JM-Lab Focal

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od fox »

Mark Levinson píše:Děkuji všem, za pomoc a snahu neutralizovat napětí v tomto vlákně. Hodíme to za hlavu a jdeme dál. Věnujme se zde zase JM-Lab Focal.


Něco pro rozptýlení:
focal-jmlabnovautopiabefloorstanders_jess.jpg
Ještě že to není hifistka. Časem by mohla dopadnout třeba takhle.
1083390_tlusta-zena-potter.jpg
focal-jmlabnovautopiabefloorstanders_jess.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

On má Focal nové stránky,a tak možná ty staré odkazy nefungují.

Nicméně dívčiny a bedýnky se konají i tady.

I toto je pěkný.I když ne Focaly.
Obrázek
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Já se přikláním spíše ke klasičtějším a hranatějším designům s klasickým dýhováním. Proto se mému oku-mozku zamlouvají ty předešlé provedení více, i když i to už je na mě trochu moc :smile: Jsem staromilec, modernistické a lakované bedny se mě prostě nelibí. Je to ale samozřejmě silně individuální a čistě o vkusu, nic víc.

Obrázek




Ale každá firma založená na komerční velkovýrobě musí svým zákazníkům nabídnout po čase něco co by je přesvědčilo k výměně stávajícího výrobku i když bezvadně slouží a mnoho let by tomu tak bylo. Proto se snaží vylepšovat techniku a u JM-LAB dají dost i na moderní designové pojetí. Nové vypadají atraktivně, další musejí vypadat ještě atraktivněji, připomíná mi to auta. Vyjede nový Renault, zajímavý, nápaditý a líbivý design. Po nějaké době se zdá být už všední a za několik let vyjede nový Renault a zase je atraktivní.
Jednoduché a až strohé tvary a linie se jen tak neokoukají, je to stálejší a mě bližší. Proto mi je po této stránce bližší z velkých výrobců produkce třeba Dynaudio.

Pro Bertrama, Dynaudio je také jedna z těch mála firem, co si vyrábí i své měniče a od roku 2000 je neprodává na volném trhu. Dodává je jen některým stálým továrním odběratelům, stejně jako JM-LAB dodává Wilson Audiu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

stejně jako JM-LAB dodává Wilson Audiu.

Nejsem si jist,ale někde jsem asi dva roky zpět četl,že i Wilsoni mají smůlu a focalí repro už nedostanou. Ale tvrdit to na 100% nemohu.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Já jsem takovou informaci nezachytil, ale to nic neznamená. Spíše bych tomu ale nevěřil.
Kromě Wilson Audia osazuje Focaly z toho co mě hned napadá ještě Ntt Audiolab a Slovenský Acon.

Jinak se dají jejich měniče koupit třeba tady :
http://www.speakercity.com/Merchant2/me ... ocalDriver
ale ty berylliové výčkáče tam nejsou
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

Focal vytvoril mnoho tipov reproduktorových sústav .Niektoré sú známe viac ,niektoré menéj. Mňa osobne zaujali tieto reproduktorové
sústavy ,ktoré nie sú moc známe a ja osobne som ich nikdy nepočul ani nevidel v skutočnosti.Niektoré s reproduktoróv tejto reprosústavy
používal vo svojich repro aj ACON ,slovenský výrobca reproduktorových sústav.Konkrétne tieto reprosústavy majú názov ALCOR.
Videl,počul ,alebo dokonca vlastní ich aj niekto?
Nedávno bol jeden pár na predaj. Vie o nich niekto povedať viac?
46248.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

JM-Lab ALCOR jsou už hoodně staré bedny, nikdy jsem je ani neviděl na vlastní oči.
Kevlarový 5“ střeďák a titanový výškáč použitý v ALCORU je shodný s tím co osazoval SHAN do modelů E 530 a E 550. ACON studiový model A 1134 měl zase stejný 5“ střeďák.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Tony »

JM-Lab ALCOR som párkrát počul s celozosíkom Accuphase 406 a zvuk ma ničím nezaujal...
Má ich jeden pán v Bratislave a nie je to "typický" hifista ;)
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od vanadoo »

Tony píše:...nie je to "typický" hifista ;)
A to je aky ten typicky? To akoze taky, ze ich ma dlhsie ako 2 roky a je snimi spokojny a nema potrebu ich "zabalene" predavat ? :-ss
=))

Tie bedne som pocul a kamarata, ktory je "normalny hifista" a hralo mu to perfektne.... ;)
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Tony »

sám sa spýta, sám si odpovie...
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od vanadoo »

Podla mna... Normalny je taky, ktory vie kedy staci! A typicky je taky, ze mu velmi dlho trva kym na to pride ze mu staci.... (väcsinou vymeni zostavu 3-4x za pomerne kratke obdobie) Normalneho to vzdy stoji menej ako typickeho :smile:

V kazdom pripade tie bedne hraju velmi slusne...
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od vanadoo »

Tony: Myslim, ze si vobec nepochopil co som sa pytal, nakolko si napisal "nie typicky hifista" a ja som pisal o normalnom, pricom som chcel vediet, co je podla teba "typicky hifista". :)
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bigjoe »

Kriste pane, tohle je vlákno JM-Lab Focal a tady se řeší takové debility, jako "normální a typický hifista" #-o .
Vanadoo - napiš, že to byl apríl, nebo jseš odkecanej nadosmrti :thumbdown: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Mark Levinson »

Natrefil jsem na jeden starší model Electra, nevím ze kterého roku jsou.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Je to modifikace původních Electra 920 a ty se začaly dělat ´98
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Mark Levinson »

N.A. píše:Je to modifikace původních Electra 920 a ty se začaly dělat ´98
Pavle, díky a ten ALCOR byla nejvyšší řada?

Foto ze zadu:
Obrázek
Mark Levinson
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

S odstupom času bez akýchkolvek urážok , osočovaní a osobných napádaní , by som sa rád vráti k teme JM-Labs Focal.
Ide mi hlavne o to , kde , ktorý s členov fóra , prvý krát počul tieto repro a na základe čoho si ich vybral , alebo nevybral.
Na akom železe ich počúval. A hlavne , ak niekto bude mať odvahu a povedať že ich má doma , na čom ich počúva. Určite
sa nájdu prezentácie , ktoré sú stále rovnaké a často nezaujímavé.Ale nájdu sa aj prezentácie , ktoré by nik nečakal a vedia
prekvapiť.

Počul som Berilium Be 1027 , 1028 , Diablo Utopia a Diablo Scala.Pri všetkých týchto modeloch som si mohol zvoliť s čím to chcem
počuť.Vyššie modely len s tým čo boli prezentované na výstavách.

Počul som to na Accuphase , Luxman , Canor, McIntosti , Mark Levinston ,Solution , Naim a Audio Analogue

Dosť často sa stretávam zo spojením tejto značky s Accuphase. Existuje aj spojenie McIntosti s Focal Utopia Scala.

Ja som si zvolil Audio Analogue.

Ak sa nik nenájde okrem ML aj to berem za názor.Trochu mi tu chýba názor Boxera , ak naozaj vlastní JM-Labs Focal , na čom to počúva
a aké Focal má , keď je ich velký fanúšik .
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

Boxer se nerad baví o tom co má doma a to zcela z prostého důvodu. Jsou lidi, kteří to dovedou při jakékoliv situaci zneužít a otočit při kritice jiného zařízení a při osobních půtkách, kterých je všude plno. Nemusíme chodit daleko.

Osobně jsem se setkal s Focal JMLab už hodně let zpět a kromě "hezkýho xichtu" mě zaujali svojí zvukovou koncepcí. Lépe řečeno, zdá se mi, že jejich nejvyšší modely hrají "hodně pravdivě". Jisté je, že každý přístroj, který reprodukuje hudbu, vnáší do původního signálu (který už tak je určitým způsobem deformovaný) svoje větší či menší zkreslení.
A mě přijde, že ony vnášejí málo.
Focal bedny mají jednu takovou blbou vlastnost. Jsou docela mlsné na to, co je do nich zapojeno. Jinak řečeno, tím že hrají "pravdivě", odhalí neduhy a nedostatky toho zbylého.
Proto jim mnoho lidí nemůže přijít na jméno. Především jim vyčítají uječené výšky či sykavky, nedůrazné basy,ale většinou hodnotí výborný středy.

No ono je to tak je ale i u mnoha jiných beden, když si, jakseříká, nesednou se zbytkem.

Pokud je celý řetěz opovídající, odmění se opravdu výborným zvukem, který i při dlouhodobém poslechu neunaví. Díky vysoké citlivosti je dostatečně ukočíruje v běžné místnosti i docela "normálně" silný zesilovač,ale díky tomu, že často padají (i) ke dvěma a půl ohmům, potřebují stabilní zesilovač. Pak se dají poslouchat i při docela nízké hlasitosti a to s tím, že neztrácí na "srozumitelnosti". Výšky jsou naprosto úchvatné, bez sykavek, basů je méně než u beden basově laděných, ale pokud tam jsou, tak je zahrají přesně, dynamicky,ale nestrhávají na sebe pozornost. Středy jsou super.

Často jsou vidět se zesilovači ML. Ale i se zesilovači Classé, Audiomat, Bryston,ale i McIntosh, a mnoha dalšími. Je na každém, co se mu a na čem líbí. Mě osobně se Focaly nelíbí na elektronkových zesilovačích (asi díky tomu co napsáno výše). Já je slyšel na snad všech možných a zde dostupných zesilovačích.

Mám rád dost přesnej a opravdu průzračnej zvuk i za cenu "tzv. nehudebního zkreslení" takže je preferuji na zesilovačích z podobným zaměřením.

Kdybych měl na to chcechtáky, moje konečná by byly Stelly. Grande jsou obrovské a na ty už je potřeba jiná místnost a všechno okolo. Ale Stelly se dvěma střeďáky a se svojí velikostí výšky dospělého chlapa si ve své poslechovce umím představit.Citlivost 94 dB / 2,83 V/1 m, 13" basák a dva 6,5" cm středáky a berylliovej vějškáč.
Mňam.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od aretax »

boxer píše:Mě je osobně zcela jedno,kdo co s čím porovnává a proč.

Jen mi trochu "zavání" to shazování něčeho,jen proto,že jinej tam má něco dražšího.

Jak jsme si všichni mnohokráte zjistili na vlastní slechy, není až tak důležité,z jak drahých komponentů je to či ono postaveno,ale jak to celý ladí dohromady.
Jistě,pokud v dané kategorii jsou porovnatelné věci a do jedné se dá řada lepších součástek (ale úmyslně a se znalostí důsledku),tak ta lépe osazena MUSÍ být lepší.

Ale jen pohou záměnou jedné či dvou součástek za superdrahou, se nemusí nic moc změnit,ba dokonce se může i stav pohoršit.Mimochodem na Slovanetu o tombyla docela zajímavá diskuze.

Ale to jsou tu "teórie" o ničem.
Tak pod toto sa podpíšem. :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od aretax »

Focal som počul hrať na viacerých zostavách, resp. koncových zosilovačoch. Séria Utopia je zvukovo vydarená, ale ako u všetkých bední, aj tu závisí veľmi na tom, čím sú kŕmené a hlavne, kde hrajú - myslím na akustiku. Mne sa páčili aj na elektrónkových AR. Skôr sa mi však zdajú vhodnejšie na rock, ako na klasiku a jazz. Ale je to iba môj názor.
Pri všetkých bedniach (napr. Dynaudio, Aucantus, Focal, GamuT, B&W atď) ich zvuk závisí predovšetkým na akustike a "kŕmení". Pri rôznych zostavách môže byť diametrálne odlišný. To platí aj o Focaloch. napr. s koncami Bryston mi osobne zvuk nesedel, zato sa mi veľmi páčil v kombinácii: koniec Krell a predzosilovač ML (neviem model - jeden z vyšších). Veľmi dobre hrali s AR REF a konce Electrocompaniet. Electrocompaniet mierne preferuje stredy, čo Focalom Utopia Scalla veľmi prospelo. A to sme počúvali jazz.
Aby ma zas niekto nenapadol, vyjadril som tu iba svoje posluchové skúsenosti Nie je to obecné pravidlo, ani nezávislé testovanie. Preto o vhodných kábloch tu radšej písať nebudem.
Aj keď je to vlákno o Focaloch, nechcem tu zakladať nové vlákno, ale nedávno som počúval GamuT model 5. Zvuk bol veľmi zaujímavý v tom kladnom zmysle.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od funkyman »

Mal som doma Alto Utopia s integrovanym Mc Intosh, kable Audioquest Caldera... Nekontrolovatelne basy, az hucanie-predpokladam, ze hlavne vysledok zlej akustiky.... Aj ked nasledne vymena repro za Triangle cello ten basovy problem ciastocne riesila... Takze mi vychadza - Alto velmi nachylne na akustiku , hlavne basove pasmo... To je moja skusenost
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Tony »

Počul som rǒzne Fokaly na rôznych zostavach, ale nikdy dobre nehrali. A čo si pamätám, najhoršie to bolo s Brystonmi. Jeden model v cene cca 10tis Euro som mal aj doma na vyskúšanie s najsilnejším celozosikom Accuphase, myslím E406,
a bolo to dosť veľké sklamanie...To je moja skúsenosť, každopádne niekomu ich zvuk mǒže vyhovovať.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Zdeny »

Tony píše:Počul som rǒzne Fokaly na rôznych zostavach, ale nikdy dobre nehrali. A čo si pamätám, najhoršie to bolo s Brystonmi. Jeden model v cene cca 10tis Euro som mal aj doma na vyskúšanie s najsilnejším celozosikom Accuphase, myslím E406,
a bolo to dosť veľké sklamanie...To je moja skúsenosť, každopádne niekomu ich zvuk mǒže vyhovovať.

JJ, pravda je nepříjemná:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od pajuna »

Zdeny píše:
Tony píše:Počul som rǒzne Fokaly na rôznych zostavach, ale nikdy dobre nehrali. A čo si pamätám, najhoršie to bolo s Brystonmi. Jeden model v cene cca 10tis Euro som mal aj doma na vyskúšanie s najsilnejším celozosikom Accuphase, myslím E406,
a bolo to dosť veľké sklamanie...To je moja skúsenosť, každopádne niekomu ich zvuk mǒže vyhovovať.

JJ, pravda je nepříjemná:-)
Muzes nam vysvetlit, kde ta pravde je?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Zdeny »

Zmršená nahrávka-zesilovač bez okrasného zkreslení a na průlser je zaděláno. Většina komerčních nahrávek dnešní doby je mizerná, uřvaná a usyčená a konkretně Bryston není zesilovač (napříč značkou), který by si něco přimalovával, resp. nepřimalovává si toho víc, než je nezbytné minimum, na rozdíl od jiných značek. Výsledek je - nelíbí se mi to.

Takže si radši vyberu patláka, co to zahladí a zabarví. To jsem tím myslel.

Svoje tvrzení mohu podpořit, protože Bryston vlastním a bedny s jasným zvukem taky. Tak vím, jak hraje perfwektní nahrávka a jak hraje šmejd. Takže řada problémů není jen v aparátu, ale bohužel v samotné nahrávce.

Mám jen strach, aby diskuze nevyvrcholila bojem o hledání absolutní pravdy a BANEem pro některé členy .-) Pravda fakt bolí:-) A zde se navíc potírá.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od aretax »

Pravda je pojem relatívny, hlavne v hifi. Nesúhlasím s tvrdením, že by sa tu popierala. Skôr si každý chce hájiť tú "svoju" pravdu a hlavne, každý ju aj má. Niekomu sa Focal páči, inému nie. Každý si kupuje to, čo sa mu páči (a hlavne na čo má) a to je preňho to najlepšie. Veľa ľudí mi vyhováralo Dynaudiá. Mne sa páčia, a už by som ich za iné nemenil, hlavne keď som si k nim doladil zostavu. Pre mňa je to teraz to najlepšie. Zajtra možno budem počuť niečo iné a možno práve to bude to najlepšie. Nehnevajte sa, alebo hnevajte sa na mňa, ale v tomto sme asi všetci rovnakí. Nie je mi jasné, prečo keď niekto tu povie tú "svoju" pravdu, resp. napíše, čo sa mu páči, tak sa strhne búrka "v šerbli" a väčšina s tých, čo majú odlišný vkus sa búri. Možno by bolo najlepšie, aby tu mal každý svoju značku, kde by prispievali iba tí, čo majú rovnaký názor. Potom by však toto fórum stratilo zmysel.
Na záver - nie som priaznivcom zvuku typu Focal, ale počul som ich na viacerých zostavách hrať excelentne. Zostavy tu nebudem opisovať, lebo sa strhne ďalšia búrka. Taktiež som ich počul hrať ako telefón. Je to o zladení, ako pri všetkých značkách. Aj "slávne" B&W som počul hrať excelentne, ale aj mizerne, tak isto Dynaudiá, Aucantusy, Sonus faber, Canton atď. Jedno z najväčších prekvapení som zažil, keď som u Mirka počul kombináciu Accuphase - Canton. Ani jednej značke nefandím, ale uňho je zvuk excelentný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Robinson »

Každý si ladí zvuk k obrazu svému bych řekl a jeden do druhého šít jestli se mi líbí tenhle nebo onen je zbytečné. Každý to slyší jinak.. Já slyšel focaly s Lindemanem a Levinsnem a na výstavě ve Varšavě dokonce na lampových monoblocích a vždy super. Nekdo tady psal že jsou náchylné na basy,když je špatná zvukovka s tím bych souhlasil,ale s tím budou mít problém více beden ne jenom focal.

To Zdeny:
Je nahrávka a nahrávka to je jasné,ale můžu mít otázečku: co jsou bedny s jasným zvukem? Jestli myslíš focal v pohodě,ale jinak mi to příjde jako off topic a jenom bráníš Bryston a házíš špínu na forum,protože mě nepříjde,že by se tady potírala pravda nebo jak to píšeš.
bertram

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od bertram »

Neviem aká pravda by mala bolieť , koho pravda , jedného človeka? Ak je to názor Zdenyho , že sa mu ich zvuk nepáči , je to v poriadku.

Ale to nie je všeobecná pravda.

Podla mňa sú to velmi široko použitelné repro , hlavne seria Utopia. Dokážu zahrať všeto od džezu , spevu až po rock a nemám pocit ,že by
mi tam niečo chýbalo , alebo vadilo.

Zvuk Focalov , ktorý sa mi nepáčil , som počul aj ja. Ale zle dokážu zahrať všetky bedne , ak im nesadne zvyšok zostavy.

Také repro nepoznám , ktoré by zo všetkým čo k nim pripoja hrali excelentne a stále rovnako.
davidsound

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od davidsound »

Jak to pochopil tak, že Zdeny měl na mysli, že Focal prave hraji pravdivě. Ne naopak
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od lubin »

Každý píše kus pravdy....respektive své vlastní zkušenosti se značkou...v tomto případě Focal. Zdeny, Tony, i Ti, kteří Focal mají a jsou spokojeni. Objevilo se tu i plno univerzálních pravd ve smyslu toho, že nikdy nehraje jen bedna , ale celá sestava ap.(jak si co sedne). Osobně jsem slyšel Focal repro (nějaké sloupky kolem stovky) hrát na Vincentech. To byla tragédka. Potemnělý a ospalý zvuk, prostý detailů...asi jak píše Zdeny, prostě nebyl "jasný". Podruhé jsem slyšel Focaly hrát na nějakém Audionetu. To už bylo lepší, ale pořád si zachovávaly ten svůj , pro mě příliš zemitý a temný projev. Jediné Focaly, co jsem slyšel hrát dobře jsou u ML na železech ML :D Ty už dovedly kočírovat bedny slušným způsobem, klid, nadhled, barevné středy, hladké výšky. Nebyl to pro mne ten úplně jasný a průzračný zvuk, který mám rád já, ale hrálo to výborně. Basy do sklepa a vůbec lahodně a mohutně. Vyrovnaně. Dlouhodobě poslouchatelná záležitost.
Nedávno byl u mě kamarád ze sousedního fora a když jsem mu pustil moji sestavu, naprosto mu nesedělo množství informací na středech a výškách a styl jejich podání (živost). A takhle to mám rád zase já. Byl u mne 6hodin a poslední hodinku se ptal, kdeže je ta "ostrost" ap., co slyšel na začátku a měnili jsme CD. :)
Je to o zvyku, preferencích, sladěnosti...a třeba i o náladě.Podobně temnější (tlumenější chcete-li) zvuk mají pro mne třeba Xaviany....(tedy nevím, jak ty nové modely)...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Jiri »

Řekl bych, že pokud se chce hodnotit zvuk systému tak se musí použít referenční dokonalá nahrávka aby bylo možné hodnotit jak to vlastně hraje.
Pokud je nahrávka nedokonalá tak buď to hraje blbě když je sestava příliš odhalující anebo relativně dobře když to sestava maskuje menším rozlišením.
Někdo prostě dá přednost odhalující sestavě a přetrpí mizerné nahrávky když si zase naopak kvalitní nahrávky dokonale užije. Jiný zase dá přednost když špičková nahrávka hraje podobně jako mizerná, tzn. neoslní ale ani neurazí.
Já mám taky Focaly a vím, že vydařené nahrávky jsou naprosto bombastické ale bohužel u horších nahrávek kde z nějakého důvodu zpěvákovi nebo zpěvačce jsou slyšet sykavky je to mrzuté (u instrumentální hudby problém s výškami není). Tento sykavkový neduh jsem odhalil až poté co jsem měl možnost vyzkoušet drahé reprokabely. Takže já se chci vydat cestou kdy prostě budu mít buď 2sety reprokabelů nebo ještě lépe jen signálových kabelů a prostě pokud budu chtít poslouchat album kde mi ty usyčené vokály vadí tak zvolím kompromisnější kabeláž.
Jinak co se týká Focal, podívejte se kolik jiných firem používá velké basové měniče (11palc. a více) ve své top řadě. Prostě ten velký basák je slyšet a nevyrovnají se tomu 2 malé 8palc basáčky atd.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

Blbá nahrávka je blbá na každý "přesný" sestavě. Že je dobrých, lepších a výborných nahrávek málo, je taky fakt.

Pokud má někdo příjemně pataljící sestavu, jsou na ní skoro všechny nahrávky poslouchatelné do příjemné pohody ad kulisa, ale na poslech toho, "co v tom všechno je", pak musí mít sluchátka.

Já to řeším tak, že na dobré, lepší a ještě lepší nahrávky mám ty "přesné" a na ten zbytek mám tu druhou, milosrdnou. Stejně jako Zdeny. Jen mám tu jednu významně levnější.

Pokud zde někdo napsal, že (bavíme se o nejvyšší řadě) neslyšel Focaly nikdy hrát dobře na ničem, tak buď úmyslně lže, nebo je neslyšel v "normální " akustice na odpovídajícím aparátu nebo má vypěstovanou sluchovou averzi. :smile: \m/
davidsound

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od davidsound »

Ja osobně nemám s Focalama absolutní problém. Jejich top modely hraji výborně a samozřejmě záleží na rade okolnosti proč někomu můžou hrát tak či jinak. Jak už bylo řečeno výše na sestavě ML je to naprosto příjemný poslech bez ukricenych výšek a středů. Kdyz je k tomu upravena poslechovka je to o to lepší. Bas je pak uz věci preferencí nez něčeho co by mělo příliš vadit na celkovém zvuku. Pro nekteré muže byt moc, pro někoho akorát. Mně by osobně nevadilo i méně, ale je to jak říkám o kazdem posluchači.
Jedine co mne trosku přijde nešťastné je spojeni s Naim. Tohle si opravdu neumím představit, ale neslyšel jsem, v tomto spojeni, tak nemuzu moc mluvit. A jsem zaujatý :-) po špatných zkušenostech s touhle značkou, mám na mysli poslechovych samozřejmě.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Zdeny »

davidhighend píše:Jak to pochopil tak, že Zdeny měl na mysli, že Focal prave hraji pravdivě. Ne naopak
Ano, Tak a ne jinak. A to se mnohým nelíbí. Jiank nic nehájím, protože to bych musel hájit i Passe :-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od aretax »

Čoj e to "pravdivo"? Nedávno som bol na koncerte ELO a ten "pravdivý" zvuk bol na ho...Ak niekto vie definovať "pravdivý zvuk", veľmi by ma to zaujímalo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Zdeny »

aretax píše:Čoj e to "pravdivo"? Nedávno som bol na koncerte ELO a ten "pravdivý" zvuk bol na ho...Ak niekto vie definovať "pravdivý zvuk", veľmi by ma to zaujímalo.
No tak to se tomu ani trochu nedivím, jenže hledat pravdivý zvuk u elektricky zprzněný rockový muziky, kde je hlukař hluchej jako štoudev, to asi není ta pravá cesta.
pak si zajdi např. na nějakej akustickej koncert a hledej tu pravdu:-))))))))
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
davidsound

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od davidsound »

Přesně. Jde to jen na akustické hudbě. Na nicem jinem. Zbytek je jen shůry dano jak se s tím zvukař popere. Někdy rocková muzika hraje lépe na placce jindy naopak. Ted si vyber :-)
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od boxer »

Jedine co mne trosku přijde nešťastné je spojeni s Naim.
Toto jsem raději nepsal, abych nepopudil. NApsal jsem je ty flašky. Ale s Naimem opravdu nee.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od aretax »

Zdeny píše:
aretax píše:Čoj e to "pravdivo"? Nedávno som bol na koncerte ELO a ten "pravdivý" zvuk bol na ho...Ak niekto vie definovať "pravdivý zvuk", veľmi by ma to zaujímalo.
No tak to se tomu ani trochu nedivím, jenže hledat pravdivý zvuk u elektricky zprzněný rockový muziky, kde je hlukař hluchej jako štoudev, to asi není ta pravá cesta.
pak si zajdi např. na nějakej akustickej koncert a hledej tu pravdu:-))))))))
Súhlasím. Koncert Jana Garbareka bol taktiež "pravdivý". Po akustickej stránke na HO... A bola to čistá akustika. Koncert Slovenskej Filharmónie v Dóme sv. Martina v BA a v Redute - diametrálne odlišná "pravdivá" záležitosť a bolo to rovnaké hudobné teleso, aj keď hrali iné skladby. Úžasný zážitok bol koncert Námornej hodby v Mníchove na námestí, zato koncert Cigánskych Diablov pod holým nebom zvukovo nebol nič moc. A všetko to boli akustické hudobné telesá.
Aj gitara a harmonika hrá v každej krčme ináč.Teraz nech niekto skúsi definovať tzv. pravdivý zvuk. . To bude asi ten, ktorý sa mi páči. Ja to vidím nejak tak.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: JM-Lab Focal

Příspěvek od Mark Levinson »

Letos v Mnichově byly JM-Lab Focal Utopia slyšet hned v několika expozicích, mně se líbily nejvíce u Soulution, to bylo fakt dobré. I když to bylo jen "entry level" od Soulution. Kabeláž Kubala&Sosna.
P1040286.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Odpovědět