Fischer&Fischer

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Fischer&Fischer

Příspěvek od ivandk »

Na vystave v Praze byly predstaveny repro z bridlice. Na Hifi voice se o nich psalo v superlativech a obdrzely hodnoceni Reference. Jak hraly na vystave? Daji se s necim srovnat? Treba s Dynaudio Confidence C I nebo Franco Serblin Accordo? Jak se lisi charakterem zvuku v cem jsou lepsi nebo horsi, pokud to lze?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Yngwie »

C1 a Accordo jsou dost odlišné reproduktory a porovnat je dohromady s Fisher je, bez toho aniž bys je měl na jednom místě, prakticky nemožné.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od pajuna »

Jak pise yngwie, porovnat se nedaji a uz vubec ne na dalku. Ja jsem je slysel jen chvili a prisly mi takove pevne, bytelne, ale neda se to takto porovnat ani hodnotit. Accordo jsou velmi detailni a "airy". Znam i C1 , ale nikdy jsem je neslysel spolecne, ale rad bych nekdy :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
MuVo
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2015 21:38

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od MuVo »

Pocul som ich na vystave v BA na jesen 2014, najvyssi model velmi velmi dobre, analyticky zvuk, az moc technicky a prilis rozliseny na vyskach na mna, ale kto to ma rad takto, tak vyborny. Az holograficke detaily, pre mna druhy najlepsi zvuk na tej vystave.
Bohuzial toto nemozem napisat o ostatnych dvoch lacnejsich modeloch ktore tam mali. A prepinali medzi tymito tromi. Tieto zneli mierne kelimkovo, sucho, nezaujimavo, pripominali zvukovo lacnejsie uzavrete sluchatka.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Vlado222 »

Fischer &Fischer SN 370 :arrow: http://www.hifi-voice.com/component/con ... n-370.html
2016-04-12-TST-F-F-SN-370-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Bartoli »

Kamen jako je bridlice, nebo i zula a jine jsou na stavbu repro nevhodne materialy - zvoni.
Tolik zakladni poucka, to ostatni je jen marketing a ohlupovani lidi.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Vlado222 »

:-| http://www.hifi-voice.com/profily/1730- ... scher.html

Proč jste nakonec skončil u břidlice a ne třeba mramoru, betonu, hliníku a jiných?



TF: Ale já jsem je všechny vyzkoušel! Zkoušel jsem spoustu materiálů. Třeba mramor se velmi špatně zpracovává, zato břidlice je vlastně měkká, poddajná, ale díky svým vrstvám velice odolná.



DB: Vyvíjíte si všechny součásti reprosoustav sami pod jednou střechou jako tak malá firma?



TF: Samozřejmě děláme kompletně celé kabinety, to je jasné. Jinak si vybíráme z katalogů SEAS a ScanSpeak. Naše velké reprosoustavy mají měniče, které nám na zakázku produkuje jeden německý výrobce. Děláme si ale jinak všechno, každý kus je originál, dělaný podle specifikací a potřeb našich zákazníků.


F&F SN SL 70 -> http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... sl-70.html

F&F SN SL 170 -> http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... l-170.html
Thomas-Fischer.jpg
FF1.jpg
F&F 170.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od aretax »

Bartoli píše:Kamen jako je bridlice, nebo i zula a jine jsou na stavbu repro nevhodne materialy - zvoni.
Tolik zakladni poucka, to ostatni je jen marketing a ohlupovani lidi.
To je novinka !! Bridlica zvoní ?! Dať žulu do jedného "pytla" z bridlicou to dokáže iba "naslovovzatý odborník". To je asi tak, akoby som MDF porovnával s OSB doskami. Ale ako som zistil, Bartoli je odborník na všetko. Najbližšie si otvorí gynekologickú ambulanciu spolu s vesmírnym strediskom...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Bartoli jsi opravdu třída!

Břidlice má vynikající akustické vlastnosti jako materiál na reproskříně.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Bartoli »

aretax píše:
Bartoli píše:Kamen jako je bridlice, nebo i zula a jine jsou na stavbu repro nevhodne materialy - zvoni.
Tolik zakladni poucka, to ostatni je jen marketing a ohlupovani lidi.
To je novinka !! Bridlica zvoní ?! Dať žulu do jedného "pytla" z bridlicou to dokáže iba "naslovovzatý odborník". To je asi tak, akoby som MDF porovnával s OSB doskami. Ale ako som zistil, Bartoli je odborník na všetko. Najbližšie si otvorí gynekologickú ambulanciu spolu s vesmírnym strediskom...

Kdyz uz argumentujes MDF versus OSB deskou jestli pak jsi se zamyslel o co jde a jak ten material vznika.

OSB deska jsou stepinky dreva + lepidlo a MDF deska jsou piliny dreva + lepidlo.

Myslis si vazne ze MDF a OSB maji nesrovnatelne mechanicke vlastnosti ve vztahu k reprosoustavam?

Ja myslim ze je to cca podobne "nesrovnatelne" jako zula a bridlice :thumbup:
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Bartoli »

NA-Noble Audio píše:Bartoli jsi opravdu třída!

Břidlice má vynikající akustické vlastnosti jako materiál na reproskříně.

Co si ty predstavujes pod akusticky vhodnymi vlastnostmi pro material na reprobedny?
Ale zkus neco technickeho, na marketingove lhani mame prodejce hifiproduktu.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od šeďour »

Na letošní hifivýstavě jsem poslechu třípásmovejch sloupků Fischer&Fischer věnoval docela dost času, ale žádnýho zabarvení, či dokonce "zvonění" ozvučnice jsem si nevšimnul.Měl jsem spíš jinej problém...hrálo to tak výborně, že mi to hlava nebrala.

Nevím, nakolik měl na výborným a neuvěřitelně dynamickým zvuku vliv materiál ozvučnice a nakolik to bylo skvěle zvolenejma měničema a samotnym návrhem reprosoustav, ale rozhodně mě zvuk nadchnul.

Jen ten vzhled tmavě šedýho kamene je pro mě takovej moc obyčejnej.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Bartoli »

šeďour píše:Na letošní hifivýstavě jsem poslechu třípásmovejch sloupků Fischer&Fischer věnoval docela dost času, ale žádnýho zabarvení, či dokonce "zvonění" ozvučnice jsem si nevšimnul.Měl jsem spíš jinej problém...hrálo to tak výborně, že mi to hlava nebrala.

Nevím, nakolik měl na výborným a neuvěřitelně dynamickým zvuku vliv materiál ozvučnice a nakolik to bylo skvěle zvolenejma měničema a samotnym návrhem reprosoustav, ale rozhodně mě zvuk nadchnul.

Jen ten vzhled tmavě šedýho kamene je pro mě takovej moc obyčejnej.

Ale jo klidne to muze hrat "solidne" (mereni jsem nevidel).

Ono fakt ze zvolili nevhodny material skrine neznamena nic vice a nic mene nez ze to jde udelat treba z MDF lepe a lacineji. Tady je to cele o marketingu a odliseni se kusem bridlice.

Mimochodem se ty onanovacky nad kabinetem s vyztuhama a pevnosti zhusta prehaneji a je to jen PR owerkill viz napr BW ...jiny firmy jako focal/JBL na to zase kaslou a s vyztuhama setri a neprehaneji to.

Jinak to zvoneni kabinetu z bridlice muzes a nemusis slyset, to uz zalezi na vice faktorech, jak je to uvnitr zatlumene, jak to hraje nahlas, jak je to namontovany do boxu - tipuju uchyceni repraku pres gumovy mekky krouzky, taky zalezi na celkove hmotnosti boxu....coz ale nemeni nic na tom ze urcite je bridlice nevhodny material ....ale slysitelnost zvoneni bridlice je neco jineho.

Jinymi slovy i z naprosto nevhodneho materialu udelas boxy...anebo abych pouzil oblibene analogie s auty i dejme tomu auto s olovenou kapotou pojede po silnici :thumbup:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Vlado222 »

Počuli sme slovo Božie. :razz: Ámen.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od PítrsPraha »

No, a od vyzvoněné fantazie zneuznaného génia a veleneúspěšného prodejce domněle zázračných beden zpět k tématu vlákna ;-).

Slyšel jsem 2x, jednou ve studiu, podruhé na výstavě - regálovky SN 70 a menší sloupky SN 270. V obou případech shodné dojmy:
- vzhledem k velikosti velmi plný, "velký" a pevný zvuk bez rozplývání
- perfektní rozlišení a transparentnost
- velká dynamika, energie, přitom spousty jemných detailů
- skvělý prostor do všech směrů

Nechápal jsem :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Dieter Burmester »

Fischery jsem taky letos slysel a pokud lze z naprosto nevhodneho matrose udelat takhle dobre hrajici bedna (samozrejme muj subjektivni nazor), tak je mozna na case zapremyslet, proc by mela byt bridlice naprosto nevhodna. Bartoli, snazne te prosim, prednes neprustrelna fakta (marketing vynechcej) :cool:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od aretax »

Bartoli, Ty si proste unikát...
OSB a šupiny z dreva? Aké drevo má šupiny? Pouč ma, ja také nepoznám. Ja viem, že v doskách OSB je predovšetkým kukuričné šúpolie a ďalšie rastlinné svinstvá...V porovnaní z MDF, HDF, ale aj s drevotrieskou sa jedná o diametrálne odlišný materiál mizernej kvality. Vhodný je na podlahy (pod parkety, palubovku...), na stropy (prekrytie izolácie), na prekrytie tepelných izolácií a pod. ako najlacnejšia verzia podkladného materiálu. Ale načo Ti niečo vysvetľovať. Iba sa divím, že keď je podľa Teba OSB tak podobné MDF, prečo si nové bedne neurobil z toho materiálu? Dosť by si ušetril. A ešte sa z OSB vyrába lacný nábytok (Ikea).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od pasul »

Bartoli nejsi ty náhodou z Brna? Já myslím, že my dva jsme se potkali. Minimálně na Brněnském srazu. Ale na 99% u Metrixe na poslechu u něj doma. Je to sice už dávno, ale žádné mentální poruchy jsem u tebe nepozoroval. Blbě jsi žvatlal už tenkrát. To ano. A všichni se tomu smáli. Kontakt s Kazatelem byl taky velice úsměvný. Ale koukám, že jsi se za ty roky posunul dále. Konstruktér reprosoustav. Víš ale co mě nějak schází? Pořádné fotky a představení těch tvých reprosoustav. Jediné co jde dohledat je, jak se hádáš s celým světem, že to tvoje řešení je jediné možné a to nejlepší, co existuje. A všichni ostatní jsou letadla, protože si to nemyslí taky....

Nevím, jestli jsi už nedostal na slovanetu banán, ale pokud ano a chceš to tady taky pěkně pohnojiti, tak jako startovací kolo ti to jde opravdu dobře. Další kola bych ti už ale nedával....
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Bartoli »

O nevhodnosti "zvoniveho" sutru na stavbu reprosustav psal uz VB pred 20 lety v serialu "Jak stavet reprosoustavy".

Jinak usmevne debaty o OSB desce - kousky dreva + lepidlo / MDF - drevovlakno + lepidlo.

OSB (anglicky Oriented strand board) je druh desky vytvořené lisováním velkých (2–7cm) dřevních štěpků nebo hoblin ve třech až čtyřech vrstvách. Typ pojiva záleží na volbě výrobce.

MDF- rozsekáním zbytků tvrdého a měkkého dřeva do dřevěných vláken, které se díky obsahu ligninu dobře zkombinují s voskem a pryskyřicovým pojidlem.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Bartoli »

Dieter Burmester píše:Fischery jsem taky letos slysel a pokud lze z naprosto nevhodneho matrose udelat takhle dobre hrajici bedna (samozrejme muj subjektivni nazor), tak je mozna na case zapremyslet, proc by mela byt bridlice naprosto nevhodna. Bartoli, snazne te prosim, prednes neprustrelna fakta (marketing vynechcej) :cool:
To ale neni zadne kouzlo. Napriklad nevhodnym materialem na repro jsou i kovy a treba takovy Magico delaji prumerne merici reprosoustavy za statisice dolaru z hliniku a se stovkama sroubkovych spoju. A magico na tom taky stavi svoje PR ze to dela jakoze radobydobre.

Magico ma celkem prumerne (nikoliv spatne) mereni a je to dukaz ze obycejne kalotove 3p. bedny s normalnim merenim jde vyrobit i z nevhodneho hliniku.

Zadne kouzlo v tom neni.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bartoli píše:
Dieter Burmester píše:Fischery jsem taky letos slysel a pokud lze z naprosto nevhodneho matrose udelat takhle dobre hrajici bedna (samozrejme muj subjektivni nazor), tak je mozna na case zapremyslet, proc by mela byt bridlice naprosto nevhodna. Bartoli, snazne te prosim, prednes neprustrelna fakta (marketing vynechcej) :cool:
To ale neni zadne kouzlo. Napriklad nevhodnym materialem na repro jsou i kovy a treba takovy Magico delaji prumerne merici reprosoustavy za statisice dolaru z hliniku a se stovkama sroubkovych spoju. A magico na tom taky stavi svoje PR ze to dela jakoze radobydobre.

Magico ma celkem prumerne (nikoliv spatne) mereni a je to dukaz ze obycejne kalotove 3p. bedny s normalnim merenim jde vyrobit i z nevhodneho hliniku.

Zadne kouzlo v tom neni.
Magico muze mit mereni, jake chce, posloucha se usima. Ale je to totez jako s Fischerama - Magico maji naprosto spickovy zvuk. Cim to bude? Aha! Nevhodnym materialem na repro jako je kov. Je zvlastni, ze co je z nevhodneho materialu, to nejakou podezrelou nahodou hraje spickove :razz:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Bartoli »

Dieter Burmester píše:
Bartoli píše:
Dieter Burmester píše:Fischery jsem taky letos slysel a pokud lze z naprosto nevhodneho matrose udelat takhle dobre hrajici bedna (samozrejme muj subjektivni nazor), tak je mozna na case zapremyslet, proc by mela byt bridlice naprosto nevhodna. Bartoli, snazne te prosim, prednes neprustrelna fakta (marketing vynechcej) :cool:
To ale neni zadne kouzlo. Napriklad nevhodnym materialem na repro jsou i kovy a treba takovy Magico delaji prumerne merici reprosoustavy za statisice dolaru z hliniku a se stovkama sroubkovych spoju. A magico na tom taky stavi svoje PR ze to dela jakoze radobydobre.

Magico ma celkem prumerne (nikoliv spatne) mereni a je to dukaz ze obycejne kalotove 3p. bedny s normalnim merenim jde vyrobit i z nevhodneho hliniku.

Zadne kouzlo v tom neni.
Magico muze mit mereni, jake chce, posloucha se usima. Ale je to totez jako s Fischerama - Magico maji naprosto spickovy zvuk. Cim to bude? Aha! Nevhodnym materialem na repro jako je kov. Je zvlastni, ze co je z nevhodneho materialu, to nejakou podezrelou nahodou hraje spickove :razz:
Chces v tom hledat kouzla a cary ale je to jen technika. A nepochopil jsi co jsem uz napsal ze ten material kabinetu akustickou kvalitu bedny nedela.

Kdyby se chtelo vyrobila by se solidne hrajici a merici 3p. kalotova bedna ala magico i z dostatecne velke vrstvy lepenky prolite duvilaxem....coz by ale samozrejme neznamenalo ze lepenka prolita duvilaxem je co se mechanickych vlastnosti tyka idelanim materialem na ozvucnice reprosoustav :thumbup:

BTW nejlip to dle meho delaji Vividy+BW sneky - taky autor L. Dickie.... epoxidove lepidlo a skelna/uhlikova tkanina- kompozitni material dle meho s idealnimi vlastnostmi. A vychazi to tak i lehke/pevne/houzevnate/pruzne/tlumici :clap:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bartoli píše:BTW nejlip to dle meho delaji Vividy+BW sneky - taky autor L. Dickie.... epoxidove lepidlo a skelna/uhlikova tkanina- kompozitni material dle meho s idealnimi vlastnostmi. A vychazi to tak i lehke/pevne/houzevnate/pruzne/tlumici :clap:
Dalsi diskuzi v tomto smeru nema asi smysl rozvijet. Preji ti tedy, aby jsi pri svych hratkach v podobe konstruovani reprobeden dosahnul alespon urovne kolen pana Dickieho :thumbup:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:
Bartoli píše:BTW nejlip to dle meho delaji Vividy+BW sneky - taky autor L. Dickie.... epoxidove lepidlo a skelna/uhlikova tkanina- kompozitni material dle meho s idealnimi vlastnostmi. A vychazi to tak i lehke/pevne/houzevnate/pruzne/tlumici :clap:
Dalsi diskuzi v tomto smeru nema asi smysl rozvijet. Preji ti tedy, aby jsi pri svych hratkach v podobe konstruovani reprobeden dosahnul alespon urovne kolen pana Dickieho :thumbup:
Súhlas. :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Bartoli píše:O nevhodnosti "zvoniveho" sutru na stavbu reprosustav psal uz VB pred 20 lety v serialu "Jak stavet reprosoustavy".

Jinak usmevne debaty o OSB desce - kousky dreva + lepidlo / MDF - drevovlakno + lepidlo.

OSB (anglicky Oriented strand board) je druh desky vytvořené lisováním velkých (2–7cm) dřevních štěpků nebo hoblin ve třech až čtyřech vrstvách. Typ pojiva záleží na volbě výrobce.

MDF- rozsekáním zbytků tvrdého a měkkého dřeva do dřevěných vláken, které se díky obsahu ligninu dobře zkombinují s voskem a pryskyřicovým pojidlem.

Máš chatrnou paměť a snažíš se na jejím základě poučovat druhé. Dávat do stejného pytle břidlici a žulu je vizitka opravdového odborníka.
Doporučuji si onen seriál znovu přečíst, nebo se na tohle Tvé furiantství spíše už konečně vybodnout.

V díle XX. pan Sýkora píše:

"Z přírodních materiálů jsou dále vhodné některé kameny, např. břidlice nebo pískovec. Avšak tady již pozor, reproduktorové soustavy
se z kamene skutečně občas vyrábějí, ušlechtilé druhy kamene vhodné pro tento typ zpracování však mají tendenci zvonit (žula, mramor). Vhodnější jsou materiály typu umělého kamene z přírodního kameniva pojeného umělou pryskyřicí, které mohou i velmi efektně vypadat. Dobré mechanické vlastnosti má také plastifikovaný litý beton."
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od jimmi »

To Bartolimu nepomože. Jedine ich vypočuť.
Na výstave v Bratislave hrali dynamicky čisto tuším typ SN / SL 270
Na tu velkosť išiel z nich užasný zvuk. :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od aretax »

Bartoli píše:O nevhodnosti "zvoniveho" sutru na stavbu reprosustav psal uz VB pred 20 lety v serialu "Jak stavet reprosoustavy".

Jinak usmevne debaty o OSB desce - kousky dreva + lepidlo / MDF - drevovlakno + lepidlo.

OSB (anglicky Oriented strand board) je druh desky vytvořené lisováním velkých (2–7cm) dřevních štěpků nebo hoblin ve třech až čtyřech vrstvách. Typ pojiva záleží na volbě výrobce.

MDF- rozsekáním zbytků tvrdého a měkkého dřeva do dřevěných vláken, které se díky obsahu ligninu dobře zkombinují s voskem a pryskyřicovým pojidlem.
Keď už všetko vieš, všade si bol a všetko poznáš, nemohol by si mi vysvetliť, aký je rozdiel medzi opaskom a trakmi? Oboje predsa držia gate...Mám aj ďalšiu otázku, napr. prečo sa na Mesiac nelieta s vrtulníkom ? (tým Mesiacom myslím planétu, nie jednotku času)
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od aretax »

Bartoli, Ty si absolútna hviezda všetkých fór. Dúfam, že budeš ešte veľa prispievať a pre nás všetkých budú Tvoje príspevky obrovským "prínosom". Hlavne (aspoň mne) vyplnia dlhú chvíľu (ešte šťastie, že ich mám pomerne málo).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Bartoli »

NA-Noble Audio píše:
Bartoli píše:O nevhodnosti "zvoniveho" sutru na stavbu reprosustav psal uz VB pred 20 lety v serialu "Jak stavet reprosoustavy".

Jinak usmevne debaty o OSB desce - kousky dreva + lepidlo / MDF - drevovlakno + lepidlo.

OSB (anglicky Oriented strand board) je druh desky vytvořené lisováním velkých (2–7cm) dřevních štěpků nebo hoblin ve třech až čtyřech vrstvách. Typ pojiva záleží na volbě výrobce.

MDF- rozsekáním zbytků tvrdého a měkkého dřeva do dřevěných vláken, které se díky obsahu ligninu dobře zkombinují s voskem a pryskyřicovým pojidlem.

Máš chatrnou paměť a snažíš se na jejím základě poučovat druhé. Dávat do stejného pytle břidlici a žulu je vizitka opravdového odborníka.
Doporučuji si onen seriál znovu přečíst, nebo se na tohle Tvé furiantství spíše už konečně vybodnout.

V díle XX. pan Sýkora píše:

"Z přírodních materiálů jsou dále vhodné některé kameny, např. břidlice nebo pískovec. Avšak tady již pozor, reproduktorové soustavy
se z kamene skutečně občas vyrábějí, ušlechtilé druhy kamene vhodné pro tento typ zpracování však mají tendenci zvonit (žula, mramor). Vhodnější jsou materiály typu umělého kamene z přírodního kameniva pojeného umělou pryskyřicí, které mohou i velmi efektně vypadat. Dobré mechanické vlastnosti má také plastifikovaný litý beton."
Ale to chce trochu vzdelani na poli mechanickych vlastnosti materialu NA -pak bys pochopil ze ta bridlice neni vhodnejsi nez obyc lacina MDF deska. To co napsal VB znamena jen to ze ta bridlice neni tak nevhodna jako treba zula, mramor.

Analogicke je to s hlinikem a treba i s oceli, to ze to nesmyslne delaji Magico z hliniku neznamena ze je hlinik vhodnejsi nez MDF, jen to znamena ze zcela nevhodna ocel v porovnani s hlinikem pak vychazi hlinik lepe :silent:

A taky jsi NA prehledl ze jsem opakovane napsal ze to neuslysis ani na mereni to neuvidis. Je to cele jen boure ve sklenici vody - MDF, bridlice, kompozity. Na tom akusticky bedny fakt nestoji :thumbup:
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Bartoli »

jimmi píše:To Bartolimu nepomože. Jedine ich vypočuť.
Na výstave v Bratislave hrali dynamicky čisto tuším typ SN / SL 270
Na tu velkosť išiel z nich užasný zvuk. :thumbup:
Ale jo no tak se ti libil poslech 1+7+nejaky basak.
Vis pokud znas omezeni teto velmi spatne kompromisni 3p koncepce s velkym stredakem typicky na 2,5kHz tak bys tak nadseny nebyl.

Ona ta koncepce kalota beden vede na 4p. ala L. Dickie a jeho 50mm kalota na vyssich stredech. V tomto kontextu se opravdu jakekoliv 3p. bedny se 6"-7" stredakem nemaji cim chlubit a nepomuze tomu ani bridlice ani hlinik u Magico nebo cenovka 200 000 euro u focalu grande utopia nebo wilsony alexandria...

Porad jen trapne reseni 1+7+ basaky.

Tohleto byla a je jen velmi spatna sada 3p. kalota kompromisu.


(Edit by ML)
Bartoli,
pokud chceš neustále vysvětlovat konstrukci reprosoustav, tak si na to založ samostatné vlákno. Nemá smysl plevelit toto vlákno irelevantními příspěvky.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od palipol »

Bartoli - pevne som dúfal, že na projekty Ti budú stačiť Slovanet a Hifinázory a všetko nevyhovujúce bude mať šancu aspoň na Highendfóre.
Dúfal som márne... :sad:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Mark Levinson »

Několikrát jsem tuto značku slyšel hrát a to napříč modelovou řadou (SN 170, 370, 510, 570) z toho některé modely opakovaně a musím říct, že jejich zvukový projev je vynikající.
Za pár dní bude na High End výstavě v Mnichově ke slyšení jejich vlajková loď, model SN/SL 1000.1

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od YamahaMan »

Myslím, že sa to hodí aj do tohoto vlákna. Našiel som pre mňa neznámu značku FISCHER & FISCHER.
Čo ma zaujalo je, že korpus a ozvućnica sú pri type FISCHER & FISCHER SN/SL 770.1 AMT - SN z prírodnej bridlice a váhovo konkurujú Pavlovému repru z umelého kameňa. Vyzerajú a verím, že aj hrajú excelentne.... až na tú cenu ale za kvalitu sa platí.

https://www.rodel-audio.cz/produkty-fis ... tail-12718
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Mark Levinson »

YamahaMan píše: 09 led 2021 21:05 Myslím, že sa to hodí aj do tohoto vlákna. Našiel som pre mňa neznámu značku FISCHER & FISCHER.
Čo ma zaujalo je, že korpus a ozvućnica sú pri type FISCHER & FISCHER SN/SL 770.1 AMT - SN z prírodnej bridlice a váhovo konkurujú Pavlovému repru z umelého kameňa. Vyzerajú a verím, že aj hrajú excelentne.... až na tú cenu ale za kvalitu sa platí.

https://www.rodel-audio.cz/produkty-fis ... tail-12718
O této značce zde vlákno samozřejmě máme, stačí pohledat......
http://www.highendforum.cz/viewtopic.ph ... her#p47653
Mark Levinson
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od YamahaMan »

Mark Levinson píše: 10 led 2021 10:46
YamahaMan píše: 09 led 2021 21:05 Myslím, že sa to hodí aj do tohoto vlákna. Našiel som pre mňa neznámu značku FISCHER & FISCHER.
Čo ma zaujalo je, že korpus a ozvućnica sú pri type FISCHER & FISCHER SN/SL 770.1 AMT - SN z prírodnej bridlice a váhovo konkurujú Pavlovému repru z umelého kameňa. Vyzerajú a verím, že aj hrajú excelentne.... až na tú cenu ale za kvalitu sa platí.

https://www.rodel-audio.cz/produkty-fis ... tail-12718
O této značce zde vlákno samozřejmě máme, stačí pohledat......
http://www.highendforum.cz/viewtopic.ph ... her#p47653
Oki a sorry. Nehľadal som, poviem pravdu - zaujal ma ten material z čoho sú urobené... Môžeš Pls presunúť príspevok do toho vlákna? Ďakujem. ^:)^

(Edit by ML)
V pohodě, není problém.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od phenom »

Ahojte, už dlhšie sa mi páčia tieto reproduktory, čo sa týka materiálu, dizajnu, ale nikdy som ich nepočul hrať. Konkrétne Fischer & Fischer SN 370 AMT.
Otázka do budúcna znie - bude na ne stačiť "len" integrovaný 6DX?
A za druhé, nie nejak zvlášť akusticky upravená cca 30m2 miestnosť?
Dík.
auditorium-fischer-a-fischer-sn-370-amt-naturschiefer-2-26frac12-3B-wege-passivlautsprecher-283847-images-1.jpg
auditorium-fischer-a-fischer-sn-370-amt-naturschiefer-2-26frac12-3B-wege-passivlautsprecher-283847-images-2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od PGH »

Určitě nebude, tady je jejich recenze https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... sn-370-amt
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od blesk666 »

Na vystave vo Viedni som pocul vyssi model SN/SL 670 a tam sa mi ich zvuk pacil. List price je ale uz cca 33tis Eur, takze by sa aj patrilo ze to nebude zle.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Ramones »

Myslíš tohle?

Electrocompaniet ECI 6DX MKII

Jmenovitý výstupní výkon 8 ohms/2x 125 W; 4 ohms/2x 200 W; 2 ohms/2x 370 W

...proč by na 4 ohm/90 db bedny stačit neměl???
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Fischer&Fischer

Příspěvek od Ramones »

Jen pro porovnání. V obýváku, jako druhý aparát určený hlavně pro ozvučení TV a občasný poslech, když není žena doma, používám bedny JBL LS 80 s těmito parametry:

Specifications
Frequency Response (–10dB): 35Hz – 40kHz
Frequency Response (–3dB): 46Hz – 38kHz
Power Handling (Continuous): 100W
Power Handling (Music): 200W
Power Handling (Peak): 400W
Max. Rec. Amplifier Power*: 200W
Sensitivity (2.83V/1m): 90dB
Crossover Frequencies: 400Hz; 6dB/octave**; 2.5kHz; 8kHz; 24dB/octave
Nominal Impedance: 6 OhmsJBL® LS Series
LS80 – 3-1/2-Way, dual 8" (200mm) floorstanding loudspeaker

Na rozdíl od F+F (4 ohm) mají výší odpor 6 ohm při stejné citlivosti a teoreticky potřebují přidat vyšší příkon, aby hrály stejně hlasitě jako 4 ohmovky .
Používám koncák 2 x 100/8 a 2 x 200/4 ohm. Nemám pocit, že by výkonu něco scházelo a to i při velmi vysokých, až koncertních hlasitostech.
Odpovědět