Noble Audio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

bertram píše:
N.A. píše:To bertram
Jak píšeš, vložil jsem do svého výtvoru to nejlepší čeho jsem schopen a pokud nechci zůstat jen u mého soukromého uspokojení z výsledku, ale chci do toho vnést i nějakou relaci a objektivitu tak je potřeba konfontace s ikonama z oboru. Třeba mě k tomu žene postoj mého otce v mládí, možná chci jen něco dokázat, na něco poukázat, možná.... proč se jezdí závody formule 1 nebo na lyžích- proč to ti lidi dělají, čeho chtějí dosáhnout?

Tomuhle vůbec nerozumím - " FOCAL je vývoj a výroba ,LUCID je kúpa a stavba. Prepáč! Si vývojár a výrobca ,alebo staváš z vývoja.? "
Pro mě naprosto zmatečné .
Lucidy som počul u jedného sympatik človeka z BA .Už som trošku mimo a nechcem nikoho do tohto zamotávať. K tvojim LUCIDOM môžem povedať - vynikajúce ,a to je u mňa velmi vela.
Ku zmetočným veciam :FOCAL ide od piky až po final výrobok s množstvom zmien ,skúšok až po final výrobok. LUCID : kúpa modifikovaných meničov,
stavba vlastnéj ozvučnice ,skúšky a finálny výrobok.
Myslím ,že tým som povedal všetko !

Neporovnávajme vývoj s kúpou hotového výrobku ,vývoj je vždy najdrahžší a najmenéj cenený a to myslím aj výrobky od NA .Vyvíja ozvučnice ,ale nie
meniče a výhybky. Aj napriek tomu sú jeho LUCIDY vynikajúce a mať lepši marketing ,mohol by byť úspešný aj viac.
Neporovnávajme preto JM-Labs Focal Utopia a jeho sestry s reproduktormy LUCID.Sú to úplne iné meniče a filozofia výroby.Aj keď bude u mňa stále
vyhrávať FOCAL , LUCID bude repro ,ktoré vždy velmi rád vypočujem!

Vývoj a výroba samotných měničů se nedá dělat v malém a na světě je dramaticky více výrobců reprosoustav kteří prostě nakupují měniče. Výrobců kteří vyrábí kvalitní měniče pro domácí audio není zas tak mnoho dvacet- pětadvacet ? a zhruba jen polovina z nich produkují i celé reprobedny. Kdežto výrobců reprosoustav jsou stovky.

Stále nechápu proč by se to nemohlo porovnávat. Pokud si člověk nekupuje zejména značku-image, ale hlavně zvuk- stupeň uspokojení z hudby, je mu jedno co má bedna napsáno na štítku, a rozumná cena jen potěší. Osobně ale chápu, že jsou lidi co je podobně jako dobrý zvuk uspokojuje i pocit vlastnictví světoznámé značky za což si náležitě připlatí. Pokud bych měl problém nutkání stále měnit hifi hračky a žádné mi nebudou dost dobrý, respektive za chvilku se objeví něco dalšího co musím mít, bude nutností kupovat co možná nejznámější a obecně uznávané věci aby se to dalo rozumně prodat. Ale to už jsme u nemocí. Tady nejde o uspokojení z hudby, ale z pořizování si dalších a dalších objektů mé neuspokojitelné touhy.

Promiň, ale máš zkreslené představy. Máš pravdu, měniče nevyvíjím ani nevyrábím, stejně jako ty stovky dalších.To jaké měniče vybrat k sobě, do jaké skříně je dát, jak vyladit vyhybky, tlumení, jaké součástky vyhybek, jakou kabeláž atd. se vzalo u mých beden kde myslíš? Nenajdeš další bedny které by měly stejnou skladbu měničů jako Lucidy nebo Great Lucidy AMT. Bedny ze stavebnice od VISATONU kde koupíš vše, jen to musíš namontovat do skříní jsem dělal v devadesátém čtvrtém, to jsem se teprve vše učil. Vyhybky u obou beden jsem ladil přes půl roku.
Mimochodem, součástky ve vyhybce používám diametrálně kvalitnější než Focal v bednách za několikanásobnou cenu. Ale to už se opakuju, na tohle téma se už několikrát debatovalo. Dvě součástky Mundorf z Lucidů mají cenu celé vyhybky v DIVA Utopia BE.
Doufám, že už jsi trochu v reálném obraze, a těší mě, že jsi si poslech Lucidů užíval.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
bertram

Re: Noble Audio

Příspěvek od bertram »

Máš pravdu ,vývoj a výroba sa nedá robiť v malom.Stojí to obrovské peniaze.JM Labs Focal je priekopníkom vo vývoji.Mnoho technológií,
bolo od nich prevzatých a pre mńa bude táto spol. symbolom pokroku.Seria Utopia ,je povedená a zvuk týchto reprosústav mám rád.Ale tento
pokrok musí niekto zaplatiť.Aj tvoje keramické meniče niekto vyvynul a vyvoj zaplatil a ty kupuješ už len finálny výrobok.Či tvoje výhybky majú
cenu ,takú a takú neviem, nie som technik .Trh určil cenu a tú cenu mi nezmeníme Zvuk Lucidú som si užil ,ale nechci mi pokaziť pôžitok zo
zvuku FOCALU,ktorý mám rád.Každá reprosústava mala iný charakter a káždá hrala vynikajúco . Ale top je len jeden. Zvukovo a dizajnovo
je to u mňa FOCAL UTOPIA.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Ale top je len jeden. Zvukovo a dizajnovo je to u mňa FOCAL UTOPIA."
Nemám nic proti tomu, každý má své preference i zkušenosti.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
bertram

Re: Noble Audio

Příspěvek od bertram »

N.A. píše:"Ale top je len jeden. Zvukovo a dizajnovo je to u mňa FOCAL UTOPIA."
Nemám nic proti tomu, každý má své preference i zkušenosti.
Máš pravdu N.A. ,inak by som si Ťa prestal vážiť!
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Noble Audio

Příspěvek od Maretti »

bertram píše:
N.A. píše:"Ale top je len jeden. Zvukovo a dizajnovo je to u mňa FOCAL UTOPIA."
Nemám nic proti tomu, každý má své preference i zkušenosti.
Máš pravdu N.A. ,inak by som si Ťa prestal vážiť!
Právě proto já nikdy neříkám - tato REPROBEDNA je ABSOLUTNÍ TOP a nejlepší ze všech ..... říkám - pro mě je nejlepší XY - ta mě zní nejlépe a je pro mě z těch co jsem slyšel TOP.

Zaprvé je to diplomatické a za druhé pravdivé :shh:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Noble Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Hledal jsem nějaké informace o tom co nového nás bude čekat na výstavě v Mnichově a náhodou jsem narazil na tyto obrázky. Pavle jedná se nějakého plagiátora nebo je to spolupráce? Nebo dokonce vlastní dílo prezentované na výstavě v Mnichově? Podobnost snad ani nemůže být náhodná, vrchní díl-Grand Lucidy a basová sekce z Lucidů?

Obrázek

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Podobnost čistě náhodná. :smile:
Tohle jsou Německé SONICS – Spirit za 30.000,-Euro.
Výškáč je sice páskový, ale ne AMT technologie a jiný výrobce než je v Great Lucidech . Basák je hliníkový 10" od Scan Speak jako v Lucidech, ale je to jiný model.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Noble Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Pavle,
díky za vysvětlení.
Mark Levinson
bertram

Re: Noble Audio

Příspěvek od bertram »

Neviem ,akým spôsobom z vlákna HE-Mnichov 2012 , ma hodilo sem ,ale som prekvapený. Nemecké Sonics Spirit a Noble Audio a jeho variacie ,ako
brat a sestra ,len sa nepoznajú. Veda na testovanie DNA reprosústav ešte neprišla .Tak verím tomu ,že podobnosť je čisto náhodná. :ymdaydream:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To bertram
Z mé strany je to čistě přesně tak.
Sonic je Němeská značka a jako konstruktér je tam Joachim Gerhard, který je do roku 2004 „podepsán“ pod výrobkama Audio Physic. Na první Sonic jsem narazil na netu někdy v roce 2008 (Sonic Allegra), osazené byly lacinými měniči SEAS.
Sonic Spirit je jejich nejnovější model. Spirit je jako první od této značky osazený keramickým středem a objevil se o 4-5 let později než jsem se já rozhodl použít keramické Accutony a nakreslil jsem podobu Lucidů. A objevil se až po zprovoznění webu Noble Audio a první prezentaci Lucidů na HIGH END Praha 2008....
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
bertram

Re: Noble Audio

Příspěvek od bertram »

Tak , ak je to tak , tak OK! :thumbup:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Po půl roce jsem dostal fotky GL v provedení red etimoe z nového domova na Slovensku. Moc pěkné prostředí, tam se jim musí líbit.
Robo - carpe musica!

Obrázek


Provedení dark zebráno je nově na severní Moravě.

Oba pánové jsou už starší, takže jim sluch už tolik neslouží :mrgreen: zato zkušeností již mají nasbíráno hromadu ;)
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Noble Audio

Příspěvek od lubin »

KRASAVCI (ty bedny:) )
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
davidsound

Re: Noble Audio

Příspěvek od davidsound »

Bedny jsou opravdu nadherne. Mam moc rad tenhle design. Krasna prace Pavle
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Díky chlapi.
Zkusil jsem nově světlej kabátek. Nebyl jsem tomu dlouho vůbec nakloněn, ale jsem mile překvapen - zebráno


Obrázek
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

V této dýze se bedny moc nevidí a přitom je parádní.

ZEBRANO JE TROPICKÁ TVRDÁ DŘEVINA S VÝRAZNOU KRESBOU
Název Zebrano /zebrawood, zingana/ tato dřevina získala díky
svému pruhovanému zebřímu vzhledu. Je to velmi dekorativní exotická
dřevina s velmi obtížnou dostupností.

Těžké, tvrdé jádrové dřevo se zlatožlutou barvou a tmavě hnědými až černými
pruhy /které mu dávají zebří vzhled/ postupem času tmavne. Vzor pruhů bývá
velmi odlišný, většinou jsou krásně vlnité.

Jde o velmi vzácné dřevo, které patří k "ohroženým druhům",
pro svou nenapodobitelnou barevnou strukturu je však
velmi vyhledávané v nábytkářském průmyslu. Používá se
především na výrobu dýhovaného nábytku. Vzhledem ke své tvrdosti a
kráse, která se umocňuje především ve velkých plochách,
je velmi vyhledávané na výrobu dřevěných podlah.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Obrázek
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Vizualizace dalšího dospělého modelu Noble Audio- Chorus
Pro představu porovnání se známou soustavou Matrix 801


Obrázek
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

A takhle vypadá reál, byla to dlouhá cesta.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Noble Audio

Příspěvek od boxer »

Dlouhá cesta. Kam?

Můžeš napsat něco víc aspoň k tomu, co tam bude za basák (aspoň v palcích) a jaké jsou ty "středovýškáče"? Velikost beden? Váha?
Dělící frekvenci, citlivost a podobně?

Když už to sem dals, tak aspoň něco víc.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To boxer

Protože jsi dlouholetý a opravdu skalní příznivec mé tvorby, tak nenechám Tvé dotazy bez odpovědí.

Cesta opravdu dlouhá (dva roky)- od myšlenky této netradiční koncepce k realizaci finálních beden.

Basák je 15“ s neodimovým pohonem ve 120 litrech, basreflex opět do podlahy.
Jak jsi odhadl, vršek je osazen 8ks středovýškových měničů o celkové ploše lehce větší něž má jeden 8“ měnič. Takto je docílena lepší kontrola deformace kmitací plochy a dramaticky lepší poměr váha/síla motoru-ů než při použití jedné full range osmičky. Dělení je pod 250Hz. Vyhybka je jak jinak z kvalitních modelů od Mundorfu.
Takže to je velmi netradiční 2p.

Korpusy basových skříní jsou z MDF 22mm. Zadek má ještě přidanou desku MDF 18mm a pohledové čelo je navíc skládaný masiv z exotické dřeviny Tatajuba o síle 40mm. Čelo je tedy silné 62mm, zadek 40mm. Uvnitř je sada výztužných příček. Vrchní skříňky jsou opět pružně odděleny a jsou ze shodně silné MDF, pohledový masiv je 20mm.

Rozměry jsou 430x550x1220mm, váha přes 80kg
Citlivost je už pěkných 89dB 2,83V/1m, tedy o 2dB vyšší než u GL AMT.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od Leny635 »

Zdravím, já jsem je slyšel.
Nevím jestli to byla už finální verze, ale zvuk těchto beden se mi moc líbil. Necítím se povolaný na nějaký květnatý popis, ale bylo to moc pohodové, řekl bych vhodné na dlouhý poslech. :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Noble Audio

Příspěvek od aretax »

Nádherná práca. Ak tomu bude zodpovedať aj zvuk, klobúk dole. Dizajn je naozaj na úrovni tých najvyšších modelov reprosústav.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Noble Audio

Příspěvek od boxer »

NA

No jako skalní příznivec této značky bych chtěl vědět, do jakých výšin se těch 8 repráčků dostane. Dělička je tedy pod 250 Hz,( od 25Hz +- 3dB?)tzn., že zbytek spektra , tedy třeba do cca 27 - 35 ??? kHz, uhrají s tím 15 palcem ty repráčky bez problémů?
Mimochodem, těch 8 ks jsem neodhadl, ale spočítal.

By mě zajímala chára. Cena toho 80 kg tanku (páru) bude kolem 1/3 melounu nebo více?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To aretax
No mě ten zvuk oslovuje, poslouchám muziku. Díky za poklonu, ale nemyslím, že je to až tak dobré, co se designu a hlavně zpracování týká. U Sonus Fáber to nevyráběli...


To boxer
Vzhledem ke koncepci je jasné, že přenášení frekvencí nad pracovní rozsah formátu CD nebylo záměrem. Síla Chorusů je ve frekvenční i fázové celistvosti, ultra vysoké přenesené kmitočty jsou doménou jiných konstrukcí. Na tyhle disciplíny je potřeba specializovaný-vysoko tónový měnič, který zase nejde použít pod 2, spíš 2,5kHz. Při samotném poslechu je podstatné, co je pro vnímání hudby důležitější- které atributy. Vždy jde o nějaké technické kompromisy, nic není dokonalé.
Nehodnotil jsem Tvé počtářské schopnosti, ale uhodnutí širokopásmových měničů. Někteří návštěvníci si totiž mysleli, že jde pouze o zajímavý design a jsou tam skryty dlouhé pásky. Ale oni mohli do úvah promítnout i zvukový vjem.
Cena nebude zdaleka taková, naopak ještě výrazně nižší než u GL AMT.
Uhodneš z čeho vyšel jejich název „Chorus“ ?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Noble Audio

Příspěvek od rOn »

NA-Noble Audio píše: Uhodneš z čeho vyšel jejich název „Chorus“ ?
Spevácky zbor? Ako 8 spevákov v tandeme a jeden bubeník :-D

Napadá ma i "jednopásmovosť", absencia deliaceho kmitočtu v oblasti frekvenčného rozsahu ľudského hlasu..

Obrázek
BVaudio

Re: Noble Audio

Příspěvek od BVaudio »

By mě zajímala chára
A smerové charakteristiky v horizontálnej rovine, o vertikálnej ani nehovorím.... Fyzika sa "prečurať" nedá. Sweetspot bude široký tak 10cm.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

rOn- správně :thumbup: je tu mnoho zpěváků.

Ano, jsou to bedny ideální pro jednoho posluchače. Nelze je provozovat vodorovně, musí se natočit do poslechového místa. Jak moc je natočit je individuální- podle charakteru zbývajícího řetězce a vkusu konzumenta. Zajímavé výsledky přinese i silné překřížení os beden před posluchačem. Pokud bych to měl rozpitvávat, tak zvuk na výškách má parádní tělo, rozlišení nejvyšších frekvencí je naopak u AMT pásku v Great Lucidech lepší.
Vzpomínám si, že jeden návštěvník při poslechu prototypu poznamenal, že takovéhle výšky mu jeho bedny nepodají (Avalony s keramikou nahoře)
Chorusy oproti Lucidům podají chutněji rock, více baví.
Díky vyzařovací charakteristice se u nich není nutné tolik zabývat akustikou místnosti na výškách a středech.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Noble Audio

Příspěvek od boxer »

Rozměry jsou 430x550x1220mm,

Takže když vemu tvou poslední reakci.

Výška je 1220 mm. Vrchní díl mi přijde jako třetina celé výšky bedny. Když ji rozpůlím, tak vodorovná rovina středu středovýškové sekce mi vychází ve výšce
přes metr. To je na to, že by to mělo být ve výčce uší, tak to mi přijde vysoko na běžné sezení. Jedině na barové nižší stoličce.

Můžeš mi tedy sdělit výšku střední roviny středovýškové sekce? Jde mi o to, jak by musel sedět posluchač daleko, neboť nevidím možnost naklopení této části dopředu.

Ono to zvýšení je dobře vidět i na fotce s Matrixama.

Obrázek
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tvůj odhad je opět správně, ale nechápu ten údiv.
Nejspíše jsi špatně posoudil výšku ucha při sezení na běžném křesle, je to právě kolem metru.
Na té vizualizaci je přece naopak krásně vidět, že ty Matrixi mají osu výškáče v půlce středovýškové sekce Chorusů, tedy oboje bedny mají stejnou ideální poslechovou výšku.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Noble Audio

Příspěvek od boxer »

Neposoudil špatně,ale naopka správně.

Výška "díry ucha" normálně vysokého muže v normálním křesle je +- 93 cm.

Tedy více jak o 15 cm níže než u tvých beden. Střed poslechu u bedny mající střeďák pod výškáčem je ve výšce 1/2 vzdálenosti os mezi středy výškáče a střeďáku.

Tedy je na obrázku naopak vidět, že je poslechová rovina u tvých beden opravdu výš než je potřeba.

Osobně bych na horní bedně udělal možnost nastavení "zadních nožiček" tak, aby se mohla naklopit dopředu a tím osově správně srovnat s basákem.

Ale tím končím, protože je to jen tvoje věc jak to máš a ty jsi konstruktér a prodejce.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Noble Audio

Příspěvek od boxer »

Sorry za úklep, patří +- 98 cm.

Tak kolik tedy máš tu výšku jak jsem se ptal?
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od ivanb_cko »

To boxer: tve dva prispevky jsou uplna sracka - sorry! Jestli resis plus minus centimetr, tak si kup sluchatka...nevim co si o tom jineho myslet!!! Omlouvam se jestli je to moc mimo vuci konstrukterovi beden, ktere mi minimalne prijdou zajimave a originalni.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Bery

Re: Noble Audio

Příspěvek od Bery »

NA-Noble Audio píše:... přenášení frekvencí nad pracovní rozsah formátu CD nebylo záměrem.
To NA:
Tím se chtělo říci, že jdou do 20kHz? Nebo končí ještě níže? Samozřejmě bavme se o +-3dB.
Design mně se líbí. :thumbup:
Jinak myšlenka pěkná, uvidíme, jak se budeš vyvíjet.


To ivanb_cko:
Já s boxerem souhlasím, zajímají ho technické detaily, od toho snad tohle vlákno je. A u dobrých beden se tyto věci samozřejmě řeší...
Obrázek
...ale pan konstruktér, jak sám píše, takové ambice neměl, je to model nedosahující kvalit a ceny vlajkové lodi.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

ivanb_cko
díky za podporu.

Pokud někdo málo narostl, nebo používá na sezení nezvyklou výšku není problém podložení a naklopení. Při používání záznamů s vyšším fr. rozsahem - SACD, DVD-A a pod, lze přidat supertweeter - ostatně obdobně jako se to někdy stává u velkých modelů TANNOY s coaxiálním měničem.

Chorusy jsou cenově níž než GL AMT, ale budou lidé, kteří je upřednostní díky zvuku, případně i kvůli vzhledu.
Jak jsem již uvedl, NIC není dokonalé po všech stránkách, a tady se navíc NEjedná o bednách za milion ani půl.

Bery sem dal schéma beden za dva miliony naprosto odlišné konstrukční filozofie, než jsou Chorusy a také odlišné od beden které má sám doma. Pro zajímavost doma má také 2p. s velkým basákem a full-range nahoře (tam 2x10“). Takže si dokáže představit silné i slabší stránky obdobných koncepcí, a ví proč si je zvolil-kvůli přenosu ultrazvukových frekvencí to nebylo!

Bery co myslíš, jak bude přenášet nejvyšší výšky malý a obrovský měnič?
Každopádně, pokud bych s výsledkem nebyl spokojen, zůstalo by jen u prototypu, nevznikl by finál a nepostavil bych ho vedle Great Lucidů se špičkovým AMT měničem a keramickým středem.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Noble Audio

Příspěvek od boxer »

Pavle, já beru všechno, co kdo vše zde napsal.

Můžeš mi na moji potřetí napsanou otázku odpovědět? Stačí jednou.

Kolik cm je od podlahy na střed vodorovné roviny horní středovýškové sekce?

Jsou to jen TŘI (3) čísla. 115, nebo 120, nebo 100 ? To snad není problém napsat.

-----------

Ivan béčko.

Když tě to nezajímá, tak to nečti.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Noble Audio

Příspěvek od jimmi »

NA-Noble Audio píše:Tvůj odhad je opět správně, ale nechápu ten údiv.
Nejspíše jsi špatně posoudil výšku ucha při sezení na běžném křesle, je to právě kolem metru.
Na té vizualizaci je přece naopak krásně vidět, že ty Matrixi mají osu výškáče v půlce středovýškové sekce Chorusů, tedy oboje bedny mají stejnou ideální poslechovou výšku.
Boxere Sorry. Ele bud nevieš čítať alebo zle vidíš.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Noble Audio

Příspěvek od Kokin »

Výška Matrixů je 1008 mm. Když odpočítám zhruba 2cm od vrcholu k ose výškáče, můj odhad je tedy 99cm
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Bery

Re: Noble Audio

Příspěvek od Bery »

NA píše:Bery sem dal schéma beden naprosto odlišné konstrukční filozofie...
Samozřejmě, protože jsem reagoval na věcnou poznámku člena boxera: "Osobně bych na horní bedně udělal možnost nastavení "zadních nožiček" tak, aby se mohla naklopit dopředu a tím osově správně srovnat s basákem."
No a právě na mnou vloženém obrázku taková možnost nastavení je.
NA píše:Pro zajímavost doma má také...
Ale "pane kolego", pokud už zveřejňujete technická data ostatních členů fóra :!: , měl by jste si ověřit a zaktualizovat data, abyste nešířil bludy ;)
NA píše:Takže si dokáže představit silné i slabší stránky obdobných koncepcí...
U mého repro systému, o kterém jsme se před půldruhým rokem soukromě bavili (a těší mě vaše inspirace), nevím o slabších stránkách...
NA píše:Bery co myslíš, jak bude přenášet nejvyšší výšky malý a obrovský měnič?...
Zásadně nemyslím. Ale z mé poslechové zkušenosti a měření vím, že i 10" širokopásmový měnič hraje nad slyšitelné pásmo a nad 22kHz...

...takže kdyby jste místo rozebírání blbin odpověděl na moje a boxerovo věcné otázky, mohli se čtenáři alespoň něco dozvědět. :mrgreen:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To Bery

Bez urážky, ale ani Ty, ani boxer nejste technicky erudovaní ani natolik, aby jste si uvědomili, že to co zde řešíte je zcela zanedbatelné, a navíc tu motáte minimálně dva různé technické aspekty.

Boxer píše o srovnávání vršku s basákem, jak zde dokonce ještě cituješ. To je vyloženě nepodstatné řešit u basáku s dělící frekvencí takto nízko.
U Chorusů by díky jejich koncepsi mělo význam vrchní bednu mírně předklánět, nebo naopak zaklánět a tím měnit přesnou osu poslechu pouze v případě nějakého neobyčejně nízkého-vysokého posedu posluchače.

Výška poslechové osy dostatečně vyplívá z vizualizace vedle notoricky známé bedny. Kdybych považoval za tak zásadní uvádět přesné číslo, uvedl bych to dříve - takže pro boxerovo uspokojení:střed středotónové sekce a tedy přesná osa je ve výšce 995mm
(doufám, že teď už si může jít koupit to správné křeslo)

Je to můj poslední vyčerpávající příspěvek na toto nesmyslné téma.

Děkuju za výstižné příspěvky od ivanb_cko , jimmi , Kokin…

Každý další obdobný příspěvek od členů Bery a boxer (tvořící jádro mého fan klubu, kdyby to někdo nevěděl) ve kterém by chtěli pánové pokračovat v této krasojízdě nechám z mého vlákna smazat.
Díky za pochopení.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět