McIntosh

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mc Intosh

Příspěvek od Mark Levinson »

zappa píše:PMA. :clap: Záslužné,ovšem McIntosh již vlákno má viewtopic.php?f=4&t=192&hilit=mcintosh a tudíž bych navrhoval adminovi,aby přesunul tento příspěvek do toho vlákna.
Michale,
díky :thumbup:
Mark Levinson
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh

Příspěvek od harley44 »

Zmen dost. Vymenil jsem integrac Mcintosh za preamp. K tomu konec Pass Labs. A cd Mcintosh vymena za Esoteric K05. Zrovna vcera jsem koupil ve vyprodeji v Hifi storu kimbery KS 1121 mezi cd a pre. A musi rict,ze opravdu ziram na ten kvalitativni posun ve zvuku. Skvely kabel.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Odar

Re: McIntosh

Příspěvek od Odar »

How It's Made - McIntosh Tube Amp
https://www.youtube.com/watch?v=2HgS6gvokEI
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: McIntosh

Příspěvek od timcs »

Odar píše:How It's Made - McIntosh Tube Amp
https://www.youtube.com/watch?v=2HgS6gvokEI
Jednoducho krása.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

zrovna včera jsem je poslouchal,ne ,ty 275ky v monu https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater,ve spojení to hrálo neskutečně,tam analytický a čistý přednes jsem jěště neslyšel,chyběla však kontrola a bas,přeci jen ty monstar od Von Sweikert potřebují větší výkon
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: McIntosh

Příspěvek od samcus »

Odar píše:How It's Made - McIntosh Tube Amp
https://www.youtube.com/watch?v=2HgS6gvokEI
Fantazie ! Závidím lidem který tuhle nádheru maj , natož když hrajou na dva kousky. :clap:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od pajuna »

Nove predzesilovace od MACa...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: McIntosh

Příspěvek od Vlado222 »

Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: McIntosh

Příspěvek od Vlado222 »

Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od pajuna »

Vcera jsem se vydal v mrazivem pocasi k Pavlovi na poslech (tam -12st.C, zpatky -18st.C :eek: )
Konecne jsem mohl slyset novy prirustek C52. Zajimalo me zejmena porovnani s C2500, cehoz se mi dostalo :smile:
Pavel prerovnal pokoj zase trochu jinak a ackoli bych ocekaval problem s basy, nekonal se a prostor pri Watersove Amused to Death byl jeste lepsi nez u nej znam. Po poslechu vyberu skladeb z dvou oblibenych cd/sacd jsem byl opravdu nadseny z noveho tranzistoroveho predzesilovace, ikdyz lampa hraje taky vyborne, nektere veci i zajimaveji. Pri jazzu takove struny basy nebo cella, vice barev, celkova vetsi etericnost. U C52 je to zase tah na branu, vetsi akce, konkretnost, preciznost, cistota.
Nicmene diky celkove univerzalnosti mi prijde C52 velmi zajimava. Ale kdo vi? Treba prijdou amici brzy s nastupcem C2500 a budeme jeste o krok dal.
Reknu vam ale, ten MAC s FS Ktema fakt hraje :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: McIntosh

Příspěvek od Yngwie »

To uz je vysoka hra :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

pajuna píše:Vcera jsem se vydal v mrazivem pocasi k Pavlovi na poslech (tam -12st.C, zpatky -18st.C :eek: )
Konecne jsem mohl slyset novy prirustek C52. Zajimalo me zejmena porovnani s C2500, cehoz se mi dostalo :smile:
Pavel prerovnal pokoj zase trochu jinak a ackoli bych ocekaval problem s basy, nekonal se a prostor pri Watersove Amused to Death byl jeste lepsi nez u nej znam. Po poslechu vyberu skladeb z dvou oblibenych cd/sacd jsem byl opravdu nadseny z noveho tranzistoroveho predzesilovace, ikdyz lampa hraje taky vyborne, nektere veci i zajimaveji. Pri jazzu takove struny basy nebo cella, vice barev, celkova vetsi etericnost. U C52 je to zase tah na branu, vetsi akce, konkretnost, preciznost, cistota.
Nicmene diky celkove univerzalnosti mi prijde C52 velmi zajimava. Ale kdo vi? Treba prijdou amici brzy s nastupcem C2500 a budeme jeste o krok dal.
Reknu vam ale, ten MAC s FS Ktema fakt hraje :thumbup:
Ja keď som vyberal predzosilňovač, tak práve medzi týmito dvomi vyhral C2500. Stačí malá úprava - vymeniť lampy za Gold Lion a okamžite sa otvorí scéna, hudba získa na dynamike, vzdušnosti a celé spektrum je presnejšie, jednotlivé nástroje sú konkrétnejšie a na rozdiel od C52 majú väčší objem. Basy sa pritvrdia a po klasickom zvuku McInosh veľa nezostane. Skúšal som aj lampy PsVane, ale to už bol na mňa priveľmi technický zvuk. Čerešnička na torte bola výmena sieťového kábla za XLO Unlimited 2. Skúšal som aj XLO Signature 3.10, veľký rozdiel medzi nimi nebol. Unlimited mal o niečo pevnejší zvuk. Absolútne nepasoval kábel Nordost Frey, zvuk bol príliš studený, bez emócií. To už bol lepší kábel Pangea 9 SE MKII, ale ten bol zas priveľmi teplý, excelentný na basoch, ale menej vzdušný na výškach. Ani Cardas Golden Reference veľmi nepasoval. Jedna vec je porovnávať stroje na rovnakých zariadeniach, ale podľa mňa je lepšie porovnávať ich tak, aby bol každý zladený s kabelážou, prípadne s elektrónkami a pod. Týmto príspevkom som chcel iba povedať, že u niekoho iného sa môže javiť lepší úplne iný stroj, ako doma. Zosilňovače C52 a C2500 sú diametrálne rozdielnej konštrukcie a teda aj ich zladenie so zbytkom aparatúry môže byť odlišné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: McIntosh

Příspěvek od blesk666 »

mne sa top modely od BW na Mcintosh nikdy nepacili tak ako napr s top modelmi od Bryston
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od pajuna »

Yngwie píše:To uz je vysoka hra :thumbup:
aretax píše:
pajuna píše:Vcera jsem se vydal v mrazivem pocasi k Pavlovi na poslech (tam -12st.C, zpatky -18st.C :eek: )
Konecne jsem mohl slyset novy prirustek C52. Zajimalo me zejmena porovnani s C2500, cehoz se mi dostalo :smile:
Pavel prerovnal pokoj zase trochu jinak a ackoli bych ocekaval problem s basy, nekonal se a prostor pri Watersove Amused to Death byl jeste lepsi nez u nej znam. Po poslechu vyberu skladeb z dvou oblibenych cd/sacd jsem byl opravdu nadseny z noveho tranzistoroveho predzesilovace, ikdyz lampa hraje taky vyborne, nektere veci i zajimaveji. Pri jazzu takove struny basy nebo cella, vice barev, celkova vetsi etericnost. U C52 je to zase tah na branu, vetsi akce, konkretnost, preciznost, cistota.
Nicmene diky celkove univerzalnosti mi prijde C52 velmi zajimava. Ale kdo vi? Treba prijdou amici brzy s nastupcem C2500 a budeme jeste o krok dal.
Reknu vam ale, ten MAC s FS Ktema fakt hraje :thumbup:
Ja keď som vyberal predzosilňovač, tak práve medzi týmito dvomi vyhral C2500. Stačí malá úprava - vymeniť lampy za Gold Lion a okamžite sa otvorí scéna, hudba získa na dynamike, vzdušnosti a celé spektrum je presnejšie, jednotlivé nástroje sú konkrétnejšie a na rozdiel od C52 majú väčší objem. Basy sa pritvrdia a po klasickom zvuku McInosh veľa nezostane. Skúšal som aj lampy PsVane, ale to už bol na mňa priveľmi technický zvuk. Čerešnička na torte bola výmena sieťového kábla za XLO Unlimited 2. Skúšal som aj XLO Signature 3.10, veľký rozdiel medzi nimi nebol. Unlimited mal o niečo pevnejší zvuk. Absolútne nepasoval kábel Nordost Frey, zvuk bol príliš studený, bez emócií. To už bol lepší kábel Pangea 9 SE MKII, ale ten bol zas priveľmi teplý, excelentný na basoch, ale menej vzdušný na výškach. Ani Cardas Golden Reference veľmi nepasoval. Jedna vec je porovnávať stroje na rovnakých zariadeniach, ale podľa mňa je lepšie porovnávať ich tak, aby bol každý zladený s kabelážou, prípadne s elektrónkami a pod. Týmto príspevkom som chcel iba povedať, že u niekoho iného sa môže javiť lepší úplne iný stroj, ako doma. Zosilňovače C52 a C2500 sú diametrálne rozdielnej konštrukcie a teda aj ich zladenie so zbytkom aparatúry môže byť odlišné.
aretax

Diky za tvůj prinosny příspěvek. Urcite muze nekterym vice rici o proovnavani, vylepsovani...
Jen si nejsem jisty, zda a kdy si vybiral predzesilovac, ale mam dojem, ze C52 ještě neexistovala, nebo? Nespltetl sis to s C50?
Ja popisuji me zážitky a ne testovani, nicmene muz rict, ze vždy se jedna o stejne místo a kompletni retezec, akustiku apod. Jen se zmeni, jako zde napr. predzesilovac.

Také bych chtěl upozornit, ze jde o zcela novy typ, který lze jen tezko srovnávat s "kdejakými" komponenty McIntosh, jak byva zvykem. Obvykle se bavim tim, jak nekteri slysi jeden typ s bednami, které se k tomu vůbec nehodi a mají zaver:-). Vse k svému.

Muzu potvrdit tvoji zkušenost s power Nordostem, ne Frey, ale o krůček nižší Heimdall, který byl at jako privod k filtru tak zejména k zesilovaci nevhodny. Muzu ale zminit, ze na cdp je skvely. Jak zajimave.

Zdar poslechu!!!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

Trochu si ma zaskočil - naozaj teraz nie som si istý, či sa jednalo o C50, alebo C52. Bolo to v lete 2015. V žiadnom prípade som nechcel spochybniť Tvoje závery z počúvania. Iba som chcel poukázať na skutočnosť, že na inej aparatúre a v inom prostredí môže byť výsledok odlišný. Ja som netestoval, ale vyberal predzosilňovač. Výsledok bol C2500. Tranzistorového kolegu prekonal po všetkých stránkach (čistota, dynamika, možno bol o málo presnejší, ale zvuk bol objemnejší). Ale podotýkam, bolo to u mňa, na mojej aparatúre a v mojej miestnosti.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od pajuna »

Jde prece jen o vymenu zkusenosti z poslechu :smile: . Btw, moje poznamka k zaverum poslechu jednoho typu nebyla vubec smerovana na tvuj prispevek, abys to tak nepochopil.

Podivej se ale, ktery tranzistor si opravdu poslouchal. Bylo-li to v lete jak pises, C52 to asi byt nemohla, vybehli s tim tusim v zari (september), znam dobre i C50-ku, poslouchal jsem ji min 10x v case, ale C52 je trosku jina. Zajima me, zda bude v blizke budoucnosti nastupce C2500.
Mohl bys napsat konkretni poznatky C50 x C2500? Tu cistotu a dynamiku si vzpominal jako klady lampy?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

Tak, ako píšeš, že 52 je odlišná od 50, tak aj C2500 je diametrálne odlišná od predchodcov. Ten štandardný zatiahnutý zvuk, ako sme boli u McIntosh zvyknutý, je minulosťou. C2500 má plný zvuk, nástroje sú čisté, dynamika vynikajúca. Najväčší rozdiel je v podaní basov. Pri C2500 sú veľmi hlboké a konkrétne. Celkovo hrá veľmi vzdušne. Oproti C50 je možno menej presná, ale z C50 sa mi zdal zvuk akoby tenší. Možno mal o málo viac dynamiky, hlavne pri klasike - pri nástupe orchestra mal akoby väčší dôraz, ale C2500 to zas vyvážila plnosťou. Pre mňa jednoznačne C2500, hlavne po výmene elektróniek a dopasovania sieťového kábla. Prepojovacie káble mám Nordost Valhalla, ktoré k tranzistoru vôbec nesedeli. Asi je to naozaj predovšetkým o doladení komponentov. Navyše C2500 má naozaj vynikajúci phono preamp. Predtým som mal Jeff Rowland Cadence, svojho času jeden z najlepších na svete, ale ten v C2500 je lepší. Navyše mi zahrá spoľahlivo vo vynikajúcej kvalite všetky žánre, jazz, klasiku, rock, čo je u mňa veľmi dôležité. Ťažko sa o tom píše, treba si to prísť vypočuť - C52 tam, kde ju majú zladenú a C2500 tak isto. Na jednom mieste to porovnávať sa nedá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od pajuna »

Vystihl si zakladni potrehy obdobne jako mam ja.
C2500 - plnejsi, mekci, objemnejsi, mene razance pri rocku a zejmena klasice. Vice temrbu
C52 - brilance, primost, konkretni, dynamicke, sterilnejsi projev vuci lampe

Nesouhlasim, ze by se nemelo porovnavat na jednom miste, spise naopak, kvuli eliminaci ruzne akustiky. Samozrejme mas na mysli ruzna kabelova zapojeni dle vhodnosti komponentu, tomu rozumim. Nicmene si myslim, ze lepe pouzit vse stejne na jednom miste pro porovnani. Otazkou byva, kde to lze vse zajistit u lepsich pristroju...me se to povedlo alespon u Pavla.
Predpokladam, ze by neco podobneho slo zrealizovat i u vas v BA v BIS. Uz se tam dlouho chystam...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

Koľko ľudí, toľko názorov. Ja osobne nerád testujem práve preto, o čom som písal. Často som prišiel na to, že v mojich podmienkach zahrá lepšie ten prístroj, ktorý inde hral horšie a naopak. Do BIS Audia chodím pravidelne, ale nerád tam niečo testujem. Akustiku nemajú najlepšiu a ako distribútori Audioquestu všetko zapájajú týmito káblami, ktoré nie vždy sadnú k ich komponentom. Rád si u nich veci vypočujem, aby som mal prehľad, ale ak chcem niečo kúpiť, tak zásadne vyberám doma. Veľmi príjemne ma u nich prekvapili B&W 802 D3, 803 D3, ako aj tie vyššie modely Sonus Faber vrátane zosilňovača Audio Research (neviem označenie, ale posledný model). Keď sme však vymenili napájací kábel, potom aj XLR kábel, zvuk sa po každej výmene výrazne zlepšil. Nechcem tu písať značky. Podstata je v tom, že v štúdiách väčšinou nebýva možnosť výberu a doladenia komponentov. Podobne je to aj s testami na Audiodrome a HiFi Voice, kde sa často testujú drahé prístroje na takom reťazci, ktorý je doslova nevyhovujúci (našiel som napr. Accordo na Cambridge a pod.). Podľa toho je aj výpovedná hodnota testu. V jednom z tých časopisov boli "do neba" vychválené káble LessLoss Signature. Podľahol som, kúpil som ich a zistil som, že u mňa hral podstatne lepšie nižší model Original. Keď som ich však zapojil do filtra, nehral dobre ani jeden. Oveľa lepšie hral napr. prvý model XLO Signature, ktorý mám doma skoro 20 rokov a robil som ho z metráže. Jeho cena je cca 100 € (a z nej sú koncovky 80 €).
Ani doma netestujem tým spôsobom, že prepínam prístroje, prehadzujem káble a porovnávam. Ak si niečo vyberám, zapojím to do zostavy a dlhší čas počúvam. Myslím, že si svoju aparatúru natoľko poznám, že rozdiely počujem. Po čase pre zaujímavosť prepnem naspäť. Ak rozdiel vo zvuku nemá byť tak výrazný, aby som ho počul, tak výmena pre mňa nemá zmysel. Toľko na vysvetlenie k môjmu stanovisku ohľadom testov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od gyrodec »

Zdravím na HF,
vkládám foto sestavy na které jsme testovali s Pajunou:-)
DSC_8971.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mekintoš
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od gyrodec »

C2500ka
DSC_8972.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mekintoš
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od gyrodec »

Ještě sluchátková sestava která dle mého soudu hraje naprosto skvěle.....
DSC_8973.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mekintoš
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od pajuna »

Nove kousky u McIntosh.
Jsem zvedavy na lampovy predzesik, zda se nejak zvukove posune...

http://www.mcintoshlabs.com/us/Brand/Pa ... 06&Block=1
https://parttimeaudiophile.com/2016/07/ ... -hands-on/

McINTOSH ANNOUNCES THREE NEW HOME A​UDIO PRODUCTS

June 28, 2016 – McIntosh, ​the global leader in prestigious home entertainment and ultimate-quality audio for over 65 years, is proud to introduce three new products: the C2600 Vacuum Tube Preamplifier, MP100 Phono Preamplifier and MVP901 Audio Video Player. Each product combines the best-in-class audio performance of the legendary McIntosh Reference System with the latest in technological development.

C2600 Vacuum Tube Preamplifier - shipping anticipated in August 2016
McIntosh C2600 Building upon the C2300 and C2500 – two of the most successful McIntosh vacuum tube preamplifiers – is the C2600 which incorporates the best of the previous models while adding our advanced digital audio section and upgraded tube circuitry design. The C2600 is a versatile preamplifier with an expansive set of 16 inputs to connect virtually all analog or digital music sources. Analog inputs include 3 balanced, 4 unbalanced plus 1 each dedicated Moving Magnet and Moving Coil phono inputs. Digital inputs consist of 3 optical, 2 coax, 1 USB and 1 McIntosh exclusive MCT connection. Three sets of balanced and unbalanced analog outputs connect the C2600 to the rest of the system. The C2600 features a 32-bit/384kHz, DSD digital-to-analog-converter (DAC) and is capable of decoding and playing DSD64, DSD128 and DSD256 plus DXD 352.8kHz and DXD 384kHz. For headphone listening, the addition of Headphone Crossfeed Director (HXD®) brings an added dimension to the music. Home Theater Pass Thru allows for seamless integration into a multi-channel home theater system.
Obrázek

MP100 Phono Preamplifier - shipping anticipated in August 2016
McIntosh MP100 The MP100 is the first dedicated phono preamplifier from McIntosh and is designed to help both new and experienced vinyl lovers get the most fidelity, performance and – most importantly – enjoyment from their albums. Like all McIntosh products, the MP100 is packed with features designed specifically for the vinyl lover including: Moving Coil and Moving Magnet inputs; Moving Coil and Moving Magnet adjustable loading (6 settings each); balanced and unbalanced analog outputs; optical, coax and USB digital outputs; and a Mono switch for when playing mono records to decrease noise and play the signal correctly. There are many ways to integrate the MP100 into an audio system. If someone is just building their system, it can become the main part of the setup. For someone who already has a system with an older but working preamp, the MP100 is an excellent way to add modern phono features. For home theater systems where a turntable is desired, the MP100 is an easy way to add full phono preamp capabilities without having to get a full-sized stereo preamp that would undoubtedly duplicate many of the home theater processor’s features. When used with a properly configured conversion program, the MP100 can “rip” the records to a computer via USB to produce high quality digital files. The digital outputs are fixed at 24-bit/96kHz to capture the full dynamic range of a record while optimizing digital file size. If an album has a very loud section, the digital output clipping protection prevents harsh sounding and speaker damaging distortion from being recorded to the file. Compact in size at just 3” tall, it shares the same 11.5” narrow chassis design as the MXA70 Integrated Audio System, MHA100 Headphone Amp and MB50 Streaming Audio Player to help build a cohesive system. It can also easily be added to a system comprised of standard, wider width chassis.
Obrázek
MVP901 Audio Video Player - shipping anticipated in August 2016
McIntosh MVP901 Blu-ray players are an integral part of any home theater system and the McIntosh MVP901 is designed to provide years of home entertainment enjoyment. With its ability to upsample 1080P and lower resolutions to 4K Ultra HD, it can breathe new life into a vast movie library and is a perfect complement to the 4K compatible McIntosh MX122 or MX160 home theater processor. Built in decoding of Dolby® True HD and DTS-HD Master Audio™ will put the viewer in the center of the action. The MVP901 can also pass the latest object-based 3D audio formats such as Dolby Atmos, DTS:X™ and Auro-3D® to the compatible processor for truly encompassing surround sound. It fully supports 3D Blu-ray discs while state of the art processing power allows for ultra-fast playback start speeds. A variety of advanced adjustments can be made to color, image detail and video performance to improve picture quality. Not limited to just movies, the MVP901 is also great for listening to music. CDs, SACDs and DVD-Audio discs can be enjoyed via an 8-channel, 32-bit/192kHz DAC that’s used in stereo quad balanced mode to produce high fidelity audio. The HDMI output can be used for multi-channel music playback. A triple laser optical pickup uses one objective lens for the different wavelengths and is optimized for various disc types. Three USB ports allow playback of audio and video files from flash drives. Network streaming and BD-Live is available through the ethernet connection.
Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od pajuna »

1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: McIntosh

Příspěvek od lidumil »

Opráším staré téma. Mám v plánu McIntosh MA 6300 a k tomu mám doma Dali 850. Není to velký nepoměr? Jen nahlas uvažuju, Mc na prodej je dost daleko. Poslouchám 60-80 léta rock - CD i vynil.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Bond 007 alias Monte

Re: McIntosh

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Bond 007 alias Monte

Re: McIntosh

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Myslím, že bude mít velký úspěch. Co je dohnalo k takovému výrobku i cenově přijatelnému ? Konečně konektory vzadu :clap: , u mne boční byly problém. Asi ho koupím, spíš určitě. Gramo vstup MM , proč asi ?
MA252_Angle_Left_High_background_OG.jpg
MA252-Back-Angle-background.jpg
ještě počkám na recenzi zákazníka

https://www.youtube.com/watch?v=YJw99r_5t5g
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: McIntosh

Příspěvek od timcs »

Nakoľko mám taktiež hibridný zosilňovač, som zvedavý na ohlasy. Cena by mala byť celkom prijateľná, 3500$.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od pajuna »

timcs píše:Nakoľko mám taktiež hibridný zosilňovač, som zvedavý na ohlasy. Cena by mala byť celkom prijateľná, 3500$.
Prijatelna je,...ale dulezitejsi bude pomer vykon/cena a porovnani s vyssimi zesiky.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: McIntosh

Příspěvek od timcs »

pajuna píše:
timcs píše:Nakoľko mám taktiež hibridný zosilňovač, som zvedavý na ohlasy. Cena by mala byť celkom prijateľná, 3500$.
Prijatelna je,...ale dulezitejsi bude pomer vykon/cena a porovnani s vyssimi zesiky.
To samozrejme.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Bond 007 alias Monte

Re: McIntosh

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Porovnávat spíše s konkurencí ve stejné cenové třídě. Poslouchám v normální místnosti při normální hlasitosti. K čemu pak stokilové monobloky za milion ?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh

Příspěvek od pajuna »

Ja to myslel s vyssimi od Maca, protoze nizsi uz neexistuji. Spise kvuli srovnani s charakterem od Maca ktery zname. Jinak je to designove docela osklive
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: McIntosh

Příspěvek od LawIAR »

pajuna píše:Jinak je to designove docela osklive
Nie ze by som lipol na dizajne, ale totálne osklive. Tak lacno to spredu vyzerá.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: McIntosh

Příspěvek od timcs »

Neuškodil by im kurz dizajnu od talianov :lol:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Bond 007 alias Monte

Re: McIntosh

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

McIntosh od roku založení (1946) nemění vzhled. Měli v roce 2012-2014 už namále, ale zas vlastnictví odkoupili zpět. Došlo ke zdražení a úbytku zákazníků. Tak si myslím, tento zesilovač jich bude držet nad vodou, jako kdysi 275. Pamatuji, byla za 135000,- a najednou 175000,- . Vše může být jinak, jen čert ví :lol:
JAPEX

Re: McIntosh

Příspěvek od JAPEX »

...McIntosh je, byl, a asi i bude prostě ošklivý... Ale i tak ho svět (i JÁ) miluje.

Ale ten nový zesilovač je předním panelem odfláknutý! Celkově to působí jako asijský "low cost". A trochu mi to i připomíná radioamatérská osmdesátá a stavbu "něčeho" podle "amára" :lol:

A ještě jeden megakýč McIntosh dělá, a to je ta LEDka pod elektronkama (ač má funkci časovače žhavení)...to asi viděli u číňanů na eBay nebo co?!

Nicméně pro mne je pravý McIntosh zesilovač s výstupními trafy (aby se zvuk blížil elektronkám). A jestli továrna postaví hybrid s elektronkami na předzesilovači a k tomu konec bez traf, tak je to jenom business...a ne McIntosh. Nemá ani budíky ani trafa...má jenom tvar šasi, který má připomínat MC275! A jestli někdo řekne, že je to evoluce, tak taky mohl projít evolucí design. :crazy:

Ten kdo někdy slyšel "meka", tak mi musí dát za pravdu, a ten kdo si ho i pořádně prohlédl, tak ten tuplem!

Když to shrnu, je to jenom recyklace spojená s úklidem ve skladu, kterou prodají za "randál"
Bond 007 alias Monte

Re: McIntosh

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Dnes jsem mluvil s člověkem, který ho už slyšel. Prý budeme překvapení.
JAPEX

Re: McIntosh

Příspěvek od JAPEX »

Bond 007 alias Monte píše:Dnes jsem mluvil s člověkem, který ho už slyšel. Prý budeme překvapení.
Nepochybuji o tom, že to bude hrát dobře! Ale aby to byl ještě McIntosh :angel:
Orfeus77
Příspěvky: 6
Registrován: 06 zář 2017 22:54

Re: McIntosh

Příspěvek od Orfeus77 »

Máte někdo zkušenost, že McIntosh hraje lépe s RCA než s XLR?
Lumin McIntosh Olympica lll Orchestra Instruments Audioquest Niagara Pro Ject
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

Pajuna: C2600 sa zvukovo absolútne nelíši od C2500, vlastne skoro ani cenovo. Je tam niečo navyše vo výbave v digi čast (táto časť ma nezaujíma, tak už som aj zabudol, o čo sa jedná). Porovnávali sme ho s C 2500 na tej istej aparatúre u mňa, ale zistil som, že o žiaden zvukový upgrade sa nejedná. Absolútne žiaden zvukový rozdiel na MC phono, ani na ostatných analógových výstupoch (napr. CD prehrávač). Podľa mojich zistení sú všetky testy, ktoré boli publikované zavádzajúce. C2500 je veľmi citlivý na prepojovacie káble, ako aj na sieťový kábel. Výmenu káblov je okamžite počuť. Skúšal som napr. XLO Limited a sieťový kábel LessLoss Signature, original, teraz mám XLO Unlimited. Na kábloch XLO bol zvuk presne taký, ako je popisovaný v testoch - mohutný, posadený nižšie, menej presný a menej detailný. Z dvojice sieťových káblov LessLoss mi lepšie hral ten lacnejší - Original, ale samozrejme, bez filtra. Zvuk sa mi razantne zmenil po zapojení cez Gigawatt 4 SE so sieťovým káblom XLO Unlimited a s prepojovacím káblom Nordost Valhalla do phono predzosilňovača a Musik Link Plus do CD prehrávača. Zrazu bolo všetko jasnejšie, detailnejšie a presnejšie. Rozdiel bol naozaj veľký a typický mohutný zvuk McIntosh ostal zachovaný. K McIntoshu naozaj doporučujem Nordost. Ako tu už bolo veľa ráz popísané - od renomovaných výrobcov asi ani neexistujú zlé stroje v rámci cenovej triedy. Najdôležitejšie prístroje medzi sebou zladiť a to tak s ostatnými prístrojmi, ako aj prekáblovaním (momentálne tu neriešim akustiku - to je kapitola sama o sebe). Veľa ráz som bol svedkom toho, ako sa dá "zhovädiť" drahý a kvalitný prístroj a ako fantasticky vie zahrať zladená lacná zostava. Nie je všetko o peniazoch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět