MARSH MSD - A400 S

Diskuze o výkonových zesilovačích.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Pytell »

Chci požádat kde sehnat kondenzátory nichicon CE 85 stupnů C, N R, 100V 15 000 mikro F.

Konec byl zakoupen v roce 2007 a někdy se mi stává že např. po 4 hodinách provozu se vypne, nebo při hlasitosti na 50 % začne blikat LED a za chvílku se někdy vypne .

Dotázal jsem prodejce a bylo mi řečeno , vyschlé kondíky ?!?!

Zde fotky konkrétního konce :
20191221_140048.jpg
,
20191221_140421.jpg
.

A zde je vidět , že jsou uchycené matičkou :
20191221_141609.jpg
Nechci kupovat použité na ebay, ale chci nové, se zvukem MARSHe jsem plně spokojen a chci aby sloužil další léta.

Díky Mirek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj,
skús priamo dotaz na Nichikon Japan. Je to už 13 rokov, možno budú mať nejakú rezervu.
Neviem koľko rokov držia japončíci náhradné súčiastky po ukončení vyroby ale v európe je to 15 rokov.
Minulý rok som zohnal kámošovi v talianskom reserve stock-u motherboard na 11 rokov starú umývačku.
Ináč by musel prerábať celú kuchyňu, to len tak na okraj...
Verím, že sa ti nechce rozlúčiť s mazlom, ktorý dobre slúži dlho rokov.
Držím palce!
Quentin

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Quentin »

Rada koupit 15 let staré kondíky?! To je z bláta do louže!!!
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od lachim »

Pytel
Prave.,., proc Mirku nekoupis kvalitnejsi soucastky a nevylepsis kapku cely koncak? A s tim by jsi mohl konecne udelat externi zdroj pro preamp!
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Dasta »

Mirku,
zkus to prokonzultovat s Danem Vránou.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Vinco »

Mouser Electrics maju v ponuke aj Nichicon....
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jakou mají ty kondíky rozteč šroubků, a jaký průměr těla? Není to náhodou 31,7mm a 90mm?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
ciro69
Příspěvky: 29
Registrován: 23 kvě 2019 13:14

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od ciro69 »

Nagra CDC,Oppo 83 SE,icOn 4PRO,ATC CA2 MkI,Belden,Evidence Audio,Vovox Textura,Mad Scientist,NA Sunrise,ATC SCM 50 ASLT FF, AAI Maxi
kychtax

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od kychtax »

S p.Vránou jsem nedávno řešil podobné - možný tuning mého A32. Velmi vstřícný přístup.
Řekne Ti asi něco ve smyslu, že ho bude potřebovat vidět, aby mohl vyhodnotit celk. stav a kde co by šlo zlepšit. Objedná součástky, uběhne nějaký čas, než přijdou. Pak v druhém kole ho tam necháš na několik dnů na provedení úpravy. .. Akorát ty cesty přes celou republiku. :-?
Možná ho tam taky nakonec nechám v létě, kdy stejně moc nehraju.. Aby byl dostatek času. Mně říkal cenu za "základní hygienu" 10-15tis(už úplně přesně nevím, co v tom vše bylo). Což je vcelku v pohodě.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Frogyman »

kychtax
A co je u Tebe základní hygiena?
Mám docela velké zkušenosti s Cesea servisem na svých zesilovačích a to co ty uvádíš je spíše cena modifikací či tuningu, než základní hygieny.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od kychtax »

Máš pravdu, je to spíš modifikace. Bohužel jsem si nezaznamenával (telefonát v autě), co by se vše měnilo. Čili beru zpět tu cenu.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Pytell »

Děkuji všem za rady, bohužel jsem si nezměřil rozteč šroubků a velikost, zítra musím vše odpojit a opět rozebrat.

Zítra zavolám Danovi V. , ale nerad bych to tam měl 2 měsíce, cesta není problém, rad se podívám na Moravu a rád bych navštívil kamarády které jsem dlouho neviděl. Nechci nic upgradovat, jen opravit -- co jsem slyšel upgradovaný předek Marsh, tak ten zvuk nebyl můj šálek kávy oproti originálu -- ale bylo mi zděleno, že tak to má hrát a mladí hifisté to tak chtějí.

Samozřejmě když výměna , tak jedině nové kondy, i kvalitnější, aby to něco opět vydrželo.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Vození někam daleko na opravu nemusí být ani třeba, vyměnit ty hlavní čtyři kondíky které jsou navíc jen šroubované bude hračka, to si přece uděláš sám. Až kdyby to nepřineslo odstranění onoho chování tak bych to případně dával do opravy.
A když na to tak koukám, tak průměr bude o dost menší než těch 90mm, takže Mundorfi co jsem na ně koukal by se tam nevešly.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Pytell »

Pavle,

děkuji za odpověď, samozřejmě když seženu tyto kondíky si to sám vyměním.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Mikipetr »

Mirku , zkus MOUSER nebo DIGIKEY , je potřeba sehnat datasheety původních kondenzátorů a najít v nabídce nejpodobnější - myslím tím nejen parametry - jako velikost zvlněného proudu ale třeba i životnost, ale i ty mechanické - typ , uspořádání a provedení vývodů. Pokud budeš mít kliku , něco podobného seženeš , pozor ještě ,kolikrát tam mají omezení prodeje - minimální počet odebraných kusů.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Mikipetr »

Z evropských prodejců bych zkusil třeba HIFICOLLECTIVE
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Pytell »

Mikipetr : díky za odkaz, ano už jsem našel na Mouser Elektronik ( dokonce je v Brně ) přesně tento typ , vč. velikosti i rozměru a rozteče šroubů.

Dnes jim zavolám zda mají skladem.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Pytell »

Tak objednáno a zaplaceno, super prodejce v Brně -- Mouser Elektronik --, už jen budu očekávat balíček. :thumbup:
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od jarys »

Pro jistotu bych vyměnil i ty 4 kondenzátor mezi malými černými chladiči. U nich bych čekal vyschnutí spíš.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Pytell »

Tak předevčírem vyměněny kondíky v konci :
20191229_113010.jpg
Včera jsem hrál cca. 6. hodin, žádný výpadek a zvuk paráda. Děkuji za podnětné rady p. Buntovi , který se sám ozval . Změřil jsem i DC složku na repro terminálech -- u obou kanálu je 0.0030 V.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od lachim »

pytell
cena materiálu opravy byla kolik, prosím ?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Pytell »

Defacto jen cena kondenzátorů -- 4 x 820,- Kč a samozřejmě moje práce + měření.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Tony »

Mirek, a prečo nevymeníš aj tie malé? Skrátka všetky. Aj tie predsa vysychajú.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: MARSH MSD - A400 S

Příspěvek od Pytell »

Tony, určitě časem na ně také dojde.
Odpovědět