McIntosh

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Harley,zkoušet a zkoušet.Já bych ti doporučil Tannoy Prestige,ale je to potřeba vyzkoušet.Bohužel s tím je v Čechách problém,prodejce Tannoy nemá na vyzkoušení a tak budeš odkázán pouze na dobré duše,které ti budou ochotni předvést jejich řetězec v jejich podmínkách.S BW ti může trochu pomoci Tony.Taky Magnepan jsou výbornou volbou.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: McIntosh

Příspěvek od Zdeny »

BW802D2 jsem měl možnost poslechnout na aparátu s koncáky Classe. Jelikož poslouchám také rock 70´, a před tím jsem měl Matrixy 801mkII, byl jsem logicky v očekávání, že by 802D2 mohly Matrixy nahradit.

Upřímně řečeno, 802D2 nestojí zrovna málo peněz. Zvuk byl sice dobrý, decentní a jemné výšky a středy, trvdší bas, prostor nemohu hodntit díky řešení poslehcové místnosti, ale není důvod se obávat, že by prostrová informace byla špatná. Nicméně, myslím si, že za tuto cenu je možné vybrat více soustav.
Rozhodně bych se poohlédnul i u jiných výrobců.
\Já jsem je zatím také nepořídil a snad se konečně někdy dostanu k majiteli Dynaudio C5.4, které stojí stejné peníze, mají obdobné osazení (2xbas) a mohly by byýt-aspoň pro mě-jistou alternativou. Je jistě lepší vybírat z několika variant a porovnávat.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: McIntosh

Příspěvek od Tony »

Moj nazor je, ze BW802 su vyborne boxy, kvalitne vypracovane a za velmi rozumnu cenu (v porovnani s mnohymi inymi znackami).
Zvuk je vyborny a zalezi uz len na zeleze, ktorym sa to bude drajvovat a samozrejme priestore/akustike.
Inak mal som moznost ako nestrannna osoba sa zucastnit ich porovnavania s Thiel CS 3.7, Dynaudio Confidence 4 a Dynaudio Sapphire. Vysledok bol jednoznacny.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Tony.Nechci rýpat,ale pokud píšeš o výsledcích testů měl by jsi trochu popsat s čím a jak ten výsledek byl dosažen,jinak ten výsledek má nulovou hodnotu.Docela by mne to zajímalo. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: McIntosh

Příspěvek od Tony »

Michal,
hralo sa na koncakoch Electrocompaniet NADA (alebo NEMO), dalej
Audio Research REF 210, predzosiku REF5 a zdroj bol MERIDIAN 808.3.
Najkomplexnejsi a najuniverzalnejsi zvuk mali BW, najhorsie dopadli Thiely.
V pripade urciteho vkusu mohli niekomu pasovat aj Dynaudia.
Ja by som urcite bral BW.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh

Příspěvek od harley44 »

Diky za nazory. Mam nabidku dojet se zesikem do Blavy a porovnat 802 s C4. Tak si asi udelam vylet.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh

Příspěvek od harley44 »

Tak 802 D2 pro me zcela neprijatelny zvuk. Focal grande utopia ( meli je ve studiu, ne ze bych o nich uvazoval) jeste horsi. Zatim u me vitezi Sonus Faber Cremona M. Vzhledem k tomu, ze maji novinku Olympica III pockam si jeste sposlechem na ne a koupim jednu z nich.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: McIntosh

Příspěvek od Zdeny »

harley44 píše:Tak 802 D2 pro me zcela neprijatelny zvuk. Focal grande utopia ( meli je ve studiu, ne ze bych o nich uvazoval) jeste horsi. Zatim u me vitezi Sonus Faber Cremona M. Vzhledem k tomu, ze maji novinku Olympica III pockam si jeste sposlechem na ne a koupim jednu z nich.
V čem byl problém? Co ti nesedlo?
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh

Příspěvek od harley44 »

Nevyrazny,suchy, "zahuhlany" zvuk. Poslouchal jsem vyhradne rock. Chapu, ze nekde ve studiu potrebuji vedet jak to vlastne nahrali , bez prikras. Pro me spatne. Meli to zapojeny v nejaky Marantz sestave. Naproti tomu Sonusy pekny pruzracny , dynamicky zvuk. A rekl bych, ze k Mackovi sednou mnohem lepe.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: McIntosh

Příspěvek od Dieter Burmester »

Chapu to spravne, ze hodnotis tyto sestavy, pricemz kazda byla zapojena na jine zelezo?
Dieter Burmester
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: McIntosh

Příspěvek od Zdeny »

802D a zahuhlané?? já mlě naopak pocit, že kdyby na vrchu a ve vyšších středech udělaly (ty 802D) krok zpět, pomohlo by jim to k větší vyváženosti, resp. proporce hudby by se více blížial Matrixům, kterým ale zase chyběl ten vršek.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: McIntosh

Příspěvek od Tony »

"Suchy zvuk u BW" tak to je to posledne, ako by som ich charakterizoval.
Bez ohladu na zelezo. Este som ich "sucho" hrat nepocul..
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: McIntosh

Příspěvek od fox »

Proč do toho vlákna taháte BW. Jste jako ukecané baby na rohu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh

Příspěvek od harley44 »

Jdu do Franco Serblin Ktema. Pro me nejlepsi , co jsem slysel. Cena je vyssi ,ale zijem jenom jednou.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: McIntosh

Příspěvek od Dieter Burmester »

Gratuluji, to je spravne reseni :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: McIntosh

Příspěvek od Maretti »

Správné nebo nesprávné ...... podstatné je pořídit si to, co se vám líbí a zní vám to - a nenechat si zkazit radost od těch, kteří se k tomu budou "vyjadřovat".

Je to nádherné - gratuluji, užij si ten pocit - člověk to zažije několikrát za život - když má to štěstí :thumbup:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh

Příspěvek od harley44 »

Az to bude doma,tak sem hodim fotku . Diky
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Souhlasím s Maretti,ale osobní názor ANO.Gratuluji a hod sem pak fotky. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Bery

Re: McIntosh

Příspěvek od Bery »

monte píše:Prodává se u nás Intosh ? Na netu toho člověk moc nenajde... http://www.finale-audio.cz/McIntosh.htm
Tento odkaz jsem našel taky, jenže nic víc. Stránky se několik let nemění, žádná prezentace, ceny nic.
Jaký přístup ke stránkám, takový i k zákazníkovi. V prodejně v Pasáž Černá Růže Na Příkopě jsem před nějakým tím rokem byl. Provozovatel si mě změřil, ohodnotil jako turistu a dal na jevo, že můj zájem o zesilovač ho moc nezajímá. Mnou donesené cd odmítl pustit, že mu tam "něco hraje". Tak jsem se posadil a zaposlouchal do hlasu Barb Jungr. Na mou otázku, zda se dá u něj koupit i pračka proudu, odpověděl: "Voodoo neprodávam!"
Tak jsem si koupil konc. zesilovač Accuphase a pračku ExactPower. :D
Ale McIntoshe si vždy rád poslechnu, pokud je příležitost.. a ty magické stěrače, stejně jak ten Fejz... :ymdaydream:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: McIntosh

Příspěvek od Dieter Burmester »

Finale audio je svym pristupem k zakaznikovi povestne :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: McIntosh

Příspěvek od Yngwie »

McIntosh se mi vždycky líbil, ale chtěl jsem, aby to hrálo trošku jinak, a tak jsem nakonec u Luxmana. Věřím, že ty top modely budou zajímavé.

P.S. - Přístup prodejců v ČR je občas na facku a než se dívat jejich znechucené ksichty, tak raději jít o dům dál. Naštěstí zde máme vyjímky jako je Valda Navrátil nebo pan Diok a několik dalších, kde rád občas zavítám.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od pajuna »

Naprosty souhlas, ten pan s tim zdrobnelym jmenem :shock: . Panum majitelum dosti vydelavajicich firem a doktorum, to on prodava rad. Desi me ale, ze je schopen nasadit ten metr jeste pred tim, nez vubec ma moznost zjistit kdo proti nemu stoji.
A take je neco jineho zajet k Valdovi, Pavlovi i Liborovi, i kdyz to mam 4,5 hodiny, radeji si vezmu den volna a pojedu tam :thumbup:

Bery,
kde se da koupit Accuphase ted?

harley
tobe opravdu preju velke Serbliny. V jak velke mistnosti to budes hrat?

Btw. co muzeme ocekavat za vyvoj teto firmy, kdyz FS uz jine asi nevyvine?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh

Příspěvek od harley44 »

40m2. U pana Zaloudka jsemsi kupoval prvniho mcintoshe asi pred 15 lety jeste kdyz mel poslechovku na Orechovce.
Vzdy s nim bylo jednani mimoradne prijemne. Ovsem podotykam, ze jsem spolumajitel velke relativne prosperujici firmy.:-)))
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

No já raději jel do Bratislavy,a brali mne docela vážně i když vypadám spíše jako Vinetou než hifista. :lol: Z Bratislavy jsem si nakonec odvážel nejenom dobrý pocit. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: McIntosh

Příspěvek od Dieter Burmester »

harley44 píše:40m2. U pana Zaloudka jsemsi kupoval prvniho mcintoshe asi pred 15 lety jeste kdyz mel poslechovku na Orechovce.
Vzdy s nim bylo jednani mimoradne prijemne. Ovsem podotykam, ze jsem spolumajitel velke relativne prosperujici firmy.:-)))
Problem bude spise v te bytosti, ktera sedi na tom krame. Kdybych mu ty Ktemy zacal z obchodu stehovat, tak si ani nevsimne. Mozna to jednou zkusim :???:
Dieter Burmester
Bery

Re: McIntosh

Příspěvek od Bery »

pajuna píše: Bery,
kde se da koupit Accuphase ted?
http://www.stereovision.cz/stereovision ... -ACCUPHASE ;)
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh

Příspěvek od harley44 »

zappa píše:No já raději jel do Bratislavy,a brali mne docela vážně i když vypadám spíše jako Vinetou než hifista. :lol: Z Bratislavy jsem si nakonec odvážel nejenom dobrý pocit. ;)
Pred 15 lety jsem byl taky Vinetou. Ted uz vyholena plesata hlava.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: McIntosh

Příspěvek od Tinariwen »

BIS audio- môzem potvrdit ze v Bratislave aj v Košiciach su svojim pristupom nielen ku zakaznikovi ale aj ku obycajnemu okoloiducemu trpezlivostou a ochotou jedničky :thumbup:

Vo Zvolene som nebol,aby som sa nikoho nedotkol:-) :silent:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh

Příspěvek od harley44 »

Davam foto jak jsem slibil.
image.jpg
image.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
davidsound

Re: McIntosh

Příspěvek od davidsound »

Hmm tak ty jsou. Moc hezke.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: McIntosh

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdo umi, ten umi. A Franco umel :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: McIntosh

Příspěvek od Mark Levinson »

Harleji,
co k tomu dodat, tomu se dá snad jen zatleskat :clap:.
Gratuluji :thumbup:.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

zappa píše:No já raději jel do Bratislavy,a brali mne docela vážně i když vypadám spíše jako Vinetou než hifista. :lol: Z Bratislavy jsem si nakonec odvážel nejenom dobrý pocit. ;)
BIS Audio aj Ketos majú naozaj vynikajúci prístup ku každému zákazníkovi, aj keď nič nekúpi. Riadia sa heslom: Dnes divák, zajtra môže byť zákazník.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: McIntosh

Příspěvek od lachim »

harley

nádherný pár. ti normálně závidím.
užívej italské dokonalosti!
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: McIntosh

Příspěvek od martinowsky »

Luxusni bedna. Gratulace. Ja mit neco takoveho doma tak nespim.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: McIntosh

Příspěvek od winelover »

Taky se mi to líbí!!! :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: McIntosh

Příspěvek od komak »

krásne bedne ,gratulujem.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Mc Intosh

Příspěvek od PMA »

Mc Intosh tu nemá vlákno??

Tak to napravíme. Příkladné řešení, co se týče parametrů, je monoblok Mc Intosh MC501.

http://www.stereophile.com/content/mcin ... urements-0

A cena? $8200/pair ! Velice solidní cena.

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mc Intosh

Příspěvek od zappa »

PMA. :clap: Záslužné,ovšem McIntosh již vlákno má viewtopic.php?f=4&t=192&hilit=mcintosh a tudíž bych navrhoval adminovi,aby přesunul tento příspěvek do toho vlákna.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Harley44.Tak jak to hraje?nějaké změny v řetězci?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět