PIONEER

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: PIONEER

Příspěvek od RedBaron »

Ten kytarista už toho slyšel trochu víc a se svým rozhledem zřejmě taky ví, že chip není vše a že třeba dobře provedené zdroje, filtrace, odstínění a výstupní bufffery mohou mít na zvuk větší vliv než ten chip.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
JAPEX

Re: PIONEER

Příspěvek od JAPEX »

Já bych našel analogii u gramofonu:
I když budu mít sebelepší, mega drahou přenosku které špatně nastavím ramínko, připojím k ní mizerný předzesilovač ještě mizernějším kabelem, tak je všem, nejen na HF, jasné, že to je v pytli! ~x(

P.S.: ...kytarista (a tady na HF nejen on) se sice neumí vyjadřovat (neplést, že nemá pravdu), ale za to umí lidi perfektně urážet! :thumbup:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PIONEER

Příspěvek od lubin »

Osobně bych neměl problém takový stroj koupit naslepo. Nemám pochyb o tom, že to bude hrát jako z praku. Prostě věřím tomu, že když tam nacpou dva převodníky takového kalibru, tak to zbytkem nezkazí. To, jestli to sedne kde komu do sestavy a na ucho...je věc jiná.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
JAPEX

Re: PIONEER

Příspěvek od JAPEX »

lubin píše:Osobně bych neměl problém takový stroj koupit naslepo. Nemám pochyb o tom, že to bude hrát jako z praku. Prostě věřím tomu, že když tam nacpou dva převodníky takového kalibru, tak to zbytkem nezkazí. To, jestli to sedne kde komu do sestavy a na ucho...je věc jiná.
Já také ne! Určitě bych ale nečekal žádnou hrůzu, což jsem napsal v mém prvním příspěvku!
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PIONEER

Příspěvek od Yngwie »

Sorry, za prudší reakci, ale všichni zkušenější ví, že implementace je oč tu běží:

Oppo Sonica DAC (9038 Pro) nebo Oppo 205 (2x 9038 Pro) vs
Luxman DA-06 (2xBB 1792A) ...
Audio Research CD6/9 (2x BB 1792A)
Ayon CD-35 (2x AKM 4490EQ)
Luxman CD-5u (2x BB 1796)
Accuphase DP-560 (1x ES9018S)
Ancient Audio Prime/Air (1xTDA 8560Q)

Oppo samozřejmě nepřekoná ani jeden z níže jmenovaných strojů. Korelace mezi použitým čipem a výslednou kvalitou zvuku je přinejmenším nejistá.

ESS převodníky mají spoustu integrovaných funkcí (regulace, filtry, podpora vysokých samplovacích frekvencí u PCM, DSD byť ne nativně), takže u spousty výrobců jsou logická volba a pěkný marketingový krok ... je nový čip :smile:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: PIONEER

Příspěvek od matori »

Oppo samozřejmě nepřekoná ani jeden z níže jmenovaných strojů. Korelace mezi použitým čipem a výslednou kvalitou zvuku je přinejmenším nejistá.

Jak tomu rozumět? Oppo je lepší? Nebo je to Oppo nepřekoná, protože jsou lepší?
Bond 007 alias Monte

Re: PIONEER

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Kam vše spěje, názory, různé recenze (většinou zaplacené) , první otevřít víko a čučet na součástky. Jestli je kondík fialový nebo bílý, trafo kulaté nebo čtveračivé :lol: . Nakonec se člověk bude bát i něco koupit a přitom to každému bude hrát jinak v jeho podmínkách.

Dnes je už tolik ptákovin, že je to na chocholouška. U mne je důležitý reproduktor a nejraději mám zvuk na klasice (papíru) , různé uhlíky, kevlary a ještě nevím co =)) , jsou pro mne na dvě věci.

Pioneer je prostě značka a každý si může myslet co chce. Zaujal mne vypínač direkt, asi pro vypnutí všech zbytečných zvukových blbostí :clap: , mám i u Marantz a je to sakra slyšet. Když vypnu digitální , sice nevím co se vypne :lol: .
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PIONEER

Příspěvek od jirie »

Dieter Burmester píše:
jirie píše:Problém byl hlavně v naprosto nedůstojné prezentaci tak očekávaného přehrávače...
Tak to jsem asi neco zaspal, protoze nejaky prehravac od Pionyra mne osobne je treba uplne u zadele :lol: Ale chapu, ze ses na nej tesil. Moznost prehrat vlastni disky nebyla? :shock:
Možnost by určitě byla, ale v téže místnosti prezentovali ultradrahý Devialet s obrovskými bednami ELAC. Expozice Pioneer hrála čtvrté housle :sad:
Pokud příště půjdu na tuhle akci ještě jednou vezmu si flashdisk se svými nahrávkami, abych nemusel poslouchat jen řídký jazz a jiné mi nic neříkající nahrávky.
Momentálně jsem ve stavu, kdy mě budou muset naši prodejci hodně hýčkat, abych po tomto zážitku u nich ještě vůbec něco koupil.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: PIONEER

Příspěvek od matori »

Vlastním AV Pioneer SC-LX 501. A protože starý CD přehrávač je morálně i fyzicky za zenitem a odebírá se do křemíkového nebe, hledám nový zdroj digitálu. Už bych i rád zkusil SACD a Blůů :-j . Mám tedy dilema co koupit. Mám toho v hlavě moc a mám z toho páté p. deváté. Někdy z toho mám i naváté. Jak to čtu a promýšlám s " červeným". Nevím jak to vypsat všechno, ale pokusím se . Jít cestou kombajnu (např.OPPO), nebo CD+SACD a k tomu nějaký Blů. Prostě laik+ lama. No a v ještě pro mne přijatelné cenové relaci :-? . Nejsem, nebo spíš nemám na HIGH. How. :-ss
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PIONEER

Příspěvek od PítrsPraha »

Ja jsem ke stejnemu ucelu (kombajn s aspon trochu zvukem ale za malo penez) koupil Denon DBP-2010. Mam ho v obyvaku jako zdroj BD, DVD, (SA)CD zapojeny na telku a AVR NAD T775 a v ramci moznosti jsem spokojenej. Oproti puvodnimu plastovemu BD playeru Panasonic DMP-BD60 je to trochu posun v obraze a velky posun ve zvuku.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: PIONEER

Příspěvek od sartel »

Na přehrátí SACD je potřeba pro DBP-2010 nějaký special firmware nebo jak to funguje?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PIONEER

Příspěvek od PítrsPraha »

Pardon, myslel jsem hybridní. SACD vrstvu samostatně neumí.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bond 007 alias Monte

Re: PIONEER

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

64748976_857015378031052_3908520024335187968_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: PIONEER

Příspěvek od dr.fish »

Nyní mám doma jako novinku Pioneer UDP-LX800
https://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/p ... /udp-lx800
Je to univerzální kombajn. Má i levnějšího bratříčka LX500.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: PIONEER

Příspěvek od Rothaudio »

A jak hraje?
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: PIONEER

Příspěvek od Jiri »

Pioneer byl jeden z posledních co podporuje SACD u svých "kombajnů". Umí SACD i ten Pioneer LX800 nebo přehrává jen CD vrstvu hybridních SACD? Na přehrávači logo SACD nevidím ale ve specifikaci je uvedeno "Audio CD (CD-DA/SACD)" tak to není jasné.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: PIONEER

Příspěvek od dr.fish »

Mám teď možnost srovnat v jedné linii Cambridge CXU, Primare BD32 a Pioneer LX800. Zatím je předčasné dělat závěry. Jisté je, že nejlepší poměr výkon/cena bude mít CXU. Za 23 tisíc je to naprostá paráda. Hlavně pokud jde o komfort obsluhy, přehrávání souborů z USB, titulků apod. Čeština naprosto bez chybičky.
Primare BD32 MK1 je vývojově starší než CXU, takže i pomalejší a omezenější v komunikaci s USB. Na zvuku je znát, že je tak 5-6x dražší než CXU. Zatím reference.
Pioneer má zřejmě nejlepší obraz z těchto tří strojů. Přehrávání HD zvuku je velice dobré, hodně detailní. Celkově je ten zvuk ale úplně jiný než u Primare, takže zatím těžko soudit...větší detail, menší prostor. Provedení ovšem parádní, kovářská práce. Poměr výkon/cena určitě velice příznivý, v kategorii 60-100 tisíc určitě těžká váha.
SACD přehrává i v multikanále. DVD audio 5.1 taky.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PIONEER

Příspěvek od jirie »

Doktore, díky za potěšující informace jak o Primare :thumbup: , tak i o Pioneer. Jen doufám, že Pioneer vydrží s produkcí i do dalších let.
To jen pro případ volby do budoucna :angel:
Bond 007 alias Monte

Re: PIONEER

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Pioneer a hraje neustále fajnově, koupeno 1996. S přehrávačem CD jsem udělal velkou chybu. Vše je propojeno na jeden ovladač, korekce , loud, zvuk jako víno.
67107474_2441759942549623_7395322505570811904_o (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: PIONEER

Příspěvek od dr.fish »

jirie píše: 20 črc 2019 12:26 Doktore, díky za potěšující informace jak o Primare :thumbup: , tak i o Pioneer. Jen doufám, že Pioneer vydrží s produkcí i do dalších let.
To jen pro případ volby do budoucna :angel:
Doufejme, doufejme. Výrobců v kategorii kvalitních BD playeru ubývá, Pioneer má ještě hodně co dohánět v otázce firmwaru. Mám pocit, že na tohle hřiště přišli naprosto nepřipravení. Včera proběhla další aktualizace. V každém případě, pokud bych chtěl BD player za 30k tak bych rozhodně volil CXUHD nikoli LX500. Na zahraničních fórech jsou avizované spousty problémů zejména s přehrátím UHD disků. To jsem zatím netestoval, chystám se do budoucna. Obyč disky jedou ve všech případech, upscale DVD na 1080p je na velmi slušné úrovni.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: PIONEER

Příspěvek od matori »

LX-500 má na německých fórech řadu odpůrců i příznivců. Jak jsem snad správně pochopil největší problém byl, že se po určité době přehrávání seklo. Ale jen u těch UHD. Na CD i SACD nejsou výhrady ani připomínky. Výrobce to podle diskutujících řeší.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: PIONEER

Příspěvek od dr.fish »

Sleduju trochu i ta zahraniční fóra, uživatelé teď píší, že už jim UHD disky běží v pohodě, takže aktualizace pomohla. JInak problémy s UHD disky má většina značek, tam to není jen Pioneer. V každém případě já UHD disky mám, ale TV jen plazmu FullHD. I tak je tam posun v kvalitě obrazu oproti mým starým přehrávačům značný, v reprodukci BD i DVD. Na Oppo je možno v klidu zapomenout, vývoj už je dál. U zvuku je to složitější, tam už je vidět každé EURO navíc. Mám CXU a BD32, tj. typ pod a nad OPPO. Pioneer LX800 je kvalitou zvuku blíže BD32, ale ne úplně. I ve zvuku půjde zřejmě také výš než Oppo. Chtělo by to samozřejmě přímé srovnání.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: PIONEER

Příspěvek od matori »

Ta aktualizace byla nedávno. Na německém fóru je to nerozhodně. Někdo chválí, někdo píše, že to nepomohlo. Sám jsem nezkoušel.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: PIONEER

Příspěvek od Mastervoice »

pionýr jsem já
Pioneer.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Odpovědět