TANNOY

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše:Foxi, někde jsem četl, že pátý terminál je uzemnění ?
Je to terminál na uzemnění, také jsem ho nikdy nepoužil, ani neuvažoval přidat další kabel, ale vyzkoušet jsem asi mohl... Je uvedeno, že využít ho lze, že v určitých případech může pomoci.
Dnes jej montují do většiny výrobků...
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

KRAT píše:Citlivé vyšší řady tannoy k lampě bude dobrá volba. Taky držím palce, at vše vyjde ! :thumbup:
Ty terminály vypadají podobně jako u TD12.
Každý koho znám, tak první co bylo Tannoy-ki převyhýbkoval Mcapy a překábloval
a byl to velký posun ve zvuku, až jsem se sám divil.
Mrkl jsem na to: Ty terminály vypadají téměř stejně jako u Tannoy Eyris DC (až na označení), TD12 je mají malinko jiné a také bych řekl lépe provedené. Myslím, že to není podstatné. (klidně bych přidal fotky, obojí jsou slušné).
Nevím zda to "převyhýbkovávat", káblíky možná pokud by to bylo evidentní, ale tady si nemyslím, že to nemůže být špatné....
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
KRAT
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2013 09:42

Re: TANNOY

Příspěvek od KRAT »

Vlado222 píše:Za tú cenu čo stoja by tam mali byť primerane kvalitné káble a súčiastky. Ak nie tak to nie je dobrá vyzitka od Tanoy.
Ahoj Vlado, no nechci Ti brát iluze o vyhybkách Tannoy, když tak si na-googluj.
Můžu Ti ukázat konktrétní příklad u Kamoše. .. nic proti Tannoy. Jen pro zajímavost

Original Tannoy co vytáhl z beden.
Kabely co tam byly, vyměnil za japonské solid core Acoustic Revieve nebo
za 12 solid core -AudioQuest Hyperrlitz Forest Plus nevím přesně.

Obrázek

A "vytuněná vyhybka" ,) alá - urob si sáám.

Obrázek

Já bych teda radši hrál na tu vytuněnou :lol:
a zaruka ?
jednou jsem řešil přímo ze servisem Tannoy problém s repro a pohoda,
Můj problém byl že se časem ty Concenticy se váhou prohnou ( magnety )
a pak papírová ozvučnice "škrká" o středový "Tulip výškáč".
Prostě se to vyosí.
Tak mi v servisu doporučovali jednou za 1/2 roku berny otočit o 180 stupnů na dalšího 1/2 roku, aby se to "zcentrovalo". :o) komici.
Tak jsem Tannoy dal pápááá.

Brzy bude kolega předělávat TD12 tak potom poslechnu, jak to dopadlo.
Set 1/Signalyst HQ DSD Player-USBAudioDGv3 XO,DAC-VLE, RiAudio Preamp103 Class A+2x Power Class A-25W-AB, WLM Coax. 97dB
Set 2/Primaluna 3+SIX (70W-A),Hyperlitz -DiamondX2+EmeraldX3+Forest, A.Revive 1.0,2xCrystal.C. Standart 1m
Headphones/STAX 507
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

Z jakého modelu je to vyhybka? To je slušná fušeřina. :thumbdown:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
KRAT
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2013 09:42

Re: TANNOY

Příspěvek od KRAT »

RSC píše:Z jakého modelu je to vyhybka? To je slušná fušeřina. :thumbdown:
Tady je např. vyhybka z Tannoy Westminster ( původní verze )
Obrázek

Všeobecně se ví, že výhybky Tannoy jsou "lahůdkové" plus to, že jen při určitých basových frekvencích papír "bzučí"
o kovový okraj tulip středu a netopýr to slyší, jsou už známé Tannoy-speciality po celém světě.

Ja bych to tu radši nerozmazával. To už se "řešilo" na jiných forech
Set 1/Signalyst HQ DSD Player-USBAudioDGv3 XO,DAC-VLE, RiAudio Preamp103 Class A+2x Power Class A-25W-AB, WLM Coax. 97dB
Set 2/Primaluna 3+SIX (70W-A),Hyperlitz -DiamondX2+EmeraldX3+Forest, A.Revive 1.0,2xCrystal.C. Standart 1m
Headphones/STAX 507
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

KRAT píše:
Vlado222 píše:Za tú cenu čo stoja by tam mali byť primerane kvalitné káble a súčiastky. Ak nie tak to nie je dobrá vyzitka od Tanoy.
Ahoj Vlado, no nechci Ti brát iluze o vyhybkách Tannoy, když tak si na-googluj.
Můžu Ti ukázat konktrétní příklad u Kamoše. .. nic proti Tannoy. Jen pro zajímavost

Original Tannoy co vytáhl z beden.
Kabely co tam byly, vyměnil za japonské solid core Acoustic Revieve nebo
za 12 solid core -AudioQuest Hyperrlitz Forest Plus nevím přesně.

Obrázek

A "vytuněná vyhybka" ,) alá - urob si sáám.

Obrázek

Já bych teda radši hrál na tu vytuněnou :lol:
a zaruka ?
jednou jsem řešil přímo ze servisem Tannoy problém s repro a pohoda,
Můj problém byl že se časem ty Concenticy se váhou prohnou ( magnety )
a pak papírová ozvučnice "škrká" o středový "Tulip výškáč".
Prostě se to vyosí.
Tak mi v servisu doporučovali jednou za 1/2 roku berny otočit o 180 stupnů na dalšího 1/2 roku, aby se to "zcentrovalo". :o) komici.
Tak jsem Tannoy dal pápááá.

Brzy bude kolega předělávat TD12 tak potom poslechnu, jak to dopadlo.
No mne ilúzie o Tanoy vziať nemôžeš lebo už som ich stratil :sad:
Jeden teraz už zabanovaný člen na HH forum zavesil toto:
"Dnes jsem při brouzdání na webech narazil na předělávku vyhýbky u Tannoy Westminster Royal Special Edition. Moc jsem to nečetl, jen mě zaujali obrázky a cena materiálu na předělávky. $12,402.18

Jak hrají Tannoye a komu se to líbí je jedna věc.Ale bedny za ty prachy ohledně toho co mají za originální vyhýbku je docela děs.

Originální vyhýbka.Opravdu super drátky a napojení."
3 WRSE HF XO.jpg
1 WRSE.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Tady se to, ale rozjelo :lol: . Myslíte ,že výhybka je tak důležitá součástka beden? Určitě není, hlavní je reproduktor a koncepce, citlivost 95 dB, ha :thumbup: . Dnešní konstruktéři beden mají velmi obtížnou situaci, musí vymyslet již vymyšlené. U Tannoy Prestige jde o zachování zvuku, retro zvuku, můj názor. Kdyby byla výhybka tak důležitá, tak ke spokojenosti zákazníka ji třeba posvětí svěcenou vodou s certifikátem od papeže :lol: . V UK neuznávají papeže, tak nevím jak jejich cirkev funguje.

Poslouchám hlavně vinyl a můžete mít sebelepší výhybku, pokud nemáte původní vydání třeba od Polydoru, RCA Viktor, tak se k hudbě nedostanete. Jen můj názor :cool:
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Krat napsal

jednou jsem řešil přímo ze servisem Tannoy problém s repro a pohoda,
Můj problém byl že se časem ty Concenticy se váhou prohnou ( magnety )
a pak papírová ozvučnice "škrká" o středový "Tulip výškáč".
Prostě se to vyosí.
Tak mi v servisu doporučovali jednou za 1/2 roku berny otočit o 180 stupnů na dalšího 1/2 roku, aby se to "zcentrovalo". :o) komici.
Tak jsem Tannoy dal pápááá.

Tohle mne zaujalo víc, byly to nové Tannoy ? Jestli původ problému nebyl někde jinde, přirovnání ke koupi auta se skrytou závadou. Pak mi nejde do hlavy, proč se lidé na Ebay bijí o prastaré Tannoy 40let staré ?
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše:Tady se to, ale rozjelo :lol: . Myslíte ,že výhybka je tak důležitá součástka beden? Určitě není, hlavní je reproduktor a koncepce, citlivost 95 dB, ha :thumbup: . Dnešní konstruktéři beden mají velmi obtížnou situaci, musí vymyslet již vymyšlené. U Tannoy Prestige jde o zachování zvuku, retro zvuku, můj názor. Kdyby byla výhybka tak důležitá, tak ke spokojenosti zákazníka ji třeba posvětí svěcenou vodou s certifikátem od papeže :lol: . V UK neuznávají papeže, tak nevím jak jejich cirkev funguje.

Poslouchám hlavně vinyl a můžete mít sebelepší výhybku, pokud nemáte původní vydání třeba od Polydoru, RCA Viktor, tak se k hudbě nedostanete. Jen můj názor :cool:
V UK Papeže skutečně nemají, tam anglikáncká církev podléhá přímo královně. To si ošéfovali dávno, když padali manželkám hlavy O:-)
Asi se mrknu dovnitř, abych se podíval jaké bezva zpracování vyhybky mám já. :crazy:
Každpopádně hraje to dobře a o nic to neškrtá a natáčet bedny také nemusím. :smile:
Když jsem měl potřebu u TANNOY něco vyměnit a to i v záruce, nebyl žádný problém, dokonce nevadilo, že jsem výměnu udělal sám, což mne překvapilo, když jsem tuto variantu navrhl a na záruku to nemělo žádný vliv.:smile:
Spíše by mne zajímala "vylepšená vyhybka" zda je to lepší, kam se to posunolo? Co když právě tohle provedení má své kouzlo. Je faktem, že zpracování vypadá jak od učně při první hodině, formálně to mohlo vypadat kulturněji....
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Někteří skeptici umí člověku pokazit radost. :thumbdown:
Já jsem taky s Tannoy-ema spokojený. Na vyhibku kašlu. Hlavně že se mi zvuk libí. :thumbdown: S lampovým Lebenem paráda. Detaily ani prostor nechybí. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše:Tady se to, ale rozjelo :lol: . Myslíte ,že výhybka je tak důležitá součástka beden? Určitě není, hlavní je reproduktor a koncepce, citlivost 95 dB, ha :thumbup: . Dnešní konstruktéři beden mají velmi obtížnou situaci, musí vymyslet již vymyšlené. U Tannoy Prestige jde o zachování zvuku, retro zvuku, můj názor. Kdyby byla výhybka tak důležitá, tak ke spokojenosti zákazníka ji třeba posvětí svěcenou vodou s certifikátem od papeže :lol: . V UK neuznávají papeže, tak nevím jak jejich cirkev funguje.

Poslouchám hlavně vinyl a můžete mít sebelepší výhybku, pokud nemáte původní vydání třeba od Polydoru, RCA Viktor, tak se k hudbě nedostanete. Jen můj názor :cool:
Znovu, nějak se to divně uložilo.
V UK Papeže skutečně nemají, Anglikánská církev patří přímo pod královnu, to si ošéfovali již dávno, když manželkám padaly hlavy. :lol:
Asi se podívám dovnitř. :smile: Nevím, co úprava vyhybky udělala? Možná to tak má být a má to své kouzlo, každopádně provedení mohlo vypadat lépe než od učně při první hodině. :smile:
Nic mi nešustí, nemusím nic otáčet a to mám již vše po záruce. Mám zkušenost, že výměna a to i v záruce není u Tannoy problém, dokonce i když jsem montáž udělal sám, abych to nemusel vézt celé a záruky se to nedotklo... :thumbup:
Já jsem s TD12 maximálně spokojen a tuhle čmouhu ve vnitř s nadhledem přejdu. Ikdyž přemýšlím, kdyby to bylo jinak, jestli náhodou nebudou lepší..... :smile:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Každé bedny hrají jinak a o tom vše je. Velké bedny, reproduktory naplní místnost muzikou, můžete mít třicet plk, plk na nudli za dva miliony a nikdy nezahrají to co velký basák a spol. Konečný zvuk je o jiné nudli :lol: . Výhybku měnit proč, drahé kondíky proč, spíš dobrý kšeft. Taky jsem na Wotanech repasoval , postříbřené dráty, kondíky jako pěst, ale co se vlastně změnilo. Porovnat zvuk jsem nemohl, protože si nepamatuji, jak hrály nové. Jelikož jsem jich měl připálené, výškáč nehrál vůbec, tak se mi po prvním zapnutí zdál zvuk daleko lepší. Velký zvuk přišel spíš až s čongem :thumbup: . Wotany mají svůj osobitý zvuk a proto jsem jich kdysi koupil, dnes chci změnu. Jestli budou horší, lepší mne neštve, ale budou těžce retro. Nahodím desku starou 40 let a tam to bude :lol:. Výškáč nehrál vůbec a tady výhybka splnila hlavní svoji funkci, nedošlo ke zničení, pojistka.

Uzemnění určitě zapojím, pro srandu králíkům tuto možnost nedávají.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Sice jinačí typ, Tannoy Cheviot speakers monitor HPD 315, ale bije se 23 lidí, rok výroby 1970, cena je už kolem tisíce.


Obrázek Obrázek

Původní Tannoy 15 http://www.ebay.co.uk/itm/TANNOY-15-RED ... 1325386439

Obrázek
Odar

Re: TANNOY

Příspěvek od Odar »

fox píše:Na vyhibku kašlu. Hlavně že se mi zvuk libí. :thumbdown:
Interesting. Pri kabloch sa obhajuju vysoke naklady vyrobcu, ktory tazi rudu priamo na hviezde, ktora je vzdialena 15 svetelnych rokov. OK. Potom sa obhajuju kryogenne osetrene koncovky, ktore zmenia strukturu materialu a maju blahodarny vplyv na zvuk. OK. Ze takyto mega highend kabel stoji . . . kolko stoji, nad tym si uz nik hlavu nelame. OK.

Ale to, ze je vyhybka taka . . . slusne povedane aka je, na to sa kasle :clap: :lol: NO FLAME, just sayin' :cool:

Ked tak nad tym rozmyslam, ta vyhybka by tam ani nemusela byt. Vsak to tam len zavadzia #-o
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

monte píše:Obrázek

2-pásmová Dual Concentric podlahová reprosoustava
Koaxiální měnič Dual Concentric
- nízké frekvence: 380 mm membrána z upravených papírových vláken
- vysoké frekvence: 33 mm kopule z hliníkové slitiny, vlnovod "Tulip WaveGuide"
Doporučený výkon zesilovače: 50 - 225 W
Trvalý výkon: 135 W RMS
Frekvenční rozsah: 32 - 22.000 Hz (- 6dB)
Objem skříně: 115 L
Citlivost: 95 dB
Nominální impedance: 8 ohm
Terminály: bi-wiring / bi-amping
Rozměry (š x v x h): 460 x 1100 x 558 mm
Hmotnost: 45,0 kg / kus



Jsou retro, tečou mi sliny :?:


Nízká cena se začíná objevovat na více místech. V USA jsem je zahlédl za 5200,- USD. Tannoy má nachystané nové řady, tak asi začal spíš výprodej starších typů. Možná vzácná chvíle. Narust ceny GR je dost tvrdý.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Obrázek

Zevnitř připomínají kadibudku pro dva. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Odar píše:
fox píše:Na vyhibku kašlu. Hlavně že se mi zvuk libí. :thumbdown:
Interesting. Pri kabloch sa obhajuju vysoke naklady vyrobcu, ktory tazi rudu priamo na hviezde, ktora je vzdialena 15 svetelnych rokov. OK. Potom sa obhajuju kryogenne osetrene koncovky, ktore zmenia strukturu materialu a maju blahodarny vplyv na zvuk. OK. Ze takyto mega highend kabel stoji . . . kolko stoji, nad tym si uz nik hlavu nelame. OK.

Ale to, ze je vyhybka taka . . . slusne povedane aka je, na to sa kasle :clap: :lol: NO FLAME, just sayin' :cool:

Ked tak nad tym rozmyslam, ta vyhybka by tam ani nemusela byt. Vsak to tam len zavadzia #-o
Že vyhíbka nepěkná, nemusí znamenat, že je špatná. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Mohou se držet i za ruce, horší ten smrad :lol: , jinak stěny dobré 4cm :thumbup:dnes jen minulost, tuctovou dřevotřísku, kde ani kolíky nedrží.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

Odar napísal:
...Ale to, ze je vyhybka taka . . . slusne povedane aka je, na to sa kasle.

Ked tak nad tym rozmyslam, ta vyhybka by tam ani nemusela byt. Vsak to tam len zavadzia #-o


Odar :thumbup: Čo tam po nejakej nepodstatnej veci ako je výhybka. :lol:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

monte píše:..."jinak stěny dobré 4cm :thumbup:dnes jen minulost, tuctovou dřevotřísku, kde ani kolíky nedrží.
Aspoň vieš za čo platíš a prečo majú váhu ako majú. budeš retro :cool: .

.
Uživatelský avatar
KRAT
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2013 09:42

Re: TANNOY

Příspěvek od KRAT »

fox píše:Někteří skeptici umí člověku pokazit radost.
Ahoj FOXi, kazit radost nikomu nechci , nepochybuji že si to s Lebenem uživáš.
Pouze jsem napsal, že doporučuji vytunit výhybku, je to otázka jednoho weekendu
a zvukový přínos z vlastni zkušenosti tam rozhodne slyšitelný je. Tečka.

Na výškách více rozlišení a "vzduchu", celkově čistší přednes, více detailu
a to se projevilo až bodovým rozložením nástrojů v prostoru. pro někoho možná nepodstatné. nevím

MONTE píše: Tohle mne zaujalo víc, byly to nové Tannoy ?.
Ano Tannoy byly nové. Reklamované 2 měsice před vypršením záruky.
Poslal jsem do servisu cd s frekvenci a při vysoké hlasitosti to rezonovalo. Dali mi za pravdu a potom "kapli božskou"
s tim "vyosenim" repro. Žadná skrytá závada, prý jsem chtěl po repro něco čehož už nebyly schopny. ;)
MONTE píše: Velký zvuk přišel spíš až s čongem.
Dávám Ti za pravdu, že než výhybka, tak je určitě důležitější - výběr amplifikace.
Konkretně u TD12 jsem slyšel několik koncáku v čistém Ačku jako Pass, Audia .. žádné kleky
( staré dobré refer. AudioQuesty z USA a Orion HD a muj DAC-VLE )
a vůbec se mi zvuk TD12 nelíbil. Středy temné, slité bez detailu, komprese no fuj, ješte jsem se smál jestli ten supertweeter není odpálený.
Takový ten "neseroucí zvuk ke kafíčku". Velmi vyhledávaný u některých "fajnšmekrů"

Pak jsem zapnul nové zakázkové monobloky co dělal p.Král (ClearAudio-RiAudio) se sankenama A pak přechod do AB,
a BINGO \:D/ najednou bedny komplet zmizely, velký zvuk všude kolem v prostoru, transparentní přítomné středy s extra detailem,
výšky parádně rozlišené, tonálně akorát. Bas konturovaný rychlý bez bučení. čumím jak puk. Pohodička - radost poslouchat.
Konečně zvuk odpovídal cenové kategorii beden. Takže se ukázal skrytý potenciál !
A podle jednoho až 3. zesů bych je chybně odsoudil, že to je totální klek a rozhodně jit do vyšších řad co měl Zappa, jsou jestě úplně jinde.
A to jsem nezkoušel konce od Primaluny ty by teprve s bedniškama " začvičily".
Takže Monte souhlas : Amp klidně ty bedny spolehlivě zabije, to ani tuningovaná výhybka nezachraní.
pokud nesrovnáváš, žiješ ve sladké nevědomosti :), že vše je O.K.
Vlado píše: Spíše by mne zajímala "vylepšená vyhybka" zda je to lepší, kam se to posunulo?
u TD12 by se do bedny muselo lézt přes ten semiš předkem a to je asi jen pro "otrlé" .. ušetřím Ti čas, tady je foto orig. výhybky.
Obrázek
imho. ty polypr. Bennicy od čongů používá i Sonus Faber. Vlastně celá řada Venere je už dělaná v Číně. Takže žádnou paniku ! :D

Je ti jasné , že když Ti popíšu zvuk po výměně, tak mě tu měřiči usmaží,
že to jsou jen mé momentálni halucinace =)) popř. slyším jen nedokonalosti poslechovky.
Takže to řeknu diplomaticky :lol:
To co mi na "typickém tannoy" zvuku vadí mi po úpravě výhybky vadilo méně.
Majitel by se k původní výhybce už [-x nikdy nevrátil.
Set 1/Signalyst HQ DSD Player-USBAudioDGv3 XO,DAC-VLE, RiAudio Preamp103 Class A+2x Power Class A-25W-AB, WLM Coax. 97dB
Set 2/Primaluna 3+SIX (70W-A),Hyperlitz -DiamondX2+EmeraldX3+Forest, A.Revive 1.0,2xCrystal.C. Standart 1m
Headphones/STAX 507
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

KRAT píše že Vlado píše:
Spíše by mne zajímala "vylepšená vyhybka" zda je to lepší, kam se to posunulo?

To nepíšem ja. ;)
Uživatelský avatar
KRAT
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2013 09:42

Re: TANNOY

Příspěvek od KRAT »

Jasně Vlado promiň, ptal se RSC.
Tukal jsem to narychlo na tabletu. :oops:
Set 1/Signalyst HQ DSD Player-USBAudioDGv3 XO,DAC-VLE, RiAudio Preamp103 Class A+2x Power Class A-25W-AB, WLM Coax. 97dB
Set 2/Primaluna 3+SIX (70W-A),Hyperlitz -DiamondX2+EmeraldX3+Forest, A.Revive 1.0,2xCrystal.C. Standart 1m
Headphones/STAX 507
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Krate, dík. Konečně se vyjádřil někdo, kdo má praktické zkušenosti a nekopíruje jenom obrázky z internetu. :thumbup:
Mi radost nikdo nekazil. Jen jsem se chtěl zastat Monteho, který je natěšený na nové bedny a místo povzbuzení dostal nafocenou vyhibku. :smile:
Jestli máš s tím zkušenosti, rád si nechám poradit.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Ne, nikdy nekupuji bez rozvahy, jen podle sebe. Logicky, kdyby byly Tannoy, vyhybka tak špatná, firma by už dávno neexistovala. Kupují protože chci. Krát má jen svůj názor, to je všechno...
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: TANNOY

Příspěvek od jimmi »

A čo hovoríte na tieto TANNOY reprosustavy? http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ingdom-12/
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Obrázek

Myslím, že jejich nástupci jsou tyto TANNOY KINGDOM ROYAL.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Jinak v Polsku je vše domluveno. V sobotu nastartuji turbo a fičím.......
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Obrázek
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

I manželku lze využít :lol:

Obrázek


Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše:Jinak v Polsku je vše domluveno. V sobotu nastartuji turbo a fičím.......
Tak to bude zítra den, jsem zvědav na prvotní hodnocení zvuku :ymdaydream:
Trefit se přímo do hlavy je třeba, tak proč ne manželku :lol: I tyto Tannoy to jistě budou také potřebovat.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: TANNOY

Příspěvek od Tinariwen »

Monte hlavne bezpečne dojdi,cesty su nič moc...
Tešime sa s tebou :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: TANNOY

Příspěvek od feco64 »

Monte šťastnú cestu ! Nech Ti všetko dobre dopadne, teším sa na Tvoje prvé dojmy z posluchu Tannoy. ;) A nezabudni prihodiť fotky.
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Tak jsem dorazil, dopiji kafíčko a budu přemýšlet, jak jich dostanu do obyvakoposlechovky. Výtah nemám, jen ruky a manželku :lol: . Cesta pohoda, pěkně Tannoy zabalili do folie, naložili :thumbup: . Horší byla výpadovka z Krakowa, normálně nějaký psychopat mne předjel a začal mne vybržďovat, tohle jsem zatím v životě nezažil.

Firma jezdí i do Varšavy na výstavy. Dva mladší kluci, ale shodli jsme se na podložkách, taky nepoužívá hroty, ale gumu, spíš jen materiál.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše:Tak jsem dorazil, dopiji kafíčko a budu přemýšlet, jak jich dostanu do obyvakoposlechovky. Výtah nemám, jen ruky a manželku :lol: . Cesta pohoda, pěkně Tannoy zabalili do folie, naložili :thumbup: . Horší byla výpadovka z Krakowa, normálně nějaký psychopat mne předjel a začal mne vybržďovat, tohle jsem zatím v životě nezažil.

Firma jezdí i do Varšavy na výstavy. Dva mladší kluci, ale shodli jsme se na podložkách, taky nepoužívá hroty, ale gumu, spíš jen materiál.
Tak to gratuluji. :thumbup:
Takových "řidičů" je, řekl bych na to něco peprného, zdržím se toho.
Vynést je nahoru bude zážitek, je to jak táhnout rakev, hlavně aby neupadly. Tehdy jsem taky v noci zkoušel jaké to je a šel až nad ránem do pelechu....
Máš jistotu, že když ti vyskočí hroty z misek, zajedou slušně do podlahy, pokud pod tím není dlažba, to se mi stalo a hned je práce navíc. :smile:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Máme tady další sci-fi, jen nahoře. Na obrázku mne zaujaly sluchátka, nepřipomínají staré Tesly ?

Obrázek
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše:Máme tady další sci-fi, jen nahoře. Na obrázku mne zaujaly sluchátka, nepřipomínají staré Tesly ?
Velmi připomínají ty, co jsme měli doma..... Dobré retro.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Super Tweetry ST100 doporučuji. Pomohou bednám doladit zvuk. Určitě to potvrdí Teti i Zappa.
ST200 jsou přímo laděné k řadě Prestige. ST100 k ostatním.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Tož, Foxi, Zappo, napište přímé zkušenosti. Já si ho koupím, řadu 200, ono to prostě k Tannoy patří, jako střevíčky ke kabelce :lol:
Odpovědět