Luxman

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Luxman

Příspěvek od Yngwie »

Dlouho tady chybělo vlákno o mé srdeční značce, takže je mou povinností jej doplnit. Luxman si to myslím zaslouží, protože se jedná o jednu z nejstarších audio firem na světě (vznik 1925). Společnost si prošla několika bouřlivými změnami v průběhu těchto několika dekád a právě možná díky tomu se ze společnosti vydělilo několikero zajímavých firem jako je Accuphase nebo Leben.

Luxman dělá především zesilovače a SACD přehrávače. Firma i přes svého vlastníka (čísnký holding IAG) stále sídlí v Japonsku, kde se všechny výrobky navrhují a valná většina z nich také ručně montuje (vyjímky existují u nejlevnějších produktů a příslušenství). Japonsko je pro Luxman stále primární trh, takže jenoduše kvůli silné konkurencí a vnímání značky IAG nakonec nechalo všechno kompletně v Japonsku, což byl myslím velmi dobrý krok. IAG mimo jiné vlastní některé britské značky jako Audiolab, Wharfedale atd.

Mám rád Luxmaní retro-moderní design prosklenými okýnky, které při poslechu dobře hypnotizují:)

Za pozornost z posledních produktů stojí především nové Áčkové integráče 550AX a 590AX
LUX-L590AX-01 (Custom).jpg
LUX-L590AX-02 (Custom).jpg
SACD Luxmanu jsou bez debat špička a D-08 jako vlajkový model mi opravdu učaroval (jen ho moc neposlouchat pokud na něj člověk nemá:)
DSC_4336 (Custom).jpg
Luxman potěší nejen z venku svým bytelným provedením, které je precizní a působí velmi moderně ale přesto konzervativně. Vnitřní provedení a design zaslouží jetště vyzdvihnout zvlášť. Člověk si tam nemusí vnitřně ospravedlňovat, že to jeho prázdné šasi s malým plošným spojem a pár broukama opravdu za ty peníze stálo:).
d08_3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Luxman

Příspěvek od boxer »

Při pohledu na stěrače Luxu mě maně napadá, co za i-diota u Fejzů vymyslel místo nich ty neskutečně iritující poskakující čísla, jaké mívával dříve Vincent. :evil:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Mark Levinson »

Yngwie,
moc pěkně napsáno, za mně palec nahoru :thumbup:.
Já bych velmi rád zmínil o vynikajícím koncovém zesilovači M-800A, který jsem měl možnost několikrát slyšet. Jedná se špičkový konec ve třídě "A", který si pochvaloval a dokonce zařadil do své stáje i Wojciech Pacula.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

800 řada společně s D-08 by mohla být sakra návyková věc :thumbup: Akorát ta cena ... na druhou stranu, to už by ta konečná mohla opravdu být . Pacula se rozplýval nejen nad koncákem, ale taky nad D-08.

http://luxman.cz/data/test/test-cz-d08-testaudio.pdf
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

boxer píše:Při pohledu na stěrače Luxu mě maně napadá, co za i-diota u Fejzů vymyslel místo nich ty neskutečně iritující poskakující čísla, jaké mívával dříve Vincent. :evil:
Díval jsem se na to a u těch koncových zesilovačů mi to opticky moc nevadí :cool: . Integráče mají pořád stěrače :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Mark Levinson »

Když jsem viděl tohle, někdy v roce cca 1985, tak jsem se smál. Se slovy "Co to tam je? To jsou snad lampy!" jsem se málem tloukl do kolen. A Luxman se stále držel svého. Tehdy to vypadalo směšně (něco jako dnes, že skončí cédéčka), ale dnes vím, že to byl omyl.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Luxman

Příspěvek od winelover »

Vlákno vyčistěno od nesmyslných a nesouvisejících příspěvků. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Luxman

Příspěvek od lidumil »

Krásné strojky :thumbup: :thumbup: a asi i hrají.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman

Příspěvek od NavrátilAudio »

Když už tady pan Yngwie představil tuto legendární značku, moje všeobecně známá náklonnost a obdiv k ní mi velí, vložit alespoň jedno foto z mého studia.
Na něm vidíte kombinaci, kterou poslouchá doma hlavní konstruktér a šéf Luxmanu, a na které mají možnost slyšet své oblíbené nahrávky rovněž hosté našeho studia v Havířově.

Obrázek


Jako poslední novinku v programu Luxmanu bych chtěl představit skvěle hodnocený DSD DAC DA-06,
který již rovněž můžete slyšet v našem studiu.

Obrázek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pekna mechanika :thumbup: Zbytek se za ta leta, koukam, moc nezmenil - porad ta stejna dratovacka s krive napajenou kazdou soucastkou, u ktere je to jen trochu mozne. Nicmene nic proti jiste cernozelene konkurenci. A kdo se taky kouka dovnitr, ze... Zvenku budi Luxmani pristroje o poznani solidnejsi dojem, ackoliv i tam zacali spoustu veci sidit - patrne je to napr. pri srovnani L505u a L505uX (mozna i L507u a L507uX - tam jsem vsak nemel moznost primeho srovnani). Nebyt svym panem a byt soucasti holdingu zrejme vyzaduje v dnesni dobe maximalni uspory vsude tam, kde se da. Luxman muze byt pro mnohe konecna a tak nezbyva nez doporucit navstevu u Luxman premium dealera Valdy, kde lze tyto pristroje slyset mimo jine na konecne mezi regalovymi/stojanovymi reprosoustavami - tedy Accordo :thumbup:
Dieter Burmester
monte

Re: Luxman

Příspěvek od monte »

Luxman je dobrá firma :thumbup: , kdyby tak vyráběli všichni, starý skvělý a precizní vzhled. Pozor nikomu do zadku nelezu, žádný krom svého neznám :lol:


Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Vlákno opět pročištěno od nesmyslných a nesouvisejícíhc příspěvků.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

Luxman uvedl nové dělence nahrazující řadu 800, která zmizí z nabídky. Zajímavé je, že nový konec M-900u je deklarovaný AB a nikoli A. Přesto bude několik prvních wattů v A (asi 2x17W). Pro mě osobně překvapení, protože áčkové dělence jsou skvělé, ale třeba nás soudruzi z Japonska chtějí překvapit něčím ještě lepším. Jak předzesilovač tak konec mají ONDF 4.0 a nějaké další vychytávky, které u minulých generací nebyly.
M900u.jpg
Výkon: 2x150W (8 Ohmů), 2x300W (4 Ohmy), 2x600W (2 Ohmy) a konečně 2x1200W (1Ohm)
C900u.jpg
Z katalog zmizela také řada 1000, kterou nahradí až další rok nová vlajková loď k výročí 90 let. :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

Dovolím si upozornit na nový základní lampový vintage integráček, který je malý skladný a ještě pro širokou obec zaplatitelný. Škoda, že nemá jako dražší SQ-38u integrováno step-up trafo pro milovníky vinylu, ale to bychom asi chtěli za v přepočtu 50 tisíc hodně (českou cenu neznám). Možná lepší cesta než platit horentní sumy za repasované modely ze 70.let :mrgreen:.
LX-32U.jpg
http://www.luxman.co.jp/product/lx-32u
gb1 (1).jpg
gb3 (1).jpg
gb2 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

Re: Luxman

Příspěvek od stalker »

Prosím,výráběl Luxman také slušně hrající CD přehrávače?
Jde o období 80 až 90tá léta.Dík
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

Žádný 25 let starý CDP nebude už dnes žádný zázrak. Pokud sbíráš vintage, tak je ti to jedno a pokud jdeš za kvalitou zvuku, tak holt musíš do novějších řad. Dieter Burmester má nějaký starší Luxman CDP a vyjadřoval se o něm bez nějaké hany, takže úplně ztracené to asi nebude.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Hraje Luxmanovsky, ale logicky jinak, nez soucasna produkce. Jestli dobre nebo spatne, to by musel stalker posoudit sam svym uchem.
Dieter Burmester
Viktor
Příspěvky: 1
Registrován: 22 říj 2013 20:12

Re: Luxman

Příspěvek od Viktor »

Všetko dobré v 2014 roku. Som na fóre nováčikom. Chcel by som Vás poprosiť o vlastnú skúsenosť či názor. Rozhodujem sa či A alebo AB integrovaný zosík L-550AX vz.L507uX. D-05 už mi doniesol Ježiško :lol: .Ďakujem Viktor
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Na to je jedine reseni - zajet sem a poslechnout :thumbup: http://navratilaudio.cz
Dieter Burmester
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

Re: Luxman

Příspěvek od stalker »

Takže Dietere pochopil jsem to tak,že žádný ze starých Luxmanů se kvalitou zvuku nepřibližuje řadě Sony ES.
Měl jsem 777ES.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

To nevim, Sony jde zcela mimo mne. Pokud chces vintage cd player do vintage sestavy, tak neni problem, ale jinak bych to doporucil pred koupi poslechnout/porovnat s tvym soucasnym prehravacem, aby pak nebylo neprijemne prekvapeni ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše:Jedná se špičkový konec ve třídě "A", který si pochvaloval a dokonce zařadil do své stáje i Wojciech Pacula...
Malem bych zapomnel korigovat...Paculovi sel uz pred casem z domu :angel:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

stalker píše:Takže Dietere pochopil jsem to tak,že žádný ze starých Luxmanů se kvalitou zvuku nepřibližuje řadě Sony ES.
Měl jsem 777ES.
Na Vitage Luxmany CDP bude problém sehnat originální laser, mechanika už taky nebude zrovna nová ... zvukově to bude stejně jako staré Pioneery velmi příjemný nedetailní odpouštějící zvuk. Sony ES není žádný zázrak ... některé modely jsou ostré a jiné zase naopak tupé jako špalek. Vesměs předražené. Krásný Vintage player stojí to, co nový přehrávač střední třídy. Hlavně nekupuj ty šroty od různých překupníků, protože budeš plakat. Pokud vím, tak v mnichově existuje krámek, kde nějaký polák seřizuje a renovuje staré vintage. Za staré Luxmany ve výstavním stavu chce ale hodně peněz. Jestli tě bere Vintage, tak si kup nového Luxmana D-30u nebo D-38u a budeš mít na léta vystaráno. Jestli jsem postřehl, tak Valda Navrátil prodává zánovní demo kousek D-30u za 37k.

Například se mi velmi líbí Luxman D-107u, ale pouze nový Sony laser stojí 230 Euro

http://www.ebay.de/itm/original-Sony-la ... 3a88613ceb

Pak ještě bude chtít konektory zoxidoavné časem a mnoho dalších servisních úkonů ... suma sumárum to bude drahé a počítej s tím, že tyhle mechaniky vypálené CD zřejmě nečtou.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:
Mark Levinson píše:Jedná se špičkový konec ve třídě "A", který si pochvaloval a dokonce zařadil do své stáje i Wojciech Pacula...
Malem bych zapomnel korigovat...Paculovi sel uz pred casem z domu :angel:
Jo no, nahradil ho Solution 710 za bezmála 800k :lol: ... vyměnili jsme si pár mailů a i tak považuje konce v áčku za jedny nejlepších možností v dané cenovce. Ale s jídlem roste chuť ... jsem zvědavý na první testy M-900u a C-900f :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja mam zkusenosti jine. Lasery sehnal lze (ebay), ze by zvuk byl nedetailni, to se mi (alespon u toho meho vintage kousku) taky nezda a vypalene media mi to cte ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:Ja mam zkusenosti jine. Lasery sehnal lze (ebay), ze by zvuk byl nedetailni, to se mi (alespon u toho meho vintage kousku) taky nezda a vypalene media mi to cte ;)
Svého času jsem si procházel různá fóra a narazil jsem spíše na možnost nahrazení originálu čínskou alternativou. Je možné , že čtou CD-R ... D-107u konkrétně jen některé typy médií s typickou odrazivou vrstvou.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aha, no je mozne, ze mam jen stesti - tech mych par smazenek jsou vsechno Verbatim AZO.
Dieter Burmester
MEPHISTO
Příspěvky: 7
Registrován: 19 lis 2013 17:49

Re: Luxman

Příspěvek od MEPHISTO »

Ja mam D-351 , hrá velmi slušne . Schválne som kúpil najlacnejšie CD-R v kauflande a voala - žiadny problém .
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

Luxman uvedl nástupce SACD D-08 pod označením D-08u. Najdi pět rozdílů :mrgreen: Firma přidala možnost využívat přehrávač jako DSD/PCM DAC přes USB a implementovala pro analogovou část ONDF 4.0.

Podporovány jsou tyto formáty:

USB (PCM):32k,44.1k,48k,88.2k,96k,176.4k,192k,352.8k,384kHz (16/24/32bit)
USB(DSD): 2.82M/5.64MHz(1bit)
COAX/OPT: 32k/44.1k/48k/88.2k/96k/176.4k/192kHz (16/20/24bit)
LuxmanD08u.jpg
01.jpg
Cena by měla být lepší než u dosavadní vlajkové lodi D-08, ale žádná láce to asi nebude. Každopádně to je hodně zajímavá hračka, které k dokonalosti už chybí pouze funkce streameru :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Chudak Valda, sotva poridil D-08, uz aby zase premyslel :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman

Příspěvek od NavrátilAudio »

Nejprestižnější výstava pro Luxman - TIAS 2014 (Tokyo International Audio Show) byla zahájena.
Luxman m.j. prezentuje kombinaci nového výkonového zesilovače M-900u se soustavami Accordo Franco Serblina,
stejně jako naše studio v Havířově. Pokud tedy nemáte namířeno do Tokya, jste zváni k poslechu..... http://www.navratilaudio.cz

Obrázek

Více informací k TIAS 2014 najdete zde... http://kou.hippy.jp/appliances-87865.html
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman

Příspěvek od NavrátilAudio »

Zatím co nejvyšší řada zesilovačů C-900u + M-900u sbírá po celém světě vavříny za rok 2014....

Obrázek Obrázek


Nové modely nižší řady C-700u + M-700u boří cenové bariéry a ohromují recenzenty na výstavě CES 2015 v Las Vegas...

Obrázek
více zde.... http://www.soundstageglobal.com/index.p ... -is-fierce
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Luxman

Příspěvek od pajuna »

NavrátilAudio píše:Nejprestižnější výstava pro Luxman - TIAS 2014 (Tokyo International Audio Show) byla zahájena.
Luxman m.j. prezentuje kombinaci nového výkonového zesilovače M-900u se soustavami Accordo Franco Serblina,
stejně jako naše studio v Havířově. Pokud tedy nemáte namířeno do Tokya, jste zváni k poslechu..... http://www.navratilaudio.cz

Obrázek

Více informací k TIAS 2014 najdete zde... http://kou.hippy.jp/appliances-87865.html

Valdo,

neni to uz trochu velka sila na Accordo?

Muzes nam z hlediska jiz letitych zkusenosti s Accordo sdelit tvuj osobni nazor, se kterym zesilovacem ti hraji nejlepe?
Diky
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Recenze komba c-900u/m-900u z HifiNews :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/fzmx4sfzzvhmc ... _.pdf?dl=0
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Recenze Luxman L505uXII z nemeckeho Stereoplay :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/qgw49c4ilnwwa ... t.pdf?dl=0
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Luxman

Příspěvek od valderon »

Přemýšlel jsem, zda to dát do vlákna s přenoskama nebo sem do vlákna Luxman.
Nicméně, Luxman má po 40 letech novou MC přenosku Luxman LMC-5
Chci se zeptat, jestli ji někdo slyšel
Odpovědět