Noble Audio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Noble Audio

Příspěvek od aretax »

Boxer a kupovať kreslo? Utópia. On potrebuje presnú výšku iba preto, aby si mohol priniesť kartóny zo supermarketu v potrebnej výške. Bolo by dobré udať naozaj presnú posluchovú výšku na 2 desatinné miesta, čiže 995,xx mm. To preto, aby mohol zohľadniť aj hrúbku kartónu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
BVaudio

Re: Noble Audio

Příspěvek od BVaudio »

to co zde řešíte je zcela zanedbatelné
Oproti smerovosti toho 2x4 bloku širokopásiem, a teda kmitočtovo závislých smerových lalokov, aj horizontálne, a vertikálne ešte dvakrát viac, je to určite zanedbateľné :smile: .
Bery

Re: Noble Audio

Příspěvek od Bery »

Voilà...
NA píše:Bez urážky, ale ani Ty, ani boxer nejste technicky erudovaní ani natolik, aby jste si uvědomili, že to co zde řešíte je zcela zanedbatelné...takže pro boxerovo uspokojení:střed středotónové sekce je ve výšce 995mm
...no sláva. Děkujeme za erudovanou odpověď od odborníka v oboru vzdělaného. ;) A s frekvenčním rozsahem netřaba lámat si hlavu, necháme to jako tajemství. :silent:

ps: Kdyby tak pana konstruktéra napadlo, že takový uštěpačný fanklub, secsakra zvyšuje návštěvnost?! Ale mazati možno, co je libo, jsou to vše jen slova...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

aretaxi, tohle není nutné
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ad frekvenční rozsah na vrchním konci, pro formát CD je naprosto dostačující, a pokud napíšu 20, 22 nebo 26kHz je to jenom číslo.
Před nedávnem jsem s jedním člověkem komunikoval o bednách Von Schweikert VR5.
http://vonschweikertaudio.com/vr-5-tech ... formation/
Udávají rozsah 20Hz-70 kHz, +/- 4 dB a citlivost 94dB. Každý kdo tomu technicky trochu rozumí vidí, že to je nesmysl při použití oněch basáků v daném obsahu, a tu citlivost si vyloženě vycucali z prstu. Když jsem měřil prototyp GL AMT vedle Tannoy Canterbury zjistil jsem, že jejich udaná citlivost neodpovídá skutečnosti o několik dB. Pokud velcí výrobci neudávají parametry korektně, ale hifisti rádi ty parametry porovnávají jaký z toho asi je potom výsledek, že.
Mimochodem jsou auta u kterých také nejsou uvedené detailní technické údaje ;)
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Noble Audio

Příspěvek od winelover »

aretax píše:Boxer a kupovať kreslo? Utópia. On potrebuje presnú výšku iba preto, aby si mohol priniesť kartóny zo supermarketu v potrebnej výške. Bolo by dobré udať naozaj presnú posluchovú výšku na 2 desatinné miesta, čiže 995,xx mm. To preto, aby mohol zohľadniť aj hrúbku kartónu.
aretaxi, přestaň zbytečně rejpat. Nevím, který z boxerových příspěvků v tomhle vlákně tě tak napružil. Já jsem žádný takový nezaznamenal. Každý má právo se slušně zeptat na to, co ho zajímá.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Noble Audio

Příspěvek od aretax »

Bery píše:Voilà...
NA píše:Bez urážky, ale ani Ty, ani boxer nejste technicky erudovaní ani natolik, aby jste si uvědomili, že to co zde řešíte je zcela zanedbatelné...takže pro boxerovo uspokojení:střed středotónové sekce je ve výšce 995mm
...no sláva. Děkujeme za erudovanou odpověď od odborníka v oboru vzdělaného. ;) A s frekvenčním rozsahem netřaba lámat si hlavu, necháme to jako tajemství. :silent:

Bery, nič v zlom, ale ten frekvenčný rozsah ja nepovažujem za podstatný. Nie je dôležité, do koľko kHz je frekvenčný rozsah bední, reálne človek stredného veku počuje 16 kHz. V hudbe okolo 14 kHz sú už vysoké frekvencie. Za dôležitejšie považujem celkový zvuk bední. Čo z toho, keď "ťahajú" na spodku 30 Hz, ale basy sú rozmazané a huhňavé. Niekedy sa basy pri frekvencii okolo 50 Hz zdajú silnejšie a presnejšie. To isté platí u výšok. Tie pekné, čisté a "cinkavé" výšky sa prejavia už okolo 12 - 14 kHz. Do 18 kHz s poklesom -1,5 dB idú prakticky všetky bedne a viac naozaj nie je potrebné. Ak sú citlivejšie vyššie frekvencie, môže sa to na zvuku prejaviť sykavkami a menšou čistotou výšok. Ak si pamätáš prvé kazetové magnetofóny, tie mali frekvenčný rozsah do 12,5 kHz a výšky tam boli. Čo sa týka posluchovej výšky, nehnevaj sa, ale pri vzdialenosti 3m od bední je nezmysel riešiť nejaké centimetre. Každá sedačka má inú výšku, jedna je tvrdá, do druhej sa 10-15 cm zaboríš. To by sa museli reprobedne vyrábať na zákazku ku každej sedačke. Pritom keď si zoberieš vyžarovací kužeľ od meničov tak zistíš, že v posluchovej vzdialenosti cca 3m Ti vznikne prienik všetkých kužeľov. Tak o čom sú tie centimetre?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
BVaudio

Re: Noble Audio

Příspěvek od BVaudio »

Tak o čom sú tie centimetre?
Napríklad o tom, že vyžarovací uhol, kde sa výstupy zo 4 meničov nad sebou na kmitočtoch nad 5kHz ako-tak sčítajú, vo vertikálnom smere bude tak 2-3 stupne..
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Noble Audio

Příspěvek od boxer »

Pavle NA

Nezlob se na mě,ale já se slušně zeptal. Bral jsem to podle tebou postnutých obrázků, znám staré Matrixy a tak mě vyšlo, že je střed horní budky kolem 1150 mm, což je na normální posed normálního smrtelníka prostě vysoko.
Teprve pak si napsal rozměry bedny = výška 1220mm.
Z toho mě vyšlo, že by ten střed ASI mohl být 1020 mm. Což už je skoro akorát. Proto jsem chtěl skutečnou míru. Jen mě to zajímalo.
Kdyby si tu hodnotu 995 mm napsal hned ve druhém příspěvku, držel jsem hubu, páč to je ok. Nicméně vzhledem ke konstrukci horního dílu bych prostě z důvodů zcela jasných to naklopení jako posluchač požadoval. Navíc je to v ceně bedny prkotina.

Místo abys ty své bedny pořádně představil a snažil se je předvést v nejlepším světle, tak se vyhýbáš přímým nezáludným otázkám, mlžíš a nakonec na tazatele útočíš.

Tak si tam uveď že váha beden je jak u dospělého chlapce, frekvenční rozsah je dostatečný, velikost basáku velká a menší,cena podle velikosti hlavy a erudice poslouchajícího.

Mimochodem, já tě neurážím v tvých "odbornostech",tak neurážej ani ty mě. Jsem právě technik, a je mi už dost let na to, aby mě nějakej cucák obviňoval jen proto, že jsem si dovolil položit otázku.

ve kterém by chtěli pánové pokračovat v této krasojízdě nechám z mého vlákna smazat
OK. Tak sem nic nedávej a nebo si uveď bedny a vlákno zamkni,když tě dotazy rozčilují.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Furt dokola se tady dohadují rádoby hifisti o obrovských změnách ve zvuku při výměně koncovky napájecího kabelu z platiny na rhodium, na rozdíl ve zvuku měděných kabelů ze 7 devítové mědi točené vpravo, proti 8 devítkové mědi točené vlevo. Když se přijde s technickými, fyzikálními, chemickými, zdravotními jasně danými fakty, tak se takový zlatoušci můžou posrat.

Ale v základních parametrech, jako je akustika místnosti, poslechový prostor, vzdálenosti posluchače od reproduktorů a jejich výše, je najednou toto úplně zbytečné a na hovno.

Především Aretax, co ví všechno, všude byl a od všeho má dvoje klíče, tady před několika měsíci dával rozumů všem a okolo na všech fórech tři vagony denně a najednou zde bude psát něco o kartonech a najednou frekvenční výška beden stačí bohatě do 16 kHz atd.

Aretaxi, veřejně tě upozorňuji na to, že budeš litovat, jestli se někde potkáme.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Noble Audio

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

boxer :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Noble Audio

Příspěvek od aretax »

Boxer: x_x
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Noble Audio

Příspěvek od Zdeny »

Rolls Royce u modelu SG uvádí: výkon motoru - dostatečný. Zrychlení - výborné. provedení - špičkové. Toť vgše v jeho MSDS.-)

Jinak sohlasím s Aretaxem - řešit výšku osy výškové sekce */-50mm je při vzdálenosti 3m od beden blbina, leda, že by šlo o mizerné horny či jiné experimenty, kde každý centimetr odchylky od ideální osy dělá pokles 20dB :-))))

myslím si, že důležitejší je projev jakéhopkoliv zařízení jako celku - tedy souhrn všech jeho vlastností, nelze vypichovat odděleně jeden jediný parametr. Celek hraje a celek se hodnotí. Jen rejpalové a "takyhifisti" pitvají frekvenční spektrum po hertzích a tečeou nad tóny 12316Hz, zatímco zbytek celéj spektra sotjí za vyližsedynu....
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
BVaudio

Re: Noble Audio

Příspěvek od BVaudio »

leda, že by šlo o mizerné horny či jiné experimenty
Ale toto je presne ten experiment, kombinovaný s "hornami" (utopenie reproduktorov v v prednom čele). 4 ks 3" širokopásiem tesne nad sebou, budú mať na 10kHz pri odchýlke od osi vertikálne 4 stupne pokles cca 15dB, horizontálne (dva ks vedľa seba)"iba" 7-8dB..Boxer o tom "niečo" vie, preto sa pýta.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pana Buntu si vážím, ale tento příspěvek udělal skvrnu v mém vnímání jeho osoby. Takovéto nekorektní vystupování jako výrobce reprosoustav musím hodnotit jako nekalé-takhle přehánět!
Aby se přiblížil k obrovské hodnotě útlumu nadhozené od Zdenyho použil pro výpočet v simulaci nesmyslně velký posun ve vertikální rovině! Schválně neudal kolik to dělá v poslechovém místě vzdáleném 2,5-3m, ale pouze pro lajky nic neříkající 4 stupně od osy.


Horizontální chování jsem zmínil „jsou to bedny ideální pro jednoho posluchače“ a množství výšek se dá dolaďovat natáčením. Nakonec se dá řešit i ta vertikální rovina, takže toto všichni berte jako uzavřené, nebudu tolerovat další rozebírání a mlžení.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
BVaudio

Re: Noble Audio

Příspěvek od BVaudio »

Čo je nekorektné a nekalé na tom, keď napíšem jednoduchý fakt, dostupný v každej učebnici akustiky, že 4 "bodové" žiariče nad sebou budú smerovať. So stredmi vzdialenými cca 3" budú mať na 10kHz vertikálny vyžarovací diagram široký cca 4 stupne (pre 20kHz to bude samozrejme ešte menej). Bola to reakcia na zdenyho že je to" blbina". Nie je , presné vertikálne nasmerovanie osi bloku širokopásmových reproduktorov bude kritické pre kmitočtovo vyrovnaný prednes. Ak je nutné boxy presne smerovať na poslucháča horizontálne, vertikálne je to dvakrát kritickejšie. Nepoužil som "nesmyslně velký posun ve vertikální rovině" len priemer meničov, bližšie byť nemôžu, zapustenie do prednej steny je tam rovnako (horn), cca 2-3cm, čo nad 10kHz nie je smerovo zanedbateľné. Rovnako som nepoužil žiadny údaj od zdenyho. Je to jednoducho fyzika, "mlžit" nemá zmysel, lepšie je uviesť rovno fakty.
BVaudio

Re: Noble Audio

Příspěvek od BVaudio »

A ešte dodatok.. Kto napísal toto:
Pokud bych měl něco napsat k MAXům samotným, tak vidím jako neoptimální výšku umístění výškového měniče. Je moc vysoko pro běžné vzdálenosti poslechu do 3m a běžné výšky posedu.
do vlákna o "iných" boxoch? A nebral som to ani ako urážku, ani ako nekorektnosť, jednoducho je to fakt a MAXy majú preto nastaviteľný sklon..A pritom sú výrazne menej smerové, ako bude ten blok 2x4 stredovýšky.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Takže pro představu pro každého srozumitelně. BV zde popisuje posun 4st což odpovídá cca 20cm! nad nebo pod poslechovou osou ve vzdálenosti 2,5-3m.
Mimochodem můj příspěvek na slovanetu ve vlákně o jeho novém modelu zůstal bez komentáře.


Takže naposledy k tomuto tématu, ostatní nechám případně smazat.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
BVaudio

Re: Noble Audio

Příspěvek od BVaudio »

Takže zrozumiteľne a názorne, vertikálny rozmer zdroja zvuku je 30cm, dole je vzdialenosť posluchu,vpravo je útlm mimo osi v dB, mení sa kmitočet po 20kHz..
Obrázek
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Noble Audio

Příspěvek od winelover »

boxer píše: Především Aretax, co ví všechno, všude byl a od všeho má dvoje klíče, tady před několika měsíci dával rozumů všem a okolo na všech fórech tři vagony denně a najednou zde bude psát něco o kartonech a najednou frekvenční výška beden stačí bohatě do 16 kHz atd.

Aretaxi, veřejně tě upozorňuji na to, že budeš litovat, jestli se někde potkáme.
boxere, ty už bys toho mohl taky nechat. Jste jak děti na písku, co se šermujou hrabičkama.
Po tom, co jsi výše napsal o svém již poměrně požehnaném věku, bych očekával trochu větší nadhled.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Noble Audio

Příspěvek od boxer »

co jsi výše napsal o svém již poměrně požehnaném věku

Nic takového jsem nenapsal Wine love-re.

bych očekával trochu větší nadhled.

Měl bych, kdyby nebylo osoby Aretaxe, a on splnil co slíbil,že nebude na (nejenom) tomto fóru. Vůbec.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od ivanb_cko »

Rád bych trochu odbočil a zeptal se, jaký je marketingový směr / myšlenka této značky? Přijde mi, že si 3 předpokládám kvalitně hrající a vyrobené reprosoustavy můžou najít své fanoušky a majitele, ale oproti tomu se o nich (minimálně na iNetu) nedá téměř nic najít...přijde mi to škoda!
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Noble Audio

Příspěvek od pajuna »

Velmi zajimava otazka :idea: .
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To ivanb_cko
Děkuji za zájem.
První model Lucid je prezentován na www.volny.cz/n.a
Myslím, že informací tam je opravdu hodně. Great Lucid AMT se na stránky zatím nedostaly, ale je toho dost v tomto vlákně a ještě na dvou sousedních fórech. Chorusy teprve přeskočily z prototypu na finál. Protože jsem poslední tři roky plně vytížen (stavba domu) tak jsem na doplnění informací na www nepracoval.
Nezbývá na to zatím čas ani energie. Noble Audio není běžná komerční záležitost a proto prezentace či reklama není tím prvním co se musí řešit.
Kdo prahne po informacích, ten si k nim cestičku vždy najde ;)
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od ivanb_cko »

Ptám se, protože jako tento projekt/y mi přijde z českých luhů nejzajímavější jak použitím měničů, tak designem a myslím si, že by to mohlo být komerčně zajímavé... Pokud není záměr z tohoto projektu "žít" a vystačí to takto alespoň na financování dalších projektů, tak je to naprosto v pořádku ;)
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Noble Audio

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj všichni.
Chci vám něco napsat a návštěvě Pavla (NA) u mne.
To bylo tak. Pavel mi zavolal, jestli mám stále tak hodně chválený "IsoTek Sigmas GII", protože sám postavil síťový filtr a že by ho chtěl porovnat proti tomu "chýrnému" kousku. Tak jsme domluvili termín a já jsem ještě pozval winelovera, aby si přišel poslechnout jak ten náš (protože i on má Sigmas) zdeptá nějaký "amatérský" výrobek :sick: .
A víte co ? [-x !!! Nezdeptal !
Pavel přivezl těžkou, profesionálně zhotovenou plechovou krabici s hliníkovým čelem a k ní jeho dva síťové kabely.
Já na něj čekal s už zahřátým zesilovačem a tak jsme přístroj aklimatizovali, zapojili a hráli...a měl jsem výhrady, sice malé, ale měl. Tak jsme zapojili zase Sigmas a rozdíl tam byl slyšitelný. Tak jsme zase vrátili Pavlův filtr a znovu hráli, abychom ho dostali so ucha a potom jsme prohodili síťové kabely za moje na které je zapojen Sigmas a...nic...my jsme nepoznali rozdíl Sigmasem a Pavlovým filtrem. Sigmas je fakt skvělej filtr (v jeho třídě) a já (i win) jsme s ním naprosto spokojeni a vůbec neuvažujeme o výměně, ale museli jsme uznat, že rozdíl neslyšíme. Takže za nás oba :thumbup: .
Popisovat jak se se muzika zklidní, zlepší lokalizace a zčerní pozadí - je tady nošení dříví do lesa. To musíte slyšet. Navíc cena na kterou ho to vyšlo je cca třetinová než cena Sigmase. Kdybych ho už neměl tak toto by byl hooodně velký favorit. Ale jak říkám - to musíte slyšet a přesvědčit se. Doporučuju :clap: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Noble Audio

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj všichni - díl 2. :D

Když byl Pavel u mne, tak jsme se domluvili, že se (s winem) zajedeme podívat k němu na jeho nový výtvor reprosoustav (píše o nich v tomto vlákně na str. 2) :shock:.
Tak jsme zase domluvili termín a vyjeli k Pavlovi do jeho nového domu za Ústím, v rovině skoro s dohledem na Labe :eek: . Kdybych tam měl spát já, tak pro jistotu krauluju celou noc :-ss .
Přijeli jsme, vešli jsme do domu a do obýváku a tam...bedny jako kráva "Noble Audio - Chorus" :eek: :shock: .
U Pavla jsem byl ještě když dělal Grand Lucidy - dobrý, hodně dobrý. Ale tohle !!! Když jsme přišli, tak hrál Buddyho Guye a víte co ? V životě jsem neslyšel lepší lokalizaci. Nekecám. Spadla mi čelist. Je pravda, že má v pokoji akustické úpravy a sám říká, že je to super poslech, ale jen pro jednoho posluhače (má je natočeny na ucho). Třeba jsem ještě nebyl v líp akusticky upravené místnosti, ale prostě ta lokalizace mne naprosto dostala. Když se podíváte na jejich fotku (str. 2), tak je vám jasný, že o basy nouze nejspíš nebude. Basů ale bylo akorát, včetně těch bránicových. V horním ozvučnici je 8 širokopásmových středovýškáčů, čili se nabízí myšlenka, že když není nějaký samostatný výškáč, že to bude nahoře nedostačující. Já nejsem přítel jedovatejch výšek a u těchto soustav jsem si lebedil se sametovými výškami a věrnými středy při vokálech - dokonalém prokreslení lidského hlasu. Hráli jsme Blues, klasiku - housle, klavír, symfoňák, rock - kdy Stratocaster ječel jak má a akustický tlak vytvořený soundem hard rockové kapely byl reálný. Mimo jiného nám Pavel předved, že se s těma bednama dá i zabíjet - když to vohulil, tak myslím že křeslo popojelo dozadu i se mnou !!!
Samozřejmě, že je to dojem z poslechu jen můj (i wina - na tom jsme se dohodli), ale domluvte se s Pavlem a poslechněte si tyto bedny. Moc by mne zajímal názor i někoho jiného.
Jestli bych jim měl něco vytknout, tak asi "dizajn" horní "bedýnky". Jasně je tam 8 měničů a tak jsou přiznaný, ale je to pro mne dost "jiné". Asi by se mi víc líbila bedýnka a průzvučnou látkou přes celou plochu (obdélník), aby se popřípadě dala sundavat, tak jako to asi všichni děláme u našich beden. Ale nevím, jestli by se pak těch 8 měničů nějak neovlivňovalo.
Takže za mě a wina :thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap: :clap: :clap: a vy máte o čem přemýšlet :D .
Konec hlášení. bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Noble Audio

Příspěvek od monte »

Dobré bedny a upravená akustika teprve zamávají se zvukem. U mne se zlepšil zvuk v celém prostoru, ale taky hrají nejlíp jen v poslechovém místě, holt málo špatných odrazů. Jak jsem už jednou napsal, kdo nemá upravenou akustiku, neví jak jeho hifi šunky hrají. Taky se nesmí nic přehánět, někde jsem zahlédl panely aspoň 25 cm, nevím,nevím. Tvrdit, že jen napájecí kabel za X, je to pravé :lol:, hlavně použít selský rozum a výsledek se dostaví. Výhled na Vltavu, hlavně aby domek někdy neodplaval i s hifi....... NA, má pěknou poslechovku , když se staví dnes a plánuje, je to brnkačka. :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Noble Audio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo, v Usti musi byt super vyhled na Vltavu :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Noble Audio

Příspěvek od lidumil »

No co, do Mělníka to není tak daleko a Bystrozrakej by určitě viděl i Dněpr. :mrgreen:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: Noble Audio

Příspěvek od mirec1 »

...... bol so u kamarata popocuvat jeho repro Noble Audio Great Lucid AMT. Robil urcite zmeny v komponentoch , tak som bol velmi zvedavy , ako sa to prejavi vo zvuku. Uz predtym hrala jeho zostava velmi dobre , myslim ze pre mnohych , aj pre mna by to kludne mohla byt zvukova konecna .
Po poslednej vymene CD a zosilnovaca nastal zretelny posun v kvalite reprodukcie. Pustil som si svoje oblubene nahravky a pocuval.
Bolo velmi prijemne uvedomit si , ze vobec nemusim riesit , aky je bas , ake su vysky , dynamika , rozlisenie ......
Z repro proste plynula hudba , bolo pocut jednotlive nastroje s perfektnou lokalizaciou , priestor , dozvuky a mal som naozaj pocit , ze spevak , alebo spevacka je pritomna v miestnosti , kde som sedel.
Doteraz som mal podobny pocit iba pri repro z vyrazne vyssich cenovych hladin.
Miestnost ma akusticky upravenu a ja som si uvedomil , ze je na case konecne to riesit aj doma. :)
Za seba mozem povedat , ze tieto repro sa NA naozaj vydarili a ak niekto uvazuje o repro v tejto cenovej hladine , mal by ist vypocut si ich a urobit si vlastny nazor ....... som si isty , ze bude prijemne prekvapeny ....... :)
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Noble Audio

Příspěvek od Vlado222 »

Big Joe - No vidíš a na vedľajšom fóre -> http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 243#199243 Pavlovi jeho nové chorusy pohanili bez toho že by si ich najskôr vypočuli. :sad:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Noble Audio

Příspěvek od zappa »

Já Pavlovi co se týče zvuku hodně věřím,ví jaký zvuk chce a to je dost důležité. :thumbup: Chorusy asi budou zajímavé,škoda,že jsem byl nemocný,když jsem byl minulý týden v Ústí :sad: Tak snad příště.
BigJoe.Zajímalo by mne jak ty velký bedny krmí a jakou mají ty repro citlivost,taky jak velká je místnost?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Noble Audio

Příspěvek od Vlado222 »

Burmester ja to viem. Preto som tu ten link zavesil.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Bigjoe jsi velký hříšník když si dovoluješ takhle vychvalovat nějaké garážovky. :ymdevil:
Filtrační jednotka za patnáct se nemůže rovnat renomovaná značce za padesát, nebo že by :-?

Zklamal jsi, takovou dobu už děláš do věrné reprodukce muziky a necháš se takhle lehce ošálit. Už Tě nikdy a nikdo nebude brát vážně.
Nejlepší lokalizace co jsem kdy slyšel, dokonalý lidský klas..... =))

Díky za návštěvu i názory.
Pro každého kdo něco tvoří je nejdůležitější jeho vlastní uspokojení, ale vždy potěší i uznání druhých.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To Mirec1

díky za zprávu z východu. Těší mě, že i po delším soužití je majitel spokojený a že se i Tobě zvuk líbil.

Great Ludidy AMT jsou „papírově „ (použité měniče nejvyšší třídy, měření) na vyšší úrovni než Chorusy, ale subjektivně na ucho to tak jednoznačné není.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To Zappa

k Tvým dotazům.

Citlivost Chorusů je 89dB 2,83V/1m, a ostatní detaily jsou na předešlé stránce příspěvek pon 17. čer 2013 14:23:36

Místnost má rozměry: š:4,45m d:7,8m v:2,70m
Ostatní detaily včetně fotek akustických úprav a krmení jsou tady:
http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... &start=120
příspěvky z 24.lis 2013
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Noble Audio

Příspěvek od miero »

Aký silný zosilňovač tie Chorusy potrebujú?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To miero

Chorusy potřebují zesilovač tak silný, jak chceš aby hrály moc nahlas. ;)

Účinnost je rozumná (citlivost uvedena výše) Jsou poctivě osmiohmové, takže není potřeba ani nějakou proudově velmi předimenzovanou elektrárnu.
Stačí 100W/8Ohm, já mam 200W a to bych viděl jako rozumnou rezervu při provozu ve větší místnosti.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Noble Audio

Příspěvek od Yngwie »

NA-Noble Audio píše:Bigjoe jsi velký hříšník když si dovoluješ takhle vychvalovat nějaké garážovky. :ymdevil:
Filtrační jednotka za patnáct se nemůže rovnat renomovaná značce za padesát, nebo že by :-?

Zklamal jsi, takovou dobu už děláš do věrné reprodukce muziky a necháš se takhle lehce ošálit. Už Tě nikdy a nikdo nebude brát vážně.
Nejlepší lokalizace co jsem kdy slyšel, dokonalý lidský klas..... =))

Díky za návštěvu i názory.
Pro každého kdo něco tvoří je nejdůležitější jeho vlastní uspokojení, ale vždy potěší i uznání druhých.

O jaký filtrační zázrak šlo?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Je to mimořádně předimenzovaná filtrační jednotka s DC filtrem. Má tři 25A výstupy pro linkové a dva 35A pro výkonové přístroje.Když si najdeš fotky mé poslechovky je vidět úplně vespodu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět