TANNOY

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

S rozhýbáním problém nebude, když čong na ultralinear 60W s KT88 v režimu dva monobloky lehce rozhýbe uhlíkové membrány na Wotanech, strach nemám. Spíš naopak :thumbup:. Chci jen přesedlat na papírový zvuk i když mám 1066 CD, tak s devadesáti procent hraji vinyl.

Zítra napíši do Krakowa.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

Monte to s tým počkaním na revalváciu kč bol len pokus o vtip. :mrgreen:
Budeš mať pekné Vianoce ak si ich kúpiš. ;)
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Hafisti mají Vánoce celý rok, nebo ne, :lol: uvidíme ? Jsem zvědavý co odepíše, rok výroby atd.
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: TANNOY

Příspěvek od drvoštěp »

Tak vem manželku do studia a použij postup jisté číňanky...http://www.novinky.cz/koktejl/320778-ze ... oupit.html
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

monte píše:Hafisti mají Vánoce celý rok, nebo ne, :lol:
Niektorí vianoce, iní zas neurózu. :lol: No a niektorí zas vítr v kapse. :sad:
Ak poškriabať, tak niekde zo zadu. Aby si sa nemusel na to celý rok dívať. :mrgreen:
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

:thumbup: hotovo, jestli vše klapne ještě v Polsku, tak v sobotu jedeme na výlet. Obchod je kousíček od centra, tak bude i klobása :lol:
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Obrázek
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: TANNOY

Příspěvek od Tinariwen »

Pajuna piše:"Budou se ti libit Monte, muziku citis telem i dusi a nejaky ten detail prehlednes  "

Moja reč... :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Obchodník od soboty nereaguje, něco je špatně ... Eart

https://www.google.cz/maps/preview#!q=3 ... 6086&fid=5
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: TANNOY

Příspěvek od lidumil »

Asi nesouhlasí s osobním odběrem a chce nejdřív peníze a pak pošle repro, ne? Standardní postup podvodníka????
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Začínám to taky takhle vidět, každý normální prodejce komunikuje i s poděkováním. Nekoupil jsem je na Alegru, ale napsal do studia.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: TANNOY

Příspěvek od lidumil »

A studio je na té adrese, na kterou jsi dával odkaz?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Ano, hotel bingo :lol: . Ale majitel může být starší pán a nehoví počítači. Jestli nic nedojde do večera, jasná zpráva. Tannoy mne neštvou, ale ta klobása :lol: .
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Neboj, on ti určitě odepíše. Já taky přes víkend nesleduji poštu. Víkend je na relaxaci a ne na práci.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

A co tyto mršky Tannoy Prestige Turnberry SE https://www.youtube.com/watch?feature=p ... AvH-IaOxcs :arrow: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... RJnwEClkeI

U druhé ukázky nic moc , ale zvuk kamery asi klame, mikrofony na kamerách na spodku nemají velice šanci i když?

Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Jak můžeš posuzovat zvuk reproduktorů, nahraných na videokameru, pouštěných z počítače ? :eek:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

Prečo by nemohol? :lol: Veď píše: "Nejsem zastánce top zvuku, třeba tady mne imponuje vzhled. Přírodní, jednoduchý, 45kg, prostě pořádné bednisko.Mnoha lidem se dnes líbí klavírní lak, mi vůbec, nepřirozené. Jak budou hrát uvidím, ...". :mrgreen:
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

fox píše:Jak můžeš posuzovat zvuk reproduktorů, nahraných na videokameru, pouštěných z počítače ? :eek:

Mám hudební sluch :lol: :lol: , právě se mi ozvalo Polsko, zítra pošle fotky :thumbup:, plná záruka. V podstatě budu mít ptačí budky, ale 32 cm :thumbup:
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: TANNOY

Příspěvek od samcus »

Já myslím, že orientačně lze zvuk z toho videa posoudit. Zrovna od tohoto autora ( Kenrick Soud - Japan) to jde docela slušně a to ve srovnání s jeho ostatními nahrávkami jím repasovaných reprosoustav, kterých na YouTube má spoustu. Na některém videu (už nevím na jakém uvádí použitou kameru a že používá stereo mikrofon Sennheiser ) Jistě to není ideální ani srovnatelné s vlastním poslechem ale na hrubo ... Proč né ?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Ale zvuk ti vychází z úplně jiných reproduktorů než z Tanoyů ?!
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Spíš mám problém, jak jich narvu do Picassa, ale měl bych. Kufr šířka 105 cm, délka výška nebude problém. Spíš bez obalu.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: TANNOY

Příspěvek od samcus »

To jistě ( i když mám u pc docela slušný bedýnky ) ale jde o srovnání s ostatními nahrávkami stejného autora.
Koukněte třeba na jeho videa o PIONEER EXCLUSIVE - jedny z nejlepších nahrávek na YouTube
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Můj zvuk kamery taky není k zahození, ale na reál nemá. https://www.youtube.com/watch?feature=p ... SOi2aWeNkQ Myslím si, že Tannoy 15 s velkým reproduktorem bude to pravé. Jde spíš o změnu zvuku po mnoha letech.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: TANNOY

Příspěvek od samcus »

Jo, velkej reprák nenahradíš :thumbup: Už jsme minimálně 3 kdo si to myslej :lol: Ty, já i ten japončík:
http://www.youtube.com/watch?v=y-JfHjn9 ... KpBcLywwSI i když jsem již lehce mimo vlákno.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

monte píše:Spíš mám problém, jak jich narvu do Picassa, ale měl bych. Kufr šířka 105 cm, délka výška nebude problém. Spíš bez obalu.
Bez obalů je nepřevážej, aby nepřišly k úrazu. Hlavně pozor na repráky. S obaly budou dvakrát větší. Vem raději přívěsný vozík s paletou, na kterou je přikurtuješ.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

On ten zvuk má fakt dobrý, pěkné bůdy :lol: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... AjbrBfGD6o
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

fox píše:
monte píše:Spíš mám problém, jak jich narvu do Picassa, ale měl bych. Kufr šířka 105 cm, délka výška nebude problém. Spíš bez obalu.
Bez obalů je nepřevážej, aby nepřišly k úrazu. Hlavně pozor na repráky. S obaly budou dvakrát větší. Vem raději přívěsný vozík s paletou, na kterou je přikurtuješ.
Bývalý dopravce a mám problém s dopravou :lol: , vozík je, ale bez plachty. Zeťák má tranzita, ale zas je plný nářadí. Asi vezmu 10 cm molitan ze stanu na dno a peřiny :lol:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

No ešte že nejdeš kupovať tie veľké čierne vzadu :arrow: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... RJnwEClkeI
To by Ti aj ten Tranzit bol malý. :lol:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

monte píše:
fox píše:
monte píše:Spíš mám problém, jak jich narvu do Picassa, ale měl bych. Kufr šířka 105 cm, délka výška nebude problém. Spíš bez obalu.
Bez obalů je nepřevážej, aby nepřišly k úrazu. Hlavně pozor na repráky. S obaly budou dvakrát větší. Vem raději přívěsný vozík s paletou, na kterou je přikurtuješ.
Bývalý dopravce a mám problém s dopravou :lol: , vozík je, ale bez plachty. Zeťák má tranzita, ale zas je plný nářadí. Asi vezmu 10 cm molitan ze stanu na dno a peřiny :lol:
Vyhaž nářadí a ber Tranzita. Bez obalů potom nic nevyreklamuješ. Je to balík peněz, to nemůže zůstat viset na dopravě.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše:Spíš mám problém, jak jich narvu do Picassa, ale měl bych. Kufr šířka 105 cm, délka výška nebude problém. Spíš bez obalu.
Kdyžtak to tam nacpeš vybalené, vem si nějaké deky a obal je a pak nalož. Krabice rozlož a dej na to. Já to vezl podobně a taky to šlo. Sice je to lehce nekulturní doprava, ale přeci si to nenecháš dopravit nějakou spediční firmou za šílený peníz. :smile: Nakládání je v tomto vybaleném stavu taky nic moc, ale jde to. :clap:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

Monte.jsem moc rád,že se konečně dočkáš toho opravdu záživného zvuku,držím palce at to výjde. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Doufejme a to jsem si před patnácti rokmi povídal, kašlu na hrčáky (hifi) :lol:, jenže tehdy jsem měl plno starostí.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

monte píše:A co tyto mršky Tannoy Prestige Turnberry SE https://www.youtube.com/watch?feature=p ... AvH-IaOxcs :arrow: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... RJnwEClkeI

U druhé ukázky nic moc , ale zvuk kamery asi klame, mikrofony na kamerách na spodku nemají velice šanci i když?

Obrázek
Před chvílí jsem obdržel novou nabídku a ceny na příští rok. Nejlevnější budou jen Stirling GR, pár 142000,- Turnberry GR pár 170000,- atd. Ty nahoře se přestaly vyrábět, už nejsou dostupné ani ve skladech.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Přišly fotky

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Foxi, někde jsem četl, že pátý terminál je uzemnění ?
Uživatelský avatar
KRAT
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2013 09:42

Re: TANNOY

Příspěvek od KRAT »

Citlivé vyšší řady tannoy k lampě bude dobrá volba. Taky držím palce, at vše vyjde ! :thumbup:
Ty terminály vypadají podobně jako u TD12.
Každý koho znám, tak první co bylo Tannoy-ki převyhýbkoval Mcapy a překábloval
a byl to velký posun ve zvuku, až jsem se sám divil.
Set 1/Signalyst HQ DSD Player-USBAudioDGv3 XO,DAC-VLE, RiAudio Preamp103 Class A+2x Power Class A-25W-AB, WLM Coax. 97dB
Set 2/Primaluna 3+SIX (70W-A),Hyperlitz -DiamondX2+EmeraldX3+Forest, A.Revive 1.0,2xCrystal.C. Standart 1m
Headphones/STAX 507
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: TANNOY

Příspěvek od rOn »

monte píše:Foxi, někde jsem četl, že pátý terminál je uzemnění ?
Piaty terminál (zelený) je zem, majú to i nižšie modely. Ja som ho na DC6T nikdy pripojený nemal tak neviem aký to má vplyv na samotný zvuk.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Kruci, ale vzalo to tempo, mám přibrat Intoshe ? :lol: V neděli budete mít ode mne klid. Budu muset zavolat zeťáka, aby pomohl táhnout po schodech..
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

KRAT píše: ...Každý koho znám, tak první co bylo Tannoy-ki převyhýbkoval Mcapy a překábloval
a byl to velký posun ve zvuku, až jsem se sám divil.
Prekáblovať a prevýhybkovať nové repráky? A čo záruka? :shock: Za tú cenu čo stoja by tam mali byť primerane kvalitné káble a súčiastky. Ak nie tak to nie je dobrá vyzitka od Tanoy. :sad:
Ak tam je terminál pre uzemnenie tak ich treba uzemniť. Zo srandy ho tam určite nedávali.
Ja som mal na mojej bývalej sieťovej jednotke Nordost Thor tiež uzemnenie a bolo to počuť keď som ho pripojil k nuláku v zásuvke.
Odpovědět