Wilson Audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Wilson Audio

Příspěvek od pasul »

Tak tuto značku snad netřeba představovat nějak moc. Zde musí být všem známo. Má dokonce i u nás zastoupení. Slyšel jsem v nedávné době jejich nový model a to Sophia. Osobně mě tedy zvukově vůbec nesedl. Bylo to moc ostré a dominantní na vyšších frekvencích. Což mě se opravdu hodně nelíbí.

Ale věřím, že vhodnou kombinací komponentů lze z těchto reprosoustav dostat mnohem lepší zvuk než bylo slyšet ve Warzawe.

http://www.wilsonaudio.com/product_html ... intro.html

Obrázek

Dnes mě dorazilo nové Sterophile a v něm test těchto reprosoustav. Dal jsem si tu menší prácičku a tak vám ho teď tady nahazuji.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Guliver »

NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Wilson Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jaký máte názor na ty lesklé šrouby uchycující měniče, vnímáte to jako vkusné nebo naopak?

Ten basák je mě nějak povědomý :cool:

Podle měření mi ta bedna nepřijde jako nutně přesvětlená, ale ta rezonance materiálu výškové inverzní kaloty ještě pod 20kHz se musí projevovat v charakteru vysokých kmitočtů. U kovových nástrojů to může být i kladně.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Wilson Audio

Příspěvek od pasul »

Osobně si myslím, že ty šrouby je celkem jedno, jaké tam budou. Hlavička trčící ven a dotažení imbusem vypadá z mého pohledu celkem dobře. Otázka je, zdali to nemá vliv na zvuk.

Basák poznávám také.

Samozřejmě výsledný charakter mohly ovlivnit připojené komponenty.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Wilson Audio

Příspěvek od anawak »

Wilson Audio je konzervatívna firma s konzervatívnym prejavom a dizajnom. Nikdy som tieto repro nepocul hrať, takže neviem hodnotiť zvukovú stránku veci ale ohľadom dizajnu musím povedať, že za tie peniaze sa dá kúpiť aj krajšia bedňa a pri tom dobre hrajúca. Napríklad Sonus Faber, Magico, Focal alebo aj Avalon, prípadne mnoho ďalších.
Takže z môjho pohľadu je prevedenie skrutiek na meničoch bezpredmetné.

WA je považovaný za referenciu v mnohých ohľadoch, a aj ten ich dizajn je údajne prísne podmieneny zvuku. No domov by som si ich nekúpil nielen kvôli ich cene ale aj kvôli ich dizajnu.

je to možno veľmi povrchný názor na vec ale nejak som mal potrebu to sem napísať, tak ma prosím hneď "nekrižujte".
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Za sebe mohu říct, že bedny značky Wilson Audio jsem slyšel mnohokrát a to různé modely. Vždy to bylo zvukově parádní, hodně dobré. Design je to specifický, ale rozhodně mi nepříjde škaredý. Myslím, že bedny vypadají ve skutečnosti mnohem lépe než jak se zdají z katalogů nebo obrázků.
Třeba poslech na výstavě v Mnichově byl pro mně úžasný zážitek, kombinace Wilson Audio Maxx a sestava Soulution byla dle mne jedna z nejlepších sestav.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

V Německém Stereu se objevil test Wilson Audio - Sasha.
Bedny designem nevybočují z firemní tradice a získaly za zvuk krásných 98%, ovšem cena je 32.900,-€.
Bedny budou náročnější na amplifikaci. Impedance padá na 1,9 ohmu kolem 83 Hz, což bude vyžadovat hodně stabilní zesilovač.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Wilson Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

„Design je to specifický, ale rozhodně mi nepříjde škaredý. Myslím, že bedny vypadají ve skutečnosti mnohem lépe než jak se zdají z katalogů nebo obrázků.“
S tímto názorem se naprosto ztotožňuju.

„Impedance padá na 1,9 ohmu kolem 83 Hz, což bude vyžadovat hodně stabilní zesilovač.“
Je to tak, ale při jejich ceně je předpoklad i na dostatečně nákladný a tedy dimenzovaný připojený zesilovač. Paralelní spojení dvou basových jednotek přináší vždy tento nízko impedanční problém.
Je to jedna z mnoha záležitostí kterou návrhář musí řešit a v tomto případě je řešení přeneseno na uživatele.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Wilson Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

ML
jak se Tobě jeví použití těch světlých kontrastních šroubů, nepřijde Ti elegantnější použití tmavých splývajících?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

N.A. píše:ML
jak se Tobě jeví použití těch světlých kontrastních šroubů, nepřijde Ti elegantnější použití tmavých splývajících?
Jak se tak dívám třeba na ty Sophie, tak máš asi pravdu. Za sebe mohu říct, že více by se mi líbilo použítí tmavých splývající šroubů. Není to až tak důležitý faktor, spíše otázka vkusu. Jinému se to může líbit i tak jak to je nyní 3:-O
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mark Levinson píše:Za sebe mohu říct, že bedny značky Wilson Audio jsem slyšel mnohokrát a to různé modely. Vždy to bylo zvukově parádní, hodně dobré. Design je to specifický, ale rozhodně mi nepříjde škaredý. Myslím, že bedny vypadají ve skutečnosti mnohem lépe než jak se zdají z katalogů nebo obrázků.
Třeba poslech na výstavě v Mnichově byl pro mně úžasný zážitek, kombinace Wilson Audio Maxx a sestava Soulution byla dle mne jedna z nejlepších sestav.

Obrázek

Tady jsem trávil na výstavě hodně času poslechem svých cd a musím potvrdit naprosto špičkový zvuk :thumbup:

Já osobně nemám žádný problém s designem těchto i jiných reprosoustav od Wilson audio, zvuk je to nejdůležitější, co mě zajímá, jen ta cena už je někde jinde, ale za bezkompromisní věci to je třeba očekávat. Samozřejmě, že na celkovém zvuku má buldočí podíl i komponenty Soulution :thumbup:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Firma Wilson Audio v současné době uvádí na trh nový model reproduktorvých soustav Alexandria XLF ve kterých je poprvé použit úplně nový výškový reproduktor vlastní výroby. Na rozdíl od doposud používaných kalot od Focalů se jedná o klasickou hedvábnou kalotu.

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Tony »

Už sa o tom dlhšiu dobu hovorilo, dúfam, že budú "počúvatelnejšie".
Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 34
Registrován: 23 pro 2010 22:05

Re: Wilson Audio

Příspěvek od pink panter »

Mark Levinson píše:Firma Wilson Audio v současné době uvádí na trh nový model reproduktorvých soustav Alexandria XLF ve kterých je poprvé použit úplně nový výškový reproduktor vlastní výroby. Na rozdíl od doposud používaných kalot od Focalů se jedná o klasickou hedvábnou kalotu.

Obrázek
Zasa to až také terno s tou vlastnou kalotou nebude, keď sa ako základ použije Scan Speak D2904/7100 , vymeníme tvar prednej steny s honosným nápisom a na magnet nasadíme oranžovú komoru, obkecáme to kopou marketingových žvástov o strašnom vlastnom vývoji, a hop, je tu lidoop ... :mrgreen:
710002_side.jpg
710002_diaphragm_rear.jpg
IMG_0057.jpg
IMG_0058.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Maretti »

Já tomu zase tolik nerozumím, ale připomíná mě to mého kolegu, který si koupil nové Lamborgini a byl hodně rozladěný, když v interiéru svého nádherného supersportu našel spoustu shodných ovládacích prvků s 10x levnějším vozem Audi jeho maželky :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Tony »

Každopádne Scan Speak robí kvalitné výškače, o tom žiadna.
A neviem ako ostatní, ale mne sa tá výška z Focalov u WA nikdy moc nepáčila...
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Wilson Audio

Příspěvek od boxer »

Zasa to až také terno s tou vlastnou kalotou nebude, keď sa ako základ použije Scan Speak D2904/7100 , vymeníme tvar prednej steny s honosným nápisom a na magnet nasadíme oranžovú komoru, obkecáme to kopou marketingových žvástov o strašnom vlastnom vývoji, a hop, je tu lidoop

No a o tom celý HighEnd přeci je,ne?

Některý firmy na tom staví celou dobu, některé až v pozdější době.

Ovšem jedna z těch, co prodává stále stejné černé škatule a jen za to, že napájení je samostatné a je kolem keců a stojí to majlant, a vnitřek není o nic lepší než u AudioNote,ta je v tom skoro nejlepší.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Tony »

Boxer, však nie si aj ty ješitný ;)
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Tony »

A vzťahovačný...
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Wilson Audio

Příspěvek od boxer »

Jasně. :cool: :shh:
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Maretti »

Jojo Tony, oni do těch černých krabic dávají asi nervový plyn - který šetřivé a podezřívavé České a Slovenské lidičky oblbne. Oni si pak z pod polštářů vytáhnou své našetřené peníze a za ně si pak koupí černé krabičky, které vůbec nehraji.

Jak to ti angličtí lumpové dělají ? Sakra to bych chtěl taky umět .... a každy rok ve světě zblbnou několik desítek tisíc nových majitelů.

Takže navrhuji dát jim místo řádu za přínos v oblasti Hifi řád Voodoo a klamu hraničící s uhranutím. Prostě černá magie - v jedné velké knize na zámku Velké Losiny před tím varuji !!! =))



NE Tony, ty jsi to nepochopil - Boxer si dělal srandu, jen zapomněl dát smajlíka. On si takto dělá srandu asi ze všech značek :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Tony píše:Každopádne Scan Speak robí kvalitné výškače, o tom žiadna.
A neviem ako ostatní, ale mne sa tá výška z Focalov u WA nikdy moc nepáčila...
Našťastie si môžeš vybrať iné bedne, napr. Grande Utopia :cool:
DD

Re: Wilson Audio

Příspěvek od DD »

k tomu vyskacu: zaujimave je, ze si firma nezada zakazku na vlastnu seriu hoci aj do scan-speaku ale "modifikuje" seriovo uz vyrabany kus... zvlastne... ale aj sympaticke ze to nijak nezakryvaju tak ako to robi vela inych firiem (napokon dobry priklad su cd mechaniky)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Wilson Audio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Recenze Wilson Audio Alexia Series 2 z HifiNews :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/3msqfrf2u56hw ... w.pdf?dl=0
Dieter Burmester
SoundStyle
Příspěvky: 17
Registrován: 11 srp 2016 15:38

Re: Wilson Audio

Příspěvek od SoundStyle »

Legendy a jejich reference..
David Wilson s vlajkovou lodí Wilson Audio Wamm a Dan D´Agostino s monobloky Relentless.
32983946_10157276142302656_4088526720800391168_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SoundStyle
Příspěvky: 17
Registrován: 11 srp 2016 15:38

Re: Wilson Audio

Příspěvek od SoundStyle »

Nový model Wilson Audio Sasha DAW v recenzi na Hi-Fi Voice.. :thumbup:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... -sasha-daw
Odpovědět