Lindemann

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Lindemann

Příspěvek od Mark Levinson »

Asi netřeba nějak více představovat tuto mladou německou High end manufakturu, která byla založena roku 1992. Tato poměrně mladá značka si za svoji éru vydobyla pevné místo na poli velmi kvalitních a dobře hrajících komponentů. Nejprve slavili úspěch se svými vynikajícími zesilovači a reproduktorovými soustavami, později doplnili svůj výrobní program o kompletní sortiment včetně špičkových CD/SACD přehrávačů. Filozofie firmy je nejen vynikající naměřené parametry, ale všechny nové výrobky ještě podrobují dlouhým poslechovým sezením. Teprve potom mohou jejich výrobky potěšit oči a uši hifistů po celém světě.
Jeden z prvních legend je integrovaný zesilovač AMP-4 a potom následovala celá řada špičkových přístrojů, CD přehrávač CD-1, SACD přehrávač D-680 nebo 820S a mnoho dalších.

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lindemann

Příspěvek od boxer »

Zatím nejkrásnější a dle mého i s nejlepším šuplíkem co jsem nejen doma měl, byl právě Lindemann 820.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lindemann

Příspěvek od pajuna »

ML, Boxer, Lindemann,...pripadne dalsi

Mohl byste nekdo popsat nejak hlavni charakteristiku zvukoveho projevu teto znacky, zdali to jde? Pripadne prirovnat k jine? Nikdy jsem jejich komponenty neslysel.

Proc neni tato znacka rozsirena u nas (osobne vim jen o jednom cloveku, ktery tyto komponenty ma)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lindemann

Příspěvek od boxer »

První věc, kterou uvidíš je super provedení a dizajn.
Druhá věc je neskutečně tichý a přitom evidentně mohutný a bytelný jezdící šuplík od Sony.
Tady mají dobrou vychytávku. Když necháš otevřený šuplík, tak se automaticky zavře asi za 30 vteřin, aby se dovnitř neprášilo. Velmi rychle načítá.
No a třetí věc, je tedy zvuk. Kdybych nechtěl přehrávač s variabilním výstupem, tak u mě zůstal. Žádný jiný přehrávač u mě nehrál tak suveréně a čistě.
V té době jsem měl doma naráz 4 přehrávače.
Esoterica SA50, Lindemanna 820,M.Levinsona 390S a Wadii 381.

Byly tam malé rozdíly, ale dle mého byl Lindemann o prsa nejlepší. Ale záleží na tom, co za ním pokračovalo, jinde to jistě může být jinak.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lindemann

Příspěvek od Mark Levinson »

Lindemann 820S je špičkový přehrávač, který umí skvěle CD i SACD.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Lindemann

Příspěvek od Robinson »

Zatím poslední CD je 825

Obrázek

Taky dělají jeden pěkný "integráč" 885

Obrázek

Než tady dávat obrázky všeho :lol: mrkněte sem. Dělají si i svou kabeláž

http://www.lindemann-audio.de/en/
monte

Re: Lindemann

Příspěvek od monte »

Pěkné výrobky, klasicky německá dokonalost, zajímal mne předzesilovač

překlad google

830s stereo zesilovač Control spojuje technickou dokonalost a absolutní neutralitu s podmanivou muzikálnost. Inovativní technologie, inteligentní použity, jsou klíčem k této komponenty bezkonkurenční nízké úrovně rozlišení, zanedbatelné ztráty informací a extrémně nízkým zkreslením. Měřeného výkonu je na hranici toho, co je v současné době technicky možné. Ale 830s je mnohem víc než vysoce přesným řídícím centrem.

Tento výjimečný předzesilovač snadno vyrovnává s požadavky všech druhů hudby. Je schopen vyvinout úchvatný, bohatě detailní zvukové s přírodními barvami tónů, které inspirují posluchače, aby se na jednom s hudbou. 830s řeší i ty nejjemnější detaily, jako je například přesvědčivě silných výbuchů. Živý a pohyblivý, emocionální a citlivá, zahrnující a dynamický: 830s předzesilovač přináší opravdovou radost z poslechu a je snem součástí jakékoliv audiofily hudební systém.

Vrchní článek, absolutní neutralita, dolů píšou přírodní barvy tonu, tak co si vybrat ?
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lindemann

Příspěvek od boxer »

825 jsem neslyšel.Ale přesto že je hodnocena o chlup výše než 822, tak "PRÝ" v přímém porovnání byla v CD podání nejlepší ze všech tří přehrávačů právě 82OS-ka nejlepší. Tehdy dostala 100% hodnocení ve Stereu.de. Ovšem taky se musí říci, že za předpokladu použití externího napájení.

822 má napájení uvnitř škatule , má navíc variabilní výstup,což 820 S bohužel neměla.
U 825 se možnost extrního napájení vrací. Je o celé 3 kg lehčí. A taky proti 820S o 3000 € levnější. Tedy stejně drahá jako 822.

Všechny používají stále lehce upravený šuplík od Sony.
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Lindemann

Příspěvek od Robinson »

Je třeba taky říct ,že 825 je čistě CD kdežto předchozí modely byly SACD. Nevím číct takhle ,že 820s je lepší,protože to někdo říkal,porovnával. V česku už zastoupení není. Bylo,ale 5 let zpět to 825tka nebyla na trhu. :angel: A jestli to někdo řekl nevím.. Neslyšel jsem nemůžu mluvit,ale 825 má v sobě hodně novinek celkově nové střeva. Musí to být i slyšet. A to, že je 820s dražší o 3000€ přikládám té SACD vrstvě. :silent:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lindemann

Příspěvek od boxer »

Proto jsem napsal "PRÝ".

Osobně jsem 825 neslyšel a dá se předpokládat, že nový model by měl být lepší staršího. Ovšem je na každém, aby si to porovnal. Nicméně je asi faktem, že všechny přehrávače Lindemann jsou opravdu na velmi vysoké úrovni a patří mezi světovou špičku.
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Lindemann

Příspěvek od Robinson »

boxer píše:Proto jsem napsal "PRÝ".

Osobně jsem 825 neslyšel a dá se předpokládat, že nový model by měl být lepší staršího. Ovšem je na každém, aby si to porovnal. Nicméně je asi faktem, že všechny přehrávače Lindemann jsou opravdu na velmi vysoké úrovni a patří mezi světovou špičku.
:silent: :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lindemann

Příspěvek od Mark Levinson »

boxer píše:825 jsem neslyšel.Ale přesto že je hodnocena o chlup výše než 822, tak "PRÝ" v přímém porovnání byla v CD podání nejlepší ze všech tří přehrávačů právě 82OS-ka nejlepší. Tehdy dostala 100% hodnocení ve Stereu.de. Ovšem taky se musí říci, že za předpokladu použití externího napájení.

822 má napájení uvnitř škatule , má navíc variabilní výstup,což 820 S bohužel neměla.
U 825 se možnost extrního napájení vrací. Je o celé 3 kg lehčí. A taky proti 820S o 3000 € levnější. Tedy stejně drahá jako 822.

Všechny používají stále lehce upravený šuplík od Sony.
Svatá pravda 820S je úplně někde jinde, dostala v německém Stereu 100% za CD i 100% za SACD, což bylo do té doby nevídané. Ohledně toho napájení, 820S má externí napájení jen analogové části, zbytek má napájení uvnitř škatule. Takže na rozdíl od 822 a nové 825 potřebujete dva síťové kabely pro napájení 820S. Má i variabilní výstup, tedy pomocí 820S se dá ovládat hlasitost a tím pádem je možné připojit koncový zesilovač přímo bez potřeby předzesilovače.
Modifikovaný blok CD/SACD Sony mechaniky váží 3,8 kg! Nová 825 používá modifikovanou Sony mechaniku DVD.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lindemann

Příspěvek od boxer »

Ta mechanika od Sony OM4 je fakt neskutečná.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lindemann

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vyjizdi a zajizdi potichu?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lindemann

Příspěvek od Mark Levinson »

Lindemann vyrábí kompletní sortiment kabeláže se sympatickým názvem Kind of Blue, jak píše Robinson výše. Jedná se velmi dobře hodnocenou kabeláž v rozumných cenových hladinách, bohužel neznám nikoho kdo by měl praktickou zkušenost.
Nemáte někdo zkušenost?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lindemann

Příspěvek od boxer »

Dieter

Neslyšel a neviděl jsem lepší. Ani u Esotericu a nebo Fejzu.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Lindemann

Příspěvek od bigjoe »

Mechaniku SONY jsem obdivoval už u "Espritové pětky a myslím i padesátky". Úžasný, jak po másle...než to začalo hrát .
Omlouvám se fanouškům této firmy. Kdysi jsem četl v hifi časopisu (myslím německém - které Sony ale chválily), test jednoho z těchto CDP (5, nebo 50) a dopadl velmi dobře a i vysoké hodnocení, ale v závěru bylo napsáno..."Ale zvuk Sony" !!!
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lindemann

Příspěvek od Dieter Burmester »

Lindemann=Sony v drazsim kabatku? Tak jako novy kompakt od Hasselbladu? Snad ne... :shock:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lindemann

Příspěvek od boxer »

Ale kdepak. Soňácká mechanika. Ostatní zcela Made in Lindemann Germany.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lindemann

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja spise reagoval na "ale zvuk Sony". To by si pak clovek mohl koupit levnejsi Sony :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Lindemann

Příspěvek od boxer »

Jo ,ale ten " zvuk Sony" byl vztažen na přehrávač(e) Sony. Tedy pokud to celý chápu oč jde.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lindemann

Příspěvek od zappa »

Slyšel jsem D680 a to byl propadák v porovnání s Electrocompanietem ECM a s Meridian 808.2 to byl opravdu zvuk Sony,ale byl krásný,vzhled na jedničku.K mosttním výrobkům se nemohu vyjadřovat.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lindemann

Příspěvek od Mark Levinson »

Michale, Lindemann D680 je starší model a bohužel jsem ho nikdy neslyšel, ale model 820S je opravdu skvělý jak provedením, tak i po zvukové stránce. Na druhou stranu jsi měl k porovnání špičkové playery.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lindemann

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Prosím ať se mi ozve majitel přehrávače Lindemann CD1, CD1SE
Předem děkuji!
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět