TANNOY

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Jo, ještě mi napasují banánky co jsem měl, jak máte vyřešené připojení ?
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše:Jo, ještě mi napasují banánky co jsem měl, jak máte vyřešené připojení ?
Vidličky, pokud mluvíš o repro.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Měl jsem banánky i vidličky WBT. Nejlépe mi ale hraje kabél natvrdo do obou terminálů. Na co tvořit několik spojů, které vytvářejí přechodový odpor. Doporučuji kabely Acoustic Revive od Dioka.
Ke tvým bednám patří ST100, nebo ST50.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

fox píše:Měl jsem banánky i vidličky WBT. Nejlépe mi ale hraje kabél natvrdo do obou terminálů. Na co tvořit několik spojů, které vytvářejí přechodový odpor. Doporučuji kabely Acoustic Revive od Dioka.
Ke tvým bednám patří ST100, nebo ST50.
Také to mám nyní zapojeno přímo do všech terminálů (bez uzemění), nedostal jsem se k tomu, abych tyto kabely doplnil vidličkami a již se to asi nestane, protože mi to vyhovuje, ale nechtěl jsem to sem psát.... jsem rád, že s tímto přístupem i jiní nemají problém.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: TANNOY

Příspěvek od Teti »

A co ze to monte kupujes?
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

No přeci Tannoy, už jsou doma..........
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

Tak jaký je dojem, jak to hraje...?
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Dojem je skvělý, hlavně změna zvuku. Jestli hrají líp, hůře nebudu popisovat. U mne vcelku nedůležitá věc, ale ten pohled a uspokojení :thumbup:. Sedím si jako páv a poslouchám rock na čerčilkách ......... :lol:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

Tak Monte,asi jseš první který ma Churchill doma,to je pecka.Jedná se o repro dělanou pro americký trh,rarita,zvuk by měl být výborný,ale je opravdu potřeba zainvestovat do správné volby zesilovače,aby jejich potenciál jak správně říká Krat nebyl umlácen špatnou volbou ampu.T100 jsou stejné jen design je jiný,doporučuji.Churchill chci slyšet,mooooc gratuluji,jsi borec.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Michale, čong je rváč a pokud hraje, tak ho nevyměním za nic na světě. Jestli budu něco kupovat, tak s klidem dalšího čonga :lol:. Mám čínu, jenže za to se vůbec nestydím, vím co slyším a to mi stačí. Vždy se mi líbilo, jak někteří známí při návštěvě ztratili řeč :lol: Tenhle čínský šunt, vyhrává soutěže v Japonsku :lol:

Obrázek
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Ještě, hodně je dnes vše o penězích a v hifi dost. Jen chci říct, osobně si raději koupím domek v Jižní Francií a dožiji v teplíčku. :lol:
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

fox píše:Měl jsem banánky i vidličky WBT. Nejlépe mi ale hraje kabél natvrdo do obou terminálů. Na co tvořit několik spojů, které vytvářejí přechodový odpor. Doporučuji kabely Acoustic Revive od Dioka.
Ke tvým bednám patří ST100, nebo ST50.
Polský obchodník zas mluvil, že zkoušel na mojich bednách všechny typy a největší účinek byl u ST200. Pak mi nabízel kabely, myslím PURE, už si přesně nepamatuji. Obchod je obchod, prostě člověk to tak musí brát :lol:. Nerad čtu,když někdo pomlouvá, jako DB, myslím zaútočil na Tykon. Jenže tihle lidé se prodejem živí, osobně jsem z obchodu doslova vyhodil už dva lidi :lol: a mám pokoj. V některých případech, zákazník náš pán přestává platit !
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Sobotní rychlo zapojení

Obrázek
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

fox píše:http://allegro.pl/tannoy-glenair-15-che ... 36444.html

Do Krakova to není daleko a s Polákem se domluvíš.
Ještě jsem zapomněl poděkovat lišákovi za typ :clap: děkuji, děkuji............................
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

Jsou to ty Churchily?Jo neříkám,že to dobře nehraje,gratuluji jěště jednou..
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Pohoda, jsme na diskuzi. Vždy se mi líbil Intosh a člověk nikdy neví. Tak jak jsem nevěděl před deseti dny, že budu hrát na Tannoy :thumbup: . Založíme na HighEnd klub Tannoy, odpůrci vstup zakázán :lol:
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

zappa píše:Jsou to ty Churchily?Jo neříkám,že to dobře nehraje,gratuluji jěště jednou..
V podstatě ano, jen o pár let mladší, štíhlejší Tannoy Prestige Glenair
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Začínají se objevovat obrázky GR serie

Obrázek
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: TANNOY

Příspěvek od Teti »

GR serie je co? To vypada jako novy Tannoy Canterbury. JInak ty mas Glenair 15 ze? Krasny bedny, kamos je mel a rikal ze jsou naprosto super, akorat u nej to delalo bordel s basem, protoze ma malou cimru. Zacpal jsi zadni bas reflex?

Kazdopadne gratuluji Monte. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Tannoy jsou bedny, ktere jednou koupis a pak uz dalsi znacky nekupujes, jenom upgradujes na vyssi Tannoy :)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

Teti.Monte vlastní Glenair,Canterbury jen prezentoval v nové serii GR,jedná se opět o celkem kosmetické změny proti předchůdcům.A máš pravdu,jiné bedny jsem od první koupě nechtěl td12-Canterbury-Westminster :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

monte píše:Obrázek

2-pásmová Dual Concentric podlahová reprosoustava
Koaxiální měnič Dual Concentric
- nízké frekvence: 380 mm membrána z upravených papírových vláken
- vysoké frekvence: 33 mm kopule z hliníkové slitiny, vlnovod "Tulip WaveGuide"
Doporučený výkon zesilovače: 50 - 225 W
Trvalý výkon: 135 W RMS
Frekvenční rozsah: 32 - 22.000 Hz (- 6dB)
Objem skříně: 115 L
Citlivost: 95 dB
Nominální impedance: 8 ohm
Terminály: bi-wiring / bi-amping
Rozměry (š x v x h): 460 x 1100 x 558 mm
Hmotnost: 45,0 kg / kus



Jsou retro, tečou mi sliny :?:

Mám, Tannoy Prestige Glenair15
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Hraji vinyl, Alcatrazz - Disturbing The Peace - a padá mi brada a vše ostatní :lol: , Tannoy s vinylem degraduje CD na posluchače :lol: vydáno: 1985, Capitol Records, California :thumbup:

Obrázek
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

U Tannoy ohledně mých beden píší.

google překlad

Stejně jako u všech ostatních modelů Prestige , dva modely Glenair těžit z mnoha výhod světově proslulé jednotky Tannoy Dual Soustředné ™
Jednotka se svým jedinečným a vynikající reprodukci zvuku kvalit . Pečlivě zkonstruované součásti těchto nejnovější verzi 10 " a 15 " jednotky , vybavené pro
Glenair 10 a Glenair respektive prezentovatúžasně věrné provedení s otevřenou , soudržnou a naprosto zahrnující zvukové scény .
Námahy dynamika bas , otevřený středový a úzkostlivě detailní vysoká frekvence s jemností výšek nuance jsou zajištěny .
Zajištění dokonalé integraci prvků ovladače ,pečlivě navrženy tak, výhybka vykazuje skutečné audiophile vlastnosti . Všechny komponenty jsou vysoké
přesnost , nízké ztráty a teplotně stabilní . Pro vysoké frekvence krmivajeden Hovland MusiCap kondenzátor ® se používá poskytuje prvotřídní zvukové
konzistence , výjimečné dynamika , rychlost , důraz , správné zabarvení a hloubka ostrosti . Dvě velké vrstvené železného jádra cívky se používá , aby se zabránilo
Účinky nasycení . Pečlivá pozornost byla věnována přesnému uspořádání crossover s cílem minimalizovat mimo spojovací zařízení, a to je
umístěna daleko od řidiče , aby se zabránilo škodlivým účinkům magnetického pole . Vysoce kvalitní postříbřené měděné vodiče se používají pro nízké frekvence
část , a Acrolink 6N ultra vysoké čistoty ( 99,9999 % ) měděný drát se používá pro vysokofrekvenční vedení pro úplné integrity cesty signálu .
Terminál bi- wire na dvojče portován na zadním panelu také vybaven " zemi " nebo zemnící bod . Spodvozek řidič uzemněn , to osvědčená technologie ,
vyvinut na starších modelů Prestige , minimalizuje účinky rušení rádiových frekvencí , což vede k větší transparentnosti středních otáčkách .
Každá z jeho součástí nových modelů GLENAIR se navzájem doplňují , aby předložil audiofily reproduktor , který běží pravda,vysoce respektovaný
Rodokmen řady Prestige a jako taková udržuje vedoucí postavení Tannoy je jako inovátor špičkových zvukových řešení .

Mám i mínus, povrchová úprava. Podle fotek jsem si myslel a za dvěstě táců, že bude pravá dýha. Prd, je to jako umakart u nás známý před třiceti lety :thumbdown:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TANNOY

Příspěvek od Vlado222 »

monte píše:...jinak stěny dobré 4cm :thumbup:dnes jen minulost, tuctovou dřevotřísku, kde ani kolíky nedrží.
monte píše:...povrchová úprava. Podle fotek jsem si myslel a za dvěstě táců, že bude pravá dýha. Prd, je to jako umakart u nás známý před třiceti lety :thumbdown:
Ber to pozitívne. Mohli byť oblepené aj tapetou s imitáciou dreva. :smile:
Ale za tie prachy? :shock: si myslím že si drevennú dýhu zaslúžili.
Do brucha im radšej nepozeraj. :sad:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Já mám konstrukci z masívního ořechu a povrch taktéž z masívní dýhy. K tomu jsem dostal pixli speciálního olejíčku. :D Protože jsem bordelář, ještě jsem olej neaplikoval. V šak mě Teti při nedávné návštěvě za to zprdl. :oops: Budu to asi muset napravit.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Problém je, vzhled je perfektní, jenže nemohu rozeznat, jestli je to vlastně dýha masiv. Jestli je možné ji tak dokonale vybrousit, tak bude. Přední rám, podstavec jasná věc.

V podstatě stejné, čert aby se dnes vyznal.

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

Ber to tak,že Glenair jsou oproti vyšším modelů z Prestige serie levné,aby si je ti méně majetní mohli dovolit,jako jediné z Presige serie jsou takto zpracované,ale zvukově budou na obdobné úrovni.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Je to pravá dýha, vzal jsem si lupu a pak jsem uviděl přírodní nedostatky i kolmost po broušení. U našich dřevěných výrobků nejsem zvyklý na něco takového.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: TANNOY

Příspěvek od Teti »

monte píše:Je to pravá dýha, vzal jsem si lupu a pak jsem uviděl přírodní nedostatky i kolmost po broušení. U našich dřevěných výrobků nejsem zvyklý na něco takového.
Samozrejme ze je to dyha, skoro vsechny krome nejlevenjsich tannoy jsou dyha i DC serie je dyha
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Tak jsem si pro srandu Tannoy zaregistroval.

http://tannoy.com/Residentialsummary.as ... qMsP0z8w==
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše:Je to pravá dýha, vzal jsem si lupu a pak jsem uviděl přírodní nedostatky i kolmost po broušení. U našich dřevěných výrobků nejsem zvyklý na něco takového.
Určitě je to dýha, to je nepochybné, dávají ji i na podstatně nižsí modely. Ani nevím, možná na levné modely a ty jsem nikdy nebyl poslouchat....

Do laku bych nehrabal, každopádně vyleštit určitě jde, pokud je vrstva dostatečně silná.... ale to bych si nechal, možná kdyby prošly nechtěným úrazem.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

Teti píše:
monte píše:Je to pravá dýha, vzal jsem si lupu a pak jsem uviděl přírodní nedostatky i kolmost po broušení. U našich dřevěných výrobků nejsem zvyklý na něco takového.
Samozrejme ze je to dyha, skoro vsechny krome nejlevenjsich tannoy jsou dyha i DC serie je dyha
Mám doma i Tannoy Eyris DC3 - v ložnici. Mají hezkou platanovou dýhu, i krasně zrcadlově seskládanou na všech stranách, což je hezké, že je vidět, že daný pár patří k sobě...
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

zappa píše:Teti.Monte vlastní Glenair,Canterbury jen prezentoval v nové serii GR,jedná se opět o celkem kosmetické změny proti předchůdcům.A máš pravdu,jiné bedny jsem od první koupě nechtěl td12-Canterbury-Westminster :smile:
Škoda, že se mi domů nevejde objem Westminster, věděl bych, kam směřovat. :thumbup:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

RSC píše:
zappa píše:Teti.Monte vlastní Glenair,Canterbury jen prezentoval v nové serii GR,jedná se opět o celkem kosmetické změny proti předchůdcům.A máš pravdu,jiné bedny jsem od první koupě nechtěl td12-Canterbury-Westminster :smile:
Škoda, že se mi domů nevejde objem Westminster, věděl bych, kam směřovat. :thumbup:
Hodně jsem přemýšlel, proč tak velké bedny, skoro 500l. Jsem anglický šlechtic , vlastním zámek s obyvakoposlechovku 200 m s dvoumetrovým krbem. Co tam dát za bedny ? Myslím nejdůležitější bude objem, aby se bedny neztratily v prostoru a to jsou přesně Michalovy bedniska. Konstruktéři museli řešit dost velký problém. Reprák mám stejný jako Zappa, jest 380 mm, jen štíhlejší bednu bez elektronické úpravy o které nikdo nic nezveřejnil. 380 mm jsou jen ve třech bednách , které se dnes vyrábí.

Líbí se mi jeden názor z Holandska, Tannoy hrají 95 km v hodině :lol: , jest 95 dB :lol:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

fox píše:Obrázek

Zevnitř připomínají kadibudku pro dva. :lol:

A Vlastíku, díval jsi se dovnitř jestli je tam kadibudka? Ty jedna Chvalidupo. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

monte píše: Hodně jsem přemýšlel, proč tak velké bedny, skoro 500l. Jsem anglický šlechtic , vlastním zámek s obyvakoposlechovku 200 m s dvoumetrovým krbem. Co tam dát za bedny ? Myslím nejdůležitější bude objem, aby se bedny neztratily v prostoru a to jsou přesně Michalovy bedniska. Konstruktéři museli řešit dost velký problém. Reprák mám stejný jako Zappa, jest 380 mm, jen štíhlejší bednu bez elektronické úpravy o které nikdo nic nezveřejnil. 380 mm jsou jen ve třech bednách , které se dnes vyrábí.

Líbí se mi jeden názor z Holandska, Tannoy hrají 95 km v hodině :lol: , jest 95 dB :lol:
Já ten zámek nemám (v restituci jsem zdědil 2 květináče) a krb mám jen metr, tak to je jen na TD12, či Glenair. :D Objem určitě něco přidá výsledku. I tak jsem dnes spokojen, když se podívám do jiné své místnosti na čem jsem kdysi dávno začínal...
Někdy si je alespoň k Zappovi budu muset přijet poslechnout, když to mám skoro jen "přes kopec", až bude něco pořádat i pro ty co nezná....
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

Mohl jsi přijet minulou sobotu na akci Vzpomínka na Zappu(Franka) a můžeš se stavit,Tannojáci drží při sobě. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: TANNOY

Příspěvek od samcus »

zappa píše:Mohl jsi přijet minulou sobotu na akci Vzpomínka na Zappu(Franka) a můžeš se stavit,Tannojáci drží při sobě. :thumbup:
Mohu jen potvrdit, SUPER akce okořeněná velmi zajímavým vyprávěním Bohouše ( Fan Club Franka Zappy ). Zahájená velmi chutným TannoyMcIntoshským předkrmem u Michala. A zakončená dlouho v noci pokecem. Frankova muzika, pivko a pizza - co víc si přát. Zappo, díky. :clap:

Monte: Taky se připojuji s gratulací. Krásná hračka :thumbup:
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Dobrá akce, pokud se jen nenapinaji ušiska, tak super........ :thumbup:
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

zappa píše:Mohl jsi přijet minulou sobotu na akci Vzpomínka na Zappu(Franka) a můžeš se stavit,Tannojáci drží při sobě. :thumbup:
Ja již se na to chystám několik let, když si občas pročítám vývoj kterým procházíš a co vše jsi tomu dal.... Určitě využiji nabídky, abych si to doma ještě pak chtěl pustit. :lol:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Odpovědět