PIONEER

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: PIONEER

Příspěvek od PGH »

Pioneer PD - D 9 mkI hravě Denon převalcovala na celé čáře, měl jsem vedle sebe 1500, 1510, 1520, 2010 i 2020 něco doma a něco ve studiu.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PIONEER

Příspěvek od PítrsPraha »

...a přesně o tom to je. Každým uším a každé aparatuře sedí něco jiného. Proto myslím, že nový Pioneer nezanikne.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PIONEER

Příspěvek od jirie »

Zabil jsem dvě hodiny telefonáty, maily i vyhledávaním na netu, ale prodej jmenovaného Pioneera je nějaký obskurní.
Černá varianta není a nebude :evil:
Basys vůbec nereagoval na můj dotaz. Jeden z prodejců jen konstatoval, že "už" se nevyrábí!!!
Zkoušel jsem hledat i v Polsku, ale taky nic.
U modelu PD-50 se už obávám, že bude hrát stejně jako kombajn CA 752 :sad:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PIONEER

Příspěvek od jirie »

PGH píše:Pioneer PD - D 9 mkI hravě Denon převalcovala na celé čáře, měl jsem vedle sebe 1500, 1510, 1520, 2010 i 2020 něco doma a něco ve studiu.
Na čem doma hraješ SACD?
Bond 007 alias Monte

Re: PIONEER

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Předkládané prodeje novinek nikdy nesedí. Vydržať :lol: , lodě plují pomalu.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PIONEER

Příspěvek od jirie »

Tak konečně došla odpověď:

Zdravím,
... SACD PIONEER PD-70 AE se vyrábí pouze ve stříbrné barvě, o černé
aktuálně výrobce neuvažuje. Dostupnost koncem ledna.
Předběžná cena 65 000,-
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: PIONEER

Příspěvek od PGH »

jirie píše:Tak konečně došla odpověď:

Zdravím,
... SACD PIONEER PD-70 AE se vyrábí pouze ve stříbrné barvě, o černé
aktuálně výrobce neuvažuje. Dostupnost koncem ledna.
Předběžná cena 65 000,-
To že se dělá jen ve stříbrné je pro někoho smůla ale hrát může hodně dobře.
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: PIONEER

Příspěvek od PGH »

PítrsPraha píše:...a přesně o tom to je. Každým uším a každé aparatuře sedí něco jiného. Proto myslím, že nový Pioneer nezanikne.
Ano to je pravda ale tady rozdíl ve zvuku byl a ne o nuancich jak to bývá u kabelů. Na tom jsme se shodli s nekolika kolegy i samotným prodejcem. Denon vypadá pěkně ale to je vše, měl by se prodávat o třetinu levněji a pak by to bylo adekvátní.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: PIONEER

Příspěvek od jimmi »

PGH píše:
PítrsPraha píše:...a přesně o tom to je. Každým uším a každé aparatuře sedí něco jiného. Proto myslím, že nový Pioneer nezanikne.
Ano to je pravda ale tady rozdíl ve zvuku byl a ne o nuancich jak to bývá u kabelů. Na tom jsme se shodli s nekolika kolegy i samotným prodejcem. Denon vypadá pěkně ale to je vše, měl by se prodávat o třetinu levněji a pak by to bylo adekvátní.
Takže cena podla váhy. :cool: 18,5 kg tak 18.500 Kč. Suhlasím. :thumbup: To je adekvátna cena na naše platy.Na to ale oni kašlu! Neuvažuju predať 500ks ale asi im stačí 5ks.Pri cenách bazaru čo tu je aj to bude asi v našich končinách uspech. :???:
http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/de ... ts/pd-70ae

Ešte detail ,zabudli tam dať USB 2.0 vstup.Logicky je to zámer.Na digitálne pripojenie cez USB 2.0 treba kupiť další prístroj.
http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/p_productlists/97
http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/p_productlists/92

Cierne prevedenie a uvažovať vyrábať aj napriklad v zlatom farba napr. ako je Accuphase.
:cool:
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: PIONEER

Příspěvek od jimmi »

Takže cena podla váhy. 18,5 kg tak 18.500 Kč. Suhlasím.To je adekvátna cena na naše platy.Na to ale oni kašlu! Neuvažuju predať 500ks ale asi im stačí 5ks.Pri cenách bazaru čo tu je a vtedy nebol aj to bude asi v našich končinách uspech pri tej cene cca 65.000 Kč. Hifi dostupné kvalitou o akej 50 rokov dozadu všetci ani len nesnívali (možnosť zdroja nahrávok a komfortu prehrávania ) dnes má už každý čo má lepší telefon a pripojenie na internet.
Bond 007 alias Monte

Re: PIONEER

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Na platy bych nepřeváděl, nemáme se zas tak špatně. Já vidím problém v kurzech, tam nás ČNB potažmo stát drží čumákem u země. Studie jedné banky v New Yorku napsala, naše měna je salámová, odpovídající kurz je za Euro deset kaček. Jenže ceny by museli srovnat naše firmy a to je nereálné.
Bond 007 alias Monte

Re: PIONEER

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Zítra budu vrtat díry, tak vše musím dát pryč. Už jsem tři roky pincka neslyšel, tak jsem ho zapojil. Je zajímavé, jak si během několika minut přivykne ucho a začne se zvuk líbit.
pioneer 702R.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PIONEER

Příspěvek od jirie »

Tak jsem nakonec kontaktoval produktového manažera BaSys.
Jeden kus PD-70 AE je na cestě do ČR a bude vystaven na Audio video show Praha.
Na otázku, zda budou k dispozici běžně k prodeji mi bylo odpovězeno, že snad nebude problém.
Tak jsem zvědav.
Těch 18 kg mě opravdu naplňuje očekáváním.

https://www.hifi-regler.de/shop/pioneer ... 337-si.php
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: PIONEER

Příspěvek od merhaut »

Osobně bych SACD řešil rozdělením na mechaniku a DAC - na trhu se začínají objevovat modely s DSD out/in. K tomu časem renderer s MQA apod. a je to. Počkal bych s řešením rok dva, ceny se usadí, dětské nemoci odstraní.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PIONEER

Příspěvek od Yngwie »

jirie píše:Tak jsem nakonec kontaktoval produktového manažera BaSys.
Jeden kus PD-70 AE je na cestě do ČR a bude vystaven na Audio video show Praha.
Na otázku, zda budou k dispozici běžně k prodeji mi bylo odpovězeno, že snad nebude problém.
Tak jsem zvědav.
Těch 18 kg mě opravdu naplňuje očekáváním.

https://www.hifi-regler.de/shop/pioneer ... 337-si.php
Já jsem měl doma ten jejich streamer 70-kové řady a upřímně nic moc ... taky mě naplňoval očekáváním. Převálcoval ho Lumin D1 neskutečným způsobem. Raději bych šel do děleného řešení s nějakým špičkovým DAC nebo pak z druhé ruky SACD,které má smysl. Možná to bude znít divně, ale na levnějších přehrávačích prostě SACD není ono.
Bond 007 alias Monte

Re: PIONEER

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Ještě není na trhu, nikdo přehrávač neslyšel a už je špatný ^:)^
JAPEX

Re: PIONEER

Příspěvek od JAPEX »

Bond 007 alias Monte píše:Ještě není na trhu, nikdo přehrávač neslyšel a už je špatný ^:)^
...lépe bych to neřekl :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PIONEER

Příspěvek od Yngwie »

Bond 007 alias Monte píše:Ještě není na trhu, nikdo přehrávač neslyšel a už je špatný ^:)^
Tak to není křišťálová koule ale zkušenost. Sekce DAC bude velmi podobná ne-li shodná se streamerem. Je třeba se smířit s tím, že Pioneery, Denony a podobné jsou dělané pro mainstream. Doby, kdy Pioneer měl kvalitní hifi a v digitále něco znamenal se svým "legato linkem" jsou už pryč. Překvapení se konat pravděpodobně nebude .... špatný nebude, ale nějakého "giant killera" bych neočekával.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PIONEER

Příspěvek od jirie »

No, ono samotné porovnávání N 70 a Luminu D1 není zrovna objektivní, ikdyž cenový rozdíl 20 tis. není úplně závratný.

Řešení v podobě např. Aurenderu a "jen" DAC SP Audio se finančně dostáváme na cca 135 000, a to si rovnou můžu koupit Marantz 11 nebo dokonce Luxman D05u a nemusím se trápit.

Velká škoda je, že se našim prodejcům do toho Pioneera asi moc nebude chtít.
Jeho poslech mimo výstavu, kde je to vzhledem k prostředí k ničemu, je tak velmi nepravděpodobný.
Kéž bych se mýlil a po výstavě by si to někdo ze solidních recenzentů vzal za své.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: PIONEER

Příspěvek od merhaut »

Hned jak to půjde, budeme mít PD70 v Recalu ve Zlíně na poslech, máme vážného zájemce, chce ale samozřejmě nejdřív strojek slyšet.
JAPEX

Re: PIONEER

Příspěvek od JAPEX »

Yngwie píše:
Bond 007 alias Monte píše:Ještě není na trhu, nikdo přehrávač neslyšel a už je špatný ^:)^
Tak to není křišťálová koule ale zkušenost. Sekce DAC bude velmi podobná ne-li shodná se streamerem. Je třeba se smířit s tím, že Pioneery, Denony a podobné jsou dělané pro mainstream. Doby, kdy Pioneer měl kvalitní hifi a v digitále něco znamenal se svým "legato linkem" jsou už pryč. Překvapení se konat pravděpodobně nebude .... špatný nebude, ale nějakého "giant killera" bych neočekával.
Kecy v kleci...mainstream za 60 tisíc?!

Dokážeš konkrétně popsat, v čem má obecně Pioneer, Denon apod. horší zvuk, než třeba Audio Research, Lumin,...? V ceně....? =))

P.S.: Zkoumal jsi někdy, jaký konkrétní model konkrétního výrobce, požívá tebou zmiňovaná "DAC sekce" za obvody?! Nebývá uvedeno v parametrech výrobku...
terahera

Re: PIONEER

Příspěvek od terahera »

merhaut píše:Hned jak to půjde, budeme mít PD70 v Recalu ve Zlíně na poslech, máme vážného zájemce, chce ale samozřejmě nejdřív strojek slyšet.
Mám tomu rozumět tak,že jsi prodejce :?:
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: PIONEER

Příspěvek od merhaut »

Mimo jiné jsem důchodce u prodejce.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PIONEER

Příspěvek od jirie »

merhaut píše:Hned jak to půjde, budeme mít PD70 v Recalu ve Zlíně na poslech, máme vážného zájemce, chce ale samozřejmě nejdřív strojek slyšet.
Možná, že by se našel i druhý zájemce, který by byl ochoten uhradit náklady na cestu přístroje s doprovodem do místa jeho bydliště a zpět.
Mohlo by se pak klidně stát, že zpět by cestoval jen doprovod :angel:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PIONEER

Příspěvek od Yngwie »

jirie píše:No, ono samotné porovnávání N 70 a Luminu D1 není zrovna objektivní, ikdyž cenový rozdíl 20 tis. není úplně závratný.

Řešení v podobě např. Aurenderu a "jen" DAC SP Audio se finančně dostáváme na cca 135 000, a to si rovnou můžu koupit Marantz 11 nebo dokonce Luxman D05u a nemusím se trápit.

Velká škoda je, že se našim prodejcům do toho Pioneera asi moc nebude chtít.
Jeho poslech mimo výstavu, kde je to vzhledem k prostředí k ničemu, je tak velmi nepravděpodobný.
Kéž bych se mýlil a po výstavě by si to někdo ze solidních recenzentů vzal za své.
Je to hodně peněz, to je jasné. D1 byla lepší dramaticky ... N-70A měl proti němu zvuk plochý a bez dynamiky. Tak se mi to tehdy zdálo na Luxmanu L-590AX ve srovnání s D1 a D-06. Paradoxně přechod z D-06 na D1 už tak dramatický nebyl. Luxman D-05 někde z druhé ruky je fajn ... SACD je na něm lahůdka, ale s CD je to už horší.

Najít kombajn, co zahraje všechno na vysoké úrovni, je docela dost těžké. Pokud je SACD podmínka, tak bych koukal za levňocha po D-05u (tom novějším) ... když se k tomu připojí Auralic Aries Mini, tak je to moc pěkné kombo na dlouho. Teď jsem někde viděl D-05u okolo 3000 Euro, což by při dnešním kurzu už tak nemuselo bolet. V ničem asi zásadně neexceluje (snad krom přehrávání DSD a SACD), ale je to hodně vyrovnaný a solidně udělaný přehrávač.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PIONEER

Příspěvek od jirie »

Dnes jsem se konečně dočkal prezentace Pioneer PD 70AE.
Jedním slovem tragédie :evil:
Vloženo vypálené CD-R v kombinaci s odpovídajícím zesilovačem A-70DA krmeny útlé sloupky .
Není tu blijící smajlík, tak alespoň tohle :ymsick:
Vynikající způsob jak zabít velmi ambiciozní produkt!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: PIONEER

Příspěvek od Dieter Burmester »

No a v cem byl tedy problem? Necte smazenky? Nelibil se zvuk?
Dieter Burmester
Bond 007 alias Monte

Re: PIONEER

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Měl jsi jim nadat :lol: , problém byl asi v repro. Zesilovač by měl taky zahrát OK i když je slabší, nechápu 60 wattů při osmi ohm je trochu málo. Jak šla mechanika, lehce, plynule, nebo rychle, bum, bum.
Bond 007 alias Monte

Re: PIONEER

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Pak je problém ještě propojení s PC a využití převodníku. Tady to asi po-srali, jen optika ? Sice nevím co blekotá, ale aspoň něco :arrow: https://youtu.be/n7qgypvGC_c
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PIONEER

Příspěvek od lubin »

Vzhledem k tomu, že současný přehrávač/DAC, co u mě leží v racku, mě neříká "pane" :-), uvažuji o koupi jiného a PD 70 je v mém úzkém výběru. Tajně doufám, že recenze budou velmi dobré, protože tuto značku mám rád už spousty roků. To , že se nedělá v černé mě vadí, ale dokázal bych to zkousnout. Ještě uvažuji o Marantz SA 10. Slyšel jsem nižší modely a nebylo to vůbec špatné. Koukám, že šuplík je stejně u Pincku plastovej :-), možná by mě časem vadila absence USB, když to tam může mít CA851C, tak proč ne Pio... :crazy:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PIONEER

Příspěvek od jirie »

Dieter Burmester píše:No a v cem byl tedy problem? Necte smazenky? Nelibil se zvuk?
Problém byl hlavně v naprosto nedůstojné prezentaci tak očekávaného přehrávače. V první chvíli po vložení disku jsem se domníval, že byl vložen soubor ISO, ale při pohledu na propojení se zesilovačem optikou mi docvaklo, že se ani neuráčili vzít na tuto jedinečnou akci ani jeden SACD nosič :!: :!: :!: Navíc ta elektronická bubnující hudba naprosto nic neříkala o kvalitě přístroje. Ty bedýnky jsem si opravdu nezapamatoval. Byl jsem tak zhnusem, že mám okno :evil:
Trvám na svém: Naprosto nedůstojné a bez zájmu vystavovatele.
Shielded CD Drive Case.jpg
Mechanika možná je plastová, ale naprosto tichá a klidně pomalu vyjíždějící.
Pokud by byl v černém, hned v květnu bych pro něj okamžitě do Němec zajel.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JAPEX

Re: PIONEER

Příspěvek od JAPEX »

To nemůže hrát zle. SABRE ESS9016 používá N-70A (AE) a ten hraje velmi dobře. Tohle CD používá mnohem vyšší řadu ESS9026PRO, takže je vyloučeno, aby by to mělo mizerný zvuk...

http://www.shawelectronics.com/ess-dac.html
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PIONEER

Příspěvek od Yngwie »

JAPEX píše:To nemůže hrát zle. SABRE ESS9016 používá N-70A (AE) a ten hraje velmi dobře. Tohle CD používá mnohem vyšší řadu ESS9026PRO, takže je vyloučeno, aby by to mělo mizerný zvuk...

http://www.shawelectronics.com/ess-dac.html
Já bych Tě rád upozornil na fakt, že výsledná kvalita zvuku přístroje má s použitým čipem pramálo společného. Použití moderního čipu ESS nezaručuje vůbec nic. Mnoho špičkových strojů dalece převyšující tento Pioneer má mnohem starší čipy AD, TI (BB) nebo dokonce TDA.
JAPEX

Re: PIONEER

Příspěvek od JAPEX »

Yngwie píše:
JAPEX píše:To nemůže hrát zle. SABRE ESS9016 používá N-70A (AE) a ten hraje velmi dobře. Tohle CD používá mnohem vyšší řadu ESS9026PRO, takže je vyloučeno, aby by to mělo mizerný zvuk...

http://www.shawelectronics.com/ess-dac.html
Já bych Tě rád upozornil na fakt, že výsledná kvalita zvuku přístroje má s použitým čipem pramálo společného. Použití moderního čipu ESS nezaručuje vůbec nic. Mnoho špičkových strojů dalece převyšující tento Pioneer má mnohem starší čipy AD, TI (BB) nebo dokonce TDA.

To cos tady zplodil, tomu sám snad ani nevěříš?! :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: PIONEER

Příspěvek od Dieter Burmester »

jirie píše:Problém byl hlavně v naprosto nedůstojné prezentaci tak očekávaného přehrávače...
Tak to jsem asi neco zaspal, protoze nejaky prehravac od Pionyra mne osobne je treba uplne u zadele :lol: Ale chapu, ze ses na nej tesil. Moznost prehrat vlastni disky nebyla? :shock:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PIONEER

Příspěvek od Yngwie »

JAPEX píše:
Yngwie píše:
JAPEX píše:To nemůže hrát zle. SABRE ESS9016 používá N-70A (AE) a ten hraje velmi dobře. Tohle CD používá mnohem vyšší řadu ESS9026PRO, takže je vyloučeno, aby by to mělo mizerný zvuk...

http://www.shawelectronics.com/ess-dac.html
Já bych Tě rád upozornil na fakt, že výsledná kvalita zvuku přístroje má s použitým čipem pramálo společného. Použití moderního čipu ESS nezaručuje vůbec nic. Mnoho špičkových strojů dalece převyšující tento Pioneer má mnohem starší čipy AD, TI (BB) nebo dokonce TDA.

To cos tady zplodil, tomu sám snad ani nevěříš?! :lol: :lol: :lol:
JAPEXi ty jsi prostě hloupý, v tom je celý problém ... ničemu moc nerozumíš, akorát tady "oblažuješ" nesmysly ... tak si to užij :cool: Akorát jsem reagoval na tvůj blábol. Nicméně ... perly sviním házet nebudu :mrgreen:
JAPEX

Re: PIONEER

Příspěvek od JAPEX »

Yngwie píše:
JAPEX píše:
Yngwie píše:
Já bych Tě rád upozornil na fakt, že výsledná kvalita zvuku přístroje má s použitým čipem pramálo společného. Použití moderního čipu ESS nezaručuje vůbec nic. Mnoho špičkových strojů dalece převyšující tento Pioneer má mnohem starší čipy AD, TI (BB) nebo dokonce TDA.

To cos tady zplodil, tomu sám snad ani nevěříš?! :lol: :lol: :lol:
JAPEXi ty jsi prostě hloupý, v tom je celý problém ... ničemu moc nerozumíš, akorát tady "oblažuješ" nesmysly ... tak si to užij :cool: Akorát jsem reagoval na tvůj blábol. Nicméně ... perly sviním házet nebudu :mrgreen:

:thumbup: jojo, přesně!
Bond 007 alias Monte

Re: PIONEER

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

jirie, jestli se ti líbí, tak si ho kup a vůbec bych neřešil zdejší názory. U Japonců existuje jejich mentalita a nikdy by nepustili zmetek. Spíš dělají jen bubu na spousty předražených nesmyslů . Kvalitní nosič hraje i na kombajnu :lol:
JAPEX

Re: PIONEER

Příspěvek od JAPEX »

Musím se přidat, jestli se ti líbí (a jsi o tom přesvědčený), jdi do toho!

P.S.: Použitý typ DACu má skutečně vliv na výsledný zvuk SACD playeru a není výrobcem montován jenom pro zvýšení spotřeby tohoto přístroje, jak tady tvrdí jeden nejmenovaný sebestředný metalový kytarista. Opravdu ne. :cool:
Odpovědět