VIENNA ACOUSTICS

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
zakka68

VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od zakka68 »

Dávam do pozornosti značku Vienna Acoustics, výrobcu skvelých high-end reprosústav. Donedávna to bola pre mňa veľká neznáma až do predvčerajška, kedy som ako mám zvykom, navštívil Hifi štúdio-KohutAudio v Košiciach, kde vždy narazím na niečo nové. Už po príchode do štúdia som spozornel, nakoľko ma zaskočil veľký zvuk, nie veľkých bední. Mám na mysli model Mozart Grand. No najviac ma zaskočilo, že tieto reprosústavy boli pripojené k zosilňovaču NAD, myslím, že to bola C326-ka a CDP taktiež od NADu. Nato, že uvedené prístroje sú nižšej cenovej kategórie, z Mozartov sa rinul zvuk, ktorý ma fakt dostal. Priezračný a detailný zvuk, otvorený do priestoru s dostatkom pevných basov, čo som pri priemere meničov nechápal. A to som ešte nepočul vyššie rady, ako napr. reprosústavu Beethoven Concert Grand, ktorá po pripojení s adekvátnym železom bude určite zážitkom. Niet pochýb, že si v najbližšej dobe dohodnem stretnutie v štúdiu za týmto účelom.
A ešte aj dobre vyzerajú:

Mozart Grand
Obrázek Obrázek

Beethoven Concert Grand
Obrázek

Má niekto skúsenosti s touto značkou ?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od Mark Levinson »

Značku Vienna Acoustic sleduji už delší dobu a podařilo se mi slyšet několikero jejich výrobků. Velmi se mi zvukově líbil model Beethoven Concert Grand nebo Beethoven Baby Grand, ale slyšel jsem jejich nové vlajkové modely ze serie Klimt a to jak sloupy Music tak i stojanovky Kiss a ty jsou o kus dál. To bylo zvukově velmi dobré, sloupy Music se mi zamlouvaly víc, ale i stojanovky Klimt byl příjemný zážitek poslouchat.
Snad bych našel i nějaké fotky, zatím sem dám jen foto z webu.


Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od pasul »

Bylo to v Polsku na výstavě. Akorát mě to nijak nezaujalo. Ale třeba jsem se tomu moc nevěnoval. Vypadá to jako by tomu někdo přímočarkou vyřízl spodek.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano, bylo to ve Varšavě a hrálo to s Krell FBI, ale také v Mnichově kde to bylo připojeno na monobloky Audio Research. V obou případech pro mne zvukově dobré, sloupy jsou moje krevní skupina, tak asi proto se mi Klimt Music líbily více. Vzhled stojanovek je trochu extravagantní, ale každému se líbí něco jiného a hlavní je zvuk ;).


Varšava
Obrázek


Mnichov
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od Mark Levinson »

Značku VIENNA ACOUSTICS asi v Česku nikdo nedováží, ale má zastoupení na Slovensku - Kohutaudio. Tady je odkaz : http://www.kohutaudio.sk/produkty/repro ... cert-grand
Mark Levinson
Uživatelský avatar
KohutAudio
Příspěvky: 29
Registrován: 09 led 2011 08:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od KohutAudio »

Vienna Acoustics BEETHOVEN Concert Grand

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kompletná zostava PrimaLuna DiaLogue SEVEN monobloky, DiaLogue THREE predzosilňovač, ProLogue EIGHT CD prehrávač, kabeláž Crystal Cable.

Pozývame k vypočutiu -)
Uživatelský avatar
KohutAudio
Příspěvky: 29
Registrován: 09 led 2011 08:47
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od KohutAudio »

Americký SoundStage HiFi otestoval reprosústavy Vienna Acoustics Mozart Grand Symphony Edition.

link: http://www.kohutaudio.sk/novinky/test-r ... edition-45
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od pajuna »

Mark Levinson píše:Ano, bylo to ve Varšavě a hrálo to s Krell FBI, ale také v Mnichově kde to bylo připojeno na monobloky Audio Research. V obou případech pro mne zvukově dobré, sloupy jsou moje krevní skupina, tak asi proto se mi Klimt Music líbily více. Vzhled stojanovek je trochu extravagantní, ale každému se líbí něco jiného a hlavní je zvuk ;).
Mnichov
Obrázek
Obrázek
Viktore,
mohl bys alespon strune popsat charakter zvuku nekterych sloupovek?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od Mark Levinson »

pajuna píše:
Mark Levinson píše:Ano, bylo to ve Varšavě a hrálo to s Krell FBI, ale také v Mnichově kde to bylo připojeno na monobloky Audio Research. V obou případech pro mne zvukově dobré, sloupy jsou moje krevní skupina, tak asi proto se mi Klimt Music líbily více. Vzhled stojanovek je trochu extravagantní, ale každému se líbí něco jiného a hlavní je zvuk ;).
Mnichov
Obrázek
Obrázek
Viktore,
mohl bys alespon strune popsat charakter zvuku nekterych sloupovek?
Jardo,
pro mne velice příjemný charakter zvuku, bedny hrají tak, že nic nechybí ani nepřebývá v dobrém smyslu slova. Tedy všeho tak akorát, projev je spíše nenápadný, ale po delším poslechu člověk získává dojem, že to hraje velmi dobře.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od funkyman »

Mal som moznost vypocut spominane stlpy Music... urcite jedny z najvacsich kandidatov do mojej zostavy, popri vybranych Triangloch a nezaplatitelnych Vandersteenoch a Magicoch... Aj designom aj zvukom...
....music is my sanctuary,music is my life....
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od Vlado222 »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od soundgarden »

...aj ja doporučujem, výborné bedne :thumbup: Vienna Acoustics Beethoven Symphony Edition
2017-01-29-TST-Vienna-Acoustics-Beethoven-1.jpg
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... ny-edition
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: VIENNA ACOUSTICS

Příspěvek od Bartoli »

Napríklad tenhle model je extremni nepodarek, to se nevidi aby se to v zprumerovanym merni 0-30°nedokalo vejit mezi
toleranci 15 dB:

http://www.stereophile.com/content/vien ... 8pWSuXq.97

Atkinson v ty recenzi jen obtizne hleda slova jak popsat ze jsou to priserny bedny, coz se snazi zakryt krkolomnymi recickami:

Fig.4 shows the Vienna Acoustics' lateral dispersion, normalized to the response on the tweeter axis, which is thus portrayed as a straight line. The speaker becomes somewhat directional between 1 and 2kHz, which will work against the audibility of the on-axis peak in the same region. The off-axis flare above 2kHz looks worse than it is because the on-axis suckout between 2 and 3kHz fills in rapidly to the speaker's sides. The tweeter does get quite directional above 10kHz, which means that the excess high-treble energy can be balanced in a given room by experimenting with the toe-in of the midrange enclosure (which swivels independently). In the vertical plane (fig.5), The Kiss maintains its balance over quite a wide angle, which is a good thing considering that with the speaker on its integral stand, the tweeter is around 46" from the floor, 10" above the average ear height of a seated listener. Unfortunately, the top octaves start rolling off a little earlier below the tweeter axis than above, presumably due to the additional baffling effect of the woofer enclosure. Again, the fact that the upper, midrange enclosure can be tilted down to point directly at the listening position
Read more at http://www.stereophile.com/content/vien ... T6cJE85.99



Dokonce, a to je vrchol zminuje slysitelne velke rezonance tech prisernych beden: The audibility of this resonance will depend to some extent on kind of music being played
Read more at http://www.stereophile.com/content/vien ... T6cJE85.99

Panove takove bedny do HIFI nepatri.

On to taky Atkinson dobre vi, tak aby aspon jeden obrazek vypadal jako ze to co meri je HIFI tak udelal tuhle krkolomnost:
The result for The Kiss is shown in fig.6. I derive this graph by averaging 20 measurements taken for each speaker in a rectangular grid measuring 36" by 18" and centered on the position of the listener's ears in his listening chair.
Read more at http://www.stereophile.com/content/vien ... T6cJE85.99

Jako uprimne vubec Atkinsonovi nezavidim, je to peklo takhle se trapit necim takovym prisernym.
Odpovědět