TANNOY

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
monte

Re: TANNOY

Příspěvekod monte » ned 26. led 2014 8:42:58

monte píše:Tož, Foxi, Zappo, napište přímé zkušenosti. Já si ho koupím, řadu 200, ono to prostě k Tannoy patří, jako střevíčky ke kabelce :lol:

:arrow:

fox

Příspěvekod fox » ned 26. led 2014 22:02:02

Podívej se do manuálu STeček. Mám dojem, že dvoustovka se hodí pouze k řadě Prestige. K tvým bednám bude asi víc vyhovovat ST100 nebo ST50.

Obrázek

Super Tweeter vřele doporučuji !
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Red Wine Audio,Leben300,Tannoy Stirlig+ST100,Acoustic Revive,WBT a plno dalších ptákovin.

monte

Příspěvekod monte » pon 27. led 2014 9:49:30

Ivo, ale ony jsou zařazené do řady Prestige http://tannoy.com/Residentialsummary.aspx#&&q6O45ZqL0Pq9i/pALlD+qi/5Fj745/cwZVYO9vPmz/L3TJTL/qz8M1G3gN/8NpEaoP6/5S8C4uuSPHS0DxtZT/Xvr+OBf5gStBGxbrGUQYOLBozzosrg5MvqqPXptntGWJtWTPNadFty2MBikYm88Q==

Jde mi spíš o zvuk, co vlastně slyšíš ve zvuku za rozdíl, co vlastně zlepší, co slyšíš ? Ten jejich popis je zas takový pompézní, ale nakonec nic neříkající. Dnes se mi zdá, jako celek, některé nosiče zahrají super a druhé prach mizerně i ze zkreslením nástrojů hlavně na středech. Když hraji vinyl Lenku Filipovou, tak mám sykavky, na Tesle nic. Teď nevím, kde je chyba, jestli předzesilovač Projekt nebo bedny a to mne se-re. Spíš to bude phono předzesilovač. který je dost mizerný.........

fox

Příspěvekod fox » pon 27. led 2014 12:25:15

Já jsem bez něj moc dlouho neposlouchal, proto si to až tak přesně nepamatuji. Vím jenom, že to byl skok kupředu. Taky, když jsme poslouchali u Zappy, měl ho vypnutý, když jsme ho zapnuli, zvuk se podstatně zlepšil i když se hrálo pouze z CD.
Problém ze sykavkami to určitě nevyřeší. Některé české desky na vinylu se nedají moc poslouchat. Lupou a syčí.
Díval jsem se do manuálu ST200 a tvoje bedny tam nebyly uvedené. Asi by to chtělo kontaktovat výrobce, protože návod je asi starý. V manuálu se uvádí nastavení výhybky STeček.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Red Wine Audio,Leben300,Tannoy Stirlig+ST100,Acoustic Revive,WBT a plno dalších ptákovin.

monte

Příspěvekod monte » pon 27. led 2014 12:54:38

V prospektu k bednám nemám nic. Taky jsem si říkal, že napíši do Tannoy. V Krakově mi říkal, že ST200 se osvědčil nejlíp. Kdyby ho měli, tak jsem ho asi koupil hned a byl pokoj. Dnes zas jen špekuluji jako debil a nic z toho :lol:. Počkám ještě, jak dojde Goldring, už je objednaná přenoska 2500. Jak jsem různě zkoušel ohledně sykavek, tak jsem snížil phono předzesilovače na 50db a dal kabel E214, který hraje dost dobře na basech. Tím jsem to dost zkorigoval, jinak mi z toho stoupaly vlasy na hlavě :lol:. U CD žádný problém není, jen mi trošku chybí lepší basy, které mám rád.

zappa

Příspěvekod zappa » pon 27. led 2014 13:31:57

Prostě upgrade repro potřebuje upgrade zbytku řetězce,čím kvalitnější aparát tím náchylnější na jakýkolv nedostatek v řetězci.ST200 jestli se nepletu je stejný jako ST100,jen jiná barva.U mne je se zapojením ST200 vylepší prostor,taková ta aura kolem nástrojů a zdá se mi,že to ovlivnuje i prezentaci basů k lepšímu,posun ve zvuku je opravdu citelný,doporučuji ST100.
Tannoy Westminster Royal + monobloky Manley REF250 + MCINTOSH MCD1100 + JADIS pre JPS8 + 2X Harmonix HS-101GP XLR + 3X Harmonix Studio master sítový kabel + stolek Quadraspire reference

fox

Příspěvekod fox » pon 27. led 2014 13:54:51

zappa píše:Prostě upgrade repro potřebuje upgrade zbytku řetězce,čím kvalitnější aparát tím náchylnější na jakýkolv nedostatek v řetězci.ST200 jestli se nepletu je stejný jako ST100,jen jiná barva.U mne je se zapojením ST200 vylepší prostor,taková ta aura kolem nástrojů a zdá se mi,že to ovlivnuje i prezentaci basů k lepšímu,posun ve zvuku je opravdu citelný,doporučuji ST100.

Michale, u těch basů máš asi pravdu. Taky mám podobný pocit. Kdysi jsem o tom psal, ale sklidil jsem kritiku. Někteří se divili, jak může výškový reproduktor ovlivnit basy ? Možná, že jeho připojení má vliv na výhybku bedny.

monte

Příspěvekod monte » pon 27. led 2014 16:43:03

Myslím lepší zesilovač , no nevím. Možná vyřežu díru a mrsknu tam TVM http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=80&catit=108&l=2&catg=1 :lol: , asi Tannoy mají středo-bas a nic nenadělám, prostě cosi chybí. Ano silnější dynamika tam napumpuje lepší signál a pak hrají skvěle, jenže staré věci, nahrávky, myslím jen rock, pak už to skřípe. Můj čong je jednoduchý zesilovač, deset součástek, ruční pájení a hraje rockově drsně, lampově. Není tam extrémní čistota zvuku, ale něco jiného, líbivého. Který integrovaný lze přepojit na dva monobloky, zatím jsem nic nenašel. Vyměním až chcípne, dříve ne :lol: ......

Obrázek

RSC

Příspěvekod RSC » pon 27. led 2014 18:24:30

Tak se mi zdá, že tahle značka se montovala do AQ, možná nějaké podobné, vypadalo to stejně.... rockové či metalové bedny. :lol:
Až mi to vypadne, tak vím kam jíz za levno.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference

Tinariwen

Příspěvekod Tinariwen » pon 27. led 2014 20:51:11

Tannoysti,všade kde vidim foto tychto nadhernych reproduktorov rôznych typov,myslim tym stlpove,nikde nevidim hroty,cerebally a podobne,viem ze Monte ma antivibračne podložky,absorbér rezonancí Oehlbach...
Použivate ich, alebo radšej nie...
Vďaka za zaujimave postrehy:-)

fox

Příspěvekod fox » pon 27. led 2014 21:24:51

Používám levnější obdobu a jsem spokojený. :D

Obrázek

RSC

Příspěvekod RSC » úte 28. led 2014 20:08:26

Tinariwen píše:Tannoysti,všade kde vidim foto tychto nadhernych reproduktorov rôznych typov,myslim tym stlpove,nikde nevidim hroty,cerebally a podobne,viem ze Monte ma antivibračne podložky,absorbér rezonancí Oehlbach...
Použivate ich, alebo radšej nie...
Vďaka za zaujimave postrehy:-)

Nepoužívám nic než mám vyobrazeno na obrázku - vysoustružené podložky, aby mi to ladilo a nezabodávalo se to do podlahy, proč bych si kazil pohled na věc, vizuální vjem je pro mne také důležitý. Stačí, když jsem spokojen, proto se nemíním tímto nějak extra zabývat... bylo by to jak hledáná svatého grálu. :lol:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference

-NIN-

Příspěvekod -NIN- » úte 28. led 2014 22:50:15

Já mám u svých DC8T hroty Soundcare. Jednak se mi líbily dizajnově víc než Cerabally a taky jsou cenově někde jinde. Co se týče rozdílu, jelikož nejsem netopýr a zároveň nevlastním největší aparátovou lupu na světě, určitě bych rozdíl nepoznal. O antivibračních podložkách jsem nikdy nepřemýšlel.
Ayon+MF+Tannoy

Martinski

Příspěvekod Martinski » ned 09. úno 2014 13:44:12

KRAT píše:Všeobecně se ví, že výhybky Tannoy jsou "lahůdkové" plus to, že jen při určitých basových frekvencích papír "bzučí"
o kovový okraj tulip středu a netopýr to slyší, jsou už známé Tannoy-speciality po celém světě.

Ja bych to tu radši nerozmazával. To už se "řešilo" na jiných forech

Zdravím, pročítám vlákno o Tannoyích a zaujala mně tahle poznámka. Můžeš sem nebo do PM prosím napsat, kde se tohle řešilo a jestli se to nějak vyřešilo? Sám jsem šťastný majitel Tannoy Little Red Monitor a přesně jak popisuješ mi jeden z páru repráků při určitých konkrétních frekvencích bzučí. Když se papíru repráku lehce dotku prstem, přestane to. Naštěstí se to týká z celé mé hudební sbírky zatím jen 2 skladeb u nějaké perkusní muziky, ale i tak to zamrzí.

Martinski

Příspěvekod Martinski » ned 09. úno 2014 13:54:24

monte píše: Pak mi nejde do hlavy, proč se lidé na Ebay bijí o prastaré Tannoy 40let staré ?

To je jednoduchý, protože hrají naprosto skvěle. Navíc v UK jsou dostupné služby, kde ti udělají tzv. "reconing", čili vymění ti skoro celý vnitřek měniče. Tannoy měl tehdy filosofii stavebnice, takže náhradních dílů je tam k dispozici asi dost. A zvuk takového tannoy monitor gold 15" v kvalitní bedně je úchvatný. Určitě je to o osobní preferenci, ale rozhodně to stojí za to.

bigjoe

Příspěvekod bigjoe » ned 09. úno 2014 15:56:43

Asi to víte, ale připomenu, že v UK byly Tannoy tak známé a slavné, že se začalo říkat všem reprosoustavám Tannoy (asi jako se se u nás říkalo džínám Rifle - to mladí nepamatují - zeptejte se rodičů :D ). Dokonce v některých slovnících, když člověk hledal výraz pro reproduktor, tak bylo uvedeno Tannoy :thumbup: . Komu čest, tomu čest :clap: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Contour 1,4 S, IsoTek Sigmas GII, Sony ST SA5ES, Nordost Tyr 2, Nordost Frey, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Soundcare

Teti

Příspěvekod Teti » úte 04. bře 2014 19:56:43

Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker

Teti

Příspěvekod Teti » úte 04. bře 2014 19:57:48

bigjoe píše:Asi to víte, ale připomenu, že v UK byly Tannoy tak známé a slavné, že se začalo říkat všem reprosoustavám Tannoy (asi jako se se u nás říkalo džínám Rifle - to mladí nepamatují - zeptejte se rodičů :D ). Dokonce v některých slovnících, když člověk hledal výraz pro reproduktor, tak bylo uvedeno Tannoy :thumbup: . Komu čest, tomu čest :clap: .

Ano mas pravdu bigjoe, diky za pripomenuti
JJ ten vyraz uz se skoro nepouziva pro reproduktor. Spise jako oznaceni pro maly reproduktorek jako interkom, nebo radio po drate, skolni rozhlas. Tomu se rika Tannoy.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker

martinowsky

Příspěvekod martinowsky » úte 04. bře 2014 21:22:49

Mi je taky fuk ze mi kamen k baraku vozi MAN nebo MERCEDES ci SCANIA. Hold k nam dnes prijede tatra kameni. ;-)
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.

Bond 007 alias Monte

TANNOY

Příspěvekod Bond 007 alias Monte » úte 24. říj 2017 13:51:34

Tady nebylo vlákno ? Nevadí, oprášili Arden https://www.tannoy.com/Categories/Tannoy/Loudspeaker-Systems/Lifestyle-Speakers/ARDEN/p/P0CQT

Na Tannoy se mi líbí, nevnucuje žádný cizorodý zvuk a kam je člověk postaví, tam hrají. Nádherná klasika. Nepotřebuji bedny, které se kroutí po místnosti a zahraji jen trubku.

tannoy_legacy_series.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Je mi dvacet a chci změnit svět, je mi čtyřicet a nic měnit nechci, je mi šedesát a se_ru na něj :lol:

Bond 007 alias Monte

Příspěvekod Bond 007 alias Monte » úte 24. říj 2017 17:19:06

nakonec se našlo a ještě od boxera, kde je mu konec
Je mi dvacet a chci změnit svět, je mi čtyřicet a nic měnit nechci, je mi šedesát a se_ru na něj :lol:

kosva

Příspěvekod kosva » ned 10. úno 2019 22:09:25

Trochu mrtvé vlákno. Ale stal jsem se majitelem Glenair 15 a naprostá Nirvana. Ano neřeším netopýři ucho nicméně velmi krásné rozlišení umístění nástrojů a hlasů. Čisté podání v rámci A třídy zesilovače. Jasně že bude spousta odpůrců zvuku Tannoy, ale proti jejich argumentů se dají velice líbivě poslouchat celý den. Asi potřebujeme trochu přiklášlit ten náročný pracovní den. Děkuji aTannoy za krásný večer
Audio Cambridge 851N, CARAT Topaz, Musical Fidelity A1001, Tannoy Glenair 15, Sennhaiser HD 650

valderon

Příspěvekod valderon » pon 11. úno 2019 0:31:31

K 15-kam ti blahopřeji! Dlouho jsem si svého času myslel na Glenair 10,které jsou teď v inzerci. Šťavnatý, neúnavný zvuk. Moc se mi líbí. Je jedno komu se co líbí,úžasný je, že jsi našel. Přeji dlouhou spokojenost. Vzpomínám si na blues, který jsem ns nich poslouchal. Je to zvláštní pocit, kdy člověk najednou neřeší co kde jak cinkne, jen se uvolní a poslouchá hudbu. Takto si je pamatuji, takto to umí. Co víc je potřeba? :thumbup:

Bond 007 alias Monte

Příspěvekod Bond 007 alias Monte » pon 11. úno 2019 8:58:02

Další do rodiny :thumbup: , Tannoy jsou prostě retro zvuk, bez lží.

kosva

TANNOY

Příspěvekod kosva » pon 11. úno 2019 12:36:18

Mám doma ještě Tannoy glenair 10 takže vím o čem mluvíš, mimochodem budu také prodávat dál jen se s nima nemohu rozloučit :-)
Jinak ano naprostá pravda jen poslouchej a nech se unášet a za chvilku nesedíš doma před bednou, ale jsi tam uvnitř toho všeho. Miluji ten pocit, trochu droga Tannoy, ale legální. Blues, Jazz prostě akustická muzika je parádní. Mám fajn křeslo, kde se večer uložím a nechám se unášet zvukem Tannoy. Nejsem netopýr jsem člověk a s Tannoykama to bylo zamilování na první pohled (před 10lety). Dík za vaše odpovědi a názory.
Audio Cambridge 851N, CARAT Topaz, Musical Fidelity A1001, Tannoy Glenair 15, Sennhaiser HD 650

kosva

TANNOY

Příspěvekod kosva » pon 11. úno 2019 12:42:54

Tak tady je holka moje :-)
Screenshot_20190211-113940_Gallery.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Rostoun

Příspěvekod Rostoun » ned 17. úno 2019 21:35:15

Ahoj,

je nás tu víc :) nejsou to náhodou ty, které prodával jeden pán z Olomouce? Vypadají úžasně, já procházím fází poslouchání a šetření na něco "pořádného" a tobě se to povedlo, přeji báječný poslech :) ^:)^

Zpět na “Značky”