Noble Audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
zabiny007

Re: Noble Audio

Příspěvekod zabiny007 » čtv 17. bře 2016 18:11:32

No vypadá to parádně, a jestli to hraje ještě líp než prototyp, který jsem u Tebe vloni v létě slyšel, tak to musí být lahůdka! :thumbup: Jaký odstup od zadní stěny takové otevřené bedny vyžadují?
????? + Miyajima Shilabe +Canor TP306VR+
PRIMARE SP33+BD32mkII+4xA30.2
ProAc D30+centr, REL S3, MA RXFX
bižu: Sroll, Furutech, Nordost, AQ, VDH, HGA, AcousticRevive
AKG702

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NA-Noble Audio » pát 18. bře 2016 19:18:26

Já mam 1,2m od zadní stěny čelní stěnu beden, ale je vyzkoušeno i méně. Lepšího prostorového podání se docílí pokud není stěna za bednama holá.
Zájemci o poslech jsou vítáni.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio-Sunrise, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio-Waterfall

yarda

Příspěvekod yarda » pát 18. bře 2016 20:55:23

[quote="NA-Noble Audio"]Změny v poslechovce, reprosoustavy Waterfall a N.A. rack na komponenty.

Úžasné reprosoustavy, musím přiznat, že jsem při pohledu na fotky doslova znervózněl. Nic mě za poslední dobu tak moc nenadchlo. Jednou bych chtěl k takovýmto reprosoustavám dospět a to jsem je ještě neslyšel. Vzbuzují důvěru ( a extázi).

Gratuluji k takovému počinu. Jednou si je přijedu poslechnout.

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NA-Noble Audio » čtv 26. kvě 2016 15:41:18

Sunrise Mm.jpg

Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NA-Noble Audio » čtv 26. kvě 2016 18:08:57

Nová jednotka Sunrise se od první generace liší v těchto detailech:

- Vstupní síťová zásuvka včetně pojistkového pouzdra jsou z pozlacené mědi, původně byl materiál poniklovaná mosaz.
- Má o jednu výstupní zásuvku více, tedy 6 ks (2 opět pro výkonové komponenty - zesilovače)
- Použité RFI filtry mají větší filtrační schopnost, ale se zachováním nebrždění zesilovačů jako to uměla původní varianta.
Takže nová jednotka přináší ještě přirozenější zvuk.
- Skříň je celohliníková s lepší stínící schopností, původně byl AL pouze čelní panel.
- Panely jsou potištěné, k dispozici jsou dvě provedení: Silver - přírodní elox, a Dark- přírodní elox kombinovaný s černou strukturovanou folií.
- Skříň má kompaktnější hloubku 295mm oproti původním 405mm, a jsou použity protiskluzové nožičky, což umožní zasunování kabelů
již bez nutnosti držet jednotku na polici druhou rukou.

- Jde o plnohodnotný produkt včetně obalu, návodu a zár. listu.

Cena je 19.400,-

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NA-Noble Audio » pát 27. kvě 2016 11:28:35

valderon

Příspěvekod valderon » úte 31. kvě 2016 20:41:04

Zdravím všechny! Jsem dalším spokojeným majitelem filtru od NA. Chtěl jsem filtr už dřív,ale okolnosti chtěli,abych si nakonec
počkal až na nový model. Vše začalo telefonem NA. Musím se smát,když tady čtu ty nesmyslný otázky na technické informace.
Proč si dotyční nezavolají NA? Vše by se dozvěděli. Přístup,jednaní , otevřenost,ochota,trpělivé vysvětlování - a ne 1x-,solidnost...
snad jsem na nic nezapomněl.Toto a ještě víc se dostane každému,kdo má zájem. Přitom nikdy jsem necítil tlak ,že musím koupit!
Dokonce nebyl problém vyhovět mému požadavku na zásuvky.Takto si představuji prístup seriózního výrobce-prodejce.U kolika světových výrobců se vám toto stane? Cokoli jsem si přál,nebo požádal,všemu vyhověl! Filtr přišel krásně zabalený.Po vybalení jsem plesal.Krásné provedení.Potěšil detail,jako nožičky,které filtr krásně drží,když zasouváte zezadu kabel,aby se filtr nehnul.Další detail,jako stříbrná tečka u každé zásuvky,abych věděl,kde je fáze,včetně kabelu Zephyr T.O zvuku asi nemá smysl psát,
protože bych se jen opakoval podle druhých,nezbývá než s ostatníma souhlasit. Jen bych ke všemu co se už napsalo přidal,že jsem konečně rozumněl zpěvu dětí na jedné skladbě od Neckáře,což dřív nešlo.Je super,že to dynamiku nebere,právě jakoby naopak.Nic sice asi nepřidá,ale tím jak se to"vyčistí a sedne" tak máte pocit,že je jí víc-napříč pásmy..Trafo mého zesilovače mělo jemný brum,sotva slyšitelný.Ted brum není,jen jemné bzzz.Což mám takyradost.Nemůžu napsat zvukové rozdíly mezi starým a novým filtrem,což by mě samotného zajímalo,ale já jsem nadšený. A všem vřele doporučuji vyzkoušet i kabelem Zephyr nebo Zephyr T.Já mám T , a musím říct,že takto komplexní a vyvážený sit. kabel jsem slyšel až ted,a to jsem měl doma kabely i za 30-70 tis./kus.
Jasně,jedná se o přímo moji sestavu,kde si to prostě možná jen sedlo,ale stejný efekt to mělo u mého hifi kamaráda. Provedení kabelu taky prvotřídní.
Prosím všechny,berte múj popis tak,že píši pouze o mé sestavě,takže veškeré závěry jsou jen moje zkušenost.Ani nejsem s NA nijak spjat,mé nadšení je vyvoláno pouze jednáním a konáním NA.Nedělám nikomu reklamu ve smyslu -pomoc kamarádovi-s NA si dodnes vykám,ale myslím si ,že si NA uznání zaslouží.
Tímto NA přeji hodně uspěchů a ještě jednou mu touto formou chci poděkovat za vše!!!

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

SOUTĚŽ

Příspěvekod NA-Noble Audio » úte 13. zář 2016 12:24:11

Připravil jsem pro vás poprázdninovou soutěž ve znalostech našeho společného zájmu.

Ve středu 21.9. v 18hodin zde zveřejním otázky z oblasti audio techniky.
Avizuji to takto s předstihem, protože ne každý sleduje fóra každý den.
Osm dní by mělo stačit na to, aby se informace dostala k co největšímu počtu zájemců, kteří si při vyplňování odpovědí na 12 otázek budou chtít zavzpomínat, potrápit hlavu a připomenout si co bylo.
Zvítězí ten, jehož odpověď přijde na můj e-mail nejrychleji a zároveň budou otázky zodpovězeny správně.
Otázky a odpovědi zveřejním v tomto vlákně potom, co budu mít dva testy bez chyby.

Aby krom zábavy a napětí kdo tuto soutěž vyhraje byla ještě další motivace připravil jsem výhru pro dva účastníky kteří odpoví bez chyby,
a jejichž e-maily dorazí do mé schránky nejdříve. První v pořadí si bude moci výhru vybrat, na druhého tedy přirozeně jeho výhra zbude.

Jako cena je připraven napájecí kabel Noble Audio – Zephyr nebo Zephyr T (možnost výběru)
http://noble-audio.webnode.cz/kabely-napajeci/
a přenosný šek na slevu 55% na reprosoustavy Noble Audio- Chorus. Pokud výherce šek s platností do 1.11.2016 nebude chtít využít, může ho díky přenosnosti nabídnout k prodeji.
http://noble-audio.webnode.cz/products/chorus/

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

SOUTĚŽ

Příspěvekod NA-Noble Audio » pon 19. zář 2016 17:42:14

Už za dva dny.

Zde jsou připravené ceny pro dva vítěze.

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

SOUTĚŽ-otázky

Příspěvekod NA-Noble Audio » stř 21. zář 2016 18:01:25

OTÁZKY

1. Napište 7 jmen tištěných periodik o audiu vycházejících v českém a slovenském jazyce od roku 1990.
2. Napište rok do kterého se datuje vznik české značky Noble Audio.
3. Napište 2 celá jména českých konstruktérů a výrobců zesilovačů, kteří se uplatnili i jako recenzenti v audio periodikách.
4. Napište označení - název u nás méně rozšířené německé značky kvalitních audio výrobků jejíž název je graficky obdobou zkratky-loga anglického výrobce reprosoustav „B&W“
5. Roky účasti značky Noble Audio na výstavě High-end Praha.
6. Jméno známého konstruktéra, který je „podepsán“ pod výrobky od pěti audio značek v období od sedmdesátých let do současnosti, a uveď i těchto 5 značek.
7. Napište 10 materiálů používaných na výrobu membrány středotónových reproduktorů.
8. Napište 8 medií pro audio záznam a 6 pro video.
Příklad:LP
9. Napište 20 značek pod kterými se prodávaly magnetofonové kazety.
10. K typovému označení výrobku, či celé výr. řady doplňte značku a o jaké zařízení se jedná.
Příklad: Lucid - (Noble Audio, reprosoustavy)

Dragon
Cerubin
Definition
Hawk
11. Napište dvě značky elektronek pro audio aplikace vyráběné u nás a na Slovensku.
12. Napište 11 značek zesilovačů od výrobců z amerického kontinentu.

Vaše odpovědi zašlete na N.A(zavinac)volny.cz
Přeji příjemnou zábavu!

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

SOUTĚŽ

Příspěvekod NA-Noble Audio » sob 24. zář 2016 8:16:34

Ještě stále nemám dva správné testy, tak pánové směle do toho.
Počkám ještě do večera a pokud se to nezmění vyjdu z toho co přišlo a jako vítěze vyberu ty co měli nejmenší počet chyb.

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

SOUTĚŽ

Příspěvekod NA-Noble Audio » sob 24. zář 2016 20:36:26

Tímto soutěž končím, děkuji všem zúčastněným.
Nejvíce odpovědí přišlo dnes odpoledne, takže to jdu zpracovávat.
Zde jsou odpovědi, na mnoho otázek bylo více odpovědí než jsem požadoval, přesto se ukazuje že to pro vás nebylo vůbec lehké.

1. Napište 7 jmen tištěných periodik o audiu vycházejících v českém a slovenském jazyce od roku 1990.

S&V, Audio video rewue, AUDIO, HIFI,High-end report, AUDIO VIDEO, Obraz a Zvuk
Watt, High-END, High&Style, Car&Hifi

2. Napište rok do kterého se datuje vznik české značky Noble Audio.

1998

3. Napište 2 celá jména českých konstruktérů a výrobců zesilovačů, kteří se uplatnili i jako recenzenti v audio periodikách.

Jan Brassany, Pavel Dudek,

4. Napište označení - název u nás méně rozšířené německé značky kvalitních audio výrobků jejíž název je graficky obdobou zkratky-loga anglického výrobce reprosoustav „B&W“

B&M, T+A

5. Roky účasti značky Noble Audio na výstavě High-end Praha.

2008,2009

6. Jméno známého konstruktéra, který je „podepsán“ pod výrobky od pěti audio značek v období od sedmdesátých let do současnosti, a uveď i těchto 5 značek.

Mark Levinson- Mark Levinson, Cello, Red Rose Music, LG, Daniel Hertz.
John Curl - Mark Levinson, Parasound, Wilson Audio, Mobile Fidelity, Harman Kardon, Ampex

7. Napište 10 materiálů používaných na výrobu membrány středotónových reproduktorů.

Papír,celulóza, hliník, titan,hořčík, kevlar, keramika, beryllium, diamant, PP -plast, laminát, aerogel, uhlíkové vlákno, Cobex

8. Napište 8 medií pro audio záznam a 6 pro video.
Příklad:LP

LP,MC, CD, DCC,DAT,MD, SACD, DVD-A
VHS, S-VHS,VHS-C, HI8,LD, DVD,BR,

9. Napište 20 značek pod kterými se prodávaly magnetofonové kazety.

SONY, AGFA, BASF, MAXELL,TDK, JVC, SCOTCH, RAKS, FUJI, GOLDSTAR, AUDIOSTAR, SKC, PHILIPS, DENON, MEMOREX, THATS,MAGNEX,ORWO, EMGETON, RADIOLA, MARANTZ, PIONEER, TEAC,AKAI, WATSON, NAKAMICHI, 3M, UNIVERSUM, HITACHI, TOSHIBA, Daimon, Permaton,AXIA, SMAT, TRIAD, National

10. K typovému označení výrobku, či celé výr. řady doplňte značku a o jaké zařízení se jedná.
Příklad: Lucid - (Noble Audio, reprosoustavy)

Dragon (Nakamichi, tape deck) (Genesis, reprosoustavy)
Cerubin (Audio Phisyc, repro)
Definition (TANNOY, repro)(Dynavoice, reprosoustavy) (Zu audio, reprosoustavy)
Hawk (Totem ak., reprosoustavy)( Ayon , reprostoustavy)

11. Napište dvě značky elektronek pro audio aplikace vyráběné u nás a na Slovensku.

TESLA, JJ, EAT, KR audio

12. Napište 11 značek zesilovačů od výrobců z amerického kontinentu.

McIntosh, Krell, Mark Levinson,Cello, Red Rose Music, Conrad Johnson, BAT, Audio Research, Pass labs, Parasound, McCormack, Manley, Dan D'Agostino, Roque audio, Bel Canto, Red Wine Audio, Ayre , Boulder, Spectral, Jeff Rowland, Theta digital, Audio Alchemy, Wadia, Emotiva,, Shiit audio, Classe, Briston, Magnum Dynalab, Simaudio, Aestetix, Anthem

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

SOUTĚŽ

Příspěvekod NA-Noble Audio » ned 25. zář 2016 20:37:37

Takže jsou tu výsledky.
Nejrychleji a pouze s jednou dílčí chybičkou test vyplnil pan Petr z Brna, který je pouze pasivní čitatel. Jako výhru si vybral kabel.
Druhý se umístil člen samcus a ten získává šek na slevu.
Gratuluji vítězům a všem soutěžícím děkuji za účast.

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NA-Noble Audio » pát 09. pro 2016 21:27:29

Připravil jsem pro vás předvánoční soutěž ve znalostech našeho společného zájmu.

V pondělí 12.12. v 18hodin zde zveřejním 8 otázek z oblasti audio techniky, většina bude formou kvízu, tedy bude se volit jedna ze tří odpovědí.
Avizuji to takto s předstihem, protože ne každý sleduje fóra každý den.

Zvítězí ten, jehož odpověď přijde na můj e-mail nejrychleji a zároveň budou otázky zodpovězeny správně.
Odpovědi zveřejním v tomto vlákně potom, co budu mít dva testy bez chyby.

Aby krom zábavy a napětí kdo tuto soutěž vyhraje byla ještě další motivace připravil jsem výhru pro dva účastníky kteří odpoví bez chyby,popřípadě s nejmenším počtem chyb
a jejichž e-maily dorazí do mé schránky nejdříve. První v pořadí získá zbrusu nový linkový kabel MoonLight z mé dílny
http://noble-audio.webnode.cz/kabely-linkove/
druhý dostane sadu podložek pod sklenice s motivy PINK FLOYD.

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NA-Noble Audio » pon 12. pro 2016 19:02:32

1. Perreaux, Plinius jsou:
A. Výrobci audiotechniky z nového Zélandu
B. Názvy modelů CD přehrávačů jednoho německého výrobce
C. Názvy modelů zesilovačů dvou významných amerických výrobců

2. Napište alespoň 7 názvů modelů výrobků od Noble Audio

3. Napište jména 3 stálic tištěných periodik o audiu vycházejících v německém jazyce mající více jak dvacetiletou tradici.

4. Součástky jaké značky jsou použité ve frekvenčních filtrech reprosoustav Noble Audio
A. INTERTECHNIK
B. MUNDORF
C. JANTZEN

5. Omega, Encore a Forte jsou modelové označení:
A. Zesilovačů
B. Reprosoustav
C. Gramofonů

6. vyjmenuj 10 tradičních japonských značek audiotechniky. (založených před rokem 1975)

7. NORMAL, CHROME, METAL jsou:
A. Označení materiálu používaných u audio kabelů
B. Druhy materiálu hlav u magnetofonů
C. Označení druhu pásky pro analogový magnetický záznam

8. V loňském roce nás navždy opustil audio konstruktér:
A. Mark Levinson
B. John Curl
C. Dieter Burmester

Vaše odpovědi zašlete na N.A(zavinac)volny.cz
Přeji příjemnou zábavu!

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NA-Noble Audio » úte 13. pro 2016 14:30:49

Vítězem soutěže se stává člen NIN a putuje k němu čerstvá novinka v linkových kabelech Noble Audio - MoonLight, na druhé pozici se umístil člen S499_1023 a ten získává podložky pod sklenice PINK FLOYD

Všem kteří mi poslali odpovědi děkuji za účast, výherce prosím o zaslání adres.
Zde jsou správné odpovědi:

1. A
2. Sunrise, Zephyr, ZephyrT, Rainbow, SunLight, MoonLight, Chorus, Waterfall, Great Lucid AMT, Lucid Premium, Milenium
3. Stereoplay, Audio, Stereoo, HiFi Test
4. B
5. A
6. SONY, Technics-Panasonic, AIWA, YAMAHA, DENON, AKAI, ONKYO, Kenwood, Luxman , Pioneer, ROTEL, JVC, Accuphase, Nakamichi, STAX, SHARP, Sansui, Hitachi
7. C
8. C

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Test kabelů

Příspěvekod NA-Noble Audio » pon 07. srp 2017 14:56:41

U příležitosti testování prototypu nového modelu napájecího kabelu nabízím možnost zapojit se do testovací akce. Kabely přijdou poštou a po několika dnech (do týdne) se posílají dalšímu. S prototypem jsou k dispozici i oba již existující modely Zephyr2 a ZephyrT, takže účast přinese i možnost se seznámit s těmito výrobky. Úkolem je zhodnocení všech 3 kabelů mezi sebou a vůči domácím stávajícím kabelům. Nejlépe na pozici kabelu k filtraci či liště, případně na jiné pozici.
Slyšící, kteří umí i popsat vnímané rozdíly mající o toto zájem prosím pište do SZ, hledám ještě tři účastníky.

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio-Galaxys

Příspěvekod NA-Noble Audio » pát 08. zář 2017 14:33:23

Pracuju na novém modelu filtrační síťové jednotky, která bude spadat do vyšší kategorie.
Je to luxusní počin k výročí 20ti let založení Noble Audio v roce 1998.
Zatím mohu prozradit, že jednotka bude mít 2+4 zásuvky, všechny pozlacené od FURUTECH, místo čtyř filtračních sekcí u Sunrise v2 bude sekcí pět a budou osazeny proudově ještě více dimenzovanými filtračními obvody, (pro zesilovače to bude 36A oproti 25A u dosavadních modelů) obvody budou obsahovat výhradně prémiové a nákladné kondenzátory RIFA z metalizovaného papíru. Propojení bude předimenzovanými vodiči 2,5mm od JANTZEN AUDIO, postříbřená měď v teflonu. Budou vynechány všechny mechanické spoje, takže i vypínač, vše přímo letováno vysoko vodivým cínem. Jmenovat se bude Galaxys.

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NA-Noble Audio » pát 22. pro 2017 15:05:44

Přeji všem klidné prožití Vánoc a ať se daří v Novém roce.
Děkuji zároveň svým zákazníkům za důvěru a přízeň kterou mi doposud projevili.
Velice si toho vážím, protože díky zájmu o mé výrobky se mohu věnovat práci která mě přináší radost.

PF2018.jpg

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NA-Noble Audio » úte 10. dub 2018 16:40:23

Informace ohledně ukončení produkce úspěšného napájecího kabelu Zephyr T.
Díky nedostupnosti vodičů které jsem používal pro jeho výrobu bude k dispozici posledních několik kusů na které mam ještě materiál skladem. Tedy kdo tento kabel spokojeně užívá a rád by ještě nějaký dokoupil, nebo když o něm někdo jen přemýšlí na základě kladné odezvy a jeho charakteru nepropásněte tuto poslední možnost.
https://noble-audio.webnode.cz/kabely-napajeci/

Zpět na “Značky”