YAMAHA

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

YAMAHA

Příspěvek od soundgarden »

Yamaha značka, ktorá bola založená v roku 1887 si zaslúži svoj profil a hlavne S 3000 rada : http://europe.yamaha.com/en/products/au ... omponents/
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: YAMAHA

Příspěvek od motýl »

Možná to nevíte, reprosoustavy Xavian jsou testovány na zesilovačích od Yamahy. Mimo jiné.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: YAMAHA

Příspěvek od sartel »

Tak to je neuvěřitelné :eek:
A hraje to asi blbě, co?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: YAMAHA

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mne spis zajima, proc ty Xaviany uz netestuji na Norme, kdyz ji sem uz teda zavlekli. Ale jinak diky za vlakno, na High End foru by chybet asi nemelo :cool:
Dieter Burmester
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: YAMAHA

Příspěvek od PGH »

Slyšel jsem v posledních letech XAVIAN 230 - YAMAHA 1090, XAVIAN 225 - ARCAM ALPHA 7 a naposledy XAVIAN 125 - Denon 2000 a vše hrálo divně, tupý zvuk bez dynamiky. Ty bedny jsou krásně udělané ale nehrají.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: YAMAHA

Příspěvek od Dasta »

PGH
S tímto tvrzením nemůžu souhlasit, z tupého zvuku bych spíš vinil zesilovač: Arcam Alfa7- mosfet. zesilovač s poklesem na výškách (dlouho jsem měl Alfa8) aDenon je také známý nekonfliktnim a měkčím projevem. Naopak si myslím, že podlahové modely řady XN hrají velice povedeně a brilantně, ovšem v tandemu vhodného zesilovače. Vlastním Carisma a jsem plně spokojen, kromě zesilovače však jsem musel doladit i kabeláž, abych dosáhl brilantního a pevného zvuku.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: YAMAHA

Příspěvek od PGH »

Jasně, ještě jsem pozvaný na poslech Xavian XN 270 první generace s nějakým vyšším NADem. Prý mu to hraje skvěle.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: YAMAHA

Příspěvek od efičák »

Líbí se mi vysoké modely integrovaných zesilovačů z 90 let. Velký výkon a spolehlivost. Dodnes si udržely vysoké ceny v inzerátech.

Kdybych pořád nehledal ve studiích a nečetl placené testy o britských zesilovačích, moh sem mít hotovo na dlouhá léta s takovým integráčem doplněným o jemnější bedny s trochu přicukrovanými korekcemi na basech.

Teď jsou nádherné integráče s měřáky a uchvatnými konektory na reprokabely. Oko se zatřpytí a ten nejlevnější za 60 se mi ponouká k bažení.
Obrázek

Ale žijeme v přítomnosti, jež má moc okamžiku... děti vyrostly a odmítají nosit šaty ze seconhandu. :angel:

Kvalitu dělenců z osumdesátek jsem pro sebe nemohl využít, neboť můj zvukový vkus není natural sound. Potřeboval jsem k tomu na mé možnosti dražší signálové kabely s hladkým charakterem. Dát dohromady signál z CD nebo PC, k tomu tentýž do koncáku za peníze co stojí celý dělenec, to se mi nechtělo a ucho nechtělo jinak (levněji).

Rozlišení kvality zdroje zvuku bylo na mě příliš velké. Každá nahrávka dobré hudby se nepovede tak proč se tím trápit...
Když byl zdroj zvuku převodník za 130t., moc se mi to líbilo. Po přepojení na běžný CD přehrávač se mi to zpříčilo v uších a všechno se z vinylu poslouchat nedá.

Ale příjemně zkreslený zdroj zvuku - vinyl , přes nekompromisní phono v předzesilovači, to byl nářez.
Jakákoli vylepšení přenosky či dobrá nahrávka na LP byla vynešena na světlo a moc sem si to užíval.

Mám ještě možnost použít svůj předzesilovač Yamaha CX-70 s výborným phonem MCLO a propracovaným korektorem zvuku, který umí variabilně ubírat vyšší frekvence. Ten doplnit o koncák upravený na jemnější tlumenější charakter výmněnou koncových tranzistorů a dalších dílů, ale to už není Yamaha. :)
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: YAMAHA

Příspěvek od lubin »

Nedávno jsem kupoval pro kamaráda tuto levnou Yamahu Obrázek a společně s bednama Dynavoice DF5 jsem byl příjemně okouzlen. Dynamický, čistý zvuk se správnou barvou nástrojů i hlasu a s povedeným prostorovým podáním. Tedy po patřičném vyladění v prostoru poslechovky a na Yamaze se zaplou "funkcí" Pure Direct.
Řekl bych za danné peníze naprosto vyvážená kombinace. Opravdu téměř nic mě nechybělo. Místnost kolem 15m2.
Yamahu mám rád už jen proto, že jsem si užíval v sedle jejich motocyklů 10 roků, i když pravda, to už se dostáváme mimo naše téma :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Denkez
Příspěvky: 10
Registrován: 03 kvě 2017 07:51

Re: YAMAHA

Příspěvek od Denkez »

lubin píše:Opravdu téměř nic mě nechybělo.
Já tomu rozumím, cos chtěl říct, ale počkej, co ti odpoví PítrsPraha, až si tuto tvou větu přečte...
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: YAMAHA

Příspěvek od PítrsPraha »

Denkezi, zase jen bezzubě trollíš :lol: . Ještě jsi zapomněl přizvat své alter-ego Sandse :cool: . S lubinem a jeho názorem, že

"za dané peníze naprosto vyvážená kombinace. Opravdu téměř nic mě nechybělo. Místnost kolem 15m2."

naprosto souhlasím. A i jsem to takhle sám o těhle základních Yamahách několikrát napsal.



Zásadní rozdíl je v tom, že lubin i já hodnotíme zvuk logicky v rámci kategorie. A tvé tvrzení o shodném zvuku všech zesilovačů, které jsi později ve snaze nebýt až tak směšný korigoval na bohužel stejně pitomé tvrzení, že mezi zesilovači jsou zvukové rozdíly menší než malé, jen dokládá tvou "erudici" :idea: .

Proč ze sebe děláš pitomce tímhle průhledně marným trollením?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: YAMAHA

Příspěvek od slayers »

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-a-s3200

Vzhledově jsem naprosto okouzlen a přidávám ji na seznam možných k nákupu.
Zajímalo by mě jak si stojí oproti konkurenci třeba Accu..... nebo Luxman, McIntosh.
Neměl jsem možnost poslechu těchto vyšších řad, znám tak nanejvýš 701 nebo 803, je tam nějaká podobnost a nebo je to ůplně někde jinde?
Děkuji za názor.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: YAMAHA

Příspěvek od YamahaMan »

slayers píše: 05 dub 2022 15:22 https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-a-s3200

Vzhledově jsem naprosto okouzlen a přidávám ji na seznam možných k nákupu.
Zajímalo by mě jak si stojí oproti konkurenci třeba Accu..... nebo Luxman, McIntosh.
Neměl jsem možnost poslechu těchto vyšších řad, znám tak nanejvýš 701 nebo 803, je tam nějaká podobnost a nebo je to ůplně někde jinde?
Děkuji za názor.
Ahoj, mám o radu nižšieho brata:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-a-s2100
Zatiaľ max. spokojnosť. Záleží ako si "sadne" s bedňami. U mňa s Focalmi si sadla perfektne.
Ak budeš mať cestu na SK, kľudne sa zastav popočúvať.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: YAMAHA

Příspěvek od terahera »

Měl jsem doma pár dní taky 2100,bohužel u mě nesedlo,ostrý analitycký zvuk,ale prostor,separace,bas,vše na vysoké úrovni
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: YAMAHA

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 05 dub 2022 20:37 Měl jsem doma pár dní taky 2100,bohužel u mě nesedlo,ostrý analitycký zvuk,ale prostor,separace,bas,vše na vysoké úrovni
Máro, aké bedne si ku tomu použil?
Ono je to fakt pravda,co tam píše p. Březina. Musia si vzájomne sadnúť.
Pôvodne som mal v pláne kúpiť tie spomínané Yamahy ale neboli v požadovanej farbe...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: YAMAHA

Příspěvek od terahera »

Zkoušel jsem to tehdy na AC Melody,ale je to asi o spojení celého řetězce
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: YAMAHA

Příspěvek od terahera »

A taky dost o preferencích :cool: Celkově není Yamaha můj šalek kávy,což samozřejmě neznamená,že je Yamaha špatná :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: YAMAHA

Příspěvek od slayers »

Dříve jsem měl AC Melody 102 s Vincentem 234 byly taky ostřejší o trochu méně s Hypou ale i tak stále, jestli to Máro nebylo bedynkama.
Co jsem slyšel Yamahu 701 s Monitor Audio a nebo Cabase Murano tak po ostrosti nic ale to je o kus níže nežli 2100 a nebo mnou chtěná 3200.
YamahaMan nevíš jak velký rozdíl mezi nima je?
Jinak díky za názor :thumbup: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: YAMAHA

Příspěvek od YamahaMan »

slayers píše: 05 dub 2022 21:53 Dříve jsem měl AC Melody 102 s Vincentem 234 byly taky ostřejší o trochu méně s Hypou ale i tak stále, jestli to Máro nebylo bedynkama.
Co jsem slyšel Yamahu 701 s Monitor Audio a nebo Cabase Murano tak po ostrosti nic ale to je o kus níže nežli 2100 a nebo mnou chtěná 3200.
YamahaMan nevíš jak velký rozdíl mezi nima je?
Jinak díky za názor :thumbup: .
Ahoj Slayers!
No, podľa tech parametrov je 3200ka o niečo silnejšia a necelé 3 kilečká ťažšia.
Nepočul som ju hrať ale je na zváženie ten cenový rozdiel, ktorý je oproti 2100ke cca. 2,5 násobný.
Napr. p. Březina nástupcu v 2kovej rade - 2200ku, ktorá bola drahšia o viac ako 1000 éčiek od 2100ky zhodnotil, že nestojí za ten cenový rozdiel a zvukovo bola pod 2100vkouu.
Ako som písal, ja som max. spokojný a zatiaľ neuvažujem o upgrade. Najlepšie je si ich odskúšať na tvojich repro. Teda - ak sa dá.
Držím palec, nech sa to podarí :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: YAMAHA

Příspěvek od YamahaMan »

Oprava.
Rozdiel nie je ani kilečko...
Porovnanie, viď tech. parametre, tu:

https://www.nay.sk/yamaha-a-s2100-silver-piano-black

https://www.nay.sk/yamaha-a-s3200-ciern ... nYQAvD_BwE
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: YAMAHA

Příspěvek od PítrsPraha »

Slysel jsem u sebe jen A-S2100 tehdy na Focal Electra 926 v porovnani s Parasoundem HINT.

S Focalama si to bud nesedlo nebo opravdu hraje ostreji. To si netroufam posoudit, protoze Focaly byly s nevhodnym zesilovacem ostrejsi samy o sobe.

Zvuk mel ale pevnost, dynamiku, velmi dobre rozliseni (az na tu ostrost) a slusny prostor. Oproti Parasoundu byl ale zvuk bez zivota, i kdyz technicky presny a s malou vlastni signaturou. Chybela tomu takova ta samozrejmost - rikam tomu, ze zvuk hral namisto, aby tam proste byl.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: YAMAHA

Příspěvek od YamahaMan »

PítrsPraha píše: 06 dub 2022 09:34 Slysel jsem u sebe jen A-S2100 tehdy na Focal Electra 926 v porovnani s Parasoundem HINT.

S Focalama si to bud nesedlo nebo opravdu hraje ostreji. To si netroufam posoudit, protoze Focaly byly s nevhodnym zesilovacem ostrejsi samy o sobe.

Zvuk mel ale pevnost, dynamiku, velmi dobre rozliseni (az na tu ostrost) a slusny prostor. Oproti Parasoundu byl ale zvuk bez zivota, i kdyz technicky presny a s malou vlastni signaturou. Chybela tomu takova ta samozrejmost - rikam tomu, ze zvuk hral namisto, aby tam proste byl.
Ja mám Focal 948cky a žiadna ostrosť. Vynikajúca súhra.
Jedno je ale pravda. Yamaha nemá rada striebro.
Stačilo, keď som dal napájací kábel od Mirka s postriebrenými kontaktmi a spomínaný neduh bolo jasne počuť.
Tak isto aj s VDH na phono vetve. Teraz pri čistej medi úplne v pohode....
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: YAMAHA

Příspěvek od PGH »

Známej má 2100 zesik plus sacd, bedny Dynaudio Contour 1,4 Zesilovač je to slušný ale přehrávac je horší, radil bych ho tak na uroven 30tisic?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: YAMAHA

Příspěvek od YamahaMan »

PGH píše: 06 dub 2022 10:47 Známej má 2100 zesik plus sacd, bedny Dynaudio Contour 1,4 Zesilovač je to slušný ale přehrávac je horší, radil bych ho tak na uroven 30tisic?
Ja som mal YAMAHA CD-S2000 pred tým ako som zruśil túto vetvu.
Spokojnosť. Je aj vyšší model 2100vka ale tú som nepočul.
Tá 2000ka absolútne stačí...
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: YAMAHA

Příspěvek od PGH »

Ty jejich zesilovače v ramci finanční kategorie jsou na slušné urovni ale přehrávače nic moc. Starší řadu 2000 neznám.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: YAMAHA

Příspěvek od PítrsPraha »

YamahaMan píše: 06 dub 2022 10:20 Ja mám Focal 948cky a žiadna ostrosť. Vynikajúca súhra.
Jedno je ale pravda. Yamaha nemá rada striebro.
Stačilo, keď som dal napájací kábel od Mirka s postriebrenými kontaktmi a spomínaný neduh bolo jasne počuť.
Tak isto aj s VDH na phono vetve. Teraz pri čistej medi úplne v pohode....
Už nevím, co jsem měl tehdy za kabely. Ale je možný, že si to nesedlo (třeba i s mým vkusem). Je fakt, že tyhle Focaly nejsou neutrální bedny, mají svůj charakter, který může sednout a nemusí. Mně se zlepšujícím se zbytkem sestavy a zlepšující se akustikou vyhovovaly míň a míň. A to, co mi na nich vadilo, Yamaha zvýraznila. Ale jestli to bylo víc bednama či zesíkem, to říct neumím. Měl jsem tehdy ale poměrně výrazný Sirius 3 od p. Vrány. Na jiný sestavě, v jiný akustice a jiným uším kombo Y+F sedět samozřejmě může, o tom žádná :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: YAMAHA

Příspěvek od slayers »

Mě teda docela vyplynulo z recenzí D. Březiny že by 3200 měl být ještě o dost lepší nežli 2200, on je tedy i cenově jinde což ale mnohdy nemusí být vodítko.
Pokud jste četli a nebo lépe slyšeli, přijde vám to taky tak?
Děkuji.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Quentin

Re: YAMAHA

Příspěvek od Quentin »

Jirko, tak si to někde půjč. Já si myslím, že se pořízením posuneš... I když Tvé Kinki, co si dobře pamatuji, vůbec špatně nehraje.
Odpovědět