TANNOY

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

TANNOY

Příspěvek od boxer »

Dnes jsem při brouzdání na webech narazil na předělávku vyhýbky u Tannoy Westminster Royal Special Edition. Moc jsem to nečetl, jen mě zaujali obrázky a cena materiálu na předělávky. $12,402.18

Oh teď jsem si všiml, že něco je už nahoře podobnýho.

Jak hrají Tannoye a komu se to líbí je jedna věc.Ale bedny za ty prachy ohledně toho co mají za originální vyhýbku je docela děs. No není to zdaleka jediná highend věc, co má ve střevech ....no nic moc. Ostatně je to dnes spíš pravidlem, že výrobci HE věcí chtěj velký prachy za ojebaný náčiní.

Čest vyjímkám.

Originální vyhýbka.Opravdu super drátky a napojení.

Obrázek

Celá předělávky je tady.

Obrázek
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Teti »

No tak ta vyhybka to je teda shit, radeji ani nechci vedet co mam ja ve Stirlingu :)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

K povrchovej úprave - za tie peniaze mohli aspoň poriadne zosadiť a doladiť dyhu tak, aby letokruhy, resp. kresba na seba naväzovali. Takto by neodyhoval výrobok ani amatér. Všimnite si, že kresba na seba vôbec nenaväzuje a je úplne asymetrická. Ten, kto tú dyhu rezal a "zosadil" vôbec nebral na vedomie nejakú kresbu. To by mal podstatne vyššiu spotrebu dyhy, tak sa asi šetrilo. Však za tú cenu sa musí ušetriť každé euro. Keď to porovnáme s prácou od NA, BV, ako aj ďalších našich výrobcov - povrchová úprava je na podstatne vyššej úrovni. Pri poriadnom a profesionálnom dyhovaní je strata na odpade cca 70%.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

Teti píše:No tak ta vyhybka to je teda shit, radeji ani nechci vedet co mam ja ve Stirlingu :)
Druhý šit :lol: , ale myslím u Tannoy mají asi své důvody. Přeci by nedali špatnou výhybku, aby jen pobavili čumily na fórech. Tyto bedny jsou retro a asi chtějí zachovat původní zvuk, jako taxi v Londýně. :thumbup:
monte

TANNOY

Příspěvek od monte »

Obrázek

2-pásmová Dual Concentric podlahová reprosoustava
Koaxiální měnič Dual Concentric
- nízké frekvence: 380 mm membrána z upravených papírových vláken
- vysoké frekvence: 33 mm kopule z hliníkové slitiny, vlnovod "Tulip WaveGuide"
Doporučený výkon zesilovače: 50 - 225 W
Trvalý výkon: 135 W RMS
Frekvenční rozsah: 32 - 22.000 Hz (- 6dB)
Objem skříně: 115 L
Citlivost: 95 dB
Nominální impedance: 8 ohm
Terminály: bi-wiring / bi-amping
Rozměry (š x v x h): 460 x 1100 x 558 mm
Hmotnost: 45,0 kg / kus

Jsou retro, tečou mi sliny :?:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

http://allegro.pl/tannoy-glenair-15-che ... 36444.html

Do Krakova to není daleko a s Polákem se domluvíš.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Skvělý typ, přesně efekt který nastane díky Siglovi :lol: . Za dva kusy v Polsku 130000,- u nás po novém kurzu asi 180000,- tady je stará cena a určitě nic skladem http://www.hifisound.cz/reprosoustavy/t ... ge-glenair . Nezávidím našim obchodníkům situaci, která nastane.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

I když budou asi použité, výstavy a podobně.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

So svojou citlivosťou 95db si zrejme dobre budú rozumieť s lampáčmi. :smile: Otázka je či nepadajú pod 3 ohmy.
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: TANNOY

Příspěvek od Senior »

Mají "svůj" zvuk. Pokud na nich chceš poslouchat jen Pinkflojdy z vinylu, tak OK. S ostatními žánry je to už horší.
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: TANNOY

Příspěvek od Senior »

Citlivost 95dB nezaručuje, že budou dobře hrát s lampáčem.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Nejsem zastánce top zvuku, třeba tady mne imponuje vzhled. Přírodní, jednoduchý, 45kg, prostě pořádné bednisko. Mnoha lidem se dnes líbí klavírní lak, mi vůbec, nepřirozené. Jak budou hrát uvidím, letos už ne, ale příští rok určitě. Když jsem v kumbále a čučím na staré Tesly, mám velmi uspokojivý pocit. Tady možná padlo rozhodnutí. Wotany s jedním zesilovačem Pioneer dám dceři, spíš hudební vnučce.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

Viem senior. Preto som napísal zrejme (pravdepodobne)a že otázka je či nepadajú pod 3 ohmy.
Ale sú pekné. :thumbup: Páčia sa mi na pohľad. Je to retro. V kombinácii s lampami budú ladiť lampofilom.
Mal som pred troma rokmi CDPPrimaLuna PL 8 a zosík PL 2, ktorý by snimi pri svojich 35 lampových wattoch s flaškami KT 88 v ultralineárnom režime nemal určite problém. :D
primaluna-dialogue-two.jpg
PrimaLuna 8.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Senior píše:Mají "svůj" zvuk. Pokud na nich chceš poslouchat jen Pinkflojdy z vinylu, tak OK. S ostatními žánry je to už horší.
A ty je máš doma? Že tak soudíš ? Nebo ses to někde dočetl ? :eek:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

O koupi ještě neví nepřítel hifi, to budou manévry :lol: . Mohl bych jet pro ně zítra, ale nevím,jestli by manželka nedostala infarkt. Zažila s hafistou v životě ohledně hifi krabic už dost :lol:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

No pod kabátom ich na tajnáša neprenesieš ako hifi káble. :D
Určite si ich všimne ak ich postavíš do obývačky. :mrgreen:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Zkus léčbu šokem. Když to nevyjde, budeš mít dvě fajné králikárny. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Nebo kup manželce kožich a sobě Tannoy. Něco za něco. =))
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: TANNOY

Příspěvek od bigjoe »

Žádnej kožich. Řekni jí, že máš zamluvený bedny za půl mega, ale že ještě váháš nad těmito - a ještě tě bude přemlouvat, abys koupil Tannoy :D .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

fox píše:Nebo kup manželce kožich a sobě Tannoy. Něco za něco. =))
Kožichu má myslím tři. Jsou ve sklepě u kotle ve skříni. :lol: , tady nepochodím. Stříbrný, zlatý, hnědý, tchán choval nutrie.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

bigjoe píše:Žádnej kožich. Řekni jí, že máš zamluvený bedny za půl mega, ale že ještě váháš nad těmito - a ještě tě bude přemlouvat, abys koupil Tannoy :D .
:lol: :lol:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Nutrie jsou na prd. Šlohni Babišovi tygra.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Včera jsem se známým probíral slábnutí zraku. Došli jsme ke stejnému závěru, příroda zařídila, aby jsme neviděli na manželky :lol:
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Re: TANNOY

Příspěvek od Svensound »

Tak zde se toho kromě osobních výlevů člověk hodně dozví :thumbup:
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: TANNOY

Příspěvek od Senior »

fox píše:
Senior píše:Mají "svůj" zvuk. Pokud na nich chceš poslouchat jen Pinkflojdy z vinylu, tak OK. S ostatními žánry je to už horší.
A ty je máš doma? Že tak soudíš ? Nebo ses to někde dočetl ? :eek:
Napsal jsem jen svoji osobní zkušenost.
.... na rozdíl od jiných :lol:
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Fox má Tannoy.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

Senior - Osobná skúsenosť sa cení najviac. Máš ju konkrétne s týmto modelom? Mohol by si sa rozpísať trochu viac? Bol by tu konečne príspevok k veci. :smile:
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Ne, v životě jsem Tannoy neslyšel, zval mne FOX i Zappa, ale jsem už velmi zdechlý člověk držet volant. Ale k Foxovi se vypravím, ale nevím kdy :lol: . Nejde mi o zvuk, ale o retro vzhled, jak budou hrát je mi v celku jedno. I tak se kupuje hifi, hifi normu splňují, doufám.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

I když jsem jel do ST. Tropez neměl jsem ani mapu, jen jsem si vzpomněl u Brescie doleva :lol:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: TANNOY

Příspěvek od Jiri »

Já mám cca 2-roční zkušenost se staršim modelem TANNOY D700, hral jsem je s DPA380 a později s Lyngdorf TDA2200. Na rockovou hudbu to bylo výborné, dokázali navodit atmosféru rockového klubu a hudba byla hutná a měla drajv. Bohužel na akustickou hudbu to nebylo dobré, chyběli detaily, prostě takové zahuhlané oproti AudioPhysic VIRGO III. které jsem měl potom. Každopádně když jsem ty D700 prodával tak mě překvapil obrovský zájem kupujících, kteří byli ochotni dát 35tis Kč za 12let starou bednu co nová stávala 90tis Kč takže si velice dobře drží svoji cenu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: TANNOY

Příspěvek od lidumil »

Já je slyšel 2x u zappy - poprvé se Srollem - "no dobrý, ale že bych to musel vidět (slyšet) dvakrát" a pak s mekama a to je teda nářez. Takže záleží na zbytku a taky akustice jako u všeho. Asi tak

OFF TOPIC ale nedalo mi to
monte píše:Včera jsem se známým probíral slábnutí zraku. Došli jsme ke stejnému závěru, příroda zařídila, aby jsme neviděli na manželky :lol:
No plus je, že sice nevidíš na svou, ale mínusem je že ani na ty ostatní, což je občas i škoda :sad:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše: Dvoupásmová Dual Concentric podlahová reprosoustava
Koaxiální měnič Dual Concentric
- nízké frekvence: 380 mm membrána z upravených papírových vláken
- vysoké frekvence: 33 mm kopule z hliníkové slitiny, vlnovod "Tulip WaveGuide"
Doporučený výkon zesilovače: 50 - 225 W
Trvalý výkon: 135 W RMS
Frekvenční rozsah: 32 - 22.000 Hz (- 6dB)
Objem skříně: 115 L
Citlivost: 95 dB
Nominální impedance: 8 ohm
Terminály: bi-wiring / bi-amping
Rozměry (š x v x h): 460 x 1100 x 558 mm
Hmotnost: 45,0 kg / kus

Jsou retro, tečou mi sliny :?:

Kup je, jsou fajn. :thumbup:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

Jen taková malá poznámka, na Tannoy nejsou zas tak uhlazené. Doma bych je také mohl mít a hrál bych na nich všechno, aniž bych trpěl....
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Koupím, já jak se rozhodnu, tak za vším jdu jako pes po kosti. Zítra ukáži manželce foto :thumbup:. Manželku mám skvělou, ale vždy kupujeme, rozhodujeme spolu, cokoliv. Znal jsem manželé, kteří si své příjmy rozdělovali :lol:
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

Jdi do nich :thumbup:
Tak to je dobře, že kasu nedrží jen žena :lol:
V některých zemích si každý vyskakuje podle svého příjmu a je to tam normální.... Třeba u klokanů :mrgreen:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

Nepočkáš kým kč posilní naspäť na svoju pôvodnú úroveň? Budeš mať dosť času ženušku spracovať. :lol:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: TANNOY

Příspěvek od pajuna »

Senior píše:Mají "svůj" zvuk. Pokud na nich chceš poslouchat jen Pinkflojdy z vinylu, tak OK. S ostatními žánry je to už horší.
Mam podobny nazor o "svem" zvuku, i kdyz jsem slysel parkrat pred lety "desitky", ale to je myslim minimalni rozdil. Dokonce jsem je zvazoval. Maji moc prijemny zvuk, plnost, hutnost, zadna agrese, mekci. Na zanry kde se ocekava vice detailu, rozliseni a "tvrdosti" nemusi nekomu vyhovovat. Kdybych mel ale doma vice mista, umel bych si je i predstavit.
Budou se ti libit Monte, muziku citis telem i dusi a nejaky ten detail prehlednes ;) . Bude zalezet s cim se to pripoji.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

Já bych zas na nějaké tvrdnutí koruny nečekal, když to jde, je třeba si radost udělat dříve než později. :thumbup:
Myslím, že když si kupuje tyto repro, je jasné, že je musí dobře nakrmit. Ony hrát budou "s čímkoliv" obstojně, když budou mít adekvátní zesilovač, podají mimořádný výkon. Tak mnoho příjemných prožitků!
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Tannoy řady Prestige si rozumí s elektronkami. A to je tvůj případ. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět