Aurum Cantus

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Aurum Cantus

Příspěvek od pinot »

Měl jste někdo možnost porovnat modely V3M, V6F a Volla?
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od pajuna »

Ja jsem slysel vsechny, ale separatne, V6F i doma.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od johny52 »

Zdar,V3M jsem měl v nezatlumený místnosti 25m a poté přešel na sloupy V8F.V3M byly trochu lepší v detailech ale byly náročněší na umístění(měl jsem je úhlopříčkou v prostoru).Co se bassů týká chtějí pořádně krmit přes pořádný kabely asi oba typy.Když je bass ,,mázlý"v důsledku neadekvátního komponentu žádný zatlumení nepomůže.V8F jsou asi univerzálnější žánrově a kam jsem je poprvé postavil tam hrály
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od slayers »

Trojky hrajou krásně ale nechtěl bych žádný regály, krom Volla. Šestky hrajou ještě líp nežli trojky ale jsou 2,5 pásmo a to mě taky nestačí. Jak hrajou musíš poslechnout sám, odkud seš?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od pinot »

slayers píše:Trojky hrajou krásně ale nechtěl bych žádný regály, krom Volla. Šestky hrajou ještě líp nežli trojky ale jsou 2,5 pásmo a to mě taky nestačí. Jak hrajou musíš poslechnout sám, odkud seš?
Z Č. Lípy.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od slayers »

Hmm, to máš do Hradce z ruky, v Briteku bys mohl posoudit. Cestou se můžeš stavit na 102ky.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od soundgarden »

Aké máte skúsenosti s Aurum Cantus Volla ? sú vážne také suprové ako sa o nich píše ( hrajú ako stĺpy za 100 L. ) ??? Ďakujem ...
petrp
Příspěvky: 1
Registrován: 01 úno 2013 10:25

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od petrp »

Aurum Cantus Volla můžu vřele doporučit, opravdu povedená bedna s (na svůj objem) velkým zvukem. Poslech mě vždycky bavil..
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od soundgarden »

Za tu cenu ako AC Volla a regal hraje niečo lepšie ??? ( v ČSSR sa dosť regálov predalo :razz: )
Ďakujem za všetky názory ...
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

soundgarden píše:Aké máte skúsenosti s Aurum Cantus Volla ? sú vážne také suprové ako sa o nich píše ( hrajú ako stĺpy za 100 L. ) ??? Ďakujem ...
Mám Volla cca 2 roky a i po skoro 30 letech ,,hifaření" jsem z nich na větvi !! A i už věřím co píše Jiří Holcner, možná nejlepší monitory na světě.
Srovnával jsem je např. se studiama KH 300, které jsou pravda studiově ,,suché" , ale také nejsou zdaleka tak přesné a hlavně zábavné - muzikální !
Volla jsou proti mnohým až bionické :-)
Umí ale samozřejmě dost tvrdě protřídit sbírku Cd a sehnat jim jen to nej nej krmení, je umění.!
A pozor, jsou velmi náročné na kabely, zdaleka né všechny dovedou onu až výbušnou dynamiku až do poslechovky.
V Britském testu proti Wilson benesh jim recenzenti vytýkají slabší ,,drama" , ale to fakt neslyšeli hrát u mne ;-) , by se z toho.....
Jediné co jim schází oproti např. mým minulým Tannoy D700, je docela dost info. na úplném spodku frekvenčního spektra, což je pochopitelné. Právě také zvažuji subík... Všimne si toho člověk ale jen na nahrávkách, které důvěrně zná z kvalitních sloupků, a co slyší poprvé, pořádně netusi, že tam něco schází, tak dobré jsou Volla. A za to se i podepíšu !
Doufám, že jsem přispěl v debatě a klidně pište i dotazy . ^:)^
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od lubin »

hezký nadšení...liborpap.
Vlastním AC V8F a jsem velmi spokojený. Poslechovka asi 40m2. Vynikající barvy nástrojů, velmi dobrá dynamika a prostor. Žánrově univerzální a hlavně...baví...doporučuji ale před koupí (pokud to bude z druhé ruky), ověřit, zda jsou z ČR ofiko dovozu, tyto modely mají, řekněme, poladěnou vyhybku oproti standartu. V8F dokonce mají i jiný typ basového reproduktoru.
Kvalita provedení je vynikající a kvalita použitých komponentů na velmi vysoké úrovni...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od slayers »

Jaký subík máš v hledáčku, můžu-li vědět, díky.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

JJ, Proson Rumble r8...
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od PítrsPraha »

Pokud mohu, tak pořizovat k Vollám něco jako Proson Rumble 8 je jako mít BMW M5 a na něm pneu 195/65.
Měl jsem doma v rámci výběru subu půjčený R-10 a produkoval dunivý stejnobas vhodný k levnému kinu, ne k velmi slušnýmu stereu.

A ohledně velikosti - pokud má být cílem rozšířit rozsah Voll směrem dolů, tak bych i do relativně malé poslechovky doporučil 12'', přinejhorším 10''. Kvalitní basy jsou o mase vzduchu rozhýbané s co nejmenším zkreslením a při stejné frekvenci a stejném akustickém tlaku musí 8'' pracovat se zásadně větší výchylkou než 12'' nebo 15'', tudíž riziko zkreslení je výrazně větší. Nehledě na fakt, že z větších reproduktorů (a tím pádem ozvučnic) jsou basy přirozenější, samozřejmější.

Nedávno byl v inzerci REL G-1, to by byl vhodný partner k Vollám...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

Jak 8" tak 10" a dál, jedou od 25Hz a o to mi jde především, neboť hmoty mi Volla u mně produkují naprosto dostatečně ;-) opravdu. Chybí mi hlavně informace. Sice vím jak to myslite, ale 20cm membrána by měla v tomto případě být lepší, přesnější a navíc si tím stejně momentálně nejsem jisty, jestli to vůbec udělám :-D
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

...Ještě dovětek, s těmi rozměry membrán a ozvučnic bych ještě před dvěma léty s vámi částečně souhlasil, ale pak jsem slyšel Volla...
16cm basáčky, sranda, že ? A to jsem byl zvyklý na 4x23 cm z Tannoy D700. No jo, ale ono to funguje, alespoň u mne. Bohužel né až ,,dolů". A neozvučí menší taneční sál (což neplánuji). Ale jinak jsou basy snad dokonalé.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od PítrsPraha »

liborpap píše:Jak 8" tak 10" a dál, jedou od 25Hz a o to mi jde především. 20cm membrána by měla v tomto případě být lepší, přesnější
No, to, co jsem se snažil ozřejmit, je pravý opak. 12'' nebo 15'' membrána má daleko lepší podmínky k tomu, aby oněch 25 Hz vyzářila s plnou dynamikou a menším zkreslením. K dosažení určitého akustického tlaku na nějaké frekvenci potřebuje větší membrána zásadně menší výchylku. Tudíž se snadněji vejde do lineární oblasti a nemusí být zdaleka tolik ekvalizována. Větší objem ozvučnice u větších membrán je pro hluboké basy také jednoznačné plus.A čím hlasitější poslech, tím více to platí.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

Ano, to je naprosto pravdivá teorie, ale např. ve srovnávací testu s b&w 801 s 30cm basákem a velkou ozvučnicí, byly např. Tannoy s 23cm (alespon dle mých uší) o dost informativnější a slyšet by byly asi až na náměstí. Což již dnes nepotřebuji. A nyní např. tyto Volla s 16cm produkují takové basy, že mi za zády a pod zadkem nádherně ,,vrní" :-) sedačka, což nedělaly ani ty Tannoy. Pocit jak na živém koncertě.
Tak že já komentuji svou praxi...
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od PítrsPraha »

Tím, co teď píšeš, jedině potvrzuješ moje slova. B&W mají jeden 30 cm basák, Tannoye mají dva 23 cm basáky. Tannoye mají tedy o 18 % větší plochu basových repro. I kdyby měly shodnou plochu, tak tím, že jsou dva, stačí ke shodnému akustickému tlaku na dané frekvenci poloviční výchylka. Tudíž mají možnost pracovat v lineárnějším rozsahu. Dalším plusem může být, že díky menšímu koši jsou tužší (ale to záleží i na konstrukci, uchycení atd...). To všechno dává předpoklady k lepšímu podání basů.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od PítrsPraha »

A celkově. Pořídit k nekompromisním 80tisícovým regálovkám krmeným ze zesilovače, který taky asi není v kategorii do 10 tis. Kč, subwoofer, kde hlavním kriteriem vývoje byla nízká cena a kde na reproduktor (s plechovým košem), ozvučnici, zesilovač zbylo dohromady nějakých 3-4 tis. Kč (po odečtení marží), mě osobně nepřijde jako úplně adekvátní úvaha. Zvlášť když jsem Proson slyšel...

Jinak dívám se, že ten REL už se prodal. Koukni třeba po Velodyne řady DD, ty taky nejsou vůbec špatný.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 20 úno 2017 08:54, celkem upraveno 1 x.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

A propo, pokud chodíte na koncerty, tak si již několik let můžete všimnout této progrese i v profi oblasti, kdy my jsme taktéž používali 40cm selestiony a pod., ale dnes marshall, peavey a pod. používají ,,pásy" , sloupy a td. složené z mnoha menších měničů.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od PítrsPraha »

Ano. I v hifi je jasně patrná tahle tendence. Podstata ale tkví v tom slově "mnoha", důvody viz výše (plocha vs výchylka).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

Zkuste se oprostit myšlení ,,cenových" relací".
Např. Nad 326bee používá jedny z úplně nejlepších tranzistorů na světě a při mé modifikaci je mi úplně fuk, že stál jen 12t., protože spolu s Volla hraje naprosto fantasticky ( vyjma lehce Nadího charakteru) a na rozdíl od dřívějších hifi sestav co jsem kdy měl a slysel, již ,,netrpím" hifi neurózou :-), ale HUDBU si konečně užívám !
A hlavně, reprodukce je velmi živá a o to mi jako muzikantovi jde úplně především, bez ohledu na všechny teorie a testy...
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

[quote="liborpap"]A propo, pokud chodíte na koncerty, tak si již několik let můžete všimnout této progrese i v profi oblasti, kdy my jsme taktéž používali 40cm selestiony a pod., ale dnes marshall, peavey a pod. používají ,,pásy" , sloupy a td. složené z mnoha menších měničů. Dříve to spíš dunělo, a teď to ,,hraje" :-)
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od PítrsPraha »

To je taková oblíbená floskulka, s tím oproštěním se od cen. Rozhodně nejsem člověk, který poslouchá cenovky, ale jistá (nemalá) míra závislosti cena/zvuk jednoznačně existuje - zvlášť v nižších cenových kategoriích.

U subwooferu kvalitní pevnou tuhou velkou ozvučnici za 1000 Kč nevyrobí nikdo. Jen materiál stojí více... Reproduktor s pevným košem, silným magnetem a solidními TS parametry za tisíkorunu je taky utopie. A zesilovač s výkonem ve stovkách W za tisícovku, no to bude to nejobyčejnější Dčko s parametry, které by asi nechtěl znát nikdo...

Ale patrně nestojíš o rady a zkušenosti a přišel sis jen pro nadšené odsouhlasení Prosonu R-8. To já ti nedám, protože jsem jej slyšel a každý sub, který mi prošel poslechovkou jako doplněk ke stereu (B&W ASW 600, Velodyne SPL 1000 a 1200, JBL LS120) jej zvukově roznesl na kopytech.


A dám ti ještě jeden tip, který se ti nebude líbit: pokud máš C326, krmíš s ním Volly a nejsi spokojený s podáním basů, zkus jiný zesilovač. S NADy jsem žil mnoho let (C320, C375) a dlouho hledal smysluplnou náhradu C375ky, tak mám ponětí... C326 (která je konstrukčně a zvukově na 99% shodná s C320) zcela opomíjí nejhlubší basy a má přifouklé ty vyšší. Předzesilovač C326ky bych tedy jako zdroj zvuku pro sub nevolil, protože to pásmo, které by u tebe sub měl pokrývat, nemá C326 právě zvládnuté.
Pokud ti vyhovuje zvukové zabarvení NADu (zvýrazněné a zakulacené vyšší basy, do tepla laděné nižší středy a lehce křiklavé vyšší středy - zvlášť C326 se při vyšší hlasitosti sleje a je hrozně uřvaná), zkus Vincent SV238 MK, Denon PMA 2500. Z levnějších třeba Creek Evolution 50. Získáš podobný charakter středů a výšek, ale prokreslenější a hlubší spodní basy. Nebo pokud musíš rozpočet hodně škrtit, poohlédni se po bazarových NADech C370 nebo C372.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

S těmi pásmy máš ano pravdu, ale po modifikaci Honzi Brassányho je 326bee o dost rovnější.
Měl jsem doma děleného Nada c165/c275 a přes všechny jeho plusy, šel za cca týden pryč :-(
Jen aby bylo jasno, já nejsem asi takový hifista jakého by sis v téhle debatě ,,přál" :-) , já spíš hledám svůj ,,zvuk" , tak mně ber spíš jako už mírně nahluchlého muzikanta ;-) co se sere do ,,hifi" :-).
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od slayers »

PitrsPraha že ty jseš Peťulda z AVmanie?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

Bohužel (?) ne :-)
Nordland

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od Nordland »

Pitris/Petulda:

"To já ti nedám, protože jsem jej slyšel a každý sub, který mi prošel poslechovkou "
Obývákokuchyn není poslechovka, tudíž žádnou poslechovku nemáš.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od PítrsPraha »

Stejně jako půda není poslechovka, běžný pokoj byť s nalepenýma akustickýma prvkama není poslechovka atd.
Takové upachtěné snažení se vyjadřovat se k něčemu, o čem nevíš ani ň... :-). A co máš k tématu vlákna? Zas nic, viď... :-D.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

liborpap píše:S těmi pásmy máš ano pravdu, ale po modifikaci Honzi Brassányho je 326bee o dost rovnější.
Měl jsem doma děleného Nada c165/c275 a přes všechny jeho plusy, šel za cca týden pryč :-(
Jen aby bylo jasno, já nejsem asi takový hifista jakého by sis v téhle debatě ,,přál" :-) , já spíš hledám svůj ,,zvuk" , tak mně ber spíš jako už mírně nahluchlého muzikanta ;-) co se sere do ,,hifi" :-).
A propo, ty jsi 326ku ani neslysel, že ? Jen ta teorie, že jsi měl nějaké nady, který jsou stejně +- stejný...
Nejsou.
Mám tedy na tvou radu teď doma Creeka evo 50A a musím říct, že se ještě má co učit. Alespoň proti mému modifikované 326.
Není samozřejmě dokonala, ale je úžasná...
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od sartel »

Co plánuješ po prodeji NADu a Creeka?
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

Zatím netuším #:-s
Kdysi jsem měl Accuhase E210 a i když také měl svou mouchu,nabízel mnoho toho, co se mi líbilo. A zase, jak s Nady, líbil se mi vic, jak jeho dva o dost dražší bratři.
Kolem i víc jak 100ti. do železa už dnes dát nemůžu, ale ani bych nedal. To by mi musel urvat spodní čelist.
A s upravenou 326kou se dá žít nádherně a bez neurózoy. :ympeace:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od PítrsPraha »

Modifikovanou 326 jsem neslyšel.
A taky samozřejmě záleží na kombinaci s repro a místností a vkusu... V hifi nic neplatí absolutně.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

Přesně !! :ympeace:
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

liborpap píše:Přésně !! :ympeace:
Vyjma v uvozovkách, absolutní neutrality, viz test L.Vlka a nového Srolla a sám nevim, jestli by to bylo pro mne :-? , mám trochu pokroucený smysl pro reprodukci (priznavam).
Ale kdo vi, moc a moc bych ho chtěl u mne slyšet...
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od wolf »

mal som AC Melody 103...myslel som si, aké skvelé bedne .... až kým neprišli do baráku....Zingali
terahera

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od terahera »

U mě to bylo přesně naopak,takže zůstaly ACMelody 103,100 lidí,100 chuti :smile:
liborpap
Příspěvky: 15
Registrován: 17 úno 2017 10:32

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od liborpap »

liborpap píše:Jak 8" tak 10" a dál, jedou od 25Hz a o to mi jde především, neboť hmoty mi Volla u mně produkují naprosto dostatečně ;-) opravdu. Chybí mi hlavně informace. Sice vím jak to myslite, ale 20cm membrána by měla v tomto případě být lepší, přesnější a navíc si tím stejně momentálně nejsem jisty, jestli to vůbec udělám :-D
A tak to nakonec udělám. Buď B&W pv1d nebo Golden Ear...
marekg
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2011 12:02

Re: Aurum Cantus

Příspěvek od marekg »

Trochu ozivim toto vlakno. Okrem ineho, repro AC V6F mi sluzia k radosti uz par rokov (na rozdiel od inych repro, ktore sa u mna "ohriali"), co som povodne necakal a myslim, ze este doma nejaky cas ostanu. V sucasnosti ich hram v miestnosti ca 35-40m2 s Audionet SAM G2 z upraveneho OPPO 105, pribudol filter od NA, repro kabel Black Rhodium Encore, ktory som upravil na bi-wire (ma taku moznost). To, co ma najviac prekvapilo, je pomerne velky zvukovy rozdiel pri zapojeni single alebo bi-wire, v prospech bi-wire. Zvukova scena je ovela presnejsia, priestor ma jasne vrstvenie a umiestnenie, vsetko je spevnene a istejsie a zvuk vychadza akoby lahlsie z repro. Perfektne je to uz pri nizkej hlasitosti, kde je pocut vsetko. Moje odporucanie je vyskusat pri repro od AC bi-wire zapojenie repro kabla.
Odpovědět