NAD

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
akburt
Příspěvky: 25
Registrován: 08 říj 2013 15:31

NAD

Příspěvek od akburt »

Postradam zde pomerne znamou a kvalitni firmu,jejiz vyrobky jsou jiste v mnoha rodinach.Zejmena zesilovace teto firmy patri k tomu lepsimu na trhu.
Vlada
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NAD

Příspěvek od Dieter Burmester »

To asi proto, ze toto je HIGH END FORUM...
Dieter Burmester
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

Re: NAD

Příspěvek od stalker »

To je tedy odpověd.Jdi si dát pár facek.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NAD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Hotovo. Dalsi ukol? :smile:
Dieter Burmester
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

Re: NAD

Příspěvek od stalker »

Výborně.Rád bych se o této značce,také něco dozvěděl.
Jistě,není to top ale nostalgie.Některé starší zesilovače hrajou ještě dnes na slušné urovni ne?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NAD

Příspěvek od Dieter Burmester »

Na to je dobre pouzit nejaky vyhledavac, treba Google ;)
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NAD

Příspěvek od sekal »

Produktová série NADu - Master - zcela splňuje highendová měřítka.. Tedy alespoň pro toho, kdo si nepořizuje komponenty jen podle úrovně lesku jejich pochromovaných škatulí...
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

Re: NAD

Příspěvek od stalker »

To jistě.Je zde mnoho zkušených,kteří se vyznají.
Mohou podat informace.Pokud to nebude pod jejich důstojnost.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NAD

Příspěvek od Dieter Burmester »

kodlNAD by urcite neco napsat mohl, to je pravda. Nicmene, pokud se chces neco dozvedet od ceskych majitelu teto znacky, na vedlejsim, mene svobodnem foru, by jsi uspel asi vice.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NAD

Příspěvek od Yngwie »

akburt píše:Postradam zde pomerne znamou a kvalitni firmu,jejiz vyrobky jsou jiste v mnoha rodinach.Zejmena zesilovace teto firmy patri k tomu lepsimu na trhu.
Vlada
Zesilovače k tomu nejlepšímu rozhodně nepatří ... ale poměr cena výkon je více než dobrý. U těch levnějších modelů je to fajn ... sám jsem měl 355/375.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: NAD

Příspěvek od RSC »

Souhlasím s Yngwie - poměr cena/výkon u levných modelů je velmi fajn a jako startovací hifi velmi dobré. Kdysi jsem si myslel, že M série by se mi líbila, dnes vím, že by mi neseděla.... ale to je jen můj názor.
A já mám rád hezké krabice a nestydím se za to, takže v případě M,vypadá obal výrazně lépe dle mých měřítek než ty jiné řady. Každému se líbí něco jiného a já to respektuji......
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: NAD

Příspěvek od bigjoe »

Já si naopak myslím, že ve své cenové hladině (aspoň dřív) patřily k tomu nejlepšímu.
Dokonce zesilovač - nejsem si jistý, ale myslím, že to byla "TŘISTADVOJKA"), byl vyhlášen jako nejprodávanější zesilovač všech dob :clap: .
Asi víte, že tato anglická firma (NAD = New Accoustic Dimension) vznikla (70á léta) tak, že byli vybráni uznávaní odborníci z celého světa, aby tvořili pokud možno co nejlepší přístroje za dostupné peníze a odrazili narůstající japonský Boom. A v té době byla tato firma opravdu opravdu uznávaná. U nás samozřejmě nedostupná, ale pokud jsme se dostali aspoň k nějakému zahraničnímu HiFi časopisu, tak jsme se otřásali ošklivostí nad "dizajnem" NADu, ale přitom jsme samozřejmě toužili se k tomu dostat, nebo si to aspoň poslechnout.
Za mne by tato firma měla být napsána zlatem na HIFI tabuli cti, za to co pro HIFI vytvořila :clap: ^:)^ .
A ohánět se nějakým High Endem je blbost.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: NAD

Příspěvek od kodlNAD »

Napsat neco muzu, ale jestli to bude mit pro nekoho nejakou vahu. Mam od NADa zesilovac, starickou 304 a jsem spokojenej. Jak pisete, nepatri to sem, ale me ke stesti staci malo. ;) Neblyska se to, neblika to, je to levny, ale hraje to! Kdyz me jednou do roka chytne amok, ze bych utracel, tak zahy dostanu sprchu, pac je to ohromnej cenovej skok, ale minimalni zvukove, takze zustavam. Tot muj skromnej nazor. ;)
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: NAD

Příspěvek od paul »

bigjoe - Pepo,myslím,že to byl zesík C 3020,co byl nejprodávanější...
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: NAD

Příspěvek od PGH »

Ten NAD 3020 a Dynaudio Gemini jsem chodil poslouchat ke kamaradovi a hralo to skvěle a byl to jejich asi nejuspěšnějsi a nejprodavanějši zesik.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: NAD

Příspěvek od bigjoe »

Jojo, máte pravdu, byl to C 3020 !!! :clap:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: NAD

Příspěvek od adrian »

Dieter Burmester píše:Hotovo. Dalsi ukol? :smile:
=)) =)) =))
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NAD

Příspěvek od Yngwie »

RSC píše:Souhlasím s Yngwie - poměr cena/výkon u levných modelů je velmi fajn a jako startovací hifi velmi dobré. Kdysi jsem si myslel, že M série by se mi líbila, dnes vím, že by mi neseděla.... ale to je jen můj názor.
A já mám rád hezké krabice a nestydím se za to, takže v případě M,vypadá obal výrazně lépe dle mých měřítek než ty jiné řady. Každému se líbí něco jiného a já to respektuji......
M série je velmi dobrá, ale má už nějaký ten křížek na krku a když se rovná například M3 s Luxmanem 505u nebo dokonceEC ECI-5, tak jde M3 s pláčem domů ... provedení je ale na vynikající úrovní a pohled dovnitř potěší. Škoda, že se firma místo evolučním úpravám M3 vydala cestou digitálních integráčů M2 a 390DD, které jsem měl možnost slyšet a moc se mi to nelíbilo ...zvuk byl průzračně čistý a na basech kontrolovaný, ale nevtahoval do poslechu ... možná to ovšem bylo i zbytkem řetězce.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NAD

Příspěvek od sekal »

Yngwie píše:..M série je velmi dobrá, ale má už nějaký ten křížek na krku a když se rovná například M3 s Luxmanem 505u nebo dokonceEC ECI-5, tak jde M3 s pláčem domů..
V rámci objektivity dlužno dodat, že cena Luxmanu 505u byla (dle ceníku ofic. tuzem. dovozce) 94820,- Kč a cena EC ECI-5 činila asi 100000,- Kč. Doporučená MOC NADu M3 byla asi 75000,- Kč.. Takže zde máme cen. rozdíl 20000,- - 25000,- Kč v neprospěch NADu.. A tento rozdíl by snad někde měl být vidět resp. slyšet, není-liž pravda ? ;)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NAD

Příspěvek od Yngwie »

M3 stála ještě minulý rok cca 89k, pokud si pamatuji ze Špalíčku ... cenu z roku 2006-2007 nelze brát v potaz. Luxman taky v průběhu let zhruba o 10-15k podražil.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NAD

Příspěvek od sekal »

Řeč je zde o modelech, které se již nějakou dobu nevyrábí, takže nevím, jaké ceny bych měl brát v potaz, když ne ty, které platily v době, kdy se zde diskutované stroje vyráběly (a prodávaly)..

Doporučená MOC NADu M3 v r. 2006 byla 74990,- Kč. Obvyklá prodejní MOC tohoto stroje dle oficiálního ceníku (tehdejšího) dovozce JBPtech Zlín z r. 2009 byla 82990,- Kč. Za tu se to ale prakticky nikde neprodávalo. Pultová cena byla vždy o něco nižší, zpravidla o 5 - 10%.. A upozorňuji, že se zde bavíme o modelu M3, nikoliv M3e, který je samozřejmě podstatně dražší.. Nevím o tom, že by se v ČR vloni ještě tento výběhový model prodával..

Ostatně např. v Polsku si lze mnou uvedené cen. rozdíly ověřit, neboť předmětné modely NADu a Luxmanu se tam ještě doprodávají.. A v případě EC ECI-5 se cena před pár lety zcela určitě také pohybovala na úrovni min. 100000,- Kč, spíše však více.. Tudíž moje propočty jsou správné a nevidím důvod, abych na nich cokoliv korigoval...
akburt
Příspěvky: 25
Registrován: 08 říj 2013 15:31

Re: NAD

Příspěvek od akburt »

Priznávám,není to HE,ale uz výse citovaný výborný pomer cena/výkon.Tak já mám C355BEE,T517,C425 a na tom BW685.Jsem také skromný posluchac,jenz se za to nestydí....
Díky vsem a myslím LOCK
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: NAD

Příspěvek od Jeliman nautilus »

zdravim vas páni. mate niekto skusenost alebo znalosti s NAD M10 BluOS. cena je 2999eur . videl som to a bol som ocareny co to dokaze.rychle reakcie ci z mb alebo z tabletu, prstami taktiez. takze zvazujem o kupe Streamingu. DAKUJEM za vase postrehy a rady. Prajem vam pekny letny den plny pohodovej muziky.
Odpovědět