JM-Lab Focal

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

JM-Lab Focal

Příspěvek od Mark Levinson »

Malá manufaktura založená v roce 1979 ve francouzském Saint Etiene hudebním nadšencem Jacquesem Mahulem pod jménem JM-Lab (Jacques Mahul Laboratories). Jacques Mahul nebyl spokjen se zvukem dostupných reprosoustav a ze začátku začal vyvíjet a vyrábět samotné měniče, které dodával věhlasným firmam pod značkou Focal (jejich měniče používá až do současnosti např. Wilson Audio). Když viděl JM jak mohou reproduktorvé soustavy s jejich měniči hrát, tak se rozhodnul založit vlastní vývoj a výrobu reproduktorvých soustav. Firma zavedla do praxe mnoho technických fines jako např. patentované membrány ze skleněných vláken, inverzní výšková kalota, první firma na světě, která dokázala zpracovat beryllium pro výškové měniče, basové měniče používají elektromagnety, také vlastní největší bezdozvukovou komoru na světě atd.. JM-Lab Focal se postupně propracoval mezi světovou elitu výrobců reproduktorových soustav.

V současné době stojí na vrcholu jejich vlajková loď, model Grande Utopia III.:

Obrázek



Video z výroby JM-Lab Focal:
http://www.focalprofessional.com/index-de.php

a zde z originálních stránek:
https://www.focal.com/en/home-audio/hig ... -utopia-em
Mark Levinson
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

Ano ,z maléj manufaktúry sa vypracovali na velkú spoločnosť ,ktorá od vyvoja až po finálne výrobky všetko robí sama. Každy kus
je kompletne vyrobený vo Francúzku. Kúpiť dnes samostatný menič od JM-Lab Focal je úplne nemožné ,nakolko meniče používané
vo svojich výrobkoch samostatne nepredáva . Kúpiť sa dajú len meniče určené na inštaláciu do automobilov.Dúfam ,že videá od ML
otvoria mnohým oči a urobia si obraz ako to s JM-Lab Focal vlastne je.Keď sa hovorí na forach o reproduktoroch tejto spol. ,tak 90%
príspevkov je negatívnych a len velmi málo im dáva aj nejaké plus.Mnohý hodnotia UTOPIE ,ako škaredé a pritom ich mnohý ani
v skutočnosti nevideli a o tom aby si ich šli niekde v klude vypočuť ,ani nehovorím. Treba si na to nájsť čas ,v klude si ich vypočuť,
pozrieť a potom hodnotiť. Mal som možnosť vypočuť si v klude zo serie UTOPIA - Diablá a Scaly a z nižšéj rady Beriliové 1028 a rozhodne
som nebol sklamaný.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od anawak »

Focal je znacka, ktora si rozhodne zasluzi respekt. Pristup k vyrobe, kvalita produktov a v neposlednom rade zvuk su na velmi vysokej urovni. S radu Utopia som pocul Diablo a Maestro a bolo to vynikajuce.
Treba len dobre (vhodne) zelezo. Ale to plati asi o vsetkych bedniach.
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

Velmi by ma ešte zaujímala jedna vec ,kolko členov okrem ML naozaj vlasní repro Focal. Dosť často sa stretávam ,že majitelia to
na plac často nedávajú ,nakolko sa im nechce dookola vysvetlovať prečo ! %-(
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od MB »

Par majitelov poznam, sám ich mám iba v aute...a nemenil by som
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od pajuna »

Kdysi jsem mel moznost slyset vicero typu Focalu ve studiich, uvazoval jsem o nich domu spise ve stredni tride. Prisly me expresivni, otevrene. Myslim si, ze je dulezite s cim hraji a kde hraji. Na druhou stranu, kdykoliv jsem slysel ty velke mrchy na HEP, prislo mi to slabsi.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

Já mám Focaly. \m/

Mám už asi 4 té a myslím si,že jim zůstanu (značce) věrný.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

Focaly jsou všeobecně mlsné a nesednou si s kde čím. Mají sice vysokou citlivost, ale jdou impedančně dost dolů a tak potřebují stabilní (neplést si s pouze silný) zesilovač.

Neslyšel jsem je zatím nikdy hrát dobře s lampami.
Dokonce s Accuphasem A30 v Ačku na mírné hlasitosti fejz ztrácel dech.

Pokud si však sednou,je jejich poslech dlouhodobě neúnavný a jsou průzračné i při nízkých hlasitostech. Jejich "obávané" ostré výšky jsou kromě akustiky místnosti právě důsledkem nesprávně zvoleného zesilovače.¨

Mimochodem na světových fórech si všimněte, na čem hlavně je pouští.
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

prezentáciu na HEP netreba brať tak ,že tieto repro tak hrajú. Tie velké mrchy sa dajú nastavovať ,ale p. Straka to asi nerobí a skôr ich
ukazuje. Mal by tam doniesť niektoré nižšie modeli na posluch a prezentovať ako naozaj tieto repro hrajú.

Focaly majú všetky impedanciu 8 ohm a pri reprodukcii bežne idú dole na 4 ohmy ,niekedy ešte nižšie.Preto treba stabilný zosilovač ,aby toto
kolísanie nemalo vplyv na zvuk .Keď sa zosilovač skamaráti aj svýškami ,potom dokážu hrať FOCALY čisto ,jasne až by som povedal
mikrodynamicky.A to mám rád.

Preto mám aj ja FOCALY . :thumbup:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Jiri »

Také jsem vlastníkem repro od JM Lab, starší model Mezzo Utopia (citlivost: 92.5dB/2.83V/1m a min imp.: 3,8ohm) a k velké spokojenosti je provozuji s integráčem od Musical Fidelity NuVista M3, je to hybrid s lampovou předzesilovací částí a silným tranzistorovým koncem (téměř 2x500W do 4ohm). Mě osobně to takhle vyhovuje mnohem víc než třeba co jsem slyšel kombinace jen s transistorovým Mark Levinsonem (vlastně i na HE v Praze je s ML prezentují), na webu jsem je viděl i v sestavach jen s lampama ale to se mi moc nezdá a předpokládám, že to bude postrádat dynamiku a basy nebudou pevné.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

Bertram

A ktorý zosilovač je u teba v prevádzke?
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

boxer píše:Bertram

A ktorý zosilovač je u teba v prevádzke?
U mna je v prevádzke zosilovač ,ktorý nie je moc známi a vyrába ho malá fy.sídliaca v kúpelnom meste Monsummano Terme v Taliansku.
Firma má okolo 100 zamestnancov a celý vývoj a výroba prebieha priamo v Taliansku.

Ja mám konkrétne tento integráč:http://www.audioanalogue.net/class-a-se-P52.html
http://www.audioanalogue.net/class-a-se-P52.html

A aspoň jeden názor na tento zosilovač:http://www.whathifi.com/review/audio-an ... plifier-se
http://www.whathifi.com/review/audio-an ... plifier-se




(Edit by ML)
Bertrame, jeden tip :-t. Odkazy dej mezi hranaté závorky označené tlačítkem "URL", které je nad příspěvkem. Potom se to zobrazuje jako přímý odkaz. Dovolil jsem si to takto upravit ;).
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

Audio Analoque není pro zdejší osazenstvo žádnej neznámej.

Ale konkrétně tohoto macka vidím poprvý. 50W v Ačku / 8 ohm je už pořádnej parní stroj.

135 liber váhy,to už je co nosit.
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

ML dík za opravu ,nabudúce sa polepším :oops:

To boxer : kúri viac ako iné Áčka ,ale chladiče má velké ,ruku na ňom udržíš ,mám vedla neho cca 15 cm gramo
a nie je s teplotou žiadny problém ,gramo vôbec neohrieva.

Ale po 2-3 hod. posluchu ,teplota sa o nejaký ten stupeň v izbe zvýši - nezávislé vykorovanie ,alebo si otvorím okno ;)
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

mám vedla neho cca 15 cm gramo a nie je s teplotou žiadny problém ,gramo vôbec neohrieva.

Zkoušel jsi někdy nechat při zapnutém zesilovači dlouhodobě se točit na gramci zvlněné LP ? :-j Něco jako gyros.

Možná dobrá srovnávačka vinylů.
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

Možno i áno ,ale to by sam tam muselo točiť aspoň pol dňa ,kto by pritom vydržal a

čo potom spotreba el.prúdu .To ich radšéj vraciam ,lebo aj gyros v bufáči je lacnejší,

ako ho kuchtiť doma. \:D/
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

Jiri píše:Také jsem vlastníkem repro od JM Lab, starší model Mezzo Utopia (citlivost: 92.5dB/2.83V/1m a min imp.: 3,8ohm) a k velké spokojenosti je provozuji s integráčem od Musical Fidelity NuVista M3, je to hybrid s lampovou předzesilovací částí a silným tranzistorovým koncem (téměř 2x500W do 4ohm). Mě osobně to takhle vyhovuje mnohem víc než třeba co jsem slyšel kombinace jen s transistorovým Mark Levinsonem (vlastně i na HE v Praze je s ML prezentují), na webu jsem je viděl i v sestavach jen s lampama ale to se mi moc nezdá a předpokládám, že to bude postrádat dynamiku a basy nebudou pevné.
Staršie modely UTOPII , s drevenými bočnicami , sa mi vždy páčili. Škoda ,že súčasné UTOPIE od tohto doplnku upustili.Na zvuk to
však určite nemá vplyv.

Má Mezzo Utopia ešte starší model titanového výškača ,alebo je to už berilium ich prvéj generácie ?
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od anawak »

vyskac je tam este titanovy.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Jiri »

Mám ještě ten titanovy výškáč.
Jen se hrozím dne až jednou výškáč odejde protože se nedá volně koupit, musí se přes JM Lab zastoupení a pouze na základě výrobního čísla toho páru reprobeden ti ho objednají za brutální sumu 15tis Kč za kus :crazy:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Mark Levinson »

Jiri píše:Mám ještě ten titanovy výškáč.
Jen se hrozím dne až jednou výškáč odejde protože se nedá volně koupit, musí se přes JM Lab zastoupení a pouze na základě výrobního čísla toho páru reprobeden ti ho objednají za brutální sumu 15tis Kč za kus :crazy:
Jirko,
ta cena je odvozena od modelu výškáče, jedná se o model Tioxid 5 (oxid titanu), který je jiný než třeba modely v řadě Electra a nižších. Není titanový výškač jako titanový výškač. Focal dělá nespočet modifikací, ale hlavně v řadě Utopia používá jiné měniče, které v jiné řadě nenajdeš i když na venek vypadají stejně. Hlavní poznavací znak je v uspořádání magnetů "power flower", použití více menších magnetů ve tvaru květiny má větší účinnost než jeden velký. Je to patentovaná metoda, ale měniče se liší i jiným vinutím a dalšími věcmi.

ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Jiri »

Jasně, rozumím. Ted jsem se někde díval kolik stojí náhradní top výškáč od Dynaudio, model Esotar, a je to stejná suma jako ten Focal na Utopia řadu. Prostě špičková kvalita se musí zaplatit a tyhle 2 výškáče byly před 10lety asi to nejlepší co se vyrábělo. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Mark Levinson »

Nevím jak je to přesně dnes, ale předešlá generace Berylliových výškačů v Utopiích stála 2.000,- €/kus, předpokládám, že se to dnes nebude moc lišit. JM-Lab Focal razí strategii, že jejich nejlepší měniče nejsou dodávány nikomu a jsou montovány výhradně do vlastních reprosoustav, takže smluvní odběratelé se musí spokojit s měniči druhými v řadě, byť modifikovanými dle vlastních požadavků.


Obrázek
Mark Levinson
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Zdeny »

Když se vrátím k letošní prezentaci Focal, tak za svoji osobu musím bohužel napsat, že zvuk v jejich expozici byl opravdu špatný. Co mě nejvíce "upoutalo"byla velice špatná prezentace basové partie. Mám však dojem, že jindy jsem to tak nevnímal, ale uvědomuji si, že možná nebyly Focaly prezentovány s aparátem od Mark Levinson?
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Absolute audio, dovozce ML a JM Lab Focal, co mi paměť sahá, vždy v Praze na výstavě prezentováno spolu. Pamatuju si na dvě výstavy po sobě zhruba deset let nazpět, v obou případech model Nezzo Utopia, jednou na mnohem levnější sestavě s integráčem ML podruhé s dělencem. V případě s levnější sestavou se mi to tenkrát celkově líbilo, další rok i přes nákladnější krmení jsem byl vyloženě zklamán.

K těm fotkám výškáčů, jsou to standardní modely, kdy ten nejlepší TC120TD5 http://www.diyparadiso.com/datasheets/s ... 120TD5.pdf
stával 2.500,-KČ. Ceny za berylliové modely neznám, ale ta cena 2.000,-Euro/ks se mi nezdá, ML - z jakého to máš zdroje? Přijde mi to jako nějaký řádně omaštěný náhradní díl, ne jako reálná tržní cena. Beriliový Scan Speak pro představu stojí 440,-Euro. U těchto výškáčů dělá rozdíl v ceně proti jiné kalotě zejména to vlastní beryllium.
Už když vezmu cenu Diva Utopia Be 11.000,- Euro tak to nesedí. Zbytek měničů 1x6,5” a 2x8” bude za zhruba 500,-E na bednu. Jen měniče by tedy vyšly do jednoho páru na 5.000,- Celé bedny přece při takovýchle nákladech nemohou stát jen 11.000,-, to jsou lehké počty.
.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Maretti »

NA:
těm výpočtům ceny beden vzhledem k použitému materiálu/repro rozumím, ale nebude to samé když se podívám na ceny AUT ??? Nebo ceny PLASMA/LED televizí ?? Nevím, jen se ptám :?: Když nějaká bedna stojí 250.000 Kč tak u jednoho výrobce budou repráky s vyhýbkama v hodnotě 20.000 Kč a u jiného tam můžou být v ceně 80.000 Kč ??

děkuji za odpověď.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od pajuna »

Myslim si, ze zakladni rozdil je v pohledu na cenu dilu pro vyrobu reprobeden v serii anebo pri dodani nahradniho dilu, ktera je alespon v automotive VZDY vyrazne drazsi. Podobne to nejspis bude i v teto nasi komodite
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Mark Levinson »

N.A. píše:K těm fotkám výškáčů, jsou to standardní modely, kdy ten nejlepší TC120TD5 stával 2.500,-KČ. Ceny za berylliové modely neznám, ale ta cena 2.000,-Euro/ks se mi nezdá, ML - z jakého to máš zdroje? Přijde mi to jako nějaký řádně omaštěný náhradní díl, ne jako reálná tržní cena. Beriliový Scan Speak pro představu stojí 440,-Euro. U těchto výškáčů dělá rozdíl v ceně proti jiné kalotě zejména to vlastní beryllium.
Už když vezmu cenu Diva Utopia Be 11.000,- Euro tak to nesedí. Zbytek měničů 1x6,5” a 2x8” bude za zhruba 500,-E na bednu. Jen měniče by tedy vyšly do jednoho páru na 5.000,- Celé bedny přece při takovýchle nákladech nemohou stát jen 11.000,-, to jsou lehké počty.
Ohledně těch výškáčů, samozřejmě, že jsou to standardní modely, nic jiného jsem nepsal. Chtěl jsem jen poukázat na to, že je to široký pojem "titanový výškáč". Informaci o ceně Berylliového výškáče jsem vyčetl někde v recenzi nebo profilovém článku (zkusím dohledat), ale bylo to v době kdy beryllium ještě neuměla žádná jiná firma než JM-Lab Focal zpracovat. Myslím, že druhá firma na světě, která začala na měniče beryllium používat je Usher, pokud se nemýlím. Takže je pravděpodobné, že v ceně byly zahrnuty náklady na velmi drahý vývoj a výrobu (ten první to má vždy nejtěžší). Cena v současné době může být jiná, ale to se asi nedozvíme, protože JM-Lab Focal tento měnič neprodává.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

„Když nějaká bedna stojí 250.000 Kč tak u jednoho výrobce budou repráky s vyhýbkama v hodnotě 20.000 Kč a u jiného tam můžou být v ceně 80.000 Kč ??“

První hodnota je v některých případech reálná, napadá mě hned jeden Anglický výrobce , ta druhá u běžné komerční výroby už ani náhodou.
Prodejní ceny versus hrubé cenové náklady na výrobu čehokoli je složité téma a již se to i na fórech probíralo. Ten výše uvedený výpočet jsem uvedl jen pro podporu mých pochyb nad hodnotou těch berylliových výškáčů. Výslednou cenu čehokoli neovlivňují jen samotné náklady na materiál, jeho kvalita a kvalita výroby-kompletace. Silně se projeví faktory počtu vyrobených-prodaných kusů a cenová politika toho kterého výrobce, v čemž se skrývá i „daň z výjimečnosti“ u nemasových a luxusních výrobků. Poměr nákladů a prodejní ceny u beden za 1.000,- a 11.000,-Euro bude silně rozdílný. U té Luxusní bedny se bude muset rozpočítat na výrazně menší počet párů náklady za případné formy a přípravky, vývoj a ladění kterému u beden za 11.000,-E muselo být věnováno více času a úsilí než u levné masovky.

Díky tomuto všemu je poměr jenom za měniče ku prodejní ceně - 5:11 naprosto nemyslitelný!


ML, rozumím tomu, bude to tak,díky.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od vitek »

Focaly nemám, ale zrovna jsem řešil, kolik by stály výškáče do mých bedýnek a trošku mě omylo - přes 20 000,- a to jsou v jedné bedně dva a bez výrobního čísla původní bedny to vůbec neprodají.
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

JM-Lab Focal si zvolil cestu vývoja a výroby finálnych výrobkov ,teda reproduktorových sústav.Predávať ich súčasti pre nich nemá význam.
Najlepšou cestov pre každú spol. je to dotiahnuť až do finálneho výrobku , s ktorého má spol. najväčší prospech.Preto nepredávajú svoje
svoje repro volne ,ale len ako náhradný diel po zaslaní výrobného čísla a poškodeného meniča .Berilium je aj nebezpečný odpad ,ktorý sa
musí špecialne zlikvidovať.
Dnes sa už nič za reálne ceny nepredáva ,cenu určuje trh.Nakúpiť meniče od nich za reálnu cenu ,postaviť z nich reprosústavu a predať ju
za trhovú cenu ,to nepotrebujú.
Cenu hlavne určujú dealeri a ich predajcovia ,ktorý musia vedieť či značku a výrobok budú vedieť za takú a takú trhovú cenu predať.Preto
aj náhradné diely od niektorých výrobcov nie sú za reálne ceny, ale za ceny trhové ,nakolko celý ten kolotoč predaja je stále rovnaký!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Mark Levinson »

Našel jsem doma článek ze staršího časopisu Stereo kde pan Stanislav Malý provedl test reproduktorových soustav JM-Lab Focal Alto Utopia kde se, mimo jiné, píše o ceně výškáče 2.000,- €/kus. Není to přesná cena, ale hrubý odhad ceny, kterou by JM-Lab Focal žádal, kdyby byl měnič na prodej.
focal-alto-utopia-be-stereo&video_11_03.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Řadu Utopia beru jako technicky hodnotné bedny, rád bych slyšel Great Lucidy vedle třeba alespoň Alto Utopia, co Ty na to ML, poslechovku na to máš....
Lucidy jsem už slyšel vedle DIVA Utopia BE a slyšel to shodou okolností také recenzent Stanislav Malý. ;)
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

Divy se dle mého moc nepovedly. Byl to tak trochu krok stranou.

Naposledy jsem je poslouchal asi před víc jak rokem v EGU na Linnech kontra malé regálovky od Revelů (M22) a kdybych si měl vybrat domů,tak by šly Revely.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

Toto je "sen". =p~

Obrázek
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

Mimochodem dalším,kdo používá beryllium ve výškáči je Paradigm.

Např.zde.

Obrázek
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

Boxere ,pekný sen.Tie subáče takto naukladané na sebe som ešte nevidel. :-BD

To zoskupenie niečo pripomýna ,že by MBL ? Či...? :angel:
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

N.A. píše:Řadu UtopiLUCIDa beru jako technicky hodnotné bedny, rád bych slyšel Great Lucidy vedle třeba alespoň Alto Utopia, co Ty na to ML, poslechovku na to máš....
Lucidy jsem už slyšel vedle DIVA Utopia BE a slyšel to shodou okolností také recenzent Stanislav Malý. ;)
Vôbec nerozumiem ,čo by mal tento súboj priniesť. Moje príspevky sú trošku od veci a niektoré veci velmi zlahčujú ,ale stale to beriem
ako koníček a podla toho aj k tomu pristupujem. Ale súboje FOCAL verzus LUCIDY ,tak tomu nerozumiem .O čom by mal byť tento súboj.
Kto je rýchlejší ,kto je dynamickejší ,kto je krajší a pod...? FOCAL zvuk bude vždy FOCAL a LUCID zvuk bude vždy LUCID.Každý do svojho
výtvoru vložil to najlepšie čo vedel a čo počul a mohol.Čo chceš týmto NA dosiahnuť?

Realna cena FOCAL ,realna cena LUCID verzus trhová cena FOCAL a LUCID?

FOCAL je vývoj a výroba ,LUCID je kúpa a stavba. Prepáč!

Si vývojár a výrobca ,alebo staváš z vývoja.? Ešte raz prepáč ,ale nedá mi to nepovedať.

Stále to berme ako koníček . ;)
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To bertram
Jak píšeš, vložil jsem do svého výtvoru to nejlepší čeho jsem schopen a pokud nechci zůstat jen u mého soukromého uspokojení z výsledku, ale chci do toho vnést i nějakou relaci a objektivitu tak je potřeba konfontace s ikonama z oboru. Třeba mě k tomu žene postoj mého otce v mládí, možná chci jen něco dokázat, na něco poukázat, možná.... proč se jezdí závody formule 1 nebo na lyžích- proč to ti lidi dělají, čeho chtějí dosáhnout?

Tomuhle vůbec nerozumím - " FOCAL je vývoj a výroba ,LUCID je kúpa a stavba. Prepáč! Si vývojár a výrobca ,alebo staváš z vývoja.? "
Pro mě naprosto zmatečné .
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

N.A. píše:To bertram
Jak píšeš, vložil jsem do svého výtvoru to nejlepší čeho jsem schopen a pokud nechci zůstat jen u mého soukromého uspokojení z výsledku, ale chci do toho vnést i nějakou relaci a objektivitu tak je potřeba konfontace s ikonama z oboru. Třeba mě k tomu žene postoj mého otce v mládí, možná chci jen něco dokázat, na něco poukázat, možná.... proč se jezdí závody formule 1 nebo na lyžích- proč to ti lidi dělají, čeho chtějí dosáhnout?

Tomuhle vůbec nerozumím - " FOCAL je vývoj a výroba ,LUCID je kúpa a stavba. Prepáč! Si vývojár a výrobca ,alebo staváš z vývoja.? "
Pro mě naprosto zmatečné .
Lucidy som počul u jedného sympatik človeka z BA .Už som trošku mimo a nechcem nikoho do tohto zamotávať. K tvojim LUCIDOM môžem povedať - vynikajúce ,a to je u mňa velmi vela.
Ku zmetočným veciam :FOCAL ide od piky až po final výrobok s množstvom zmien ,skúšok až po final výrobok. LUCID : kúpa modifikovaných meničov,
stavba vlastnéj ozvučnice ,skúšky a finálny výrobok.
Myslím ,že tým som povedal všetko !

Neporovnávajme vývoj s kúpou hotového výrobku ,vývoj je vždy najdrahžší a najmenéj cenený a to myslím aj výrobky od NA .Vyvíja ozvučnice ,ale nie
meniče a výhybky. Aj napriek tomu sú jeho LUCIDY vynikajúce a mať lepši marketing ,mohol by byť úspešný aj viac.
Neporovnávajme preto JM-Labs Focal Utopia a jeho sestry s reproduktormy LUCID.Sú to úplne iné meniče a filozofia výroby.Aj keď bude u mňa stále
vyhrávať FOCAL , LUCID bude repro ,ktoré vždy velmi rád vypočujem!
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Myslím, že bude lepší pokračovat tady
viewtopic.php?f=19&t=363&p=12035#p12035
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět