlivých pásem. příliš moc středů a výšek a nijaký bas. Takový nemastný neslaný, bez hloubky a těla. Výšky naopakzdůrazněné a vystupující do popředí vyšší středy. Když to vezmu ironicky, jako bych na zesilovači vytočli korekce nadoraz a před basovou sekci postavil desku sádrokartonu.
Kdo nemá nebo neměl možnost slyšet jiné bedny v adekvátní cenové hladine a provedení, pak se mu 802DDiamnod mohou líbit. Ale za stejné peníze dostane daleko lépe hrající bedny v podobě C2 nebo tedy C4. Chcce to jen si najít cestu k těmto bednám a poslechnout si je a udělat si vlastní názor.
A to jsem nezmínl celkovou hladkost a lehkost a nenásilnst projevu DA, naprosto famozní podání prostoru a nevšední univerzálnsot, snad mimo metalové nářezy, ty ostatně nedá ani 802.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Dynaudio

Příspěvek od lubin »

Každá bedna hraje podle toho, co se do ní pustí a podle toho, kde je umístěna. Jediné relevantní srovnání beden pro konkrétního posluchače je, že si bedny vymění ve svém poslechovém prostoru na své sestavě. Každý další zásah do sestavy nebo volba jiné místnosti, zapřičiní menší nebo i totálně "jiný" zvuk. A to nemluvím o dalších aspektech. Rozpor ve zvuku beden této cenovky je podle mě bezpředmětný. V charakter zvuku a naladění sestav samoszřejmě věřím, jde přeci i o koncepce a materiál měničů a spoustu dalších věcí okolo...ale se srovnáním bych byl opatrný.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Dynaudio

Příspěvek od Yngwie »

Zdeny píše:Yngwie:
mám pocit, že jsi narážel na mě. Tak jen uvedu, že 802DIIDiamnod jsem si jel poslechnout do Brna k jistému člověkovi domů a strávil jsem u toho pár hodin, protože jsem ty bedny chtěl a vážně o nich uvažovbal jako náhradě za Matrixy 801mkII.
Jako ve všem, každý člověk je jiný a líbí se mu něco jiného. Přesto si dovolím říct, že u 802 je několik objektivních problému, odtaženo od subjektivního vnímání jedince. Předně - a to zejména v bezprpstředním porovnání práve s výše uvedenými modely od DA - jde o nevyvážené podání jednotlivých pásem. příliš moc středů a výšek a nijaký bas. Takový nemastný neslaný, bez hloubky a těla. Výšky naopakzdůrazněné a vystupující do popředí vyšší středy. Když to vezmu ironicky, jako bych na zesilovači vytočli korekce nadoraz a před basovou sekci postavil desku sádrokartonu.
Kdo nemá nebo neměl možnost slyšet jiné bedny v adekvátní cenové hladine a provedení, pak se mu 802DDiamnod mohou líbit. Ale za stejné peníze dostane daleko lépe hrající bedny v podobě C2 nebo tedy C4. Chcce to jen si najít cestu k těmto bednám a poslechnout si je a udělat si vlastní názor.
A to jsem nezmínl celkovou hladkost a lehkost a nenásilnst projevu DA, naprosto famozní podání prostoru a nevšední univerzálnsot, snad mimo metalové nářezy, ty ostatně nedá ani 802.
Já bych si nekoupil ani jedny, ale blíže mi jsou ty DA ... jak jsi zmiňoval ty basy u 802, tak tady bych byl úplně v opozici :???: Nejmíň se mi líbili výšky, ale ke zbytku jsem moc výhrad neměl. Je možné, že to bylo způsobeno amplifikací (2x400W při 8 Ohmech).
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Vlado222 píše:(*) ;)
Ketosáci - ďakujem, skvelá akcia. Príjemné prostredie, skvelá muzika na vynikajúcej aparatúre - naozaj krásny zážitok.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Dynaudio

Příspěvek od jimmi »

Ano Dynaudio su univerzalnejšie bedne oproti B&W. A menej náročné na kvalitný aparát.

Ale oboje v roznych dosť kvalitných aparaturach zahraju velice slušne.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Pokračování:-)
U kamaráda zakotvily Dynaudio Temptation.
Včera jsem byl pozván na audienci. Předem nutno říct, že na poslech soustav z této kategorie jede člověk s tím, že podvědomě očekává, že nemůže už nastat žádný problém a také s tím, že má člověk podvědomou snahu hledat "detaily na kráse".
Vzal jsem si s sebou svá CD, většinou rock, případně blues, rock obvykle hůře nahraný, ale to už je skro pravidlem. Vybíral jsem si jen chronicky známé pasáže, například 8. skladbu alba Rush-Grace under pressure s názvem Between the wheels, Deep Purple-Come taset the band s názvem You keep on movin´,a el i oblíbené blues P.Perkinse - Born in the Delta (Telarc).
Potvrdilo se, co jsem očekával-že žádný problém nastatnemůže - a ani nenastal. První dojme z poslechu je - ehmmm - zvláštní. Muzika hraje a přitom nehraje. Je hlasité ticho:-)
Prostě v překladu tím chci říct, že zvuk je totálně neagresivní, suchý (rozhodně je méně basů proti C4), hlas je o poznání reálnější a lépe definovatelný v prostoru, vokly na E-Claptonově Unplugged ve 4. skladbě Tears in Heaven jsou prostě fantastické, hlavně ty ženské.
Co je pro mě novinka:-), tak že o basovou sekci se nestarají 4x8´´, ale 4x6,5-7´´, já celou dobu žil v domění, že jsou tam 4 kusy 20cm měničů:-) Ale ouha, prostě jsem žil v omylu. O to více smekám před naprosto dokonalým podáním basové sekce, u varhan nevyjímaje. Demo ukázka bicích, hraná z HDD Oppo demonstrovala, že reálné podání bicí soupravy není opravdu problém, snad jen kopák neměl tu tvrdost, které jakoby malý kousek chyběl. Jenže to samé bylo u předchozích C2 i C4, takže nelze, než se domnívat, že po výměně za jiný zesilovač tento artefakt zmizí.
Obávám se ale jedné věci, že řada -skoro si dovolím tvrdit většina - posluchačů by dala přednost raději modelu C4 a to z důvodu, že Temptation prostě ničím nezaujmou na "první notu". To kouzlo jejich zvukuje práve a bsolutním klidu, vyrovnanosti, nenásilnsti a samozřejmosti, což je ptrné při téměř bezprostředním porovnání s C4 (která sama o sobě hraje výtečně, o tom není pochyb). Ale Temptation jsou prostě dál, markantní je hlavně - již se opakuji - hladkost a nenásilnost projevu.
Upřímně ale musím také říct - a kamarád promine - že Temptation is asi nikdo nepořídí na to, aby poslouchal 40 le staré Zeppelíny a Párply. Na to je to tak trochu škoda peněz. Zato akustická hudba, varhany, vokály-to je jejich platforma, v tom kralují. Málo platné, i rock chce své a právě možná ten bohorvný klid v hdbě nevybudí v člověku ty správné rockové emoce naplno (možná, že by je to chtělo poslocuhat déle, přeci jen takhle to z domu neznám). Docela živě si dovedu představit nějaké barokní komorní těleso a typický zvuk dobovách houslí, louten a viol...

Trochu ke vzhledu: monumentální bedna. S výškou přes dva metry ji nelze rozhodně přehlédnout, ale naštěstí díky velmi úzké čelní stěně nepůsobí nijak hřmotně. Provedení snad ani není třeba nijak komentovat, prostě Dynaudio.

Kladu si otázku, zdali bych chtěl T. mít doma. Odpověď není jednoduchá, protože bych možná musel fest zainvestovat do místnosti, ale zcela přehodnotit zažitý způsob vnímání zvuku, který si posledních ca 30 let buduji a přesvědčuji sám sebe, že "tak" to je správný a "tak" se mi to líbí. Holt kompromisy se nedají odpustit. Ale jedno je jisté-tento model je prostě pro řadu běžných lidí konečná. Terminální stadium. Ještě zaplatitelné. A s výhledem toho, že se neobjeví hend tak něco, co bude dramaticky násobně lepší za stejnou cenu. Za mě - good choice :thumbup: :thumbup:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Dynaudio

Příspěvek od Tinariwen »

Zdeny,
pre dokonalost tvojho reportu,foto z audiencie by nebolo? :angel:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
monte

Re: Dynaudio

Příspěvek od monte »

Mne spíš zaráží výška beden. Sednu do křesla a výškáč budu mít v úrovni uši. Co ten zbytek směrem nahoru, je pro stojící posluchače ? Myslím pro domácí využití , nevím. Sál, kde nikoho neštve odkud jde hudba asi ano.

Obrázek
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Žádný problém s výškou sedícího posluchače není, navíc kamarád má poněkud nižší sedačku, než mám třeba já. Samosebou, že jsem se zkusil "napružit", abych se dostal do roviny mezi výškové měniče, ale myslím, že tato konfigurace měničů s úhlem ve svislé rovině nemá.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Dynaudio

Příspěvek od Vlado222 »

Zdeny píše:...Obávám se ale jedné věci, že řada -skoro si dovolím tvrdit většina - posluchačů by dala přednost raději modelu C4 a to z důvodu, že Temptation prostě ničím nezaujmou na "první notu". To kouzlo jejich zvukuje práve a bsolutním klidu, vyrovnanosti, nenásilnsti a samozřejmosti, což je patrné při téměř bezprostředním porovnání s C4 (která sama o sobě hraje výtečně, o tom není pochyb). Ale Temptation jsou prostě dál, markantní je hlavně - již se opakuji - hladkost a nenásilnost projevu.
..Rock chce své a právě možná ten bohorvný klid v hdbě nevybudí v člověku ty správné rockové emoce naplno ...(:
Zdeny super report. :thumbup:Dík zaň.
Môj názor je že tak je to správne. Repráky nemajú na seba strhávať pozornosť.Majú sa stratiť a má hrať hudba a to tak že keď zavriem oči tak neviem určiť kde stoja .Hudba má byť čo najviac prirodzená, čo najbližšie realite.
Tiež si myslím že tieto DA asi nebudú to pravé na rock. Ale to je v poriadku lebo výrobcov reprákov j veľa a každý si môže kúpiť také aké hrajú pre ňho najlepšiejeho žáner ktorý najviac počúva.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Zdeny: Presne tie isté poznatky som mal na akcii v Ketose, kde bol ich najnovší model. Ale iba potiaľ, kým na tej istej aparatúre nezapojili Consequence. Temptation pri nich boli ako detská hračka, myslím zvukovo. Zvuk z Consequence bol ešte hladší, ale oveľa dynamickejší. Pri organových pasážach boli basy presne definované v celom rozsahu až do najnižších oktáv, ktoré sme už nepočuli, iba cítili. Napriek tejto úžasnej basovej sekcii neboli stredy ani výšky basmi zatlačené. Naprosto presná lokalizácia, zvuk stredov a výšok bol hladší a presne bolo možné zistiť nielen to, či a kde hraje gitara, ale aj typ gitary, resp. ostatných nástrojov. Navyše oproti Temptation tieto mali nádherné jemné a pritom zvonivé výšky. ten rozdiel bol naozaj veľký v prospech Consequence. Pritom Consequence stoja "iba" 48000 € (ale tieto eurá je aj počuť hrať) a predvádzaný model Temptation stojí 75000 € !!! (tu tieto peniaze však nebolo počuť hrať).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dynaudio

Příspěvek od vitek »

aretax píše: Pritom Consequence stoja "iba" 48000 € (ale tieto eurá je aj počuť hrať) a predvádzaný model Temptation stojí 75000 € !!! (tu tieto peniaze však nebolo počuť hrať).
Evidence Temptation nestojí tolik. Za tu cenu to byly Evidence Platinum. Je otázka jak je měli rozehrané, je to novinka a měly by být zvukem blíž k Evidence Master.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Ospravedlňujem sa, jednalo sa o evidence Platinum, čo sme počúvali (viď príspevok Vlado 222 vyššie), ale všetko platí, čo som písal. Rozohrané boli aj Platinum aj Consequence približne rovnako, obidvoje boli predvádzacie kusy. Ale ten zvukový rozdiel v prospech Consequence bol naozaj veľký, tak, ako som písal vyššie. Pri posluchu bolo viac ľudí, možno sa ozvú. A to nepíšem iba o basoch, kde bol rozdiel najväčší. Tak, ako na basoch zahrali Consequence som ešte nič nepočul hrať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dynaudio

Příspěvek od samcus »

Zdeny, super report. Málo kdo sem píše takto bez zbytečných emocí.
Myslíš že, C4 jsou vhodné pro zvuk filharmonických orchestrů a rocku? Třeba i ve srovnání s tím, jak to dovedou B&W 800D/801D ? ( i když rozdílný charakter obou značek je mi jasný ) Co bys preferoval na tyto žánry ? Dík za odpověď. S
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Dynaudio

Příspěvek od Tony »

Vypočul som si v kľude oba modely (Consequence Ultimate Edition aj Evidence Platinum), na rôznych nahrávkach, na koncákoch Audio Research REF250, ako aj Electrocompaniet NEMO.
Consequence Ultimate Edition boli určite oveľa lepšie. Vo všetkom. Výborný zvuk. Pre mňa referencia.
Hrajú úplne inak, ako celá rada Confidence, vrátane rady Evidence. Skrátka všetky tie nové modely s dvomi výškačmi.

Ešte musím opraviť Aretaxa - Consequence sú chlapcov z Ketosu, majú ich dlhšiu dobu, a Evidence Platinum boli predvádzacie.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dynaudio

Příspěvek od aretax »

Tony, majú ich v Ketose síce rok, ale hrajú na nich minimálne. Bol som pri ich vybaľovaní. Odvtedy veľa nehrali. Keďže Platinum "chodia" po výstavách v Európe, predpokladám, že môžu mať nahrané približne rovnako.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Dynaudio

Příspěvek od Tony »

Aspoň jedno foto za všetky (fotené v sobotu večer v Ketose).
Živá hudba, zosilovaná a hraná cez high-end zostavu. Zaujímavý zážitok :thumbup:

Obrázek
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Dynaudio

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

aretax píše:.... Tak, ako na basoch zahrali Consequence som ešte nič nepočul hrať.
Tu je pekne vidno že fyzika sa oklamať nedá. 4 malé basáčiky nie je to isté ako jeden veľký.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Dynaudio

Příspěvek od rOn »

ako dva veľké :)

Obrázek
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Chlapci, píšete sice zajímavé věci, ale musíte brát také ohled na takovou maličkost, jako je cena.
A propos, Consequence I - tedy ty staré, předcházející těm, co jsou na obrázku, jsem měl možnost slyšet v Brně, jistě mnozí vzpomenou ten humbuk kolem nich, když je Machalík dovezl a pak je pracně asi rok prodával. Já byl u toho, když hrály na Mark Levinsonech. Upřímně, jak mám Dynaudio strašně rád, tak tohle bylo opravdu nic moic. Ostré výšky, jedovaté, a tak celkově ničím nenadchly.
To říkám jen pro to, kdyby někdo zatužil po Consequencích z druhé ruky, tak ať je opatrný. Možná, že nadměrná ostrost zvuku byla způsobená zesilovačem nebo CD přehrávačem.

K těm 4 malých basáčkům vs. 4 velké - je to o té ceně.Přesto DA jako jedna z mála firem dovede z malých měničů vydolovat opravdu velký zvuk.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: Dynaudio

Příspěvek od mirec1 »

.... je mi jasne , ze hodnotenie zvuku bude vzdy subjektivna zalezitost , ale za seba mozem povedat , ze uplne suhlasim s Tonym a Aretaxom. DA Temptation som pocul a hralo to dobre , ale nieco v tom zvuku chybalo. Ale ked boli zapojene Consequence , tak to hralo excelentne , pre mna bez vyhrad ........ :)
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Dynaudio

Příspěvek od Jiri »

Consequence UE jsem měl možnost v KETOSu slyšet po loňské HighEnd výstavě v Bratislavě. Bylo to výborné ale stále jsem se nemohl zbavit zvláštního pocitu když výšky šli "od podlahy", prostě je to trochu jinak než u jiných komerčních soustav.

Letos na HE v Mnichově jsem se dlouho zdržel v expozici Dynaudio Evidence na top sestavě od CHORD. Pro mě výborné.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Včera proběhlo další pokračování na cestě k dokonalosti.
Původní zesilovač Electrocompaniet EC180+předzesilovač byly naherazeny dělěným Classé Omega.
První kontakt na živo s tímto monstrem je vcelku šokující. Rozměry přesahují rámce všech běžných přístrojů, koncák je opravdu monumentální a stejně tak i váží - ca 100kg.
Provedení venkovní hondotím jako 10/10, dokonalé. Černos tříbrná kombinace trochu zjemňuje obří rozměry. Dělený předzesilovač/zdroj není také žádný drobek, reguláítro hlasitosti je sice poměrně netradičen situován do podoby vodorovně se otáčejícího ne kolečka, ale kola. V praxi ale do kontaktu s ním nepřijdete, protože máte k dispozici D.O. Kladně hodnotím i velikost displeje, není problém přečíst znaky ze sedačky bez toho, aby si člověk musel brát dalekohled a baterku (napříkld dipslej na mém Teacu Esotericu 60 je modrý, za světla prakticky nečitelný a ještě mrňavý).
Za zmínku stojí důsldná dual mono konstrukce všeho, koncák má dva samostatné síťové přívody.
Jak psáno minule, zvuk vytváří DA Evidence Temptation. Na audienci jsem jel pln očekávání jak to bude hrát a hlavně toho, zdali se již dostaví ta těžko definovaná samozřejmost a přímočarost zvuku s jistým nádechem drajvu a síly. Ztímco EC produkoval - dnes to lze s jistotou prohlásit - přibarvený zvuk s uměle nafoukntými basy, tak Omega je prostě alfou omegou celého vzuku. Konečně jsem mohl prohlásit - "je to tam". K dokonalosti schází už jen malý krůček- a to podle mého názoru - vyhození CD Electrocompaniet a nahrazení něčím, co tak nebarví. Pak to bude asi už konečná a doaldí se jen nějaká ta dorbná kabeláž a síťové napájení celeho agregátu:-)
Zvuk - co dodat. Konečně pevný nenafouknutý bas (což jsem si ověřil poslechem OPPO komba, tedy vyloučením CD od EC), přibylo notně informací ve středech (konečně), výšky dostaly ten správný drajv a když bubeník neurvalé praští do crash činelu, tak prostě slyším nástroj skoro 1m v průměru a ne pokličku na hrnec. Různé zvonky, cinkátka a pod. se dostayl na světlo světa v daleko vyšším rozlišení a mají ten správný kovový zvuk. EC prostě hrál líbivě, ale k realitě mu prostě kus chybí. Omega je syrová, tvrdá, měkká, hladká a nekonečně výkonná (800W/4ohm) a hlavně reálná. Fascinující podání vokálů (Nohavica, Načeva, Perkins) - tady není co kritizovat. SBory roztažené přes scénu, separovaný každá hlas v souboru. Kontrabas už není jen basové hučení, ale trvdý zvuk 3mm silné struny na dřevěném těle nástroje, boží krása!
Bicí z demo nahrávky (název jsem is bohužel ve svém věku už nezapamatoval) jsou tak reálné, že nevědět, že rhjae aparát, budu se s kdekým hádat, že někdo hraje doma v rálu. Razance každého úderu je fascinující a halvně, vše tvrdé, jasné ostré náběhy všech tónů, prostě pro mě by to byla jasná konečná.

Uzavřu tím, že o tomto prodeji jsem věděl víc, než rok a ignoroval jsem to - teď hkluboce lituji a kamarádoví jsem prohlásil že pokud by našel ještě něco lepšího, okamžitě nechť jej kdykoliv doveze ke mně. Není už moc cest, kam se posunout a obzvláště za tyto peníze.... Škoda, mohl jsem mít vyřešenou jednu otázku v životě bez toho, abych se k ní někdy ještě musel vracet. Tvrdím, že asi máloco tento kus železa zvukově překoná v této cenové kategorii. Cenu nechť si každý dohledá, ale za to dnes nekoupíte nic, co by se totmu stroji mohl ne vyrovnat, ale ani zdaleka jen přiblížit.

Mé hodnoce píšu až s odstupme pár hodin, abych nebyl příliš pod vlivem emocí. Uvedená sestav nyní poskytuje zhruba 95% z absolutna, 100% dosáhne po výměně CD přehrávače.

PS: neví někdo o nějaké Omeze na prodej?
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
monte

Re: Dynaudio

Příspěvek od monte »

100 Kg- , kluci vy jste už fakt hifi blázni :lol: v dobrém. Na netu jsem zahlédl foto vnitřku. Ty tranzistory mi připadají jako TESLA, kdo jich dnes vyrábí ? Já mám čtyři a u Classé Omega je jich aspoň třicet. Budeš muset posílit strop. Měl jsem litinový kotel a po deseti letech se mi začal propadat ve sklepě do země :lol: .

Jaký je tichý večerní poslech ?
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od fotolaik »

to Zdeny - pokud me pamet neklame, tak nedavno byla tato sestava (Classe) v nabidce na Slovanetu ... ale je potreba pohledat - uz to bude treba 2-3 mesice asi ...
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od fotolaik »

Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dynaudio

Příspěvek od Zdeny »

Jde přímo o dotyčný aparát:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Odpovědět