Burmester

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Recenze Burmester BA71 z nemeckeho Audia :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/yfjuo89en4ube ... t.pdf?dl=0
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vesele Vanoce! :thumbup:
IMG_2039.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Burmester

Příspěvek od Urbino »

:thumbup:
Pamela píše:Burmester je kvalitní,poctivá (high-end) značka,proč by měla mít v nabídce rack za cca 10 000 kč ???
Protože se to českému kutilovi zdá moc?
Sorry,ale pokud se pohybuju v cenové kategorii Burmester,na racku zase toho tolik ušetřit nejde.
Nebo je zde snad někdo,kdo vlastní sestavu v ceně Burmester a má rack (stolek) ze Sconto?
Odpovím si si sám,určitě NE!
Pro české kritiky,založ firmu,udělej VLASTNÍ výrobky,dostan se na uroven Burmester,vem svůj produkt a poraž nějaký výrbek high-end ové firmy,ovšem za 1/10 ceny!
Je to přece tak snadné.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vesele Velikonoce vsem! :thumbup:
IMG_1767.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Burmester

Příspěvek od Bartoli »

PMA píše:Moje výtka k 911 je zcela konkrétní, lze ji vidět už ve zde dříve uvedeném linku

http://www.i-fidelity.net/testberichte/ ... richt.html

Jde o spektrum zkreslení se spoustou vyšších harmonických
Obrázek
které silně připomíná přechodové zkreslení laciných zesilovačů, zřejmě nevhodně řešený a nevhodně nastavený koncový stupeň

a dále spousta rušivých síťových složek
Obrázek
opět připomínající laciný, konstrukčně nevhodně řešený zesilovač.

Výsledkem byl, při srovnání s TCC201, mázlý a zapatlanější zvuk, což přesně odpovídá predikci z uvedených obrázků. Přičemž poslech předcházel těmto obrázkům o řadu let.
No ten zesilovac poslechove znam ze studia, ale zvuk bych hodnotil spise jako neprijemny a ujeceny, silne synteticky. Otazkou ale je zda za tohle mohl vysokozkreslujici burmester nebo ty reprosoustavy shan 540 na kterych jsme burmestra poslouchali s Hlavou.

Kazdopadne si to i po letech dobre pamatuju, byli jsme tam spolu s Hlavou a nemohli jsme uverit vlastnim usim jak spatne to tehdy hralo, pak to Holcner pustil na 10x lacinejsim NADu a bylo to zvukove o tridu lepsi.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
acer
Příspěvky: 2
Registrován: 19 kvě 2018 16:13

Re: Burmester

Příspěvek od acer »

Bartoli píše:
PMA píše:Moje výtka k 911 je zcela konkrétní, lze ji vidět už ve zde dříve uvedeném linku

http://www.i-fidelity.net/testberichte/ ... richt.html

Jde o spektrum zkreslení se spoustou vyšších harmonických
Obrázek
které silně připomíná přechodové zkreslení laciných zesilovačů, zřejmě nevhodně řešený a nevhodně nastavený koncový stupeň

a dále spousta rušivých síťových složek
Obrázek
opět připomínající laciný, konstrukčně nevhodně řešený zesilovač.

Výsledkem byl, při srovnání s TCC201, mázlý a zapatlanější zvuk, což přesně odpovídá predikci z uvedených obrázků. Přičemž poslech předcházel těmto obrázkům o řadu let.
No ten zesilovac poslechove znam ze studia, ale zvuk bych hodnotil spise jako neprijemny a ujeceny, silne synteticky. Otazkou ale je zda za tohle mohl vysokozkreslujici burmester nebo ty reprosoustavy shan 540 na kterych jsme burmestra poslouchali s Hlavou.

Kazdopadne si to i po letech dobre pamatuju, byli jsme tam spolu s Hlavou a nemohli jsme uverit vlastnim usim jak spatne to tehdy hralo, pak to Holcner pustil na 10x lacinejsim NADu a bylo to zvukove o tridu lepsi.
Tento rok jsem poslouchal Burmester v Mnichově s nejvyšším modelem beden firmy. Bohužel musím souhlasit, zvuk na mne působil mohutným a zkresleným až agresivním dojmem. Rozhodně nic na dlouhodobější poslech. Faktorů mohlo být více, každopádně smutné překvapení.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Burmester

Příspěvek od Mark Levinson »

Něco pro potěchu oka z letošního Mnichova "Burmester"
2018-05-11 15.01.54.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
JAPEX

Re: Burmester

Příspěvek od JAPEX »

Mark Levinson píše:Něco pro potěchu oka z letošního Mnichova "Burmester"
2018-05-11 15.01.54.jpg

:thumbup: :clap:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Burmester

Příspěvek od Yngwie »

To by mi stačilo i bez hifi ... tam se poslouchá motor :mrgreen:
acer
Příspěvky: 2
Registrován: 19 kvě 2018 16:13

Re: Burmester

Příspěvek od acer »

Ano, v tom Porsche slouží Burmester naštěstí pouze jako doplněk :D.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prvni recenze ultimatniho gramofonu znacky Burmester z nemeckeho Sterea :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/08h5g7a1nk6zd ... t.pdf?dl=0
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

A aby toho nebylo nahodou malo...

Rada Top Line prosla ceskou recenzi :thumbup:

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... 88-911-mk3
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Burmester

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:Prvni recenze ultimatniho gramofonu znacky Burmester z nemeckeho Sterea :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/08h5g7a1nk6zd ... t.pdf?dl=0
Jdeš do něj?

PS: koukal jsem, že oproti prototypu z roku 2017 trochu obměnili pohon (sestavení řemínků)
burmester_175_motor.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Burmester

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Massive Attack , tak tomu věřím, asi jako když liška běží k ... Připadá mi, jako panceřovaný Tiger, ale nic proti slovíčkům.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Burmester

Příspěvek od aretax »

Mne sa ten pohon (alebo aj ohon) vôbec nepáči. Akoby sa v Burmesteri chceli silou - mocou odlišovať od ostatných. Z obrázku sa to javí, akoby tam boli 4 motory, čo sa mi zdá nezmyselné (čím viac motorov, tým väčšie vibrácie). Gumičky sú také silné, akoby mali roztočiť kolesá na Tatrovke. Ak tam nie sú 4 motory, potom ten náhon vôbec nechápem. Cieľom konštrukcie gramofónov je zostrojiť pohon s minimálnymi vibráciami a dostatočným ťahom, aby boli stabilné otáčky. Toto sa mi zdá ako presne opačný postup. Ale za tú cenu sa musí niečo "inovovať". Pripadá mi to, ako politika McIntosh - za každú cenu zhotoviť niečo, aby si mohli zdôvodniť cenu. Pritom je na svete X podstatne lacnejších a lepších konštrukcií od firiem, ktoré sa špecializujú na výrobu gramofónov, ako Oracle, Thorens, Linn, EAT, Avid, ... v neposlednom rade aj ProJect.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Četl jsi tu recenzi? Áno, jsou tam čtyři motory :thumbup: Na vibrace si recenzent nestěžuje :clap: Cena je dána cenovou politikou značky. Na druhou stranu... když uvážím, kolik stoji Burmester 100 s jedním vstupem jakožto phono předzesilovač, tady máš totéž rovnou v gramci. Ta cena je úlet, o tom žádná, ale když v Hong Kongu a Emirátech za to ty prachy dát chtějí, proč jim to nedopřát, že?
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Burmester

Příspěvek od aretax »

Nie, recenziu som nečítal, tie ma už akosi prestali zaujímať. Sám určite vieš, že v nemeckom časopise by napr. ProJect nemohol proti nemeckej značke uspieť, aj keby bol o 4 triedy lepší. Ďalší aspekt (asi ten hlavný) pri hodnotení je finančný objem platených reklám atď. Ale s podstate s Tebou súhlasím.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja myslim, ze by uspet mohl. Kdyby byl o 4 tridy lepsi.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Druha recenze ultimatniho gramofonu znacky Burmester z nemeckeho Audia :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/0dyodxlu26erw ... w.pdf?dl=0
Dieter Burmester
Quentin

Re: Burmester

Příspěvek od Quentin »

Tak po více jak třech letech soužití musím říct, že Burmester o nic lépe, než konkurence, nehraje, ale o to významně hůře jezdí :silent:

Berte mě s rezervou, ale to druhé je pravdou pravdoucí :cool:
.
IMG_0775.jpg
IMG_0777.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Burmester

Příspěvek od valderon »

Nojooo, to jdou ty vaše nediy fetisisticky snobsky prdy. A nalesteny k tomu. Mě to hraje a jezdí super 🤣🤣🤣
20220517_132218_copy_1008x756.jpg
20220517_132200_copy_1008x756.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quentin

Re: Burmester

Příspěvek od Quentin »

=)) =)) =)) :thumbup: :thumbup: :thumbup:

...na fotkách je přesně důvod, proč se nechci jít podívat do služebních aut :crazy:
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Burmester

Příspěvek od Janik »

Valderon :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Burmester

Příspěvek od valderon »

Ale to je osobní, diy Lambo, když jsem valil 300 po okrskach, stáhl jsem okna, takže je uklizeno, jako nikdy. To víš, nevyfoukam všechno, ale to stačí. A ten háhend napájím baterkou, takže ani filtr netřeba. Důležitý je, že jsem to celý položil na špalky, ale rozdíl ve zvuku jsem nepoznal. Tak na hroty. Taky nic. Teda něco jo, musel jsem lepit gumy. Ale jinak si myslím, že jsem s tím docela slušně vydrbal, sice jsem v žádném poradnem autě nikdy nejel, ale myslím si, že mi to jezdí a hraje stejně jako ty super káry . I žena mi to pochválila, že je to fakt super. Hlavně byla ráda, že jsem to po cestě, kdy jsem si pro ni a dítě jel do porodnice, tak hezky vylestil a ten prd napucoval, to víte, není nad ten pocit, kaj jsem to skvěle vymyslel. Tak ať vám to taky tak pořádně hraje jako mě, to je potom panečku jízda
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Burmester

Příspěvek od terahera »

=)) =)) =)) :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Burmester

Příspěvek od Janik »

Pozerám ze pocuvas digi. Aku značku usbecka používaš? :smile:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Burmester

Příspěvek od terahera »

NPASH-neleštěnej prd Alliexpres soc hifi
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Burmester

Příspěvek od valderon »

Ani nevím. Složili jsme se všichni a koupili to v akci. Takže super cena. Koho by to pak zajímalo, ne? Oni teda říkali, že mám být jako no stress, že to fakt hraje perfektně, tak tomu věřím, bo to je Digital, rozumíš, ty 1a0. Nebo myslíš, že je tam potenciál? Že bych mohl tunit? Jako, nemám akustiku dotaženou, možná bych rozdíl neslyšel, právě... A tu mašinu Kenwood jsem už zkoušel tunit, i lampy jsem tam nějak narval, jako svítilo to výborně, ale ten rozdíl ve zvuku, no nevím... Tak si myslím, že to stačí a cokoli navíc je úplná békovina. Myslím, že to i dobře měří, to já poznám i očima , hlavně když jedu, ti říkám ti je to taková jízda, že aji tachometr se z teho vrtí.
koudy42

Re: Burmester

Příspěvek od koudy42 »

Zrejme dobry matros :ymdevil: :thumbup:.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Burmester

Příspěvek od Vienna »

Nove repraky od Burmester na High End Mnichov...

Obrázek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Recenze Burmester 218 z nemeckeho Sterea :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/c62ozopeb3ed0 ... t.pdf?dl=0
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Burmester

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše: 11 říj 2022 16:18 Recenze Burmester 218 z nemeckeho Sterea :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/c62ozopeb3ed0 ... t.pdf?dl=0
Klang - Niveau 100%, co k tomu dodat?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

No já myslím, že ti to tady spousta odborníků vysvětlí :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Burmester

Příspěvek od Tony »

Minulý týždeň v DreamAudiu - v "zahorovacej fáze" nové komponenty Burmester.
Čo som si naštudoval - zosilňovacia časť monobloky 909 Mk5 a predzosilňovač 077 s oddeleným napájacím zdrojom.
Úprimne - na tento zvuk som naozaj zvedavý :thumbup:

bm.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Burmester

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Tony ja som to pocul hrat na druhy den ked to zapojily. Najprv tak na surovo a potom cez Qsa Power jitter na monoblokoch . To co liezlo z tych na oko bedniciek bol neskutečný zážitek ako keby tam bolí ich prémiové reference bedny. Neskutocna dynamika v každém pásme a detajlost. A to som pocuval len jednu skladbu od Adele na cd. :roll:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tony píše: 25 úno 2023 19:22 Minulý týždeň v DreamAudiu - v "zahorovacej fáze" nové komponenty Burmester.
Čo som si naštudoval - zosilňovacia časť monobloky 909 Mk5 a predzosilňovač 077 s oddeleným napájacím zdrojom.
Úprimne - na tento zvuk som naozaj zvedavý :thumbup:


bm.jpg
Ty komponenty z pohledu uvedeni na trh nove nejsou - kdyby tam meli monobloky 159, to by bylo jine kakao. Ale v CZ/SK prostoru urcite ojedinely pocin. Za me palec hore a uz davam adresu Dream Audio do navigace, timto konecne naplnili svuj nazev :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Burmester

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak toto je nádhera, jak pro ucho, tak pro oko i když design Burmester nemusí vyhovovat všem. Něco jako Accuphase, Soulution nebo MBL apod., každá špičková značka chce zaujmout nejen špičkovým zvukem, ale i svojským designem.
Dream Audio zaslouží vyseknout poklonu za tento počin.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Burmester

Příspěvek od Yngwie »

Jak to je z Burmeistrem vůbec, pokud se týká vývoje stejně označených komponent? V nabídce je už letitý integráč 032. je to pořád původní model nebo třeba mk5🙂?
Odpovědět