MOON

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MOON

Příspěvek od Mark Levinson »

zappa píše: 22 čer 2020 15:05 Dnes to někdo dal na prodej a mi dnes ze zahraničí přišel v černé barvě, to je gól. :smile:
Michale,
prosím Ty teď budeš streamovat hudbu? Jinak samozřejmě gratulace ke koupi, to je skvělý stroj.
Mark Levinson
FPW
Příspěvky: 8
Registrován: 04 pro 2019 21:42

Re: MOON

Příspěvek od FPW »

To ZAPPA
Gratuluji ke koupi i ktomu,že obchod klapl bez problémů. Užívejte,těším se s Vámi.
(minulý týden jsme spolu o Moon hovořili po tel.) :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MOON

Příspěvek od zappa »

FPW píše: 22 čer 2020 17:49 To ZAPPA
Gratuluji ke koupi i ktomu,že obchod klapl bez problémů. Užívejte,těším se s Vámi.
(minulý týden jsme spolu o Moon hovořili po tel.) :thumbup:
Jasně, vzpomínám si, byl to opravdu solidní a bezproblémový obchod. Moc děkuji za info k této firmě. Velmi si užívám prvních dojmů, které jsou více jak pozitivní. Yes na hybrid sacd Japan v písni You and I mne uzemnila, určitě mne čeká mnoho dalších krásných zážitků u hudby, kterou miluji. Krásný podzimní věk s hudbou našeho mládí v tom nejlepším podání. Stále je kam se posouvat :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MOON

Příspěvek od zappa »

No tak o víkendu snad konečně uslyším Moon 760a, jsem hodně zvědav.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: MOON

Příspěvek od macher »

zappa píše: 21 čer 2020 10:26 Moon nejsou jen zesilovače, ale skvělé digitální zdroje. Test AVM 5.2 a Moon 680d byl jasný jěště neš se začalo, ovšem nečekal jsem tak propastný rozdíl. Uff, ale ta cena, a tak po vyzkoušení 260d+ 280d sázím na dělenec transport 260d a 380d Neo DSD. To co jsem slyšel byl opravdový wow efekt, nebylo možné si nevšimnout dramatické zlepšení na basech a v čistotě ve všech pásmech, ani projekci postoru se nedalo nic vytknout. EX majitel Moonu si opravdu vychutnal jak to s hraje s Tannoy, dle něj na výstavě nehrálo nic tak dobře :smile: Uvidíme jestli se ten dokonalý zvuk nebude po chvíli příčit mým uším. V pondělí příjde Moon 380d a čekám zlepšení, ovšem pozor, přístrje mají dlouhou zajížděcí dobu a tak to nejlepší příjde až po měsících hraní, zvláště středy by se měly výrazně zlepšit. Uvidíme. https://allhomecinema.com/review-moon-n ... ng-module/
Muzes prosim popsat sve zkusenosti AVM vs Moon? Zrovna resim otazku jestli AVM PA 8.3 (8.2 je reference level) vs Moon 740P. Vsechny argumenty pro me vyhrava AVM, ale trebars mi neco uslo a nerad bych udelal krok vedle... dekuji.
rotr
Příspěvky: 26
Registrován: 02 led 2014 09:03

Re: MOON

Příspěvek od rotr »

Slušná cena na 760A v Nemecku sg-Akustik.de
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MOON

Příspěvek od zappa »

zappa píše: 12 zář 2020 18:43
macher píše: 12 zář 2020 13:26
zappa píše: 21 čer 2020 10:26 Moon nejsou jen zesilovače, ale skvělé digitální zdroje. Test AVM 5.2 a Moon 680d byl jasný jěště neš se začalo, ovšem nečekal jsem tak propastný rozdíl. Uff, ale ta cena, a tak po vyzkoušení 260d+ 280d sázím na dělenec transport 260d a 380d Neo DSD. To co jsem slyšel byl opravdový wow efekt, nebylo možné si nevšimnout dramatické zlepšení na basech a v čistotě ve všech pásmech, ani projekci postoru se nedalo nic vytknout. EX majitel Moonu si opravdu vychutnal jak to s hraje s Tannoy, dle něj na výstavě nehrálo nic tak dobře :smile: Uvidíme jestli se ten dokonalý zvuk nebude po chvíli příčit mým uším. V pondělí příjde Moon 380d a čekám zlepšení, ovšem pozor, přístrje mají dlouhou zajížděcí dobu a tak to nejlepší příjde až po měsících hraní, zvláště středy by se měly výrazně zlepšit. Uvidíme. https://allhomecinema.com/review-moon-n ... ng-module/
Muzes prosim popsat sve zkusenosti AVM vs Moon? Zrovna resim otazku jestli AVM PA 8.3 (8.2 je reference level) vs Moon 740P. Vsechny argumenty pro me vyhrava AVM, ale trebars mi neco uslo a nerad bych udelal krok vedle... dekuji.
Mám zkušenosti jen s cd přehravači, kde byl pro mne zvukově zajímavější Moon.S zesilovačem a předzesem od Moon pouze s 860a a 740p. Od firmy AVM jsem slyšel pouze cd přehravače, takže lituji, porovnání s AVM jinak nemám.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MOON

Příspěvek od zappa »

Už jsem rozhodnut, že u mne zakotví Moon 860a, vyzkoušel jsem toho v poslední době mnoho tranzistorů, ale nic se nepřiblížilo zvuku Moonu. Jěště bych si rád poslechnul Gryphon a Vitus.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: MOON

Příspěvek od Vinco »

Dobry vyber. Klobuk dole
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: MOON

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 30 zář 2020 20:27 Už jsem rozhodnut, že u mne zakotví Moon 860a, vyzkoušel jsem toho v poslední době mnoho tranzistorů, ale nic se nepřiblížilo zvuku Moonu. Jěště bych si rád poslechnul Gryphon a Vitus.
Ak ti sedi MOON, mohlo by ta zaujimat Ayre. Tiez velmi kultivovany a prijemny zvuk. Pozri VX5 twenty.
[pisem ako spokojny vlastnik 870A]
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Minstrel
Příspěvky: 31
Registrován: 13 kvě 2012 13:51

Re: MOON

Příspěvek od Minstrel »

Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: MOON

Příspěvek od Rothaudio »

Ano, mohu potvrdit. Moon je jedna z mála značek, kde se dají kupovat komponenty i naslepo.
Navíc kvalita provedení je na úrovni.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: MOON

Příspěvek od DK76 »

Moon 😉👍💪
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od roberto »

Dve 3886 paralelne / kanal pouziva Simaudio Moon 240i, ciste zpracovany pristroj. Nevahejte, pry taky povedeny zvukove.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Moonriver Audio - zesilovače ze Švedska

Příspěvek od sekal »

roberto píše: 10 srp 2021 21:31 Dve 3886 paralelne / kanal pouziva Simaudio Moon 240i, ciste zpracovany pristroj. Nevahejte, pry taky povedeny zvukove.
Něco pro odlehčení :mrgreen:
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: MOON

Příspěvek od Fidji99 »

PavelDosko píše: 07 srp 2021 14:43 mila sleva na model 870A
https://www.avitsmart.cz/produkt/moon-870a/
Toto je skutocne dobry deal - predal som pouzivany 870A za iba o nieco menej penazi. [ani by som nepredaval, len som mohol rychlo kupit za cca 35% cennikovej ceny Ayre, ktore je predsa len trosku viac "viac" [a little bit more more] - ale asi v dimenziach "2 sekundy na kolo rozdiel na Nurburgringu". Myslim, ze MOON trochu spravil chybu, ked koncak tejto triedy vyradil z repertoaru a nechal si len 860 a monobloky.

2x300W, zaujimava moznost na biwiring [ked to niekto riesi] ale hlavne tak velmi "kultivovany" zvuk, taky skor Mercedes ako BMW. Ja nie som na nejake emocne vylevy o kuse zeleza, ale az mi bolo luto, ked som ho balil.

Kto hlada koncak, okolo ktoreho sa daju tocit vsetky ostatne komponenty dalsich 10 rokov, tak je spravne. Aby bol najslabsim clankom zostavy, to uz sme v skutocnej stratosfere. A to vsetko za cenu 2x MOON RIVER "Reference". ;-)
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PavelDosko »

mam doma na testu power amp Moon Evolution W8 (250/8) a je to vyborny strojek
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PavelDosko »

silnejsi "tata" soucasne generace Moon EVO 8xx
neni placka, neni highend
kychtax

Re: MOON

Příspěvek od kychtax »

to je ten zappův na výletě?
kychtax

Re: MOON

Příspěvek od kychtax »

Měl jsem půjčen 340i D3PX a se 100Watíky proti 312W z Primare.. zahrál několik skladeb a šel zpět do krabice.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PavelDosko »

a co ja s tim? Primare 32 bych ani neuvazoval ...
neni placka, neni highend
kychtax

Re: MOON

Příspěvek od kychtax »

To nebylo na tebe bud v klidu
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: MOON

Příspěvek od Looker1 »

Mám zajímavou zkušenost - DAC na mém Moon 340i D3PX zní hůř (zastřeně, hodně do basů) než DAC v Cambridge Audio 851C!! Je nový, tak mu ještě chvilku dám, nevím, jestli nepotřebuje také "zahořet", ale hodně mě to překvapilo. Jako by to bylo z "jiné ligy" s ohledem na to jak skvěle zní zesilovač...
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MOON

Příspěvek od blesk666 »

pozor CA851C nie je vobec ziadne orezavatko. (mal som ho asi 3-4r dozadu na test) Moon je pomerne draha znacka a ten DAC modul stoji na pomery Moon docela malo. Takze to kludne moze byt tak ako si to pocul.

Na pomery Moon je 340i skor taka nizssia az strnedna rada anemozes moc zrovnavat s koncakom 8W, je to uplne ina konstrukcia aj kategoria
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: MOON

Příspěvek od Looker1 »

To já si ani nemyslím, že CA je špatný (Mám 851 A a C už 7 let). Ale říkám si, že CA (přestože 851 jsou super, za ty peníze) hraje trošku "nižší soutěž" než ten Moon. Což je u zesilovače jednoznačně slyšet na všech frontách, ale ten DAC mi už tak nepřijde...ale na základě "googleprůzkumu" jsem zjistil, že musím ještě vydržet. Ten DAC v té 340 je úplně nový. Takže nejspíš potřebuje ještě pořádně rozehrát. :thumbup:
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PavelDosko »

takovetoto "svycarske noziky" vse v jednom bohuzel nebyvaji uplne vyvazene v jednotlivych funkcionalitach
neni placka, neni highend
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: MOON

Příspěvek od Looker1 »

Jasně, to asi ano. Vyčkám, jestli pomůže "zahoření" a uvidím. Pořád mám v záloze ten CA :-)
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: MOON

Příspěvek od Looker1 »

kychtax píše: 23 úno 2022 10:59 Měl jsem půjčen 340i D3PX a se 100Watíky proti 312W z Primare.. zahrál několik skladeb a šel zpět do krabice.
Co byl problém? Mě přijde zesilovač u 340tky skvěle hudební, možná ne tak analytický, ale zase pěkně zábavný. Skvěle se poslouchá delší dobu. Oproti Hegelu H190 nebo i CA Edge A zní "nezastřeně".
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
kychtax

Re: MOON

Příspěvek od kychtax »

viz SZ
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MOON

Příspěvek od blesk666 »

ten 340i je pomerne solidny aj v merani (steroplay): https://www.stereophile.com/content/moo ... asurements
Podla odporucani vsak treba aby stal zvlast lebo sa hoodne hreje
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: MOON

Příspěvek od lubin »

Looker1 píše: 23 úno 2022 18:04 Mám zajímavou zkušenost - DAC na mém Moon 340i D3PX zní hůř (zastřeně, hodně do basů) než DAC v Cambridge Audio 851C!! Je nový, tak mu ještě chvilku dám, nevím, jestli nepotřebuje také "zahořet", ale hodně mě to překvapilo. Jako by to bylo z "jiné ligy" s ohledem na to jak skvěle zní zesilovač...
[/quote.

851c je velice otevřený kvalitní DAC. Nepodceňujte ho.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: MOON

Příspěvek od lubin »

Koneckonců myslím že si necháš 851c b-:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: MOON

Příspěvek od Looker1 »

Může být. CA 851C z domu stejně nejde :-)
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: MOON

Příspěvek od Looker1 »

blesk666 píše: 24 úno 2022 13:04 ten 340i je pomerne solidny aj v merani (steroplay): https://www.stereophile.com/content/moo ... asurements
Podla odporucani vsak treba aby stal zvlast lebo sa hoodne hreje
Tak trochu opravím doporučení - Moon hodně nehřeje. Rozhodně to není nic nad běžný standard :-)
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MOON

Příspěvek od blesk666 »

ja len citam co napisal J.Atkinson v Stereophile:
“ Overall, Simaudio's Moon Neo 340i offers excellent measured performance; I was particularly impressed by its affordably priced phono and digital modules. One point should be noted, however: The 340i's heatsinking isn't adequate for sustained use at high powers. Before the testing, when I preconditioned the amplifier by running it at one-third power into 8 ohms with both channels driven—the worst case for an amplifier with a class-B or -A/B output stage—its side-mounted heatsinks became too hot to touch after 30 minutes, measuring 160.6°F (71.6°C). Even the top panel was hot, at 111.6°F (41.1°C). This amplifier needs to be used in a well-ventilated location.—John Atkinson”
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PavelDosko »

Moon W8 je po 12 dnech nepretrziteho zapnuti sotva vlazny
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: MOON

Příspěvek od blesk666 »

A ako hodnotis zvuk toho W8 ked uz ho spominas? Tak ci tak to samozrejme nema nic s informaciou o nameranej teplote na povrchu integraca 340i panom Atkinsonom a jeho odporucenim, ktore som citoval. Aby bolo jasno, hriatie sa nejakeho zariadneia nepovazujem za vadu a u zosilovaca je to skor znakom ze pracuje s vatsimi kludovymi prudmi co je uplne v poriadku. Tiez ak sa nehreje neznamena ze to je spatne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: MOON

Příspěvek od Looker1 »

blesk666 píše: 05 bře 2022 14:17 ja len citam co napisal J.Atkinson v Stereophile:
“ Overall, Simaudio's Moon Neo 340i offers excellent measured performance; I was particularly impressed by its affordably priced phono and digital modules. One point should be noted, however: The 340i's heatsinking isn't adequate for sustained use at high powers. Before the testing, when I preconditioned the amplifier by running it at one-third power into 8 ohms with both channels driven—the worst case for an amplifier with a class-B or -A/B output stage—its side-mounted heatsinks became too hot to touch after 30 minutes, measuring 160.6°F (71.6°C). Even the top panel was hot, at 111.6°F (41.1°C). This amplifier needs to be used in a well-ventilated location.—John Atkinson”
Jasně, tuhle recenzi znám. Možná to je kus od kusu. Ten můj není nijak extra horký. A hraje báječně :thumbup:
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Tak muj Moon když hraju potichu je teplejší ne horký asi kvuli tomu že prvních 5W je v A a jak to zesílím je už vlažný protože přejde do AB.
Odpovědět