MARANTZ

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

MARANTZ

Příspěvek od RSC »

Dovolím si tady založit vlákno ke značce MARANTZ, když tu ještě není. Zejména pro výrobky této značky, které z různých důvodů stojí za to, aby se zde o nich mluvilo.
Mám k ní určitý vztah, tak jako k dalším značkám, které by mi vyhovovaly.
Kdyby měl doma někdo 7-kovou řadu, ať k ní něco napíše, případně jak mu doma hraje - ještě jsem ji osobně neslyšel. Vynechám to, že za tyto peníze lze mít i jiné výrobky, které snad poskytnou i více...
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MARANTZ

Příspěvek od Dieter Burmester »

RSC píše:Dovolím si tady založit vlákno ke značce MARANTZ, když tu ještě není. Zejména pro výrobky této značky, které z různých důvodů stojí za to, aby se zde o nich mluvilo...
Ty duvody mi nikdy nebyly znamy, takze sem s tim :angel:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: MARANTZ

Příspěvek od RSC »

Třeba hezké zpracování, z mého pohledu. 11řada hraje velmi dobře. I ten můj SR 9600 ve stereu není špatný, jako by náhodou dostal další obvody na DK :smile:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MARANTZ

Příspěvek od Dieter Burmester »

Neni to malo? :lol:
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: MARANTZ

Příspěvek od sekal »

Současnou produkci firmy neznám, ale měl jsem možnost slyšet některé starší modely zesilovačů a nebylo to vůbec špatné..
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: MARANTZ

Příspěvek od RSC »

Nevím zda málo, myslím, že toho lze nalézt podstatně více a to i starších modelů.
Ona i 15řada je velmi slušná, 8000cová ve stereu také uspokojí. Pokud budu hodnotit ze své zkušnosti i v receiverech z pohledu sterea, tak 8000 řady receiverů nabídnou také dostatečnou spokojenost.
Adekvátní CD přehrávače k vyjmenovanému špatné nejsou (i o řadu níže).
Osobně jsem byl zklamán DVD přehrávači při přehrávání klasických CD, ani ty nejdražší to popravdě neumí. SA-CD i DVD-A umí obstojně.
Když už se usmívat, tak snad u 11kové řady, kdy v CD přehrávači poslední úpravy se na čelním panelu objevil USB vstup na přehrávání MP3, to je pro mne šrám na tváři. :thumbdown: Nechci se dotknout těchto formátů, osobně mi ani nevadí, že jej přehraje, to může být v dnesšní době v pořádku, ale když si v tomto přístroji představím zaraženou flešku, působí to nedůstojně. :eek:

Jasně, on tu širokou komerci také musí někdo dělat, ikdyž by vše nemuselo vypadat podobně.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MARANTZ

Příspěvek od lidumil »

On měl spíš Dieter na mysli že jen vzhled je málo .....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: MARANTZ

Příspěvek od lubin »

Nedávno jsem slyšel nejvyšší model AVR Marantz kočírovat náročné repro s 12 basákem a bylo to velmi dobré. Překvapila výbušná dynamika a drajv.
Také vyšší modely SACD přehrávačů odvádějí dobrou práci...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: MARANTZ

Příspěvek od RSC »

Já tento nový dělený receiver (nezaregistroval jsem dosud více barevných provedení) ještě neslyšel, osobně by mne zajímalo o kolik je lepší než SR9600, co zde reálně přineslo rozdělení, symetrické vstupy...
SR 9600 mi odvádí obstojnou práci s Tannoy TD12, pochopitelně, když se odstaví všechno, co je pro stereo zvuk "zbytečné", když se odkryje kryt, je zřejmé i proč.
Osobně by mne potěšilo, kdyby AV receivery těchto parametrů nedisponovaly za každou cenu videoobvody (možnost si vybrat i takové provedení bez těchto věcí), které jsem nikdy nepoužíval a za tyto "ušetřené" peníze, kdyby třeba daly něco zvukově navíc, či nižší cenu.
Souhlasím s tím, že SACD přehrávače jsou velmi slušné.
Univerzální přehrávače na "vše" (myslím tím zejména top výrobky) osobně nedoporučuji z důvodu pravděpodoného zklamání při přehrávání CD), je lépe si přikoupit k SACD průměrný DVD přehrávač od této značky nebo volit jinou....
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: MARANTZ

Příspěvek od RSC »

Tak se mi zdá, že Marantz opouští výrobu svých top modelů jak je zřejmé z marantz.com, odsunul je do produktů ukončené výroby - dělence prémium i legendary. :sad: Vyklízí pole jiným dravcům a bude se soustředit jen na DK a levné výrobky?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MARANTZ

Příspěvek od Dieter Burmester »

Doufejme ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: MARANTZ

Příspěvek od RSC »

Dieter Burmester píše:Doufejme ;)
A tuhle poznámku jsem od tebe čekal.... ;) Jen je otázkou, zda je to pro všechny přínosem? Jistě Ditře, ta masová produkce mne také nebaví, ale jiným radost udělá. Pokud je tento stav novou filosofií, tak to tak prostě bude. Třeba teď bude stát legendary mrzký peníz, "muzeum" mi doma nevadí a rád jej doma uvítám. :idea:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MARANTZ

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak pokud jim produkty z nevyssi rady nesly prilis na odbyt, z ekonomickeho hlediska by to byl logicky krok. Treba dosli k zaveru, ze mit v portfoliu nejake ty "reference" modely je z hlediska prestize znacky sice fajn, ale levnejsi produkty jsou temi tahouny, kteri vydelavaji. A nebo jen dochazi k nejakemu obrozeni a Marantz vyrukuje s kompletne novou radou. Kdo vi... :?:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: MARANTZ

Příspěvek od RSC »

Je známo, že legendary byl jen na objednávku a znělo to skoro jak objednej si mne a mi ti ho vyrobíme a časem dodáme - skoro jako auto. Jen tak jsem si prohlížel, co se prodává na audiomarkt.de a je mým dojmem, že to co vyřadili se tam moc neprodává, takže lze dojít k odhadu, že se jich moc neprodalo nebo je to tak super, že se jich nikdo nezbavuje? (Dietr by určitě řekl - to není pravda ;) ). Na rozdíl od jiných značek v těchto cenových relacích, kde je nabídka podstatně větší.
Nečekám, že přijdou s něčím novým. S úsměvem se mohu dívat na webový odkaz na 60 let značky se síťovým přehrávačem a k tomu zrušení těchto výrobků. :sad:
Ono je zajímavé, kolik vlastně skončilo značek, případně co z mnohých zůstalo, které kdysi táhly.
Na druhou stranu možná pro mne zase čas vyrazit někam a koupit dnes za rozumnou cenu to, co jim prodejně vzhledem k cenové politice asi nešlo. Zamyslím se. :idea:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MARANTZ

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter by hlavne rekl, ze kazda komponenta je super, pokud ti vyhovuje ;)
Dieter Burmester
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: MARANTZ

Příspěvek od kazzatel »

Naprostej informační šum je tato " diskuse "....
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: MARANTZ

Příspěvek od RSC »

kazzatel píše:Naprostej informační šum je tato " diskuse "....
Tak nešum a uveď věci na pravou míru, zajímá mne to...
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Bond 007 alias Monte

Re: MARANTZ

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jde ještě koupit MARANTZ PM-11S3 ?
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: MARANTZ

Příspěvek od yarda »

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MARANTZ

Příspěvek od gabik »

Tak Ken Ishiwatta6pi po 41 letech v Květnu opustil Marantz. Spíš to vypadá, že byl tak nějak odejit: https://www.whathifi.com/us/news/marant ... r-41-years
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: MARANTZ

Příspěvek od efičák »

Gabíku, v korporátu nemá nikdo nic jisté. Stejný majitel má Denon a ten funguje bez tváře.
A třeba udělá něco jako jiní japonští důchodci. Malou manufakturu s důrazem na kvalitu.

Líbil by se mi návrat Marantzu ke kořenům v designu. Staré receivery stoupají na ceně. A uspořádání panelů, zesilovačů bylo velmi milé.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MARANTZ

Příspěvek od gabik »

Efi,je to tak.Dokonce ve stejny cas Sound United oznamil, ze kupuje Onkyo a Pioneer, takze s tou malou manufakturou si nejsrm jist :)
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Bond 007 alias Monte

Re: MARANTZ

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Smutná zpráva pro celý audio průmysl. Ken Ishiwata, jedna z nejvlivnějších osobností dnešního audio průmyslu zemřel. Po mnoho let velvyslanec značky.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: MARANTZ

Příspěvek od efičák »

Monte, to je mi líto, jakoby mu vyhazov neprospěl.
Jisté je, že hifiprůmysl končí a další značky budou historie.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Bond 007 alias Monte

Re: MARANTZ

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Taky nesmíme zapomenout, že nastartoval jako konstruktér i firmu Pioneer. Vždy se mi zdály značky velmi podobné. Japonci v osmdesátých letech válcovali celý svět.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: MARANTZ

Příspěvek od lachim »

1. pan Ishiwata byl prý ještě letos na HES v Mnichově. Každý rok jsme ho tam potkávali. Ikonická osoba!
další legenda .... a s ní mizí další fundamentální kus "vesmíru"...
^:)^
2. měl jsem doma půjčený AV premp AV8805. nemít preamp Denon a jeho Denon-link, používám tento skvělý preamp v DK.
výborný kousek. dnes jej lze koupit v 2hnd za super cenu. pro DK má, myslím, nejlepší poměr výkon/cena na současném trhu.
Bond 007 alias Monte

Re: MARANTZ

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

efičák píše: 03 pro 2019 16:29 Monte, to je mi líto, jakoby mu vyhazov neprospěl.
Jisté je, že hifiprůmysl končí a další značky budou historie.
Když si vše spojíme, tak to asi vyhazov nebyl. Spíš už věděl ......
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MARANTZ

Příspěvek od gabik »

Tak to je smutná zpráva. Ve What HiFi píšou, že po nemoci: https://www.whathifi.com/us/news/ken-is ... es-aged-72

A tady, teď už cca před dvěma měsíci video, kdy What HiFi mu dalo cenu za mimořádný přínos audiu:
https://youtu.be/16d1WuS3oxo
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Bond 007 alias Monte

Re: MARANTZ

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:thumbup: slušné
118696076_3555187304503769_5872884373576818725_o.jpg
118764704_3555187301170436_2218710677730249790_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: MARANTZ

Příspěvek od PítrsPraha »

Moc pěkný :thumbup: .
Tahle značka má pro mě svoje kouzlo. Měl jsem na chvíli doma integráček PM 6006 a na svou cenu hrál neskutečně příjemně. PM7000 jsem šlyšel u známého na Monitor Audio Silver 500 a hrálo to opět výborně.

Nový design je zvlášť v té champagne barvě parádní! Snad bude i zvuk.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: MARANTZ

Příspěvek od YamahaMan »

Nie som zástanca Marantzu ALE týmto vláknom si mi pripomenul jeden výborný zosik tejto značky.
Pred viac ako 10timi rokmi som bol na pracovnej návšteve blizko Viedne a dotyčný pán hral Marantz PM-14 MKII
Po otázke v čom spočíva úprava MK2 mi bolo povedané, že to upravoval pán Ishiwata. /samozrejme po tom čase som si to meno presne nepamätal a musel som to teraz pohľadať na webe/ V tom čase používal bedne, ktorých názov mi nič nehovoril ale ten zosilovač s nimi dával naozaj výnimočný zvuk /taký skôr analogický než čisto štúdiový ako dnešné modely/.
Skrátka, keby som sa vtedy rozhodoval o kúpe - určite ho mám lebo ten zvuk ma ohromil...
Odpovědět